Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους

 

Πριν πατησω add to card ποια η γνώμη σας για το Καλησπέρα σε ολους

 

Πριν πατησω ADD to CART ποια η γνώμη σας για το http://www.geekbuying.com/item/W450-4-5inch-FWVGA-Capacitive-Screen-MTK6582-Quad-Core-Smartphone-1G-4G-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS---Black-321182.html

 

 

Ευχαριστώ

 

Ευχαριστώ

 

EDIT Διορθωση Link

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

EDIT Διορθωση Link

Εμένα μου φάνηκε πολύ καλό ως προς την τιμή του και το παρήγγειλα γιά την κόρη μου. Μου έδωσαν tracking number με SP σε 3 ημέρες.

Σε ρόζ χρώμα το έχουν πιό φθηνό.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ για την κορη μου θελω να το παραγγείλω

Εχω μονο 2 ερωτηματα που δεν έχω τις τεχνικές γνώσεις για να κρινω

1) τα 260Κ χρώματα ειναι ικανοποιητικά η θα πρέπει να να επιλεξω κάποιο με 65Μ χρώματα ;

2) Σε ενα video

αναφέρει touch screen 2 poinτ . Αυτό ειναι ικανοποιητικός; νομιζω κάπου διαβασα υπάρχουν touch screen 2 poinτ

:Αυτό με touch screen 2 poinτ θα υστερεί σε κάτι;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

και εγώ για την κορη μου θελω να το παραγγείλω

Εχω μονο 2 ερωτηματα που δεν έχω τις τεχνικές γνώσεις για να κρινω

1) τα 260Κ χρώματα ειναι ικανοποιητικά η θα πρέπει να να επιλεξω κάποιο με 65Μ χρώματα ;

2) Σε ενα video

αναφέρει touch screen 2 poinτ . Αυτό ειναι ικανοποιητικός; νομιζω κάπου διαβασα υπάρχουν touch screen 2 poinτ

:Αυτό με touch screen 2 poinτ θα υστερεί σε κάτι;

Ευχαριστώ

Όπως είπα, γιά την τιμή του είναι πολύ καλό. Το 260Κ είναι χαμηλότερη ποιότητα χρωμάτων στην οθόνη, αλλά κατ'εμέ δεν αξίζει να δώσεις πολύ παραπάνω χρήματα γιά 16.000.000 οθόνη.

Επίσης, έχω τηλέφωνο με 5 point touch screen, και ανάθεμα εάν έχω χρησιμοποιήσει αυτή την δυνατότητα. Μιά χαρά είναι και το

2 point.

Αυτά υπό την προϋπόθεση ότι δεν θέλεις να ξοδέψεις πολλά .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα akapsali το σκεφτομαι κι εγω να παρω το w450 αξιζει?το εχουνε στοκ?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα akapsali το σκεφτομαι κι εγω να παρω το w450 αξιζει?το εχουνε στοκ?

 

Ειμαι και εγω ετοιμος να το παραγγειλω , αλλά δεν έχω βρεί reviws απο χρήστες γιατι είναι καινουργιο κινητοως

 

αν ολα τα specs ειναι αληθή και το κινητό δουλευει σωστα τοτε ειναι καλη περιπτωση

για την διαθεσιμότητα νομιζω οτι υπάρειι και παραθέτω ερώτημα - απαντηση που εκανα στο GeekBuing

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5017305#post5017305

 

Οπως ειπα ειναι νεο κινητό και μεχρι να παραλαβουνε οι πρώτοι χρήστες μάλον θα αργήσουμε να έχουμε reviews

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ετοιμος να το παραγγειλω , αλλά δεν έχω βρεί reviws απο χρήστες γιατι είναι καινουργιο κινητοως

 

αν ολα τα specs ειναι αληθή και το κινητό δουλευει σωστα τοτε ειναι καλη περιπτωση

για την διαθεσιμότητα νομιζω οτι υπάρειι και παραθέτω ερώτημα - απαντηση που εκανα στο GeekBuing

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5017305#post5017305

 

Οπως ειπα ειναι νεο κινητό και μεχρι να παραλαβουνε οι πρώτοι χρήστες μάλον θα αργήσουμε να έχουμε reviews

Φίλοι μου όπως είπα και παραπάνω, εγώ το παρήγγειλα και το περιμένω, μου έδωσαν αριθμό σε 3 ημέρες από το GeekBuing , οπότε το έχουν σε απόθεμα. Το να περιμένετε να το πάρω μάλλον θα αργήσει. Δείτε τα βίντεο που βρήκα ... :)

 

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Χαζεύοντας εδωκ εκει έπεσα πάνω στο παρακάτω.

