Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας επειδη βλεπω οτι γνωριζετε αρκετα πραγματα για τα κινεζικα κινητα θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας γι αυτο.....

http://www.aliexpress.com/item/NO-1-S6-I9500-S4-phone-Newest-version-Android-4-2-SmartPhone-Gesture-Sensor-MTK6589t-Quad/1300394356.html

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Thlw8s 2g/32gb απο to2c με εκπτωτικο κουπονι 175E, :X

 

H ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΗ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ανετα θα σε βγαζει 2ημερο πιστευω, αλλα το παραβλεπω λογω δυνατοτητων του κινητου. αλλωστε τα περισσοτερα στις 2-3 μερες θελουν φορτιση (πλην καποιων εξαιρεσεων με 4αρα μπαταρια, βλεπε lenovo)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση παιδιά, το λειτουργικό του πάντως δεν είναι android 4 γιατί νομίζω πως μπορεί να μην δούλευε και καθόλου, στην πραγματικότητα είναι το Honeycomb η έκδοση 3.0/3.1/3.2 όταν ανάβει εμφανίζεται αντί το ρομποτάκι η γαλάζια μέλισσα.

Ελπίζω να είναι κάτι στο softwere και από την μια ψάχνοντας εγώ από την άλλη αν γνωρίζει και κανένας άλλος κάτι ίσως να διορθωθεί. Τώρα αν έχει δίκιο ο άλλος φίλος και είναι βλάβη είναι τέτοια η τιμή του που η επιστροφή φαντάζει χαμένος κόπος, άσε που κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά, σαν τηλέφωνο λέμε, στο ιντερνετ κλπ. Η γυναίκα μου βολεύτηκε, εγώ είμαι που τα ψάχνω γιατί θέλω να λειτουργούν όλα. Το πρόγραμμα που έσπασα το τηλέφωνο είναι το VROOT v1.7.2, ξέχασα να σας το γράψω.

Και πάλι ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Edited by chinsmartfone
Link to comment
Share on other sites

ανετα θα σε βγαζει 2ημερο πιστευω, αλλα το παραβλεπω λογω δυνατοτητων του κινητου. αλλωστε τα περισσοτερα στις 2-3 μερες θελουν φορτιση (πλην καποιων εξαιρεσεων με 4αρα μπαταρια, βλεπε lenovo)

 

Εχω δει τοσα πολλα που δεν ξερω τι να επιλεξω,ημουν αναμεσα στα ΖΤΕ 987 κ 967s

Edited by kouvidis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση παιδιά, το λειτουργικό του πάντως δεν είναι android 4 γιατί νομίζω πως μπορεί να μην δούλευε και καθόλου, στην πραγματικότητα είναι το Honeycomb η έκδοση 3.0/3.1/3.2 όταν ανάβει εμφανίζεται αντί το ρομποτάκι η γαλάζια μέλισσα.

Ελπίζω να είναι κάτι στο softwere και από την μια ψάχνοντας εγώ από την άλλη αν γνωρίζει και κανένας άλλος κάτι ίσως να διορθωθεί. Τώρα αν έχει δίκιο ο άλλος φίλος και είναι βλάβη είναι τέτοια η τιμή του που η επιστροφή φαντάζει χαμένος κόπος, άσε που κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά, σαν τηλέφωνο λέμε, στο ιντερνετ κλπ. Η γυναίκα μου βολεύτηκε, εγώ είμαι που τα ψάχνω γιατί θέλω να λειτουργούν όλα. Το πρόγραμμα που έσπασα το τηλέφωνο είναι το VROOT v1.7.2, ξέχασα να σας το γράψω.

Και πάλι ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Android 2.3.5 θα έχει, και λογικά αδύναμο μικρόφωνο (διορθώνεται).

Για δοκίμασε άλλο camera app, πχ το Camera MX απο το market, αν και χλωμό το βλέπω.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

CUBOT GT99 ή No.1 S6 ποια ειναι η γνωμη σας?

