Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

ενδιαφέρομαι για το HDC GALAXY S5 made in china.

https://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S5-G9000-Octa-Core-Android-phone.html

υπάρχει κάποιος να μου πεί κάποια γνώμη γι αυτήν την συσκευή?

ποιότητα...?

ελλατώματα κτλ?

αν πραγματικά αξίζει ...

και αν έχετε να προτίνετε κάτι άλλο στα ίδια λεφτα?

 

Καλημέρα παιδιά.. αυτά τα Elephone τι λένε.. το G7 φαίνεται όμορφο.

Μην πεταξετε ετσι τα λεφτα σας.Τοσο αξιολογες συσκευες υπαρχουν σ αυτα τα λεφτα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι σχέση έχουν οι εκλογές με την αλλαγή ισοτιμίας;

 

ΟΙ εκλογές μας συνεισέφεραν σε μεγάλο βαθμό στην αποσταθεροποίηση της ευρωζώνης γενικότερα και στη πτώση του χρηματιστιρίου.Επακόλουθο φυσικό και η πτώση του ευρώ,με τη τάση πλέον,δυστυχώς,να εξισωθεί με το δολλάριο.....:( good bye china...)

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ εκλογές μας συνεισέφεραν σε μεγάλο βαθμό στην αποσταθεροποίηση της ευρωζώνης γενικότερα και στη πτώση του χρηματιστιρίου.Επακόλουθο φυσικό και η πτώση του ευρώ,με τη τάση πλέον,δυστυχώς,να εξισωθεί με το δολλάριο.....:( good bye china...)

Οι εκλογες στην ελλαδα επηρεασαν την ισοτιμια ή η αποφαση της ευρωπαϊκης κεντρικης τραπεζας την προηγουμενη εβδομαδα να εκδοσει χρημα? 60 δισ ευρω θα κοβει καθε μηνα μεχρι το 2016. Οποτε για λιγα χρονια ας ξεχασουμε την ισοτιμια που ξεραμε. Αν μεινει στα τωρινα επιπεδα να ειμαστε και ευχαριστημενοι. Να ριξουν τις τιμες οι κινεζοι και να βελτιωσουν τις υπηρεσιες τους αν δεν θελουν να μειωθει η ζητηση.

Sorry για το off topic.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οι εκλογες στην ελλαδα επηρεασαν την ισοτιμια ή η αποφαση της ευρωπαϊκης κεντρικης τραπεζας την προηγουμενη εβδομαδα να εκδοσει χρημα? 60 δισ ευρω θα κοβει καθε μηνα μεχρι το 2016. Οποτε για λιγα χρονια ας ξεχασουμε την ισοτιμια που ξεραμε. Αν μεινει στα τωρινα επιπεδα να ειμαστε και ευχαριστημενοι. Να ριξουν τις τιμες οι κινεζοι και να βελτιωσουν τις υπηρεσιες τους αν δεν θελουν να μειωθει η ζητηση.

Sorry για το off topic.

Σωστός.

Και μην ξεχνάτε κάτι: οι κινέζοι έχουν τρέλα υπερκέρδη από τους ευρωπαίους.

Σε άλλες τιμές πουλάνε σε εμάς και πολύ φτηνότερα στην χώρα τους.

 

Ας ρίξουν τις τιμές λοιπόν τώρα.

Εγώ προσωπικά, παγώνω την αγορά που ήθελα να κάνω αφού κινητό που παρακολουθούσα για ένα μήνα, ανέβηκε 20€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οπως; θα μπορουσες να μας βοηθησεις;;;

για να κανουμε τετοια ερωτήματα είμαστε σε αδιεξοδο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως; θα μπορουσες να μας βοηθησεις;;;

για να κανουμε τετοια ερωτήματα είμαστε σε αδιεξοδο.

 

Μην πεταξετε ετσι τα λεφτα σας.Τοσο αξιολογες συσκευες υπαρχουν σ αυτα τα λεφτα.