http://www.merimobiles.com/lenovo-a820-4-5-inch-android-4-1-quad-core-1-2ghz-dual-sim-3g-smartphone-gps_p/meri9016.htm

πιστεύω καλή τιμή αν κ δεν ξερω ακριβως τις δυνατότητες του κινητου. Φαντάζομαι για καθημερινη χρηση κ λιγο σερφάρισμα ειναι ΟΚ αν σκεφτείς οτι ειναι τετραπύρηνο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Χαζεύοντας εδωκ εκει έπεσα πάνω στο παρακάτω.

http://www.merimobiles.com/lenovo-a820-4-5-inch-android-4-1-quad-core-1-2ghz-dual-sim-3g-smartphone-gps_p/meri9016.htm

πιστεύω καλή τιμή αν κ δεν ξερω ακριβως τις δυνατότητες του κινητου. Φαντάζομαι για καθημερινη χρηση κ λιγο σερφάρισμα ειναι ΟΚ αν σκεφτείς οτι ειναι τετραπύρηνο

 

Το κινητο ειναι καταπληκτικο.Δεν το λεω επειδη το εχω αλλα αν μπεις στο αντιστοιχο thread θα δεις πολλους ευχαριστημενους κατοχους.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι καταπληκτικο.Δεν το λεω επειδη το εχω αλλα αν μπεις στο αντιστοιχο thread θα δεις πολλους ευχαριστημενους κατοχους.:rolleyes:

Σωστός, αλλά μιλούσαμε γιά το w450 που είναι 30 ευρώ πιό φθηνό .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω παράξενο πρόβλημα με την παραγγελία στο antelife. Έχω στο καλάθι αγοράς το w8s στα 199,5 € και μία θήκη 4,00€. Σύνολο 203,55. Με μία έκπτωση 5% (μείον 3,71 €) βγαίνει το συνολικό ποσό πληρωμής 199,84 ευρώ. Με το που πατάω πληρωμή και μπαίνει στο Paypal μου βγάζει το ποσό των 206,03 Ευρώ :mad:

Βγάζω την θήκη από την παραγγελία κι από τα πλέον 195,84 συνολικό ποσό πληρωμής που σωστά δείχνει στο καλάθι, στο Paypal ζητάει 201,91 :confused

 

το κακό είναι ότι έχω ακριβώς 201,03 διαθέσιμα στην κάρτα prepaid για την αγορά και μ΄ έχει τρελάνει. Δεν μπορώ να το παραγγείλω. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό...

 

βαλε κωδικο w8s παντως... για το αλλο δεν ξερω... και αφου εχει θηκη μεσα (απο οτι ειδα: ρωτησε τους ) γιατι δεν βαζεις καρτα? ρωτα παντως για την θηκη

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω καμμιά custom rom στο tronsmart TS7 Glacier.

Έχει κανείς καμμιά ιδέα που θα βρω μια που να ταιριάζει στο κινητό ?

στο needrom δεν βρηκα καμμία για το συγκεκριμένο.

 

υπάρχει περίπτωση να κάνουν και άλλες που είναι για τον ίδιο επεξεργαστή (MTK 6589) ?

 

:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η εκάστοτε rom είναι device specific, που σημαίνει απευθύνεται σε συγκεκριμένη συσκευή και μόνο. Μη δοκιμάσεις rom που προορίζεται για άλλη συσκευή γιατί θα το brickαρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ηθελα να ρωτήσω μιας και πρόκειται να κάνω την πρώτη μου αγορά κινέζικης συσκευής , υπάρχει περίπτωση τώρα που θα βγούν οι octacore να πέσουν οι τιμές των quad core ?

Έχω τρομάξει με τους κινέζους βγάζουν πολλά και αρκετά δυνατά smartphones κάθε λιγο και δεν μπορώ να αποφασίσω . :wacko::wacko:

Κάποιος να τους πει .... ΤΑΚΕ Α ΒRΕΑΚ.....:lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by fap
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ηθελα να ρωτήσω μιας και πρόκειται να κάνω την πρώτη μου αγορά κινέζικης συσκευής , υπάρχει περίπτωση τώρα που θα βγούν οι octacore να πέσουν οι τιμές των quad core ?

