Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας ρε παιδιά !

Λέω να κάνω μία εξτρα παραγγελία απο το 2toc για το εν λόγω κινητό .

Τι παίζει όμως με το root ,gapps ;

Πρέπει να το ζητήσω ;Δεν βλέπω καμία επιλογή και το chat είναι off !Να το παραγγείλω και θα το κάνουν free ;

Χρεώνουν εξτρα για αυτο ;

Ευχαριστώ !

 

Απο το ιδιο μαγαζι το πηρα κι εγω του γιου μου την περασμενη εβδομαδα.

Εχει κανονικα ροοτ, θηκες δωρα κλπ.

Οπως ακριβως το θες. Και το κινητακι ειναι μια χαρα για τα λεφτα του.

Στειλε τους μαιλ η στο τσατ αναφεροντας τον αριθμο παραγγελίας, και θα στο φτιαξουν αυτοι.

Ξερουν. Τοσες παραγγελίες εχουν απο Ελλαδα, τα εχουνε μαθει. Δεν χρεωνουν για ροοτ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok ευχαριστώ πέρασα τη ρομ και εχω πλέον αγγλικά στο ρεκαβερυ

αυτή η ρομ βλέπω καθυστερεί να μπουταρει λιγο περισσότερο απο αυτή που είχε το τηλ...

 

Αυτη η ρομ διορθωνει και το προβλημα με την μπαταρια και γενικα το τηλ δουλευει αψογα.

Edited by newworld
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ρομ διορθωνει και το προβλημα με την μπαταρια και γενικα το τηλ δουλευει αψογα.

 

Ενταξει 100%δεν διορθωνεται αλλα φτιαχνει παρα πολυ , σε εμενα καπου στο 25-35%μου κανει κατι περιεργα και πεφτει 15-19%αποτομα .

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω την βοηθεια σας...

το zte 889s το εχω περιπου 2 μηνες κ αποφασισα να κανω και γω αλλαγη ρομ κτλ ακολουθοντας τα βηματα του vasilk sto 427 ποστ

 

ειμαι στο σημειο που περνω το μπακ απ.

παταω power on και volume + αλλα το τηλ.δεν κανει τιποτα....

μπορειτε να βοηθησετε???θελω να ρωτησω αν σε ολη αυτην την διαδικασια που περιγραφει ο vasilk υπαρχει προβλημα αν ειναι οι καρτες σιμ μεσα....

εγω οταν προσπαθησα να το κανω ηταν μεσα ,αλλα μετα τις εβγαλα αλλα δεν αλλαξε κατι....

επισης προσπαθησα power on και volume - αλλα παλι δεν εκανε τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω την βοηθεια σας...

το zte 889s το εχω περιπου 2 μηνες κ αποφασισα να κανω και γω αλλαγη ρομ κτλ ακολουθοντας τα βηματα του vasilk sto 427 ποστ

 

ειμαι στο σημειο που περνω το μπακ απ.

παταω power on και volume + αλλα το τηλ.δεν κανει τιποτα....

μπορειτε να βοηθησετε???θελω να ρωτησω αν σε ολη αυτην την διαδικασια που περιγραφει ο vasilk υπαρχει προβλημα αν ειναι οι καρτες σιμ μεσα....

εγω οταν προσπαθησα να το κανω ηταν μεσα ,αλλα μετα τις εβγαλα αλλα δεν αλλαξε κατι....

επισης προσπαθησα power on και volume - αλλα παλι δεν εκανε τιποτα....

Kλεινεις το τηλεφωνο περιμενεις μεχρι να κανει την δονηση

Πατα πρωτα το volume + και κρατα το μετα πατα το power on , μην τα αφησεις μεχρι να βγαλει το εικονιδιο ΖΤΕ μετα αφησε πρωτα το power on και συνεχισε να κρατας πατημενο το volume + και θα μπει στο revovery, στο recovery το πανω κατω το κανεις με τα κουμπια της φωνης , εντερ με το κουμπι power on/off και πισω με το κουμπακι αφης που κανει πισω.