 

Οπως; θα μπορουσες να μας βοηθησεις;

βρισκόμαστε σε αδιξοδο για το τι θα διαλέξουμε

Link to comment
Share on other sites

Οι εκλογες στην ελλαδα επηρεασαν την ισοτιμια ή η αποφαση της ευρωπαϊκης κεντρικης τραπεζας την προηγουμενη εβδομαδα να εκδοσει χρημα? 60 δισ ευρω θα κοβει καθε μηνα μεχρι το 2016. Οποτε για λιγα χρονια ας ξεχασουμε την ισοτιμια που ξεραμε. Αν μεινει στα τωρινα επιπεδα να ειμαστε και ευχαριστημενοι. Να ριξουν τις τιμες οι κινεζοι και να βελτιωσουν τις υπηρεσιες τους αν δεν θελουν να μειωθει η ζητηση.

Sorry για το off topic.

 

οπ ναι,με συγχωρείς δεν το είχα διαβάσει αυτό.Όπως και να έχει έρχονται δύσκολοι καιροί για το ευρώ και ελπίζω και οι κινέζοι να εναρμονιστούν με τα ρεύματα της αγοράς,ειδάλλως...

Link to comment
Share on other sites

οπ ναι,με συγχωρείς δεν το είχα διαβάσει αυτό.Όπως και να έχει έρχονται δύσκολοι καιροί για το ευρώ και ελπίζω και οι κινέζοι να εναρμονιστούν με τα ρεύματα της αγοράς,ειδάλλως...

Οι Κινέζοι δεν θα εναρμονιστούν μόνοι τους.

Πρέπει Εμείς ως αγοραστές να τους πιέσουμε με το να κόψουμε τις παραγγελίες μέχρι να πέσουν οι τιμές.

Προσωπικά, μια αγορά για κινητό που ήθελα να κάνω την έχω παγώσει μετά τις αυξήσεις.

Αν αρχίσει όλος ο κόσμος να φρέναρει τις αγορές, τότε θα πάρουν το μήνυμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε δεν ισχύει......

 

Τα κινητά τους, είναι ακόμα και έτσι υπερβολικά φτηνά σε σχέση με τις επώνυμες συσκευές.

Δεν έχουνε κανένα λόγο να αλλάξουνε πολιτική όσο μιλάμε για διαφορές τις τάξης των 10ε-20ε.

 

Αλλωστε η κύρια αγορά τους, είναι η Κινέζικη. Οπου μιλάμε για απίστευτα νούμερα πωλήσεων.

 

Βέβαια, σε περαίτερω συνεχιζόμενη πτώση του Ευρώ, μπορεί να γίνουνε κάποιες τροποποιήσεις.

Αλλά μόνο αν αγγίξει δραματικά επίπεδα η πτώση του νομίσματος (η οποία, μην ξεχνάμε, είναι εσκεμμένη).

Link to comment
Share on other sites

Κανένα φθηνό δοκιμασμένο με 1gb ραμ μπορείτε να προτείνετε? Ειναι για φίλο με λίγες απαιτήσεις.
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Κανένα φθηνό δοκιμασμένο με 1gb ραμ μπορείτε να προτείνετε? Ειναι για φίλο με λίγες απαιτήσεις.

 

Landvo L200,Cubot S168,THL 4000 ολα μεχρι 90$.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Landvo L200,Cubot S168,THL 4000 ολα μεχρι 90$.

 

Το thl 4000 το πλεονέκτημα της μπαταρίας ανταποκρίνεται στην πραγματικη χρήση σε σχέση με τα άλλα δυο?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Το thl 4000 το πλεονέκτημα της μπαταρίας ανταποκρίνεται στην πραγματικη χρήση σε σχέση με τα άλλα δυο?

Το Thl ειναι αρκετα πιο παχυ απο τα αλλα να ξερεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα φθηνό δοκιμασμένο με 1gb ραμ μπορείτε να προτείνετε? Ειναι για φίλο με λίγες απαιτήσεις.

Αν θέλεις κάτι με συμμαζεμένες διαστάσεις, δες το Jiayu G2F. 4,3" σε μόλις 12,4 εκατοστά. Και έχει μπαταρία με πραγματικά 2200mAh.

Τί δεν έχει; Καλό GPS και φορτιστή.

 

Από τα αναφερθέντα, προτιμώ το Thl.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Κανένα φθηνό δοκιμασμένο με 1gb ραμ μπορείτε να προτείνετε? Ειναι για φίλο με λίγες απαιτήσεις.

