Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια φθηνή και αξιόπιστη πηγή για το Coolpad f1....!!!!;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5881602#post5881602

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν στελνει μαιμουδες το Panda.Ειναι μεχρι σημερα η ισχυς.Παιζει τετοια ωρα να ληξε το κουπονι.

 

Αρη δες λιγο σε παρακαλω το νημα του amoi a920w. Θελω τα φωτα σου. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!!!

Σκοπεύω να αγοράσω το Lenovo Vibe X2 και μαζί με κάτι άλλα ψιλοπραγματάκια στο Pandawill έχω τη χαμηλότερη συνολική τιμή.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το πόσο αξιόπιστο είναι το Panda, γιατί έχω βρει αρκετά αρνητικά σχόλια στο internet και δεν βρίσκω δικό του νήμα στο myphone.gr.

Εννοείται βέβαια ότι η αγορά γίνεται μέσω paypal αλλά αν υπάρχουν πολλές άσχημες εμπειρίες γατί να ταλαιπωρούμαστε για λίγα $ διαφορά;

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!!!

Σκοπεύω να αγοράσω το Lenovo Vibe X2 και μαζί με κάτι άλλα ψιλοπραγματάκια στο Pandawill έχω τη χαμηλότερη συνολική τιμή.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το πόσο αξιόπιστο είναι το Panda, γιατί έχω βρει αρκετά αρνητικά σχόλια στο internet και δεν βρίσκω δικό του νήμα στο myphone.gr.

Εννοείται βέβαια ότι η αγορά γίνεται μέσω paypal αλλά αν υπάρχουν πολλές άσχημες εμπειρίες γατί να ταλαιπωρούμαστε για λίγα $ διαφορά;

 

Ο,τι εχει νημα στον φορουμ,θεωρειται αξιοπιστο σε γενικες γραμμες.Αλλα δεν εχουν ειπωθει και τα καλυτερα,ειδικα για το after sale τους...

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι εχει νημα στον φορουμ,θεωρειται αξιοπιστο σε γενικες γραμμες.Αλλα δεν εχουν ειπωθει και τα καλυτερα,ειδικα για το after sale τους...

 

Λίγο που έψαξα δεν είδα να έχει νήμα εδώ...

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το Jiayu s3. Ακόμα δεν έχει ερθει και θέλω τις γνώμες σας.

Το minideal μεχρι στιγμής είναι το πιο φτηνο για την απλή έκδοση

http://www.minideal.net/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-64-bit-octa-core-smartphone-android-4-4-5-5-inch-1080p-ips-fhd-screen-13mp-camera-3000mah-2gb-16gb.html

 

και για την Advance τα 3GB εδώ (αλλά νομίζω όταν βγει θα αλλάξουν την τιμή, γιατί τώρα δεν σε αφήνει να το κάνει pre-sale)

http://www.coolicool.com/jiayu-s3-mtk6752-64-bit-octa-core-3gb-ram-55-inch-ips-fhd-screen-android-44-4g-lte-smartphone-g-35452

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα δεν είδα να έχει νήμα εδώ...

 

Ο νοων νοειτω αδερφε,οπως λεει και το myphone,ότι κάνεις υπ'ευθύνη σου....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το Jiayu s3. Ακόμα δεν έχει ερθει και θέλω τις γνώμες σας.

Το minideal μεχρι στιγμής είναι το πιο φτηνο για την απλή έκδοση

http://www.minideal.net/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-64-bit-octa-core-smartphone-android-4-4-5-5-inch-1080p-ips-fhd-screen-13mp-camera-3000mah-2gb-16gb.html

 

και για την Advance τα 3GB εδώ (αλλά νομίζω όταν βγει θα αλλάξουν την τιμή, γιατί τώρα δεν σε αφήνει να το κάνει pre-sale)

http://www.coolicool.com/jiayu-s3-mtk6752-64-bit-octa-core-3gb-ram-55-inch-ips-fhd-screen-android-44-4g-lte-smartphone-g-35452

 

την έκδοση με τα 2GB την ίδια τιμή το έχει και το vickmail στα 189$

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!!!

