Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω θα μιλουσα πρώτα μαζί τους. Αν δεν εβγαζα ακρη και ημουν μεσα στο οριο θα εκανα dispute στο paypal για αντικατασταση της μπαταρίας.Δε συμφερει να την επιστρεψεις πισω,καλυτερα να σου στειλουν μια άλλη ή το ποσό να την αγοράσεις μόνος σου.

 

Δεν ξέρω αν φταει η μπαταρία η φταιει το κινητό

αν και απο τον κωδικο φαινετε ιτι την φοραει το samsung galaxy s3 αλλά δεν ξερω κάποιον να το εχει να κάνω δοκιμή

 

Θα του στείλω email αλλά σκεφτομαι αν Θα ηταν για λογους πιεσης το email να το κοινοποιησω και απο εδώ μεσα το σχετικο νημα Geekbuing

Ποια η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σου απαντησα και σε αλλο νημα,δες την μπαταρια,εκει που κανει συνδεση με το κινητο,τωρα βαζουν αυτοκολητα για να μην φορτιζει και την αφηνουν μεσα στο κινητο,δες και πες μας

Δίκιο έχεις και το δικό μου W450 είχε "σφραγισμένη" την μπαταρία με ένα μικρό αυτοκόλλητο .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για παραγγελίες από Κίνα αξίζει η κούριερ ή θα πέσουμε σε τελωνείο; Με Singapore Post πόσες μέρες κάνει;

 

καλημερα, απ οσο μου ειπανε απο ελτα κουριερ εχει καταργηθει πλεον να πληρωνεις τελωνειο...οσους ξερω που πήραν προσφατα απο κινα κινητα με EMS και ενας με DHL δεν πληρωσαν απολυτως τιποτα...οτι ερχεται εκτος Ευρωπης ΠΑΝΤΑ περναει τελωνειο. Αν θες ομως να μην πληρωσεις και μεταφορικα τοτε singapore post, απο εκει δεν αργει πολυ, οι δικοι μας καθυστερουν σαν τις χελονες. Εγω ειχα παρει απο geekbuying και αλλοι και παει +17 ευρω μεταφορικα EMS, τελωνειο δεν πληρωσε κανεις μας, και ενα παλικαρι απο την δουλεια μου εβαλε DHL καταλαθος και ουτε αυτος.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις και το δικό μου W450 είχε "σφραγισμένη" την μπαταρία με ένα μικρό αυτοκόλλητο .... :)

 

Το δικό σου παίζει καλά?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου παίζει καλά?

Μιά χαρά, "πετάει" το τηλέφωνο, στά λεφτά του δεν υπάρχει καλύτερο !! :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το

 

. http://www.to2c.com/zopo-z...droid-4-2.html

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΠΤΩΣΗ !!!!!!!!!!!!

 

 

δεν το εμπιστευεσαι ?????????? δλδ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε μου το

 

. http://www.to2c.com/zopo-z...droid-4-2.html

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΠΤΩΣΗ !!!!!!!!!!!!

 

 

δεν το εμπιστευεσαι ?????????? δλδ

 

To link σου είναι λάθος, διόρθωσε το και γράψε κανονικά όπως όλοι μας σε παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, απ οσο μου ειπανε απο ελτα κουριερ εχει καταργηθει πλεον να πληρωνεις τελωνειο...οσους ξερω που πήραν προσφατα απο κινα κινητα με EMS και ενας με DHL δεν πληρωσαν απολυτως τιποτα...οτι ερχεται εκτος Ευρωπης ΠΑΝΤΑ περναει τελωνειο. Αν θες ομως να μην πληρωσεις και μεταφορικα τοτε singapore post, απο εκει δεν αργει πολυ, οι δικοι μας καθυστερουν σαν τις χελονες. Εγω ειχα παρει απο geekbuying και αλλοι και παει +17 ευρω μεταφορικα EMS, τελωνειο δεν πληρωσε κανεις μας, και ενα παλικαρι απο την δουλεια μου εβαλε DHL καταλαθος και ουτε αυτος.

