Jump to content

Manta Mid 706 Duo Power HD 7"


laziokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το αγορασα απο εδω αλλα οχι στα 89.90

αλλα 65 ευρω απο crazy sunday

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904234

 

μπορω να πω οτι για 65 ευρω αξιζει..

διπυρηνο και 1 gb DDR3 τραβαει πολυ καλα για ταμπλετ τετοιου κοστους...

το μονο μειον που εχω βρει μεχρι τωρα ειναι η μπαταρια του...ειναι αρκετα τραγικη...

 

εχω ανεβασει ενα βιντεακι με το ταμπλετακι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πηρα και εγω αυτο το ταμπλετακι 69 ευρω απο e-shop

πολυ καλο γρηγορο χωρις κολληματα

πως να το κανουμε root να ξηλωσουμε κατι πολωνικα apps τελειως αχρηστα που πιανουν τζαμπα χωρο

καμια ιδεα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θα ηταν κακη ιδεα..αν και ειμαι λιγο αδαης με αυτα τα θεματα..

Δεν μου λες απο μπαταρια πως παει εσενα;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα απο μια μπαταρια 3000 mah μην περιμενεις και πολλα

ενα τριωρο παει δεν παει με απλο σερφαρισμα χωρις πολλες επιβαρυνσεις

Link to comment
Share on other sites

τελικα αφου εφαγα ολο το ιντερνετ να βρω προγραμμα για να το κανω root τα καταφερα

για οποιον θελει να το κανει η ευθυνη ειναι δικια του ουδεμια ευθυνη φερω αν κατι παει στραβα απλα γραφω εδω τον τροπο που το εκανα εγω root και πετυχε

κατεβαζουμε αυτο το αρχειο απο εδω http://www.mediafire.com/download/vd3y1rld2amdxq5/TPSarky-VonDroid-Root.rar

αφου πρωτα συνδεσουμε το ταμπλετ με το pc ...λογικα το pc θα εγκαταστησει αυτοματα ADB οδηγους εγω εχω windows 8 και η διαδικασια εγινε αυτοματα

αποσυμπιεζουμε τον φακελο τον ανοιγουμε και τρεχουμε το TPSparkyRoot και ακολουθουμε τις οδηγιες

θα κανει 2-3 επανεκκινησεις το ταμπλετ και ειναι ετοιμο ρουταρισμενο

 

σημειωση

υπαρχει πιθανοτητα να μην εγκατασταθει ο superuser

αν γινει κατι τετοιο κατεβαζουμε απο το google play το super su το κανουμε εγκατασταση και το κανουμε εφαρμογη συστηματος για να δουλεψει εχει τετοια δυνατοτητα μεσα στο προγραμμα θα το δειτε ειναι και στα Ελληνικα

κανουμε μετα μια επανεκκινηση στο ταμπλετ και ειναι ετοιμο

και μην ξεχασετε να ενεργοποιησετε το usb debugging απο το ταμπλετ πριν το συνδεσετε με τον υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..ευχαριστουμε καλο ειναι να υπαρχει...εγω προσωπικα δεν θα το ρουταρω ακομα..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά εσάς το ταμπλετ οταν είναι συνδεδεμένο στο PC μέσω USB φορτίζει;
Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπον το tablet ηταν χαλασμενο και μου εστειλαν ενα καινουργιο:πρωτες παρατηρησεις και θελω την βοηθεια σας1)φορτισα την μπαταρια 6 ωρες οπως λεει το manual και δεν φορτισε 100% αλλα 87% αυτο ειναι προβλημα?πρεπει να τους το πω μηπως μου κανει τα ιδια με το mid711 που ειχε προβλημα με την φορτηση?παρακαλω την γνωμη σας,2)πηγα στο tablet και στο play store και συνδεθηκα με τον λογαριασμο μου gmail ετσι οταν πηγα στις ρυθμισεις google δεν δεχοταν το gmail επειδη λει οτι αυτος ο λογαριασμος υπαρχει στο tablet τι κανω?3)οταν παω στο pc στο google play και στελνω εφαρμογες στο tablet δεν τις κατεβαζει τι γινετε?καμια βοηθεια?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα της μπαταριας θα σου απαντησω

εμενα σε μια το πολυ μια μιση ωρα κανει πληρη φορτιση

Link to comment
Share on other sites

αρα εχει προβλημα οσο για τις 6 ωρες το manual λεει τις δυο πρωτες φορτωσεις

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον αντιμετωπιζει καποιο προβλημα και χρειαστει να φλασαρει την official stock rom για το ταμπλετ για να το επαναφερει

 

http://www.manta.info.pl/forum/nowy-dzial/mid706-firmware-fabryczne/

 

