Jump to content

Manta Mid 706 Duo Power HD 7"


laziokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα κ εγώ,στην τιμή προσφοράς του eshop.Είχε κ θήκη μέσα? Διάβασα καλά?

Πείτε μας και με ποιό τρόπο κ αρχεία κάνατε root.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μήπως είσαστε σε λάθος thread; :p
Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το tablet έχει 1.5 ή 1.2 ghz cpu? Γιατί λέει το eshop 1.2 ενώ η μαμά 1.5

http://www.manta.com.pl/en/mid706

 

Επίσης παίζει 3d παιχνίδια;

Γενικά κολλάει ή τρέχει απροβλημάτιστα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μακρόστενο. Όπως το tab2 που έχω.

 

Καμιά γνώμη από την χρήση του tablet? σου κολλάει; αξίζει η αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Μακρόστενο. Όπως το tab2 που έχω.

 

οκ, μακρόστενο είναι και λόγω σχήματος, αλλά εννοώ είναι ενοχλητικά χαμηλή η ανάλυση;

Alex
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ενοχλητικη!υπαρχουν και χειροτερα:lol:επαναλαμβανω ειχε και θηκη μεσα βασικα σαν τσαντακι μπαινει μεσα ολο
Link to comment
Share on other sites

Καμιά γνώμη από την χρήση του tablet? σου κολλάει; αξίζει η αγορά;

 

οκ, μακρόστενο είναι και λόγω σχήματος, αλλά εννοώ είναι ενοχλητικά χαμηλή η ανάλυση;

Εντάξει... Καλά πάει. Αν δεν φορτωθεί, τα παίζει όλα.

Παίζει και φλας. Εννοώ streaming από τηλ. κανάλια.

Παίζει κάτι avi κλπ

Whatsapp, viber, Skype με βίντεο, zello, Marine traffic, 24 flight radar και μερικά ακόμα.

Ψιλοκρεμαει καμμία φορά, αλλά λόγω εμπειρίας, δεν ζορίζομαι. Κατά τα άλλα εμένα με βολεύει γιατί δεν θέλω μεγάλο κινητό και για τα λοιπά μου βγαίνουν τα μάτια. Αυτό είναι μια χαρά για χρήση κοντά σε μπριζα.

Είπαμε..... Entry level.

Μπες στο κανάλι να σου δώσω περισσότερες εξηγήσεις.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

έχεις δοκιμάσει και κανένα 3d game?

ξέρεις από cpu και gpu τι έχει?

 

επίσης το σήμα wifi είναι οκ ή αντιμετωπίζεις προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα επαναφορά το tablet το άνοιξα και δεν μπαίνω στην ταμπλέτα. Έκανε εκκίνηση γράφει το λογότυπο Android τίποτα άλλο. Την είχα root, έβγαλα τον μαμά launcher και χρησιμοποιούσα τον nova.

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα..πηρα την προηγουμενη στο eshop στο μενιδι κ πηρα το serioux 1005 σε προσφορα.μετριες επιδοσεις αλλα καλη οθονη κ digitizer.θελω κ το manta για την δουλεια γιατι για τα λεφτα του ειναι παρα πολυ καλο.πειτε εσεις που το εχετε.εχει ethernet στις ρυθμισεις για να δουλεψω με ανταπτορακι??οποιος μπορει να μου απαντησει για να παω να το παρω στα καπακια!!η manta απο οτι βλεπω στο youtube υποστηριζει ethernet..!!
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στο 2115000500 και επιλογή το 2 (τεχνική υπηρεσία) να σε δώσουν απάντηση του e-shops είναι.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα..πηρα την προηγουμενη στο eshop στο μενιδι κ πηρα το serioux 1005 σε προσφορα.μετριες επιδοσεις αλλα καλη οθονη κ digitizer.θελω κ το manta για την δουλεια γιατι για τα λεφτα του ειναι παρα πολυ καλο.πειτε εσεις που το εχετε.εχει ethernet στις ρυθμισεις για να δουλεψω με ανταπτορακι??οποιος μπορει να μου απαντησει για να παω να το παρω στα καπακια!!η manta απο οτι βλεπω στο youtube υποστηριζει ethernet..!!