 

Δηλαδη αν παρεις και απο Αμερικη ισχυει το ιδιο δεν εχει τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, απ οσο μου ειπανε απο ελτα κουριερ εχει καταργηθει πλεον να πληρωνεις τελωνειο...οσους ξερω που πήραν προσφατα απο κινα κινητα με EMS και ενας με DHL δεν πληρωσαν απολυτως τιποτα...οτι ερχεται εκτος Ευρωπης ΠΑΝΤΑ περναει τελωνειο. Αν θες ομως να μην πληρωσεις και μεταφορικα τοτε singapore post, απο εκει δεν αργει πολυ, οι δικοι μας καθυστερουν σαν τις χελονες. Εγω ειχα παρει απο geekbuying και αλλοι και παει +17 ευρω μεταφορικα EMS, τελωνειο δεν πληρωσε κανεις μας, και ενα παλικαρι απο την δουλεια μου εβαλε DHL καταλαθος και ουτε αυτος.

 

Προσοχη φιλε μου μην παρουμε κανεναν στο λαιμο μας ,για DHL αν κατσει στραβη βγαινει μεγαλος ο λογαριασμος.

Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο δεν περνάει ότι αγοράζεται εντός Ευρώπης.

 

Προσοχη φιλε μου μην παρουμε κανεναν στο λαιμο μας ,για DHL αν κατσει στραβη βγαινει μεγαλος ο λογαριασμος.

 

Ακριβώς απο πάνω η απάντηση.

ότι αγοράζεται μέσα στην Ευρωπαϊκή Ένωση δεν περνάει τελωνείο ανεξαρτήτως αποστολής....!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο δεν περνάει ότι αγοράζεται εντός Ευρώπης.

 

Και η κινα οπως και η Αμερικη ειναι εκτος Ευρωπης οκ? Εαν παρω απο Κινα δεν θα πληρωσω,και εαν παρω απο Αμερικη θα πληρωσω αυτο θελω να ξερω εαν γνωριζει καποιος ναμου πει και μιλαμε με απλο ταχυδρομειο οχι με DHL κλπ.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι έχει κάτω από 50 πόντους διαστάσεις, δεν εκτελωνίζεται, σε γενικές γραμμές. Γενικά στα ΕΛΤΑ-EMS προσπερνάνε τα περισσότερα πακέτα, λόγω έλλειψης χρόνου και προσωπικού
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ας μου λύσει μία απορία κάποιος ειδήμων ...

Όταν το κινητό έχει ανάλυση 960χ540, τι μέγεθος πρέπει να έχει κάποια εικόνα ώστε να μπεί γιά wallpaper;;

Επίσης εάν υπάρχει τρόπος να μπουν εικόνες στις ήδη υπάρχουσες γιά wallpaper του τηλεφώνου ώστε να μην ψάχνεις στα ληφθέντα αρχεία.

Ευχαριστώ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και η κινα οπως και η Αμερικη ειναι εκτος Ευρωπης οκ? Εαν παρω απο Κινα δεν θα πληρωσω,και εαν παρω απο Αμερικη θα πληρωσω αυτο θελω να ξερω εαν γνωριζει καποιος ναμου πει και μιλαμε με απλο ταχυδρομειο οχι με DHL κλπ.ευχαριστω!

 

Ξανακοιτα πιο προσεκτικά τι έγραψα σε παρακαλώ, νομίζω ήμουν σαφής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Επειδη προκειται να προβω σε αγορα δυο κινητων για τα παδια θα ηθελα τα φωτα σας.

Κατασταλαξα ατο lenovos820 γιατην κορη και διαβασα το σχετικο topic οποτε κατα 99%το παιρνω.

 

Για τον γιο ξανα το ιδιο η το Xiaomi M2A/Mi2A 16GB/1GB απο το http://www.minideal.net/xiaomi-m2a-mi2a-16gb-1gb-ram-dual-core-snapdragon-1-7ghz-4-5-inch-adreno-320.html.Σχετικα μ αυτο θα ηθελα την αποψη σας και εαν μπορουν να το κανουν root και να περασουν ελληνικα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Όταν έψαχνα για φίλο οι τελικές επιλογές ήταν αυτά τα δύο και τελικά πήρα τα Μ2Α.

