Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το δευτερο. εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε, η official ειναι πιο απλη και μου αρεσε περισσοτερο, ασε που η custom εχει Κινεζιες σε περιεργα σημεια που δεν ξηλωνονται με τιποτα..

Δεν την κρατησα ομως πολυ για να εμβαθυνω αν στα σημεια αξιζει η οχι, ειδα τις Κινεζιες και λακισα αμεσως.:wacko:

 

Υ.Γ.1. Παιδια το εργαλειο τελευταια μου κανει κατι νουμερα. Καπου καπου χανει την επαφη με την εξωτερικη SD, δεν την βλεπει δηλαδη.

Με επανεκκινιση στρωνει. Την εβγαλα και την καθαρισα λιγο αλλα παλι τα ιδια. Το πηρα χαμπαρι οταν ξαφνικα αλλαξαν τα ringtones και οι ηχοι επεστρεψαν στα default (φυσικο εφ οσον δεν την εβλεπε). Εσας το κανει αυτο? Καμμια ιδεα τι φταιει και τι να κανω?

Υ.Γ. Διαπιστωσα οτι συμβαινει και στα δυο 975 της οικογενειας.

 

Υ.Γ.2. Η μπαταρια που πηρα για το εργαλειο μας απο εδω http://www.aliexpress.com/item/ZTE-V975-Battery-Original-2300mAh-With-Tracking-Code-Free-Shipping/1667073021.html εχει προβλημα.

Ενω γεμιζει μεχρι 100%, οταν κατα την χρηση πεφτει στο 58% το κινητο σβηνει. Συμπεριφερεται δηλ σαν αδεια, ενω το ποσοστο δειχνει 58%. Σαν να εχει δηλ καποια μνημη κλειδωμενη στο 58% και δεν μπορει να δωσει παρακατω. Φυσικα η φορτιση απο το 58% εως το 100% διαρκει μιση ωρα. Η μαμισια μπαταρια δουλευει κανονικα. Υπαρχει καποιος τροπος να την ξεφορτισω μεχρι το 0 μπας και ξεκομπλαρει?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο thread μετά την απογοήτευση που πήρα από aliexpress.com. Θέλω να ρωτήσω αν το έχει παραγγείλει πρόσφατα κανείς το V975 και του ήρθε και από ποιο μαγαζί.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο thread μετά την απογοήτευση που πήρα από aliexpress.com. Θέλω να ρωτήσω αν το έχει παραγγείλει πρόσφατα κανείς το V975 και του ήρθε και από ποιο μαγαζί.

 

δεν υπάρχει πουθενά, και αν υπάρχει θα είναι αρκετά πιο ακριβό από την αξία του

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο thread μετά την απογοήτευση που πήρα από aliexpress.com. Θέλω να ρωτήσω αν το έχει παραγγείλει πρόσφατα κανείς το V975 και του ήρθε και από ποιο μαγαζί.
ο τελευταιος που ανεφερε οτι το παρελαβε ηταν στο ποστ #934. Καντου μια ερωτηση.

Ομως ψαξου στο ali, κανε μια προσεκτικη επιλογη πωλητων, στειλε e-mail και ρωτα τους τι πως και αν..

Προπαντος δωσε σημασια ποσες μερες processing data εχει ο καθενας για να μην εχεις καθυστερηση, δεν εχουν ολοι το ιδιο. Εχω δει μεχρι..45 μερες.. (οταν το ειδα μια μερα μετα την παραγγελια μου, ζητησα ακυρωση και πηρα refund αμεσως, τα λεφτα σου δεν τα χανεις παντως).

Ειναι λιγα τα λεφτα σε σχεση με το κινητο, οποτε αξιζει να το ψαξεις λιγο μπας και το πετυχεις.

Ειναι κινητο..φαντασμα..:rolleyes:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πήρα πριν λίγες ημέρες στα χέρια μου το

ZTE V975 geek από to2c και εχω πρόβλημα με το wifi.

Μου αναγνωρίζει τα δίκτυα κανονικά αλλά πάω να συνδεθώ

και ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν μπαίνει στο ιντερνετ.

Αυτό ισχύει για όλα τα δίκτυα. Ελάχιστες φορές

συνδέθηκα κανονικά αλλά με πολύ αργή ταχύτητα στο

ιντερνετ. Επίσης, έκανα ένα android κινητό wifi hotspot και εκεί συνδέθηκε με καλύτερη ταχύτητα. Παρακαλώ πολύ όποιος μπορεί να βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Καλημέρα. Πότε το παράγγειλες από to2c;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε το κινητο, εχετε προβλημα με την SD να μην την βλεπει καπου καπου, ετσι στα ξαφνικα?

Μου πεταει μυνημα οτι δεν την βλεπει και χρειαζεται επανεκκινηση για να την ξαναδει.