 

Φιλε μου υπαρχουν topic και για τα δυο μπορεις να τα διαβασεις κι απο κει και περα να επιλεξεις :happy:

Εγω προσωπικα θα διαλεγα το S6 μονο και μονο απο θεμα εμφανισης (μου αρεσουν τα samsung) καθως και για το λογο οτι στις ιδιες περιπου διαστασεις (κανα 2 mm μεγαλυτερο το S6 αλλα πολυ πιο λεπτο και ελαφρυ) παιρνω κινητο με 5" αντι για 4,5". Βεβαια ειναι και 30-35$ ακριβοτερο οποτε η αποφαση ειναι δικη σου:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υπαρχουν topic και για τα δυο μπορεις να τα διαβασεις κι απο κει και περα να επιλεξεις :happy:

Εγω προσωπικα θα διαλεγα το S6 μονο και μονο απο θεμα εμφανισης (μου αρεσουν τα samsung) καθως και για το λογο οτι στις ιδιες περιπου διαστασεις (κανα 2 mm μεγαλυτερο το S6 αλλα πολυ πιο λεπτο και ελαφρυ) παιρνω κινητο με 5" αντι για 4,5". Βεβαια ειναι και 30-35$ ακριβοτερο οποτε η αποφαση ειναι δικη σου:)[/

ευχαριστω πολυ αυτο ειχα αποφασισει και γω

το fastcardtech ειναι καλο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω. Μέχρι σήμερα είχα καταλήξει στο Neo N003. Μετά από την προσφορά που έβγαλε το minideal γλυκοκοιτάζω και το w8s. Το πήρα ήδη πριν 15' για έναν γνωστό μου γιατί του άρεσε η τιμή.

 

Τι λέτε; Αξίζει τα παραπάνω € το Neo; Στο αντίστοιχο θέμα του w8s διάβασα ότι δεν μπορείς να κάνεις ενοποίηση εσωτερικού χώρου. Δεν υποστηρίζει mhl (δεν ξέρω και αν θα το χρησιμοποιήσω) και νομίζω δεν έχει και otg. Έχουν και τα 2 fhd που δεν με πολυενδιαφέρει. Θα προτιμούσα hd για καλύτερη αυτονομία και απόδοση.

 

Ενώ το Neo τα έχει όλα και καλύτερη ματαρία. Λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ, υπάρχει κάποιος κάτοχος Galaxy S2 που να το έχει κάνει σύγκριση με Zoppo 980 ή Xiaomi Red Rice ? Το πρώτο φαίνεται πολύ δυνατό με τιμή γύρω στα 250 euro (2/32) ενώ το δεύτερο με την απαραίτητη microsd 32GB θα φτάσει τα 200. Το Xiaomi δεν βλέπω να έχει ακόμα τήν ποικιλία ROM πού έχει το Zoppo και επειδή άμεσα με τη παραλαβή θα αρχίσει το σκάλισμα Root, δοκιμη Rom κ.τ.λ θα πρέπει να καταλήξω γρήγορα σε απόφαση και παραγγελία ...
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην για android 4αρι, εχει πολυ μικρη μνημη 256, και κανουν ολο το τηλεφωνο να σερνετε. Πιθανον να υπηρεαζει και το λειτουργικο της καμερας. Αλλη μια θεωρεια ειναι οτι το προγραμμα που διαβαζει την καμερα, καπου χανει. Δεν νομιζω να εχεις θεμα ως προς την συνδεσμολογια της καμερας, αλλιως δεν θα δουλευε καθολου.

Android 2.3 έχουν ολα τα Spreadtrum 68xx. Ο αισθητήρας της κάμερας ειναι ελλατωματικός ολοφάνερα

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα φίλε μου και μερικά άλλα ακόμη αλλά δυστυχώς δεν είναι το App.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Α, το μικρόφωνο του είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Android 2.3.5 θα έχει, και λογικά αδύναμο μικρόφωνο (διορθώνεται).

Για δοκίμασε άλλο camera app, πχ το Camera MX απο το market, αν και χλωμό το βλέπω.

