Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Ειμαι κατοχος ενος thl w100 και σκεφτομαι να αγορασω καινουριο κινητο.τι προτεινεται μεχρι 150ευρω οχταπυρηνο με 2gb ram και σχετικα καλη καμερα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι κατοχος ενος thl w100 και σκεφτομαι να αγορασω καινουριο κινητο.τι προτεινεται μεχρι 150ευρω οχταπυρηνο με 2gb ram και σχετικα καλη καμερα?

 

Κι εγω με w100 ημουν και παρελαβα πριν 2 εβδομάδες το coolpad f2 απο vickmall. Πολυ καλο, με καλη καμερα και το μέγεθος το συνηθισα τη πρωτη κιολας μερα. Μονο αρνητικο οτι δεν εχει ελληνικα ακομη. Αναμενουμε ομως cyanogen rom συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Ειμαι καινουργιος στο φορουμ ( το χρησιμοποιω εδω και κανα μηνα ) και σκεφτομαι να κανω την πρωτη μου αγορα απο κινα... Υστερα απο ψαξιμο μαλλον καταληγω στο Jiayu S3 .. Ποια ειναι οι γνωμη σας?? Φοβαμαι μην εχει προβλημα με τα δικτυα 3G-4G ... Τι αλλο θα μου προτεινατε να προσεξω κατα τη παραγγελια μου απο το μαγαζι??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Ειμαι καινουργιος στο φορουμ ( το χρησιμοποιω εδω και κανα μηνα ) και σκεφτομαι να κανω την πρωτη μου αγορα απο κινα... Υστερα απο ψαξιμο μαλλον καταληγω στο Jiayu S3 .. Ποια ειναι οι γνωμη σας?? Φοβαμαι μην εχει προβλημα με τα δικτυα 3G-4G ... Τι αλλο θα μου προτεινατε να προσεξω κατα τη παραγγελια μου απο το μαγαζι??

Καλώς ήλθες λοιπόν

Ως "πρωτάρης" που είσαι, θα σου συνιστούσα λοιπόν να πάρεις κάποιο δοκιμασμένο τηλέφωνο και όχι κάτι που ΔΕΝ κυκλοφόρησε ακόμη...!

Υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ λύσεις, ξεκίνα με κάποιο "επώνυμο" κινέζικο.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Ειμαι καινουργιος στο φορουμ ( το χρησιμοποιω εδω και κανα μηνα ) και σκεφτομαι να κανω την πρωτη μου αγορα απο κινα... Υστερα απο ψαξιμο μαλλον καταληγω στο Jiayu S3 .. Ποια ειναι οι γνωμη σας?? Φοβαμαι μην εχει προβλημα με τα δικτυα 3G-4G ... Τι αλλο θα μου προτεινατε να προσεξω κατα τη παραγγελια μου απο το μαγαζι??

 

 

Kαι εγώ μια από τα ίδια ούτε μήνα στο φορουμ και κατέληξα μετά από πολύ ψάξιμο στο Jiayu S3, αυτήν την στιγμή σου προσφέρει τα μέγιστα με αυτά που δίνεις:

στα 190$ -> νέας γενιάς επεξεργαστής MT6752 8πυρηνος 64μπιτης αρχιτεκτονικής, μελοντικά androind lolipop, Mali T760 GPU, 2gb ram, 1080 FHD, 2sim, 3000mAh battery , dual LED flash, 4G LTE .

 

Επίσης έλαβα υπόψη μου ότι η Jiayu είναι μια τίμια εταιρία, έχει βγάλει και στο παρελθόν καλές αξιόπιστες συσκευές οπότε δεν υπήρχε κανένας λόγος να μην επενδύσω σε μια πραγματικά καινούρια τεχνολογία ,βασικά για τα 64bit μιλώ, τώρα αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τις γνώμες σας.

Ψάχνω κινητό :

CPU : 64bit για να μπορέσει κάποια στιγμή να φορέσει Android 5

Οθόνη : 5.5"

ανάλυση : 1920 x 1080

Ram / Rom : 2/16

sim : 2 SIM

Language : Ελληνικά

Κάμερες : 5MP / 13MP

μπαταρία και GPS αξιοπρεπέστατα

 

εκτος απο Jiayu s3 , τί άλλο μπορούμε να βρούμε

Edited by SpY

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

Meizu m1 note αν έχεις υπομονή μέχρι τον Φλεβάρη θα κυκλοφορήσει
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Meizu m1 note αν έχεις υπομονή μέχρι τον Φλεβάρη θα κυκλοφορήσει

 

Πώς είναι δυνατόν να μπορώ να το πάρω απο εδώ ? -> http://www.pandawill.com/meizu-m1-note-64bit-octa-core-55-inch-gorilla-glass-fhd-screen-2gb-16gb-3140mah-white-p96715.html

 

ενώ όλα τα άλλα site είναι out of stock ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

Στείλε τους μήνυμα και ρώτησέ τους εάν όντως το έχουν, σε κανένα κατάστημα να μην πιστεύεις την ένδειξη "in stock" .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Είναι για δίκτυα της Κίνας η version του pandawill.