Συμβαινει και στα δυο 975 που εχω. Καμμια ιδεα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο καρτες εχουν προβλημα σε δυο κινητα?:confused:

 

Σε γνωστούς που έδωσα τα κινητά κανείς δεν ανέφερε πρόβλημα, τσέκαρε την κάρτα, δεν έχεις κάτι να χάσεις :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει χωρις να τρανταχτει το κινητο, ακομα και οταν ειναι στα χερια μου η ακουμπησμενο καπου.

Και μιλαμε για δυο καρτες σε δυο διαφορετικα κινητα (μια οχταρα και μια τριανταδυαρα). Να ειναι και οι δυο καρτες προβληματικες?

Και γιατι με hard reboot στρωνει?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει χωρις να τρανταχτει το κινητο, ακομα και οταν ειναι στα χερια μου η ακουμπησμενο καπου.

Και μιλαμε για δυο καρτες σε δυο διαφορετικα κινητα (μια οχταρα και μια τριανταδυαρα). Να ειναι και οι δυο καρτες προβληματικες?

Και γιατι με hard reboot στρωνει?

Ίσως αν είναι ίδια μάρκα να είναι θέμα ασυμβατότητας? Αν είναι ίδιες , έχεις δοκιμάσει με τελείως ''διαφορετική'' κάρτα?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Η μια Kingston και η αλλη Toshiba. Ομως και οι δυο ειναι class 10. Θα τις ξεφορτωσω και θα τις κανω απο ενα format. θα φορεσω και μια αλλη δυαρα που εχω για δοκιμη.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ψαχνοντας στο google για custom rom βρηκα μια σελιδα που ελεγε για 4.4.2 αλλα δεν ανοιγει για να διαβασω τι ακριβως λεει.ξερει κανεις τιποτα περισοτερο;παιζει να ειναι αληθεια;το κινητο τα σπαει γενικα παντως απλα εχω την εμπειρια του χperia με τις απειρες ρομ και εχω ψιλοξενερωσει που δεν υπαρχει τιποτα για το εργαλειο μας
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μπαταρια που πηρα απο εδω http://www.aliexpress.com/item/ZTE-V975-Battery-Original-2300mAh-With-Tracking-Code-Free-Shipping/1667073021.html παρα τα "γυμνασια" που της εκανα εξακολουθει να δουλευει σε..ημιαπασχοληση..

Γεμιζει μεχρι το 82% και εκφορτιζει εως το 55% οπου και σβηνει το κινητο. Προφανως καποιο στοιχειο εχει κλαταρει. Εξυπακουεται οτι η διαρκεια της ειναι αρκετα μειωμενη σε σχεση με την μαμμα.

Οποτε, παμε γι αλλα.. Ευτυχως ηταν φτηνη (υπαρχουν και πιο φτηνες)

 

Οσο για την καρτα και το προβλημα της, οταν την βαλουμε στον υπολογιστη, στις ιδιοτητες εχει μια επιλογη για επιδιορθωση. Το εκανα και περιμενω να..δειξει..

 

ΠΑΙΔΙΑ φαινεται οτι το minideal αλλα και το To2C ξαναστοκαρισαν το κινητακι. Οσοι πιστοι δεν προλαβατε ορματε..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα ξανα. Κατοχος εδω και καιρο η μονη παρατηρηση απ τη μερια μοθ καποια τριξιματα με το καπακι και ακομη δε μπορω να το βρω πουθενα εκτος απο aliexpress που το εχει με αυρματο φορτιστη στο 40ευρω αν θυμαμαι καλα. Θα ηθελα ενα κινητο για ενα θειο μου που ενθουσιαστηκε και τωρα που ειδα οτι ξαναστοκαρανε το σκεφτομαι, μηπως εχετε να προτεινετε κατι αλλο σε αυτη την τιμη ρε παιδες? Ρωταω εδω γιατι ξαιρετε τις δυνατοτητες του κινητου και πιστευω οτι θα βοηθησετε περισσοτερο απ το να ανοιξω καινοθργιο thread και να ρωταω γενικοτερα για κινητο. Ακομη, βλεπω το galaxy s3 στα 210 περιπου, εχει κανει καποιος αμεση συγκριση? Να γλυτωσω απ ολη τη διαδικασια με updates, doa, μακρια απο μας, η οτι αλλο χρειαστει αργοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα τετοιο http://www.aliexpress.com/item/Geek-IMAK-Crystal-Transparent-Hard-Case-for-ZTE-Geek-V975-Clear-Back-Cover-High-Quality-PC/1612432442.html διαφανες καπακι που το κλεινει σαν..ταπερ να γλυτωσεις τα τριξιματα και οταν με το καλο βρουμε πισω πλατη παιρνουμε.

