Jump to content

Manta Mid 706 Duo Power HD 7"


laziokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως διορθώνεται αυτό ρε παιδιά συνέχεια κολάει στην εκκίνηση και βγάζει αυτό το μήνυμα πολλές φορές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχεις φορτώσει. Περίμενε μέχρι να ξεκολλήσει.

Το έχεις ρουτάρει? Πρέπει να αφαιρέσεις κάτι, αλλά όταν βλέπεις αυτό το μήνυμα σημαίνει ότι ξεκόλλησε. Πατάς αναμονή και συνεχίζεις.

Αν το βγάζει συχνά θέλει ξαναστησιμο από την αρχή. Κάτι σαν αυτό που λέμε φορματ στον υπολογιστή.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

γενικα τα κανει αυτα στην εκκινηση οταν ειναι φορτωμενο αν περασει λιγη ωρα στρωνει

αν εισαι root κατεβασε απο το google play την εφαρμογη greenify και ξεκινα να παγωνεις εφαρμογες για να παρει μια ανασα και κανεις καλο και στην μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα Root ξεφορτώθηκα τις σαβούρες μαμάς manta και έβαλα micro sd 4gb.Πριν κάνω root έκανα επαναφορά.Το βλέπω συνέχεια και θέλει στήσιμο από την αρχή να περάσω ξανά το firmware.Και δεν το έχω φορτωμένο γιατί είναι της μικρής παιχνίδια έχει ελαφριά.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα Root ξεφορτώθηκα τις σαβούρες μαμάς manta και έβαλα micro sd 4gb.Πριν κάνω root έκανα επαναφορά.Το βλέπω συνέχεια και θέλει στήσιμο από την αρχή να περάσω ξανά το firmware.Και δεν το έχω φορτωμένο γιατί είναι της μικρής παιχνίδια έχει ελαφριά.

 

αν εχεις βαλεις greenify, lucky patcher για μπλοκάρισμα διαφημίσεων και κρατάς τις εφαρμογές στην μνήμη......συνεχίζει να το κάνει?

το αφήνεις να μπουτάρει τελείως?

ε αστο. και μενα μου το κάνει που και που αλλά εχει πολλά και σε μισό λεπτό ξεκολάει.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις βαλεις greenify, lucky patcher για μπλοκάρισμα διαφημίσεων και κρατάς τις εφαρμογές στην μνήμη......συνεχίζει να το κάνει?

το αφήνεις να μπουτάρει τελείως?

ε αστο. και μενα μου το κάνει που και που αλλά εχει πολλά και σε μισό λεπτό ξεκολάει.[/QU

 

Εγκατέστησα greenify και τσέκαρα τις εφαρμογές μου σε πράσινη λειτουργία. Το lucky patcher είναι εφαρμογή(έψαξα στο play και δεν την βρήκα) ή κάποια επιλογή του greenify?

Τι εννοείς μπουτάρεις? μήπως να αφήνω την ταμπλέτα να φορτώσει?

Το ξανά στήσιμο γίνεται μέσω της Live suite?

 

όχι δεν φορτίζει

 

Παιδιά εσάς το ταμπλετ οταν είναι συνδεδεμένο στο PC μέσω USB φορτίζει;

 

Όχι δεν φορτίζει.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είπα μήπως ήταν μόνο το δικό μου (φοβήθηκα για ελαττωματικό).
Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις βαλεις greenify, lucky patcher για μπλοκάρισμα διαφημίσεων και κρατάς τις εφαρμογές στην μνήμη......συνεχίζει να το κάνει?

το αφήνεις να μπουτάρει τελείως?

ε αστο. και μενα μου το κάνει που και που αλλά εχει πολλά και σε μισό λεπτό ξεκολάει.[/QU

 

Εγκατέστησα greenify και τσέκαρα τις εφαρμογές μου σε πράσινη λειτουργία. Το lucky patcher είναι εφαρμογή(έψαξα στο play και δεν την βρήκα) ή κάποια επιλογή του greenify?

Τι εννοείς μπουτάρεις? μήπως να αφήνω την ταμπλέτα να φορτώσει?

Το ξανά στήσιμο γίνεται μέσω της Live suite?