 

ναι σωστά δεν το πρόσεξα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

Meizu m1 note αν έχεις υπομονή μέχρι τον Φλεβάρη θα κυκλοφορήσει

Γιατί το S3 πότε νομίζεις θα κυκλοφορήσει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστά δεν το πρόσεξα

Κοίταξε εδώ:

http://www.pandawill.com/jiayu-s3-smartphone-4g-lte-mtk6572-octa-core-2gb-16gb-55-inch-ogs-fhd-screen-black-p97208.html?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Meizu m1 note αν έχεις υπομονή μέχρι τον Φλεβάρη θα κυκλοφορήσει

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html?u=109950

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω δει νομιζω οι πιο πολλοι συνιστουν vickmall...

 

Εάν είναι από εκεί, δεν χρειάζεται να προσέξεις τίποτα... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html?u=109950

 

Και σε ντάνες ατελείωτες να το έχουν αν δεν είναι από minideal - To2c - Vilkmall - Gearbest (με όποια σειρά θέλετε) δεν αγοράζω

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τις γνώμες σας.

Ψάχνω κινητό :

CPU : 64bit για να μπορέσει κάποια στιγμή να φορέσει Android 5

Οθόνη : 5.5"

ανάλυση : 1920 x 1080

Ram / Rom : 2/16

sim : 2 SIM

Language : Ελληνικά

Κάμερες : 5MP / 13MP

μπαταρία και GPS αξιοπρεπέστατα

 

εκτος απο Jiayu s3 , τί άλλο μπορούμε να βρούμε

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408229 εκτος της οθονης που ειναι 1280χ720 αλλα ειναι της lg και ειναι καταπληκτικη σε ολα τα αλλα σε καλυπτει

Link to comment
Share on other sites

 

Και σε ντάνες ατελείωτες να το έχουν αν δεν είναι από minideal - To2c - Vilkmall - Gearbest (με όποια σειρά θέλετε) δεν αγοράζω

 

Τα δύο πρώτα ... ψόφησαν από τις απατεωνιές, δεν το έμαθες ;;:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και σε ντάνες ατελείωτες να το έχουν αν δεν είναι από minideal - To2c - Vilkmall - Gearbest (με όποια σειρά θέλετε) δεν αγοράζω

 

Τα δύο πρώτα ... ψόφησαν από τις απατεωνιές, δεν το έμαθες ;;:)

Για το minideal που έχω πολύ καιρό να πάρω κάτι δεν μπορώ να πω, αλλά από To2c πείρα 2 τηλέφωνο τον τελευταίο μήνα και ήταν όλα εντάξει

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πρώτα ... ψόφησαν από τις απατεωνιές, δεν το έμαθες ;;:)

Για το minideal που έχω πολύ καιρό να πάρω κάτι δεν μπορώ να πω, αλλά από To2c πείρα 2 τηλέφωνο τον τελευταίο μήνα και ήταν όλα εντάξει

 

Και το minideal έχει αρχίσει και χαλάει... τους έστειλα ένα g5s για επισκευή και όπως του το έστειλα μου το έστειλαν πίσω και τώρα άντε πάλι από την αρχή ...

Link to comment
Share on other sites

Με το να προτιμούμε για 5-6 δολάρια καταστήματα που έχουν γραφεί (και συνεχίζονται) αρκετά παράπονα, τιμωρούμε μικρότερα καταστήματα που έχει φανεί πολλάκις ότι προσφέρουν εξαιρετική υποστήριξη και όταν κάτι πάει στραβά.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ηρθε ο καιρός για να αλλαξω το Jiayu G2S, λοιπον ελεγα για το Jiayu G4S διαβάζοντας για τα διάφορα προβληματα που εμφανίζει αλλαξα γνωμη και ψαχνω κάτι αντιστοιχο ή καλυτερο στις διαστάσεις και στα χαρακτηριστικά του G4S.

Εχετε καποια πρόταση

 

Αντώνης

Edited by atndam
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...