Το μόνο που με ενόχλησε ελαφρά είναι ότι θα μπορούσαν να το κάνουν λίγο μικρότερο

κατά την λειτουργία όμως άψογο, ότι καλύτερο για μένα στη τιμή των 200€.

 

Αν πας για το Μ2Α απλά μην το πάρεις από Minideal αλλά ή από Merimobiles ή από To2c.

Στο To2c δεν ξέρω πως σου βάζουν Ελληνικά, στο Meri πρέπει να βάλεις στις επιλογές "Root Firmware Install [+ $6.99]",

στο checkout βάζεις και το κουπόνι Cyber και παίρνεις κάποια δώρα και 5% έκπτωση.

Τελικές τιμές στα 261 δολάρια από Meri και στα 278 από To2c

και στα δύο με αποστολή με Singarore post απλά με τα δώρα του δεύτερου να είναι ποιο χρήσιμα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

Θέλω να πάρω για δώρο σε φίλο ένα κινητό, έως 90-100 ευρώ max.

Χτύπησα προχθές το w450 αλλά μετά από αυτά που διάβασα ζήτησα ακύρωση της παραγγελίας και μόλις γίνει το refund θέλω να πάρω κάποιο πιο αξιόπιστο, ας είναι και λιγότερο δυνατό.

Προτιμώ να είναι κάποιο που έρχεται έτοιμο με ό,τι πρέπει, να μη χρειαστεί ούτε root,ούτε άλλη rom κλπ.

Έχετε κάποια προσφορά στα υπόψιν?

 

ΥΓ. Σκεφτόμουν κάποιο Lenovo (A860 νομίζω,δυστυχώς δε μπορώ να δω από τη δουλειά γιατί τα σάητ είναι κλειδωμένα :P )

Edited by s2117
προσθήκη μάρκας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Οπως εγραψα και παλιοτερα ειχα προβλημα με την μπαταρία του W450 που παρελαβα τις προηγουμενες ημέρες και εστειλα email στο after sales και πμ εδω στο φορουμ.Τους ζήτησα full refund Καθώς και τα εξοδα επιστροφής του κινητου στην Κινα .Δεν απαντησαν ακομα πουθενα

Μεχρι να επιστραφει το κινητο και να πιστωθουν τα χρηματα θα πάρει περιπου 1 μηνα και επειδή ήταν δωρο για την κορη μου θα πρεπει να προχωρήσω σε νεα παραγελία μηπως προλάβω τα Χριστουγενα.

 

Το Θέμα ειναι τι θα πάρω τώρα σε περιπου αυτά τα χρήματα μεχρι 4,5 '' με τετραπυρηνο επεξεργαστή.(Οποιος καηκε στην κουρκούτι φυσαει και το γιαουρτι).

Εν πάσει περιπτωση κατεληξα στα εξής:

ZTE V965 ----104$

Lenovo A760 ---117$

Amoi A862W----115$

 

Ακουω τις γνώμες σας και πιθανες προτάσεις

 

Υγ Σε ποσες μέρες αν δεν απαντήσουν στο email/πμ να ανοιξω case στο Paypal;

Link to comment
Share on other sites

και για τους 2 σας.....κοιταξτε και το THL W100S.στα 103 ευρω εμενα μου στοιχησε με δωρο θηκες και το περιμενω απο to2c.com.παιδια που το πηραν ηδη λενε καλα λογια
Link to comment
Share on other sites

και για τους 2 σας.....κοιταξτε και το THL W100S.στα 103 ευρω εμενα μου στοιχησε με δωρο θηκες και το περιμενω απο to2c.com.παιδια που το πηραν ηδη λενε καλα λογια

 

Το ειχα ακαι αυτο υπόψην μου αλλά ξεφευγουμε λιγο απο την τιμή

Επίσης ειναι καινουργιο κινητό και αυτό και μονο 2? το αγορασαν απο εδώ μεσα , δεν εχουν καταγραφει ακομη τα θετικα-αρνητικα του τηλεφώνου

 

Ευχαριστώ πάντως για την προταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κινητο στα 100 ευρω σαν το Haier W910 απλα δεν υπαρχει,εχω δει και thl εχω δει και ZTE απο κοντα και το ξαναλεω κινητο εως 100 ευρω με αυτα τα χαρακτηριστικα και ποιοτητα κατασκευης δεν υπαρχει!