 

Cubot s200 ή thl 4000, ως φθηνότερη λύση.

Αμφότερα με δυνατές μπαταρίες. Φίλος μου έψαχνε κάτι αντίστοιχο και τελικά καταλήξαμε στο cubot, λόγω καλύτερων specs (κατά βάση ως προς το μέγεθος και την ανάλυση οθόνης και τα mp της κάμερας).

Link to comment
Share on other sites

+1 και από εμένα για το Cubot S200.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ποια η προτίμηση σας στις παρακάτω συσκευές?

ZTE V5S 4G LTE

Lenovo Lemo K3 Smartphone 64bit 4G FDD LTE 5.0 Inch

Xiaomi Redmi 2 4G LTE

HUAWEI Honor Play 4 MSM8916 Quad Core 1.2GHz 4G

Asus ZenFone 5 4G LTE

η κάποια άλλη αντίστοιχη?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

ηθελα να ρωτισω μηπως ξερει κανενας τι παιζει με τα παρακατω!!!!!

εχω φερει doogee, elephone, thl κλπ σε φυσιολογικες τιμες αλλα δειτε και πειτε μου:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-mobile-phone-Octa-Core-MTK6592-2G-RAM-16G-ROM-1920-1080-5-0-13MP/32262684998.html

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-K7-mobile-phone-Octa-Core-MTK6592-2G-RAM-16G-ROM-1920-1080-5-0/32262289832.html

http://www.aliexpress.com/item/cell-phones-Lenovo-S960t-MTK6592-octa-Core-mobile-phone-Android-phone-5-0-2G-RAM-16G/32221630443.html

τι παιζει με αυτα και ειναι τοσο φτηνα?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες φέρει και lenovo θα καταλάβαινες ότι δεν είναι lenovo.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια επειτα απο κανα διμηνο ψαξιμο στα φορουμς ειμαι νομιζω ετοιμος να κανω την πρωτη μου αγορα απο τον κινεζο ( απο vickmall) !! Εχω καταληξει μεταξυ meizu m1 note και jiayu s3... Εσεις τι θα μου προτεινατε... Απο οτι ειδα η meizu ειναι γενικα καλυτερη εταιρεια αλλα δεν ειχα ποτε μου flyme ... Θα με ξενισει / θα εχω προβληματα με root?? Ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

ηθελα να ρωτισω μηπως ξερει κανενας τι παιζει με τα παρακατω!!!!!

εχω φερει doogee, elephone, thl κλπ σε φυσιολογικες τιμες αλλα δειτε και πειτε μου:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-mobile-phone-Octa-Core-MTK6592-2G-RAM-16G-ROM-1920-1080-5-0-13MP/32262684998.html

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-K7-mobile-phone-Octa-Core-MTK6592-2G-RAM-16G-ROM-1920-1080-5-0/32262289832.html

http://www.aliexpress.com/item/cell-phones-Lenovo-S960t-MTK6592-octa-Core-mobile-phone-Android-phone-5-0-2G-RAM-16G/32221630443.html

 

τι παιζει με αυτα και ειναι τοσο φτηνα?

 

 

 

Καλο φαίνεται βεβαια αν δεν το παρεις στο χερι δεν ξερης τι παιζει !!!(εγω πειρα ενα αλλο κ ηταν λιγο διαφορετικο απο την περιγραφη).παντως κ Ελληνες που το πειραν καλα λογια λεν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια επειτα απο κανα διμηνο ψαξιμο στα φορουμς ειμαι νομιζω ετοιμος να κανω την πρωτη μου αγορα απο τον κινεζο ( απο vickmall) !! Εχω καταληξει μεταξυ meizu m1 note και jiayu s3... Εσεις τι θα μου προτεινατε... Απο οτι ειδα η meizu ειναι γενικα καλυτερη εταιρεια αλλα δεν ειχα ποτε μου flyme ... Θα με ξενισει / θα εχω προβληματα με root?? Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Εγω το Meizu M1 Note θα προτεινα . αν σε βοηθήσει δες εδω: https://www.youtube.com/watch?v=DlEfoeMiCs0

Edited by completed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...