 

το ξανα στησιμο γινεται μεσω RKBatchTool και οχι με live suite

ταμπλετ με rockchip επεξεργαστες χρησιμοποιουν αυτη την εφαρμογη, τα γραφω στην πρωτη σελιδα

http://www.manta.info.pl/forum/nowy-dzial/mid706-firmware-fabryczne/ εδω τα εχει ολα για κατεβασμα ρομ και RKBatchTool

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να ξανά περάσω το firmaware μέσω RKBatchTool αλλά στο βήμα που πατάμε το switch η ταμπλέτα σβήνει και δεν κάνει επαννεκίνηση όπως λέει στο manual ακόμα και όταν το ανοίγω εγώ το τετράγωνο εικονίδιο παραμένει ροζ και δεν γίνεται πράσινο και βγάζει ένα μήνυμα.Τι κάνω λάθος? Σας συνάπτω img βήμα βήμα.
Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει το ταμπλετ σε flashmode?

οταν φορτωσεις το αρχειο με την ρομ στο RKBatchTool πας πισω απο το ταμπλετ εχει την λειτουργια reset με μια οδοντογλυφιδα το πατας

το τετραγωνακι στο RKBatchTool πρεπει να αναψει πρασινο και μετα να συνεχισεις το φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το είχα σε flashmode. Πατάω το reset και πάει από μόνο του σε flashmode? Προσπάθησα και δεν ξέρω πως θα μπω σε flashmode δηλαδή βάζω την οδοντογλυφίδα σβήνει το κινητό ή την κράτησα αρκετή ώρα τίποτα ή κάνω reset και ταυτόχρονα πατημένο το κουμπί power.

Ευχαριστώ admen.

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα κι εγώ το tablet, το έκανα root με τις οδηγίες του admen. Δυσκολεύτηκα λίγο βέβαια, δοκίμασα σε μένα win7 σ ένα φίλο win8 και μετά που ποσταρατε τους οδηγούς ξανά σε μένα αλλα δούλεψε χωρίς να χρειαστεί να δώσω τους οδηγούς. Σε recovery δε μπόρεσα να το βάλω βέβαια. Τυχαίνει όμως να έχω κι άλλη συσκευή μ αυτό το chipset, UG802, κι έχω από κει ένα apk που σε βάζει σε recovery, στο tablet το εγκατέστησα αλλά δε το δοκίμασα...

Τις διαφημίσεις τις κόβω με το http://adfree.bigtincan.com/

Για την διαχείριση των εφαρμογών το link2sd

Για να έχω πρόσβαση σ όλες τις εφαρμογές στο market το http://codekiem.com/2013/02/13/market-helper/

Ο root explorer χρειάζεται σε αρκετές πάντως περιπτώσεις γιατί η μνήμη συστήματος έχει θέμα σ αυτά τα chipset ( rw/ro)

Και θα επισυνάψω κάποιες εφαρμογές που έχω απ το UG802... http://www.sendspace.com/file/phh6r5

s.k.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το tablet, το έκανα root με τις οδηγίες του admen. Δυσκολεύτηκα λίγο βέβαια, δοκίμασα σε μένα win7 σ ένα φίλο win8 και μετά που ποσταρατε τους οδηγούς ξανά σε μένα αλλα δούλεψε χωρίς να χρειαστεί να δώσω τους οδηγούς. Σε recovery δε μπόρεσα να το βάλω βέβαια. Τυχαίνει όμως να έχω κι άλλη συσκευή μ αυτό το chipset, UG802, κι έχω από κει ένα apk που σε βάζει σε recovery, στο tablet το εγκατέστησα αλλά δε το δοκίμασα...

Τις διαφημίσεις τις κόβω με το http://adfree.bigtincan.com/

Για την διαχείριση των εφαρμογών το link2sd

Για να έχω πρόσβαση σ όλες τις εφαρμογές στο market το http://codekiem.com/2013/02/13/market-helper/

Ο root explorer χρειάζεται σε αρκετές πάντως περιπτώσεις γιατί η μνήμη συστήματος έχει θέμα σ αυτά τα chipset ( rw/ro)

Και θα επισυνάψω κάποιες εφαρμογές που έχω απ το UG802... http://www.sendspace.com/file/phh6r5

 

Καλησπέρα εγώ θέλω να ξαναπεράσω το firmaware γιατί με κάνει πολλά κολλήματα από την αρχή σχεδόν και μετά το root είχα περισσότερα αλλά απεγκατέστησα τον root Explorer & Super user και μειώθηκαν τα κολλήματα. Αλλά δεν μπορώ να μπω σε λειτουργία flashmode όσο και αν προσπάθησα, σύμφωνα με οδηγίες παραπάνω παιδιών. Το marketHelper ποια είναι η χρησιμότητα του? αφού έχουμε το play store?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το eshop δινει στα 59,90 αυτο και ειναι πολύ καλύτερο.