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα δεν εμπαινε με τιποτα στο recovery οτι και αν εκανα...

εγκατεστησα πρωτα την ρομ και μετα ολα οκ.

ενα ευχαριστω στα παιδια που φτιαξανε τους οδηγους και σε ολους οσους βοηθησαν με τις γνωσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

δεν είχε αγγλικό μενού όπως και στο δικό μου γιαυτό δεν μπορούσες να μπεις....

πάντως το τηλεφωνακη είναι κορυφή σ'αυτα τα λεφτά....

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει και εγώ το κινητό. Από Minideal, περιμένω να έρθει. Υπολογίζω αρχές Μαρτίου να είναι εδώ (εμπειρικά κάνει περίπου 20 μέρες από την ώρα που θα εμφανίσει το 4px ότι βρίσκεται Σινγκαπούρη το δέμα).

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πόση είναι η ελεύθερη RAM στην πράξη; Είναι το μόνο που με ανησυχεί (βέβαια σε αυτό το budget πολλά θέλω).

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω απο το μινιντηλ το πηρα,το δικο μου δεν ειχε περασμενο ρεκοβερι,γι αυτο σου προτεινω να περασεις την ρομ που αναφερει το ποστ 427,ετσι θα εισαι και ρουτ και θα εχεις αγγλικο ρεκοβερι.Επισης καλο θα ηταν να κανεις και το κολπο με την μπαταρια.

 

Τωρα οσων αφορα την ραμ,εχει ενα θεματακι το τηλ. γιατι εχει 512,εγω προσωπικα το ελυσα με το autokiller memory optimizer

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rs.autokiller&hl=el

 

με αυτο το προγραμμα το δικο μου εχει ελευθερη γυρω στα 100MB

 

πριν το περασω επαιζε απο 70-40MB

 

να ρωτησω και εγω τους αλλους συμφοριτες, τι κανατε με την ραμ???

οσοι κανατε το κολπο με την μπαταρια,οταν το φορτιζεται και το ανοιγεται πεφτει κατευθειαν στο 93-95 %???

χθες που το φορτισα εως 100% (κλειστο) για πρωτη φορα αφου εκανα το κολπο με την μπαταρια,μολις το ανοιξα πηγε 95 κατευθειαν....

 

ααα!!!!και κατι τελευταιο,μπορει καποιος να μου προτεινει καποια hands free που να ειναι συμβατα????(οσο πιο φτηνα γινετε)

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Βαλε greenify η κανε disable εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις απο ρυθμισεις->εφαρμογες.Μην χρησιμοποιεις autokillers γιατι ειναι τελειως αχρηστοι,γιατι ανοιγουν και κλεινουν ολη την ωρα τι εφαρμογες(κυνηγι φαντασματων!!) εχοντας περισσοτεη ωρα load το cpu και λιγοτερη μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε greenify η κανε disable εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις απο ρυθμισεις->εφαρμογες.Μην χρησιμοποιεις autokillers γιατι ειναι τελειως αχρηστοι,γιατι ανοιγουν και κλεινουν ολη την ωρα τι εφαρμογες(κυνηγι φαντασματων!!) εχοντας περισσοτεη ωρα load το cpu και λιγοτερη μπαταρια.

 

:up:

 

ευχαριστω,τελικα εβαλα το greenify και ειδα διαφορα...προς το καλυτερο!!!

 

μπορεις ομως να μου πεις τι ακριβως κανει αυτην η εφαρμογη????γιατι δεν πολυκαταλαβα...:confused:

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω αυτό το κινητό, καθώς θέλω να έχει μεγάλη οθόνη και καλή αυτονομία. Από πιο site προτείνετε να το πάρω??? Και πως τους λέω να είναι στα Ελληνικά, root, με google play εγκατεστημένο???

Τέλος, τη διαφορά έχει το 889s, με το 889m??? Πιο προτείνετε??? Την κάμερα έτσι κι αλλιώς δεν την χρησιμοποιώ ποτέ...

