Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια θα τρελλαθουμε τελειως, δυο ιδια 975, στημενα το ιδιο (ιδια ΡΟΜ), υπαρχει ενα bluetooth που το βλεπουν και τα δυο και ενα αλλο που το βλεπει μονο το ενα..!!

Θα μου πεσουν τα μαλλια (τα ηδη πεσμενα..) Καμμια ιδεα τι συμβαινει?

 

Φίλε μου sorry που θα στο πω έτσι απλά, αλλά μάλλον πάσχεις από ανδρογενή αλωπεκία!

.

.

.

.

.

:D

 

Σε ευχαριστώ.

Το περίεργο είναι ότι το έπιασα και στα Ισπανικά!!!!!

:lol:

 

Ωραίος! :)

Edited by PanagiotaroS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους ενδιαφέρονται το %1 battery mod δουλεύει, απλά περιμένω το Ρώσο να κάνει κάποιες μικροαλλαγες ελπίζω αύριο μεθαύριο να είναι έτοιμο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου sorry που θα στο πω έτσι απλά, αλλά μάλλον πάσχεις από ανδρογενή αλωπεκία!
Καλα, και γαμ- τα threads, αμεσως πηρα απαντηση για το προβλημα μου..!:p

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το %1 battery mod είναι έτοιμο άμα μπορέσω αύριο θα ανεβάσω οδηγίες και screenshots

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε βρει καμμια βαση για το παρμπριζ καταλληλη για το εργαλειο μας? Ειναι ολα τα κουμπια μαζεμενα στη μια πλευρα και με αυτο που ηδη εχω υπαρχει προβλημα. Εχει ενα μπρατσο σε καθε πλευρα και στην μια παταει τα κουμπια..

Βρηκα αυτα:

http://www.aliexpress.com/item/Middle-East-360degree-spin-Car-Windshield-and-cell-mobile-phone-Holder-Bracket-stands-for-iPhone5-5s/1615591238.html

http://www.aliexpress.com/item/Car-Windscreen-Mount-Stand-Holder-For-Samsung-Galaxy-Note-i9220-free-shipping/547252741.html

http://www.aliexpress.com/item/Universal-5-Sucker-360-Degree-Spin-Car-Windshield-Mount-cell-mobile-phone-Holder-Bracket-stands-for/1567822725.html

Ριξτε καμμια ματια και πειτε ποιο νομιζετε οτι θα ταιριαζει καλυτερα.

Thanks guys.

 

Το %1 battery mod είναι έτοιμο άμα μπορέσω αύριο θα ανεβάσω οδηγίες και screenshots
Με Gravity Box γινεται?

Παντως το exposed framework εγκατασταθηκε κανονικα. Σε καποιο module δεν προχωρησα ακομη..

 

Ρε παιδια θα τρελλαθουμε τελειως, δυο ιδια 975, στημενα το ιδιο (ιδια ΡΟΜ), υπαρχει ενα bluetooth που το βλεπουν και τα δυο και ενα αλλο που το βλεπει μονο το ενα..!!

Καμμια ιδεα τι συμβαινει?

Τελικα γι αυτο το κουφο κανεις δεν ξερει να πει κατι?

Παντως, ιδιες ρομ (Β06 official) δεν καταλαβαινω πως γινεται να εχουν διαφορες πχ αν παμε κλήσεις/settings το ενα κινητο κατω κατω εχει επιλογη other call settings (μπαινεις μεσα και εχει να επιλεξεις smart IP dial και Number location), ενω το αλλο γραφει και αυτο other call settings αλλα δεν μπορεις να μπεις μεσα. Τι συμβαινει δεν ξερω..:confused:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες για το %1 battery mod στο http://tinyurl.com/ztev975

 

Πάρτε screenshot

 

http://i.imgur.com/VEhEGjr.png

Edited by navi55

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι πληροφοριες ειναι απο το 4pda.com ? Κατι πηρε το ματι μου εκει..

Λοιπον, αν καταλαβα καλα, το bat_v2.zip το κανουμε extract, παιρνουμε το SystemUI.apk και το χωνουμε μεσα στο system/app.

Μεσα ομως εχει ηδη ενα SystemUI.apk, αυτο τι το κανουμε? Δεν μπορει να ειναι εκει μεσα και τα δυο με το ιδιο ονομα υποθετω..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

κάνετε επικάλυψη, θα διαγραφτει το παλιό και θα μπει το καινούριο. το παλιό υπάρχει σαν backup στο bat-orig.zip

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιρνουμε το SystemUI.apk και το χωνουμε μεσα στο system/app
Δηλαδη αυτο μονο κανουμε? Τιποτε αλλο?

Και στην περιπτωση που θελουμε να επαναφερουμε το κινητο στην προηγουμενη κατασταση τι κανουμε, απλα διαγραφουμε το apk?

Το bat-orig.zip που βρισκεται? Δεν το βλεπω πουθενα.. (χωρις να εχω πειραξει τιποτα ακομα).

 

Ασχετο..Εγκατεστησα xposed framework και μετα Gravity box. Εγκατασταθηκαν κανονικα, ομως δεν λειτουργουν αρκετες ρυθμισεις, οπως πχ η εμφανιση του ποσοστου της μπαταριας.

Παιδια ξερει κανεις σε ποιο σημειο του Gravity Box βρισκεται η επιλογη για 160 Ελληνικους χαρακτηρες στα SMS? Ψαχνω και δεν το βρισκω, η αν ξερετε εστω καποιο αλλο module με αυτη την δυνατοτητα?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

χθες ξανά έγραψα τις οδηγίες για να είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εισαι σαφης. Καποια στιγμη θα το δοκιμασω..