HD oθονη 1280Χ720 321ppi,καμερα κανονικη στα 8 mgpix και μαλιστα αξιοπρεπεστατη οχι σαν ολα τα αλλα κινεζικα που λενε 8-12 mgpix και δεν βγαζουν φωτος και βιντεο ουτα καν σαν 3,2 mgpix,gorilla glass 2,ψιλοαδιαβροχο που αντεχει σε σκονη και πτωσεις,gps απιστευτα γρηγορο οπως επισης wifi απιστευτα καλο που πιανει πολυ μακρια,ενταξη ειναι διπυρινο θα μου πιτε αλλα παιδια κανει ολα τα 4τραπυρινα σε αυτα τα λεφτα και ακομη πολυ πιο ακριβα να κρυβονται(16.800 antutu!)

Τα μονα αρνητικα ειναι η μικρη διαρκεια της μπαταριας και το οτι δυσκολα εως απιθανα θα δουμε αλλη ρομ περαν της 4.1.2!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κινητο στα 100 ευρω σαν το Haier W910 απλα δεν υπαρχει,εχω δει και thl εχω δει και ZTE απο κοντα και το ξαναλεω κινητο εως 100 ευρω με αυτα τα χαρακτηριστικα και ποιοτητα κατασκευης δεν υπαρχει!

HD oθονη 1280Χ720 321ppi,καμερα κανονικη στα 8 mgpix και μαλιστα αξιοπρεπεστατη οχι σαν ολα τα αλλα κινεζικα που λενε 8-12 mgpix και δεν βγαζουν φωτος και βιντεο ουτα καν σαν 3,2 mgpix,gorilla glass 2,ψιλοαδιαβροχο που αντεχει σε σκονη και πτωσεις,gps απιστευτα γρηγορο οπως επισης wifi απιστευτα καλο που πιανει πολυ μακρια,ενταξη ειναι διπυρινο θα μου πιτε αλλα παιδια κανει ολα τα 4τραπυρινα σε αυτα τα λεφτα και ακομη πολυ πιο ακριβα να κρυβονται(16.800 antutu!)

Τα μονα αρνητικα ειναι η μικρη διαρκεια της μπαταριας και το οτι δυσκολα εως απιθανα θα δουμε αλλη ρομ περαν της 4.1.2!

Συμφωνώ και επαυξάνω, το τηλέφωνο δεν έχει αντίπαλο ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εν πάσει περιπτωση κατεληξα στα εξής:

ZTE V965 ----104$

Lenovo A760 ---117$

Amoi A862W----115$

Ακουω τις γνώμες σας και πιθανες προτάσεις

Υγ Σε ποσες μέρες αν δεν απαντήσουν στο email/πμ να ανοιξω case στο Paypal;

Κι εγώ στην ίδια κατάσταση με εσένα είμαι, θα περιμένω μέχρι αύριο μπας και παίξει καμιά προσφορά..

Σε κάποιο εκ των 2 πρώτων καταλήγω μάλλον,από to2c...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις παρέλαβα τα 3 κινητά που είχα παραγγείλει.

Απο το minideal σε ενα δέμα, οχι μεγάλο, καλά δεμένο και το σημαντικότερο χωρίς πρόβλημα απο το τελωνείο.

Τον είχα το φόβο, γιατί 3 μαζί σε ενα δέμα δεν είχα ξαναπάρει.

Με EMS, αλλά και με το κουτί να γράφει DHL.

Αφού δεν ζήτησα να μου έρθει με DHL, πώς είχαν κορδέλα με DHL...???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...