 

Το δοκίμασα φίλε μου και μερικά άλλα ακόμη αλλά δυστυχώς δεν είναι το App.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Α, το μικρόφωνο του είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Android 2.3 έχουν ολα τα Spreadtrum 68xx. Ο αισθητήρας της κάμερας ειναι ελλατωματικός ολοφάνερα

Αυτό είναι και το πιο λογικό φίλε μου. Σ' ευχαριστώ. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εκτός από το να αντικαταστήσω την κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το πιο λογικό φίλε μου. Σ' ευχαριστώ. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εκτός από το να αντικαταστήσω την κάμερα;

πώς θ αντικαταστησεις τηην κάμερα και με τι;:lol: θα το στειλεις πισω στον έμπορο. άνοιξε και dispute να σαι καλυμμένος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι σε αναζήτηση φθηνού smartphone για την μάνα μου και είχα καταλήξει στο ΖTE V889s στα 53 ευρώ.Τίμιο και για την μάνα μου ότι πρέπει.Όπως όμως κοίταζα στα κινεζομάγαζα έπεσα πάνω σε αυτό http://geekbuying.com/item/HTM-M1-4-7-Inch-Capacitive-Screen-MTK6572-Dual-Core-1-3GHz-Smart-Phone-Android-4-2-OS-3G-GPS---Red-321685.html ΗΤΜ Μ1

 

Έχει κανένας καμία άποψη???

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!εκανα μια αλλαγη στο build.prop αλλα δεν αλλαξα τα permissions παλι και εκανα επανεκκινηση και τωρα μενει στην οθονη με το logo της zopo!!!!ΒΟΗΘΕΙΑ!!!εβγαλα μπαταρια εκανα επανεκκινηση πατωντας power+vol- μπηκε σε ενα μενου αλλα ειναι κινεζικα!!τι να κανω????help!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι σε αναζήτηση φθηνού smartphone για την μάνα μου και είχα καταλήξει στο ΖTE V889s στα 53 ευρώ.Τίμιο και για την μάνα μου ότι πρέπει.Όπως όμως κοίταζα στα κινεζομάγαζα έπεσα πάνω σε αυτό http://geekbuying.com/item/HTM-M1-4-7-Inch-Capacitive-Screen-MTK6572-Dual-Core-1-3GHz-Smart-Phone-Android-4-2-OS-3G-GPS---Red-321685.html ΗΤΜ Μ1

Έχει κανένας καμία άποψη???

Γιά τα λεφτά του καλό είναι, όμορφο και με μεγάλη οθόνη, εφ'όσον η μητέρα σου δεν έχει άλλες απαιτήσεις.

Και το μαγαζί αξιόπιστο.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

πώς θ αντικαταστησεις τηην κάμερα και με τι;:lol: θα το στειλεις πισω στον έμπορο. άνοιξε και dispute να σαι καλυμμένος

 

ok το έκανα ήδη στην paypal καλά που δεν πέρασαν οι μέρες. Χίλια ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!εκανα μια αλλαγη στο build.prop αλλα δεν αλλαξα τα permissions παλι και εκανα επανεκκινηση και τωρα μενει στην οθονη με το logo της zopo!!!!ΒΟΗΘΕΙΑ!!!εβγαλα μπαταρια εκανα επανεκκινηση πατωντας power+vol- μπηκε σε ενα μενου αλλα ειναι κινεζικα!!τι να κανω????help!

 

πρεπει να περιμενεις να σου απαντησει καποιος που το εχει για το ποια απο ολες τις επιλογες που βλεπεις στο recovery mode που μπηκες ειναι η επαναφορα αλλιως επικοινωνησε απο εκει που το πηρες να σου πουν ποια επιλογη να διαλεξεις. (λογικα αλλαζεις επιλογη με το vol - κι επιλεγεις με το vol+).

Καλο θα ηταν να μην επιλεξεις στην τυχη παντως.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζω για κινεζικο με βασικα χαρακτηριστικα οθονη 5.5" τουλαχιστον και αξιοπιστο gps.Το κινητο θα χρησιμοποιηθει κυριως για ταινιες(για αυτο και το μεγαλο μεγεθος χωρις να εχω μεγαλες απαιτησεις οσον αφορα τη ποιοτητα αρκει να ειναι αξιοπρεπης,και ως gps για το αμαξι).Αφου εριξα μια ματια στα νηματα εδω μεσα προσεξα τα thl w7,lenovo a850,cube talk 5h και elephone p6.Αν θυμαμαι καλα για το πρωτο διαβασα πως σταματησε η παραγωγη του,για το δευτερο διαβασα θετικα πραγματα ενω τα αλλα 2 ειναι προσφατα και τα νηματα τους ειναι μικρα ακομα.Αν εχει καποιος καποια αποψη για τα συγκεκριμενα η εχει καποιο αλλο υποψην θα το εκτιμουσα παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...