Έχω τρομάξει με τους κινέζους βγάζουν πολλά και αρκετά δυνατά smartphones κάθε λιγο και δεν μπορώ να αποφασίσω . :wacko::wacko:

Κάποιος να τους πει .... ΤΑΚΕ Α ΒΡΕΑΚ.....:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εννοειται πως αυτο θα γινει.Ηδη βγηκε 4πυρηνο με 1GB ram (W450) στα 99$.Και η κορυφαια Jiayu παρουσιασε τετραπυρηνο τουμπανο (G2F) στα 80$ για την Κινεζικη αγορα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει στις 16.08.2013 για γείτονά μου (χωρίς κάρτα) ένα κινητό κι έκτοτε περιμένω να έρθει. Από Priceangels (πρώτη φορά στο συγκεκριμένο σάιτ τόση καθυστέρηση). Στο tracking μέσα από την παραγγελία μου βγάζει αυτό:

 

2013-09-04 09:44 43005800 Collection

2013-09-04 16:04 43032100 Dispatching

2013-09-04 16:55 43032100 Opening

2013-09-07 09:02 10010200 Departure from outward office of exchange

2013-09-08 04:57 PEK NULL

 

Και στο 17Track.net αυτό:

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2013/11/16 08:04:25

04-09-2013 09:44, Receive Item From Customer, IPS

Origin Country - China:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2013/11/16 08:04:25

20131017, 进口总包互封封发, 北京国际, 希腊

20131017, 进口总包互封开拆, 北京国际, 希腊

20130908, 交航, PEK, 希腊

20130907, 出口总包直封封发, 北京国际, 希腊

20130904, 出口总包互封开拆, 武汉国际, 希腊

20130904, 出口总包互封封发, 武汉国际, 希腊

20130904, 收寄局收寄, 沌口小区, 希腊

======================================

 

Ξέρει κανείς τι σημαίνουν όλα αυτά; Σε επικοινωνία που είχα με τον πωλητή (ζήτησα να μου επιστρέψει τα χρήματα) μου είπε να κάνω υπομονή ακόμη 2 βδομάδες γιατί είχε ακυρωθεί κατά λάθος η παραγγελία και το ξαναέστειλαν... Από τότε όμως πέρασαν άλλες 3 εβδομάδες και δεν έγινε τίποτε... Τι μπορώ να κάνω;

 

edit: Μόλις είδα ότι κάνει εντωπισμό και στα ελτα, με το παρακάτω μήνυμα:

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής :

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 04-09-2013 09:44 IPS

δεν έχει αναχωρισει από κίνα. πες στο μαγαζί να επικοινωνήσει με το ταχυδρομείο Κίνας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! ειπα να παραγγειλω ενα phablet(5inch ή 5.5inch περιπου) αλλα ειμαι σε τρομερο διλλημα, εχω βρει κατι Lenovo S780,A850,A830 ,ZOPO C2,THL κλπ κλπ. Ψαχνω τετραπυρηνο,1-2gb ram, 4-16 gb ROM, καλη αναλυση οθονης στα 130-210€. Εχετε να προτεινετε καποιο καλο,αξιοπιστο?να πω οτι δεν ξερω αν θα κατσω να το πειραξω γενικως. Ευχαριστω:)

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει αναχωρισει από κίνα. πες στο μαγαζί να επικοινωνήσει με το ταχυδρομείο Κίνας

 

εντάξει ευχαριστώ

έγραψα στο Priceangels να επικοινωνήσουν με την chinapost και να επιστρέψουν τα χρήματα μου

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ.Πηρα το συγκεκριμενο μοντελο και εχω θεμα με το σημα.χανεται πολυ ευκολα και γενικα δεν πιανει πολυ καλο σημα.

Εχω και θεμα με τη μπαταρια που τελειωνει γρηγορα!

δωστε μου μια λυση!Για το HDC galaxy s4 Legend.

Edited by aramba
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! ειμαι σε διλημμα τρομερο,θελω ενα phablet 5inch μεχρι 6 inch και σε λεφτα απο 130-180,190. Εχω βρει λοιπον, Lenovo A830,A850,S780, ZOPO ZP950, ZOPO C2, Elephone P6(6.3inch). Οπως καταλαβατε,εχω χαθει ολοκληρωτικα :lol: θελω ενα με ωραια μεγαλη οθονη,να με κρατησει λιγο να μην παω και για tablet που ψηνω! :lol: ενα 5-6inch,1-2gb RAM, 4+ ROM,quadcore!

 

Ευχαριστω :)

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

 

Μόλις παραγειλα το W450 MTK6582 Quad Core 4.5inch Capacitive Screen Smartphone 1G/4G 8.0MP Camera Android 4.2 OS 3G/GPS

 

απο το Geekbuing.com

 

http://www.geekbuying.com/item/W450-4-5inch-FWVGA-Capacitive-Screen-MTK6582-Quad-Core-Smartphone-1G-4G-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS---Black-321182.html

 

Ελπίζω να αξιζει για τα λεφτά του 80€

 

Θα σας ενημερώσω με εντυπωσεις οταν με το καλό το παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...