Τα έχω βρει σε 2 - 3 site :

http://www.minideal.net/dual-core-zte-v889m-mtk6577-android-4-0-3g-gps-4-0-inch-5-0mp-camera-smart-phone.html

http://www.tinydeal.com/zte-v889s-4-mtk6577-android-411-dual-core-wifi-3g-phone-p-107243.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω αυτό το κινητό, καθώς θέλω να έχει μεγάλη οθόνη και καλή αυτονομία. Από πιο site προτείνετε να το πάρω??? Και πως τους λέω να είναι στα Ελληνικά, root, με google play εγκατεστημένο???

Τέλος, τη διαφορά έχει το 889s, με το 889m??? Πιο προτείνετε??? Την κάμερα έτσι κι αλλιώς δεν την χρησιμοποιώ ποτέ...

Τα έχω βρει σε 2 - 3 site :

http://www.minideal.net/dual-core-zte-v889m-mtk6577-android-4-0-3g-gps-4-0-inch-5-0mp-camera-smart-phone.html

http://www.tinydeal.com/zte-v889s-4-mtk6577-android-411-dual-core-wifi-3g-phone-p-107243.html

 

Εαν τσεκαρες λιγακι βρε το τοπικ θα εβλεπες οτι τπ Μ εχει θεματακια με τις καρτες.........οποτε πας στο S που ειναι και πιο φρεσκο μοντελο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

:up:

 

ευχαριστω,τελικα εβαλα το greenify και ειδα διαφορα...προς το καλυτερο!!!

 

μπορεις ομως να μου πεις τι ακριβως κανει αυτην η εφαρμογη????γιατι δεν πολυκαταλαβα...:confused:

 

ευχαριστω

 

Τελικα το εφτιαξα εβαλα και εγω το greenify πολυ καλο αδειασε η RAM και δεν μου βγαζει προβλημα low memory πια. Γενικα εβαλα οτι app και παιχνιδι ειχα κατεβασει.

Σε κανονικη λειτουργια χωρις να εχεις πατησει κανενα app μπορει να εχει 120 με 160 mb free.

Βασικα απο οτι καταλαβα κλεινει τις εφαρμογες την στιγμη που δεν τις χρησιμοποιεις.

Και οταν τις χρησιμοποιεις και μετα τις κλεισεις θα μεινουν για λιγο ανοιχτες στο pending που λεει και μετα απο λιγο θα κλεισουν παλι για να αδειασει η RAM.

Επισης αμα εχετε το Gallery lock ή οποιοδηποτε αλλο lock + Stealth μην το βαλετε και αυτο στην λιστα για να κλεισει γιατι χαλαει δεν θα ανοιγει μετα. :P

Edited by SpyrosMP
Link to comment
Share on other sites

Εαν τσεκαρες λιγακι βρε το τοπικ θα εβλεπες οτι τπ Μ εχει θεματακια με τις καρτες.........οποτε πας στο S που ειναι και πιο φρεσκο μοντελο.:)

 

Σόρυ, διάβασα τις πρώτες 15 σελίδες, και μετά δεν την πάλευα... έχει γίνει πολύ μεγάλο το θέμα!!! Από που προτείνεις να το παραγγείλω το s??? δεν είναι διαθέσιμο αυτές τις μέρες από τα περισσότερα σιτε που έχω κοιτάξει.

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ, διάβασα τις πρώτες 15 σελίδες, και μετά δεν την πάλευα... έχει γίνει πολύ μεγάλο το θέμα!!! Από που προτείνεις να το παραγγείλω το s??? δεν είναι διαθέσιμο αυτές τις μέρες από τα περισσότερα σιτε που έχω κοιτάξει.

Αν και ψιλοτσιμπημενη τιμουλα,εχει καλα δωρακια.Εχω αγορασει 1 απο εδω--->

http://www.to2c.com/zte-v889s-with-free-leather-case-android-4-1-dual-core-mtk6577-1-0ghz-512mb-4gb-wcdma-3g-gsm-smartphone.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ, διάβασα τις πρώτες 15 σελίδες, και μετά δεν την πάλευα... έχει γίνει πολύ μεγάλο το θέμα!!! Από που προτείνεις να το παραγγείλω το s??? δεν είναι διαθέσιμο αυτές τις μέρες από τα περισσότερα σιτε που έχω κοιτάξει.