Σκοπεύω να αγοράσω το Lenovo Vibe X2 και μαζί με κάτι άλλα ψιλοπραγματάκια στο Pandawill έχω τη χαμηλότερη συνολική τιμή.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το πόσο αξιόπιστο είναι το Panda, γιατί έχω βρει αρκετά αρνητικά σχόλια στο internet και δεν βρίσκω δικό του νήμα στο myphone.gr.

Εννοείται βέβαια ότι η αγορά γίνεται μέσω paypal αλλά αν υπάρχουν πολλές άσχημες εμπειρίες γατί να ταλαιπωρούμαστε για λίγα $ διαφορά;

Εγώ αγόρασα πολλά πράγματα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

την έκδοση με τα 2GB την ίδια τιμή το έχει και το vickmail στα 189$

 

Τώρα είδα ότι δεν σου δίνει επιλογή να το αγοράσεις,:(

λεει "out of stοck" .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!!!

Σκοπεύω να αγοράσω το Lenovo Vibe X2 και μαζί με κάτι άλλα ψιλοπραγματάκια στο Pandawill έχω τη χαμηλότερη συνολική τιμή.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το πόσο αξιόπιστο είναι το Panda, γιατί έχω βρει αρκετά αρνητικά σχόλια στο internet και δεν βρίσκω δικό του νήμα στο myphone.gr.

Εννοείται βέβαια ότι η αγορά γίνεται μέσω paypal αλλά αν υπάρχουν πολλές άσχημες εμπειρίες γατί να ταλαιπωρούμαστε για λίγα $ διαφορά;

Ειχε νημα στο φορουμ και εφυγε κακην κακως.Αξιοπιστο ειναι,θα σου ρθει δηλαδη το κινητο αλλα εγω το προτεινω για αγορες μονο μεχρι 100-120$ και μονο αν η διαφορα στην τιμη του κινητου με αλλα σαιτ ειναι 30-40$+.Και ειδικα τωρα που στα κοντα στα 100$ ( στο ευρος 70-150$) κυκλοφορουν εξαιρετικες συσκευες σε ολα τα αξιοπιστα σαιτ του φορουμ δεν βλεπω το λογο καποιος να το προτιμησει αν δεν ειναι μεγαλη προσφορα.

Το Lenovo παρτο απο δω

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-x2-smartphone-4g-lte-mtk6595-5-0-inch-1920-x-1080-2gb-32gb-dual-sim-android-os-4-4.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ο νοων νοειτω αδερφε,οπως λεει και το myphone,ότι κάνεις υπ'ευθύνη σου....

 

Εγώ αγόρασα πολλά πράγματα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Ειχε νημα στο φορουμ και εφυγε κακην κακως.Αξιοπιστο ειναι,θα σου ρθει δηλαδη το κινητο αλλα εγω το προτεινω για αγορες μονο μεχρι 100-120$ και μονο αν η διαφορα στην τιμη του κινητου με αλλα σαιτ ειναι 30-40$+.Και ειδικα τωρα που στα κοντα στα 100$ ( στο ευρος 70-150$) κυκλοφορουν εξαιρετικες συσκευες σε ολα τα αξιοπιστα σαιτ του φορουμ δεν βλεπω το λογο καποιος να το προτιμησει αν δεν ειναι μεγαλη προσφορα.

Το Lenovo παρτο απο δω

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-x2-smartphone-4g-lte-mtk6595-5-0-inch-1920-x-1080-2gb-32gb-dual-sim-android-os-4-4.html

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Εδώ φαίνεται η αξία του φόρουμ... μη μας περνάνε οι Κινέζοι για Αμερικανάκια!!! :lol::lol:

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,αν και η ερωτηση θα φανει λιγο κοινοτυπη,μιας και εχοντας κανει search στο forum εχω βρει δεκαδες/εκατονταδες ερωτησεις τετοιου τυπου,ομως ακομα δεν εχω καταληξει,θελω να ρωτησω το εξης: ειμαι διατεθειμενος,να δωσω εως 180 ευρω για να αγορασω smartphone απο τους φιλους μου τους κινεζους,παλαιοτερα ειχα κανει αγορα ενος κλωνου galaxy s4 (πηγε στα σκουπιδια -χαλασε το touch εντελως) και θελω μια ψιλο-σιγουρη αγορα και οχι να φοβαμαι σε μια -δυο βδομαδες μεινω χωρις κινητο...εχω κοιταξει στα site που προτεινεται, εως τωρα εχω zenfone 5,coolpad f1(και f2 αν ομως βγει με multilingual γιατι θα παρω 2 το ενα για τη γυναικα και θα κραζει αμα δει κινεζικα!) ,xiaomi hongmi note(ειδα benchmark ομως του 4g με το qualcomm και ψιλοαπογοητευτηκα),zte v5 max,lenovo a8,και τελευταια γλυκοιταξα το meizu m1 note ομως η selena στο vickmall δεν εχει ιδεα ποτε θα ρθει!υπαρχει και καποια αλλη προταση?το jiasu s3 (αν λεω καλα τη μαρκα) το αφηνω εκτος μονο και μονο λογω brand Οπως και την elephone.τελος το umi zero,το οποιο φαινεται καλο,αλλα και αυτο οχι πολυ καλο σαν μαρκα...το κινητο το θελω να μπορω να τρεξω κανενα βαρυ 3d παιχνιδακι και οχι να χω 10-20 fps και να με κλαινε οι ρεγγες,οπως επισης να βγαζει και μια φωτο της προκοπης!καθε βοηθεια και απαντηση δεκτη!σορρυ για το μακροσκελες post btw!
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω Jiayu S3 περίπου στα 200$, δεν έχει αντίπαλο, καμιά σχέση με elephone.

 

-MT6752 octacore chipset with 64bit architecture and Mali T760 GPU

-5.5-inch

-Dimensions of the phone are 75.5 x 152 x 8.9mm

-2GB RAM or 3GB RAM

-1080p display

-3000mAh battery

-dual SIM, 4G LTE

-dual LED flash

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ότι δεν σου δίνει επιλογή να το αγοράσεις,:(

λεει "out of stοck" .

 

Το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη !

Όσοι το δίνουν είναι pre-sale λένε προς το τέλος του μήνα θα το έχουν και δεν είναι 100% σίγουρο ....

 

Θα σου πρότεινα να περιμένεις να κυκλοφορήσει και να το παραγγείλεις για να μην τρως τις μέρες που σε καλύπτει το Paypal.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

θέλω να αγορασω δύο κινητά, ένα μέχρι περίπου 100€ και ένα μέχρι περίπου 150€-180€. ποιά μου προτείνεται οτι είναι καλύτερα σε αυτά τα λεφτά?

Edited by QalexisQ
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! TCL S720 αν μπορει καποιος μια άποψη; Ευχαριστω!

 

Εχει δικο του νημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392562 :) :)

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω! Αλλα επειδη ξαναμπερδευτηκα θα το θεσω αλλιως: Κατι αξιοπρεπες στις 5,5 . Το θελω για 2ο δηλ πολυ διαδικτυο, gps , λιγο παιχνιδι κ skype. Να επιστρεψω σε lenovo 850+ που βιαστηκα :( να αποχωριστω να περασω σε Xiaomi Redmi note ή θα βολευτώ με TCL S720. ΣΟΣ όσο λιγότερο <σκάλισμα> θελει τοσο το καλύτερο. Να παιζει out of the box γουίλ μπι χάιλι απρισιέιτιντ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω! Αλλα επειδη ξαναμπερδευτηκα θα το θεσω αλλιως: Κατι αξιοπρεπες στις 5,5 . Το θελω για 2ο δηλ πολυ διαδικτυο, gps , λιγο παιχνιδι κ skype. Να επιστρεψω σε lenovo 850+ που βιαστηκα :( να αποχωριστω να περασω σε Xiaomi Redmi note ή θα βολευτώ με TCL S720. ΣΟΣ όσο λιγότερο <σκάλισμα> θελει τοσο το καλύτερο. Να παιζει out of the box γουίλ μπι χάιλι απρισιέιτιντ:lol:

Το lenovo 850+ και το tcl s720 τα ειχα. Αναμεσα σε αυτα τα δυο το tcl εχει απιστευτη μπαταρια ποιο ωραια οθονη, καλυτερη καμερα και το gps του δεν θα σε προβληματισει καθολου.