ψαχνω νο δω αν δουλευει το ιδιο ρουταρισμα

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

το παρρηγγειλα και εγω το MID706S για την κορη μου.πιστευω τιμιο για τα χρηματα του θα ειναι!
Link to comment
Share on other sites

το παρρηγγειλα και εγω το MID706S για την κορη μου.πιστευω τιμιο για τα χρηματα του θα ειναι!

 

Ναι είναι τίμιο. 3 μέρες το έχω. Δίνει την δυνατότητα να παγώσεις το blotware και μετά δουλεύει άψογα.

Να περάσει καμμιά βδομάδα να βεβαιωθώ ότι δουλεύει άψογα και θα το ρουταρω να πετάξω το play και τον Explorer και να βάλω το greenify kai Lucky patcher.

Για να αυξηθεί ο χρόνος παιξίματος βέβαια.

Ελπίζω να το πήρες με την προσφορά στα 60€.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μόλις παρέλαβα και εγώ το MID706S. Να σημειώσω ότι είχα διαλέξει κατά την παραγγελία πακετάρισμα για δώρο, οπότε το παρέλαβα τυλιγμένο από το e-shop.

 

Το θέμα είναι ότι: 1ον ξετυλίγοντας το δώρο, δεν είδα το κουτί να έχει κάποιο αυτοκόλλητο ασφαλείας. Και σε εσάς άνοιγε έτσι το κουτί, χωρίς κάποια προστασία όταν το παραλάβατε; 2ον, όλα κομπλέ μέσα, εκτός από ένα αυτοκόλλητο στο σακουλάκι προστασίας του tablet (ή της θήκης του, δε θυμάμαι ποιο από τα 2 είναι), το οποίο γράφει PU147-V156-BK-NEXUS7. Είχατε και εσείς κάτι παρόμοιο;

 

Αν μου απαντούσατε θα με βοηθούσατε πολύ πραγματικά, γιατί τα παραπάνω με οδηγούν σε συμπέρασμα ότι κάτι δεν πάει καλά... Είναι δυνατόν να είναι από επιστροφή ή κάτι παρόμοιο; Ακόμη δεν το έχω βάλει να λειτουργήσει καθώς φορτίζει. Πάντως ούτε σημάδια έχει και ήρθε με προστασία οθόνης.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί ήταν ανοιχτό και σε μένα.

Μπορείς να το λειτουργήσεις χωρίς πρόβλημα ενώ φορτίζει.

Το Nexus δεν το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όλα εντάξει, λειτουργεί μία χαρά. Η μπαταρία βέβαια τραγική. Αύριο που θα το τεστάρω εκτενέστερα, αν και μάλλον δεν έχει κάποιο πρόβλημα όπως το βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όλα εντάξει, λειτουργεί μία χαρά. Η μπαταρία βέβαια τραγική. Αύριο που θα το τεστάρω εκτενέστερα, αν και μάλλον δεν έχει κάποιο πρόβλημα όπως το βλέπω.

 

Αν απενεργοποιησεις τη σαβούρα θα βελτιωθεί η μπαταρία πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι τίμιο. 3 μέρες το έχω. Δίνει την δυνατότητα να παγώσεις το blotware και μετά δουλεύει άψογα.

Να περάσει καμμιά βδομάδα να βεβαιωθώ ότι δουλεύει άψογα και θα το ρουταρω να πετάξω το play και τον Explorer και να βάλω το greenify kai Lucky patcher.

Για να αυξηθεί ο χρόνος παιξίματος βέβαια.

Ελπίζω να το πήρες με την προσφορά στα 60€.

 

ναι στα 59 ευρω.και εμενα ανοιχτο ηταν και ειχε και θηκη.root γινεται με τον οδηγο σε προηγουμενη σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

ναι στα 59 ευρω.και εμενα ανοιχτο ηταν και ειχε και θηκη.root γινεται με τον οδηγο σε προηγουμενη σελιδα?

 

Δεν το σκαλισα ακόμα. Να βεβαιωθώ ότι δουλεύει πριν εγκαταλείψω την εγγύηση.

Αλλά λίγο χλωμό το βλέπω να δουλέψει. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Τιμιότατο πάντως για τα λεφτά του. Πήρα τηλ και μου είπαν όλα ανοιχτά τα παραλαμβάνουν. Απενεργοποίησα και λίγη από τη σαβούρα, δε θέλω να το κάνω root ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Manta Mid 706 Duo Power HD 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...