Thanks

 

Αναβαθμίστηκε το Doc με πληροφορίες για GAPPS, %1 Battery Mod και εφαρμογές που δεν είναι συμβατές. Όποια πληροφορία θέλετε να προσθέσετε στείλτε μου ένα pm και θα φροντίσω να μπουν άμεσα (24 ώρες)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα Romanos ειμαστε οι δυο μας μονο σ' αυτο το νημα. Ολοι οι υπολοιποι τηρουν "σιγην ιχθυος"..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ !!!

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε το Doc με πληροφορίες για GAPPS, %1 Battery Mod και εφαρμογές που δεν είναι συμβατές. Όποια πληροφορία θέλετε να προσθέσετε στείλτε μου ένα pm και θα φροντίσω να μπουν άμεσα (24 ώρες)

 

Ευχαριστουμε πολυ !!!

 

Μηπως εισαι σε λαθος νημα? Λεω εγω τωρα..:rolleyes:

λες ε; ευτυχως που υπαρχουν σχολια σαν το δικο σου που ανεβαζουν σε αλλο επιπεδο το thread...:lol:

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

την τεταρτη παρελαβα απο το2c φυσικα χωρις root google play οπως ειχαν πει αλλα δεν πειραζει κατα τα αλλα το κινητο απλα τα σπαει δυστυχως αυτες τις μερες δεν εχω καθολου χρονο να το ψαξω πολυ.τα gapps που τα βρισκουμε;το λινκ στο doc δεν παιζει.μονο να εχω google play θελω τα αλλα τα βρισκω
Link to comment
Share on other sites

την τεταρτη παρελαβα απο το2c φυσικα χωρις root google play οπως ειχαν πει αλλα δεν πειραζει κατα τα αλλα το κινητο απλα τα σπαει δυστυχως αυτες τις μερες δεν εχω καθολου χρονο να το ψαξω πολυ.τα gapps που τα βρισκουμε;το λινκ στο doc δεν παιζει.μονο να εχω google play θελω τα αλλα τα βρισκω

 

Το link με τα Gapps από το http://tinyurl.com/ztev975 παίζει κανονικά μόλις το δοκίμασα :confused:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το link με τα Gapps από το http://tinyurl.com/ztev975 παίζει κανονικά μόλις το δοκίμασα :confused:

 

Δε δουλεύει το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει error403 (απαγορευμενος)

 

Δε δουλεύει το λινκ.

 

Παρακαλώ ξαναδοκιμάστε έγιναν οι απαραίτητες ρυθμίσεις στα αρχεία

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ξαναδοκιμάστε έγιναν οι απαραίτητες ρυθμίσεις στα αρχεία

 

Όλα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Good to know

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

λες ε; ευτυχως που υπαρχουν σχολια σαν το δικο σου που ανεβαζουν σε αλλο επιπεδο το thread...:lol:

Φιλε μου η εχεις καποια μυγα και μυγιαζεσαι η δεν εχεις αισθηση του χιουμορ. Οταν βλεπω να εχεις ZTE Nubia Z5S και να λες ευχαριστω σε νημα αλλης συσκευης, τι αλλο να υποθεσω απο το οτι εκανες λαθος? Κι εγω πολλες φορες απο βιασυνη μπαινω στο νημα του Nubia μια και συνηθως ειναι διπλα διπλα. Ζητω συγνωμη αν η διαθεση μου για χιουμορ δεν ηταν ξεκαθαρη σε σενα.

 

Οδηγίες για το %1 battery mod στο http://tinyurl.com/ztev975

Το "κολπο" δουλεψε κανονικα, τωρα η μπατταρια εχει ενδειξη σε ποσοστο. Προφανως θα υπαρχει δυνατοτητα και για αλλα ειδη icons (πιο ευδιακριτα για εμας τους γκαβουλιακες) , σωστα?

 

Παιδια, χρησιμοποιωντας Xposed Framework και Gravity Box οι Ελληνικοι χαρακτηρες στα SMS εγιναν 160. Ιδανικο για οσους δεν θελουν να χρησιμοποιησουν πολυπλοκες εφαρμογες οπως Handcend SMS η Go SMS.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

 

Το "κολπο" δουλεψε κανονικα, τωρα η μπατταρια εχει ενδειξη σε ποσοστο. Προφανως θα υπαρχει δυνατοτητα και για αλλα ειδη icons (πιο ευδιακριτα για εμας τους γκαβουλιακες) , σωστα?

 

 

Τα πέρασα από ενα Winmerge τα zip αλλά δεν έβγαλα πολύ άκρη και μιας και δεν γνωρίζω από modding δεν τα πειράζω.

 

Τώρα σε άλλη ερώτηση, έχω μπροστά μου μερικά ZTE V975 που δεν λένε να πάρουν την έκδοση B06, λέω να περάσω την κινέζικη ROM και μετά να ξανακάνω όλη την διαδικασία του root, mod, βγάλσιμο κινέζικων κτλπ, αλλά φοβάμαι μήπως η κινέζικη ROM δεν έχει Ελληνικά μέσα, την έχει περάσει κάποιος να μου απαντήσει;

 

Κινέζικη ROM http://devicedownload.zte.com.cn/cn/UpLoadFiles/product/602/soft/2013121615040253.7z

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...