Το Redmi note το εχω δει αλλα δεν το εχω δουλεψει για να εχω αποψη, νομιζω εχει και αυτο καλη αυτονομια. Στα + του τα 2gb ram.

Θα ελεγα να βγαλεις απο τη λιστα σου το lenovo 850+

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ως noob περι κινεζικων συσκευων και αξιοπιστων brands θέλω τα φώτα σας.. Θέλω γνωμες απο σας που τα έχετε..τα εχετε καιρο?σας βγάλανε προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ως noob περι κινεζικων συσκευων και αξιοπιστων brands θέλω τα φώτα σας.. Θέλω γνωμες απο σας που τα έχετε..τα εχετε καιρο?σας βγάλανε προβλημα?

 

4 Xiaomi (1 δικό μου, 2 ακόμα για τα αδέλφια μου και 1 για φίλο μου) και τα 4 απροβλημάτιστα! Βασική χρήση μην φανταστείς τίποτα τρελλό αλλά δεν έχει κάνει κανένα κιχ. Με τα χίλια την ψηφίζω. Τα 2 στα τέσσερα κινητά έχουν κλείσει χρόνο στα χέρια μας.

 

Ο κουμπάρος μου έχει Huawei P2, επίσης αξιόπιστο, τρελό φόρτωμα (περί τις 130 εφαρμογές, αν μπορείς να το φανταστείς) και πέρα από ένα (λογικό κατ΄εμέ λαγκ) δεν έχει κάνει επίσης κιχ (το έχει σχεδόν χρόνο τώρα).

 

Και από τις λιγότερο "γνωστές" μάρκες, έχω φέρει δύο Cubot για φίλους και (ευτυχώς) κανένα από τα δύο δεν παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

4 Xiaomi (1 δικό μου, 2 ακόμα για τα αδέλφια μου και 1 για φίλο μου) και τα 4 απροβλημάτιστα! Βασική χρήση μην φανταστείς τίποτα τρελλό αλλά δεν έχει κάνει κανένα κιχ. Με τα χίλια την ψηφίζω. Τα 2 στα τέσσερα κινητά έχουν κλείσει χρόνο στα χέρια μας.

 

Ο κουμπάρος μου έχει Huawei P2, επίσης αξιόπιστο, τρελό φόρτωμα (περί τις 130 εφαρμογές, αν μπορείς να το φανταστείς) και πέρα από ένα (λογικό κατ΄εμέ λαγκ) δεν έχει κάνει επίσης κιχ (το έχει σχεδόν χρόνο τώρα).

 

Και από τις λιγότερο "γνωστές" μάρκες, έχω φέρει δύο Cubot για φίλους και (ευτυχώς) κανένα από τα δύο δεν παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα.

 

Παναγιώτης

 

Τελεια φιλε μου! Σ ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια! αλλες γνωστε μαρκες γνωριζεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ως noob περι κινεζικων συσκευων και αξιοπιστων brands θέλω τα φώτα σας.. Θέλω γνωμες απο σας που τα έχετε..τα εχετε καιρο?σας βγάλανε προβλημα?

προσωπικα θεωρω ''τοπ'' αυτες (με τυχαια σειρα)

Lenovo

Huawei

Zte

Xiaomi

Alcatel - Tcl

Asus

Oppo

Meizu

Δυο τηλεφωνα που εκαναν ''παταγο'' ειναι το

Oneplus και το

coolpad F1

Η coolpad βγαζει και αλλα μοντελα και ειναι ας πουμε ''νεα δυναμη''

 

Σε αλλες μαρκες υπαρχουν καποια ''διαμαντακια'' αλλα πρεπει να διαβαζουμε τα τοπικ και της αποψεις τον κατοχων :)

 

Αν θες γραψε εδω για το τι ψαχνεις, μεχρι ποσα χρηματα - ιντζες οθονης - αν θες να εχει ελληνικο μενου - φωτογραφικες ικανοτητες - αν παιζεις games - μπαταρια γενικα τι χρηση θες να κανεις και θα σου δωσουμε καποιες προτασεις :)

Edited by Karthan7
+ lenovo

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...