Σε τετοια τιμη θα βρεις μονο σε ΜΤΚ που και χειροτερα χαρακτηριστικα θα εχει και λιγοτερο αξιοπιστο θα ειναι, οποτε..ενα ειναι το κινητο, ZTE V975 κι αν θες κατι καλυτερο, παρε το..ZTE V975..:)

 

Υ.Γ. Κι αν το παρεις απο minideal θα ειναι root με Google Play εγκατεστημενο με πιθανοτητα να εχει την τελευταια ΡΟΜ (Β06) αφου ειναι νεα παραλαβη. Βεβαια μπορεις και να τους ρωτησεις..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ΒΑσικα για να γλυτωσω τα τριξιματα εβαλα απο μεσα ενα πανακι και εστρωσε το πραμα αλλα φοβαμαι μην ανεβουν οι θερμοκρασιες τωρα που μας ερχεται το καλοκαιρι. Απο minideal το πηρα και γω αλλα δεν ηταν 100% root, ειχε το superuser αλλα χωρις πληρη δικαιωματα root, δεν ειναι προβλημα αυτο βεβαια, τοσο σκαλισμα που εριξα τις πρωτες μερες δεν αγχωνομαι για τιποτα τωρα :)

Οσο για θηκη, εχω μια της nikkin,σκληρη μεν, δε δινει πολυ ογκο δε. Ευχαριστημενος αρκετα. Τυχαιο link http://www.banggood.com/NILLKIN-Frosted-Shield-Case-For-Zhongxing-Geek-V975-p-912099.html

Link to comment
Share on other sites

ΒΑσικα για να γλυτωσω τα τριξιματα εβαλα απο μεσα ενα πανακι και εστρωσε το πραμα αλλα φοβαμαι μην ανεβουν οι θερμοκρασιες τωρα που μας ερχεται το καλοκαιρι. Απο minideal το πηρα και γω αλλα δεν ηταν 100% root, ειχε το superuser αλλα χωρις πληρη δικαιωματα root, δεν ειναι προβλημα αυτο βεβαια, τοσο σκαλισμα που εριξα τις πρωτες μερες δεν αγχωνομαι για τιποτα τωρα :)

Οσο για θηκη, εχω μια της nikkin,σκληρη μεν, δε δινει πολυ ογκο δε. Ευχαριστημενος αρκετα. Τυχαιο link http://www.banggood.com/NILLKIN-Frosted-Shield-Case-For-Zhongxing-Geek-V975-p-912099.html

Οπωσδηποτε σε ζορισμα θα ζεσταινεται το καλοκαιρι. Αυτη η θηκη που ανεφερα ειναι σκληρη (και αρκετα λεπτη επισης) και το αγκαλιαζει ελαφρως απο μπροστα οποτε η πλατη δεν κουνιεται.

Το δικο μου παντως απο minideal ειχε πληρη δικαιωματα, ποιος ξερει γιατι..

 

Ασχετο, οταν λεμε οτι το κινητακι υποστηριζει wireless charging εννοουμε οτι ηδη υπαρχει το πηνιο μεσα?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις διπλα απο την μπαταρια δεξια εχει κατι επαφες χαλκινες,εκει δινει ρευμα το ενσωματομενο πηνιο που βρισκεται στο καπακι. Μονο το συγκεκριμενο καπακι που σου δινουν με τον ασυρματο φορτιστη δουλευει στη φορτιση. Οπως φαινεται στις φωτογραφιες ειναι κανα χιλιοστο ποιο χοντρο.
Link to comment
Share on other sites

εχω την εμπειρια του χperia με τις απειρες ρομ και εχω ψιλοξενερωσει που δεν υπαρχει τιποτα για το εργαλειο μας
Αυτο ειναι το τιμημα για τα μονο 150Ε που εδωσες για να το αγορασεις. Ευτυχως να λες, που η official δουλευει τελεια.

Αν δεις διπλα απο την μπαταρια δεξια εχει κατι επαφες χαλκινες,εκει δινει ρευμα το ενσωματομενο πηνιο που βρισκεται στο καπακι. Μονο το συγκεκριμενο καπακι που σου δινουν με τον ασυρματο φορτιστη δουλευει στη φορτιση. Οπως φαινεται στις φωτογραφιες ειναι κανα χιλιοστο ποιο χοντρο.

Δηλαδη θελεις να πεις οτι εφ οσον θελουμε ασυρματη φορτιση πρεπει να αλλαξουμε και το καπακι?

Ασπρο ειναι αυτο? Την κατσαμε..

Παντως καπου πηρε το ματι μου να πουλανε σκετο πηνιακι που το βαζουμε εμεις μεσα, εφαπτομενο στην μπαταρια αν καταλαβα καλα. Στην περιπτωση αυτη δεν ταιριαζει οποιοσδηποτε ασυρματος φορτιστης?

Παντως τα λεφτα για το σετακι που ανεφερες δεν ειναι και λιγα, χιλιες φορες "καρφωτο"..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...