 

Φίλε αυτό είναι από τα μικρά θέματα. Υπάρχουν αρκετά με εκατοντάδες σελίδες. Αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι για το κινητό θεωρώ αστείο να μην αφιερώσεις χρόνο για να διαβάσεις 50 σελίδες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω κανει την διαδικασια αυξησης χωρου του κινητου στο zte v889s και το πηγα στα 2,5 gb ομως ο χωρος που ειχε απομεινει σαν δευτερος αποθηκευτικος χωρος τηλεφωνου ηταν μονο 50mb εκανα ξανα την διαδικασια απο την αρχη ( φλασαρα rom κλπ) και επελεξα 1,5 gb απο το προγραμμα ομως το κινητο μετα απο αυτο δεν ανοιγει κανονικα παραμενει στην πρωτη εικονα

Τι εχω κανει λαθος; μηπως το συγκεκριμενο προγραμμα δεν δουλευει σωστα με το κινητο μου;

Αν ξανακανω την διαδικασια με τα 2,5gb υπαρχει τροπος το κινητο μου να μην κατεβαζει τις νεες εφαρμογες στον πολυ μικρο χωρο των 50 mb;

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν διαβασεις προσεχτικα το 428 ποστ λεει:Επειδή το τηλέφωνο έρχεται με 500Mb χώρο για τις εφαρμογές και 2Gb για τα αρχεία μπορούμε να το αυξήσουμε από τα 500Mb στα 1Gb μικραίνοντας αντίστοιχα το χώρο για τα αρχεία

 

εσυ ποσο ελευθερο χωρο εκανες για τις εφαρμογες??και ποσο για τα αρχεια??

απ οσο καταλαβαινω απο τα γραφομενα εκανες χωρο 2,5gb για τις εφαρμογες καi σου εμεναν 50mb για τα αρχεια.

ισως αυτο να ειναι το λαθος γιατι στον οδηγο στο βημα 6 λεει: 6 - Ανοίγουμε την εφαρμογή [MT657x Data Repartition] που εγκαταστήσαμε και επιλέγουμε το 1Gb. Στο πλαίσιο που ανοίγει πατάμε το δεξή κουμπί [Dong y] που είναι το [ΟΚ].

 

δηλαση ισως δεν επρεπε να κανεις ποιο μεγαλο απο 1gb το χωρο για τις εφαρμογες....

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα το προγραμμα meteos mtk6589 κι οταν το ανοιγω μου δινει επιλογη 1,5 gb 2,5 gb.. Μηπως εχω λαθος προγραμμα;

Δεν εχω διαβασει ολα τα ποστ γραφει σε καποιο την διαδικασια για το συγκεκριμενο κινητο με αλλο προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι τωρα ειμαι ενταξει ακολουθησα το ποστ 428 και νομιζω οτι πηγαν ολα καλα αν εχω παλι καποιο προβλημα θα ξαναγραψω ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση και βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Με την διαδικασια αυτη της αυξησης του εσωτερικου χωρου θα χασουμε τα μεχρι τωρα δεδομενα και εφαρμογες?
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Ειμαι και γω κατοχος του κινητου και εχω καποιο προβλημα για το οποιο θα ήθελα τα φώτα σας. Όταν περνω τηλέφωνο και μιλάω ο συνομιλήτης μου, μου παραπονιέται πως ακούει επιστροφη την δική του φωνη στο τηλεφωνό του.Αυτό συμβαίνει περίπου στο 70% των κλησέων (ανεξαρτήτου αν καλώ εγώ ή με καλούν).Τέλος θέλω να επισημάνω οτι το φαινόμενο αυτό δεν συμβαίνει οταν κανω χρήση handsfree. Το προβλημα λέτε να είναι με την Rom ή να είναι θέμα hardware? To συσκευή την αγόρασα απο minideal.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...