Έχει στις ρυθμίσεις αυτό που ανέφερες για ethernet.Δες την φώτο.Τώρα,το πώς δουλεύει δεν το έχω ψάξει μιας κ έι μισή ωρίτσα που το έχω στα χέρια μου.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ efrai..αυτο χρειαζομουνα να δω..εχω φερει απο εβαυ ανταπτορα για android ethernet se usb gia mid tablets.ετσι δουλευει..παλια τα tablets ειχαν και ethernet πανω τους αλλα ηταν κουμουτσες!! ευχαριστω κ τον spiderman απο την κω γιατι εστειλα και στο forum της manta!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα από το e-shop το mid706s και του έκανα root αμέσως και πέταξα την αρκετή σαβούρα που είχε. Τώρα πετάει! Μπορούμε με κάποιο τρόπο να κάνουμε ενοποίηση χώρου τον χώρο data με την δικιά του sd? Και να βάλω μια sd δικιά μου. Εάν βάλω sd δικιά μου είναι Άχρηστος ο χώρος sd τις συσκευής!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα από το e-shop το mid706s και του έκανα root αμέσως και πέταξα την αρκετή σαβούρα που είχε. Τώρα πετάει! Μπορούμε με κάποιο τρόπο να κάνουμε ενοποίηση χώρου τον χώρο data με την δικιά του sd? Και να βάλω μια sd δικιά μου. Εάν βάλω sd δικιά μου είναι Άχρηστος ο χώρος sd τις συσκευής!

 

Νομίζω πως πρέπει να κάνεις partition την sd σε 2 τόμους και να συνδέσεις με εφαρμογή όπως το Link2sd να εγκαθίστανται οι εφαρμογές εκεί. Τότε δεν αχρειστεύεται ο κύριως δίσκος, λειτουργούν μαζί sd και hd. Τουλάχιστον σε κινητά έτσι έιναι, σε tablet δεν κόβω και το κεφάλι μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ πήρα από το e-shop το mid706s και του έκανα root αμέσως και πέταξα την αρκετή σαβούρα που είχε. Τώρα πετάει! Μπορούμε με κάποιο τρόπο να κάνουμε ενοποίηση χώρου τον χώρο data με την δικιά του sd? Και να βάλω μια sd δικιά μου. Εάν βάλω sd δικιά μου είναι Άχρηστος ο χώρος sd τις συσκευής!

 

Από περιέργεια μπορείς να μας πεις την διαδικασία για το root?

Link to comment
Share on other sites

οχι απο περιεργεια αλλα απο ενδιαφερον........για δωσε κανα λινκ μπας και το κανουμε να δουλευει,γιατι τωρα ΜΑς δουλευει το μηχανημα.....
Link to comment
Share on other sites

Από το πρώτο ποστ του admen κατέβασα ένα zip που έλεγε και κατέβασα και τους Drive από το την σελίδα 3 από τον pavlitakis1 για να εγκατασταθουν οι drivers για το adb
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα από το e-shop το mid706s

 

Μπορείς να πεις κάποιες εντυπώσεις; Η απόκριση της οθόνης είναι ικανοποιητική; Πόσο χώρο έχει ελεύθερο για εφαρμογές; Γενικότερα θα ικανοποιήσει κάποιον που η πρώτη του επαφή με τάμπλετ είναι αυτή;

 

Έχεις δουλέψει κάποιο ποιο ακριβό/επώνυμο τάμπλετ; Αν ναι είναι πολύ αισθητή η διαφορά στη χρήση;

 

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά το θέλω για να το δωρίσω και δεν υπάρχει κάπου να το δω.