η σελιδα ειναι στα Πολωνικα με το google chrome μπορουμε να την μεταφρασουμε στα Ελληνικα

το πρωτο λινκ ειναι η official stock rom

το δευτερο οδηγιες φλασαρισματος σε pdf αλλα ειναι στα Πολωνικα

και απο το τριτο κατεβαζουμε το RKBatchTool που ειναι το εργαλειο φλασαρισματος της rom μεσω υπολογιστη

εννοειται πως για να γινει το φλασαρισμα πρεπει ο υπολογιστης να βλεπει το ταμπλετ δλδ αν χρειαστει να περαστουν οι σχετικοι οδηγοι

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για οποιον αντιμετωπιζει καποιο προβλημα και χρειαστει να φλασαρει την official stock rom για το ταμπλετ για να το επαναφερει

 

http://www.manta.info.pl/forum/nowy-dzial/mid706-firmware-fabryczne/

 

η σελιδα ειναι στα Πολωνικα με το google chrome μπορουμε να την μεταφρασουμε στα Ελληνικα

το πρωτο λινκ ειναι η official stock rom

το δευτερο οδηγιες φλασαρισματος σε pdf αλλα ειναι στα Πολωνικα

και απο το τριτο κατεβαζουμε το RKBatchTool που ειναι το εργαλειο φλασαρισματος της rom μεσω υπολογιστη

εννοειται πως για να γινει το φλασαρισμα πρεπει ο υπολογιστης να βλεπει το ταμπλετ δλδ αν χρειαστει να περαστουν οι σχετικοι οδηγοι

 

Παιζει flash? εννοώ streaming από web tv, οχι youtube μόνο. Αν ναι να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

εχει adobe flash player 11.1

εγω στην εφαρμογη mega tv που εχω εγκαταστησει παιζει κανονικα το mega

Link to comment
Share on other sites

εχει adobe flash player 11.1

εγω στην εφαρμογη mega tv που εχω εγκαταστησει παιζει κανονικα το mega

Ευχαριστώ.

Το megatv παίζει και στο κινητό μου, που δεν έχω flash player.

Ρίξε μια ματιά αν παίζει το mega στον browser σε live.

Επίσης αν παίζει στο ustream.tv, και το live του ΑΝΤ 1 σε streaming.

Γιατί βλέπω στο lemonsports αθλητικά. Θεωρητικά αφού έχει τον 11 θα παίζει.

Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον κόπο σου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το ρουτάρω αλλά δεν βρήκα τους drivers της συσκευής μας.Έχω win7 32 ξέρει κανείς πους θα τους βρω και να τους βάλω?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το ρουτάρω αλλά δεν βρήκα τους drivers της συσκευής μας.Έχω win7 32 ξέρει κανείς πους θα τους βρω και να τους βάλω?

 

Νομίζω στα λινκ που δίνει ο φίλος , στο zip για το ρουταρισμα, υπάρχουν μέσα οι drivers.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα γράφει error no devices

δοκίμασε το παρακατω αν ετρεξες το abd.exe και δεν εγινε τπτ.

https://www.dropbox.com/s/miqz6nujjwn1s8j/drivers.exe

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το παρακατω αν ετρεξες το abd.exe και δεν εγινε τπτ.

https://www.dropbox.com/s/miqz6nujjwn1s8j/drivers.exe

 

Φιλε μου δουλεψε!

Ευχαριστούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ pavlitakis1 όλα καλά έγινε το root και πέταξα την σαβούρα που είχε εγκατεστημένη η manta.

Όταν ανοίγω την ταμπλέτα πολλές φορές όταν πάω να την ξεκλειδώσω κολάει. Κάποιες φορές με πατημένο το κουμπί power βγάζει μήνυμα ότι δεν ανταποκρίνεται ο Launcer. Πως μπορώ να το διορθώσω? έκανα επαναφορά αλλά τίποτα.

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα γράφει error no devices

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Τους drivers απο το dropbox πως του τρέχουμε; Έχω win8.

 

ps το βρήκα. εμπόδιζαν την εγκατάσταση τα win8 λόγω μη ύπαρξης ψηφιακής υπογραφής.

Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Τους drivers απο το dropbox πως του τρέχουμε; Έχω win8.

 

ps το βρήκα. εμπόδιζαν την εγκατάσταση τα win8 λόγω μη ύπαρξης ψηφιακής υπογραφής.

 

δεν τρεχουμε τους drivers. συνδεουμε τη συσκευή και χειροκίνητα δινουμε το φακελο με το αρχείο.

Στα 8αρια δεν χρειάζεται. Κανουν αυτόματη εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Manta Mid 706 Duo Power HD 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...