 

Ευχαριστώ.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις κάποιες εντυπώσεις; Η απόκριση της οθόνης είναι ικανοποιητική; Πόσο χώρο έχει ελεύθερο για εφαρμογές; Γενικότερα θα ικανοποιήσει κάποιον που η πρώτη του επαφή με τάμπλετ είναι αυτή;

 

Έχεις δουλέψει κάποιο ποιο ακριβό/επώνυμο τάμπλετ; Αν ναι είναι πολύ αισθητή η διαφορά στη χρήση;

 

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά το θέλω για να το δωρίσω και δεν υπάρχει κάπου να το δω.

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν σχέση με το ΤΑΒ2 που έχω, έχει διαφορά. ΔΕΝ ΚΆΝΕΙ για δώρο. Θέλει τρόπο και υπομονή.

Μόλις δοκίμασα angry birds τα τελευταία και παίζει μια χαρά.

Τα κάνει όλα, αλλά θέλει εμπειρία. Τάχω ξαναπεί. Πρέπει να βγει το blotware. Πρέπει να ρουταριστει να να κοπούν οι διαφημίσεις κλπ.

Είναι μια χαρά αλλά αν κάποιος θέλει να το πάρει, ας το κάνει μόνος του. Αλλιώς ο δωρητής θα τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σχέση με το ΤΑΒ2 που έχω, έχει διαφορά. ΔΕΝ ΚΆΝΕΙ για δώρο. Θέλει τρόπο και υπομονή.

Μόλις δοκίμασα angry birds τα τελευταία και παίζει μια χαρά.

Τα κάνει όλα, αλλά θέλει εμπειρία. Τάχω ξαναπεί. Πρέπει να βγει το blotware. Πρέπει να ρουταριστει να να κοπούν οι διαφημίσεις κλπ.

Είναι μια χαρά αλλά αν κάποιος θέλει να το πάρει, ας το κάνει μόνος του. Αλλιώς ο δωρητής θα τρέχει.

 

Έχω το πρώτο galaxy tab 10.1. Σίγουρα δεν περιμένω ανάλογη απόδοση απο ένα τάμπλετ 60 ευρώ.Θα εξηγήσω λίγο την κατάσταση:

Η κοπέλα μου θέλει ένα tablet για σερφάρισμα και pdf. Φυσικά θα το "περιλάβω̈" εγώ, όπως και το optimus l3 που πήρε.

Ποιό πολύ με (την) ενδιαφέρει η απόκριση της οθόνης και λιγότερο η αναμενόμενα αργή ταχύτητα. Εννοώ πως έχω δει κάτι f&u και crypto και η αίσθηση που αφήνει η χρήση της οθόνης (όχι των εφαρμογών!) είναι ΤΡΑΓΙΚΗ... Να πετιμένω κάτι (λίγο) καλύτερο απο αυτή την εταιρεία η μπα;

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Έχω το πρώτο galaxy tab 10.1. Σίγουρα δεν περιμένω ανάλογη απόδοση απο ένα τάμπλετ 60 ευρώ.Θα εξηγήσω λίγο την κατάσταση:

Η κοπέλα μου θέλει ένα tablet για σερφάρισμα και pdf. Φυσικά θα το "περιλάβω̈" εγώ, όπως και το optimus l3 που πήρε.

Ποιό πολύ με (την) ενδιαφέρει η απόκριση της οθόνης και λιγότερο η αναμενόμενα αργή ταχύτητα. Εννοώ πως έχω δει κάτι f&u και crypto και η αίσθηση που αφήνει η χρήση της οθόνης (όχι των εφαρμογών!) είναι ΤΡΑΓΙΚΗ... Να πετιμένω κάτι (λίγο) καλύτερο απο αυτή την εταιρεία η μπα;

 

Τότε κάνει. Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ για να μην βγάζω τα μάτια μου με το κινητό. Μια χαρά με εξυπηρετεί. Η οθόνη του είναι καλή με καλή [ATTACH]40096[/ATTACH]απόκριση αλλά αν ανοίξεις 10 εφαρμογές και φάει κόλλημα, δεν φταίει η οθόνη.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Manta Mid 706 Duo Power HD 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...