Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς το κινητάκι παρέδωσε πνεύμα... Κατέβασα μια εφαρμογή από playstore, πάω να την ανοίξω και κολλάει, δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Πατημένο το on-off, κλείνει και τώρα όταν ανοίγει μένει στο "intel inside". Δοκίμασα να περάσω το backup από την sd τίποτα, επαναφορά default τίποτα, δίαφορα wipes τίποτα... Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να του κάνω μπας και ανοίξει. Αν κρατήσω το vol+ και το power μπαίνει στο μενού του CWM πάντως...

 

Καμιά ιδέα κανείς?

 

Γιατί δεν ξαναπερνάς την ROM?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά! Τελικά επιτέλους ήρθε και το δικό μου! Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές, κυρίως σε κατασκευαστικό επίπεδο, οθόνη και σβελτάδα! Το συγκρίνω κυρίως με το προηγούμενο κινητό μου, ένα Cubot ONE από το οποίο είχα αρκετά καλές εντυπώσεις. Παρόλα αυτά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όλους όσους το έχετε παραλάβει. Αν ασκήσετε λίγο παραπάνω πίεση στα άκρα της οθόνης περιμετρικά, βλέπετε κι εσείς να γίνονται κάποια "νερά" στην οθόνη? Σαν από την πίεση να ακουμπάει κάπως το εξωτερικό της οθόνης το πάνελ εσωτερικά. ιδιαίτερα εμφανές είναι σε μαύρο φόντο, και γι αυτό μπορείτε να το δοκιμάσετε όταν ανοίγει το κινητό και έχει το logo της intel σε μαύρο φόντο. Δεν μιλάμε για τρελή πίεση. Το έχει κάποιος παρατηρήσει ή αν δεν το έχει παρατηρήσει μπορεί να το δοκιμάσει και να μας πει?
Το εχω παρατηρησει κι εγω εδω και καιρο και στα δυο που εχω, προσπαθωντας πιεζοντας στις γωνιες να το χωσω πιο μεσα στη θηκη σιλικονης. Νομιζω καπου διαβασα, χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, οτι ειναι κατι φυσιολογικο για OG οθονες.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει να αναστήθηκε με την Geek Rom v2, δε μου αρέσει όμως οπότε συνεχίζουμε τα πειράματα. Αυτό με την οθόνη που λέτε εμένα δεν το κάνει, κάνει όμως το άλλο, για να κατέβει η notification bar θέλει ... τον τρόπο της...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέω να δοκιμάσω τη rom λευκορωσίας, την έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καθε κινητο λιγο πολυ εχει καποιες μικρο-ιδιοτροπιες, ετσι και το δικο μας. Παντως αν ποτε το αλλαζα, παλι το ιδιο θάπαιρνα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί το συγκεκριμένο θέμα με την οθόνη, κυρίως ρώτησα για να δώ αν είναι κάτι γενικότερο στην συσκευή και όχι μόνο στην δική μου. Πάντως έχω ενθουσιαστεί με το κινητό, το συγκρίνω και με το cubot one που εχω δίπλα-δίπλα, και πραγματικά είναι η μέρα με την νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι καλυτερο (η εστω ιδιο) με τετοια τιμη που το αγορασαμε.

 

Τελικα ρε παιδια κανεις σας δεν εχει αγορασει καμμια βαση για παρμπριζ?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πήρα πριν λίγες ημέρες στα χέρια μου το

ZTE V975 geek από to2c και εχω πρόβλημα με το wifi.

Μου αναγνωρίζει τα δίκτυα κανονικά αλλά πάω να συνδεθώ

και ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν μπαίνει στο ιντερνετ.

Αυτό ισχύει για όλα τα δίκτυα. Ελάχιστες φορές

συνδέθηκα κανονικά αλλά με πολύ αργή ταχύτητα στο

ιντερνετ. Επίσης, έκανα ένα android κινητό wifi hotspot και εκεί συνδέθηκε με καλύτερη ταχύτητα. Παρακαλώ πολύ όποιος μπορεί να βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πήρα πριν λίγες ημέρες στα χέρια μου το

ZTE V975 geek από to2c και εχω πρόβλημα με το wifi.

Μου αναγνωρίζει τα δίκτυα κανονικά αλλά πάω να συνδεθώ

και ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν μπαίνει στο ιντερνετ.

Αυτό ισχύει για όλα τα δίκτυα. Ελάχιστες φορές

συνδέθηκα κανονικά αλλά με πολύ αργή ταχύτητα στο

ιντερνετ. Επίσης, έκανα ένα android κινητό wifi hotspot και εκεί συνδέθηκε με καλύτερη ταχύτητα. Παρακαλώ πολύ όποιος μπορεί να βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Τσέκαρε το channel των wifi και δοκίμασε διαφορετικά channels, σε 5 δικούς μου ανθρώπους που έχουν το κινητό κανείς δεν ανέφερε κάτι τέτοιο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις κανείς πώς γίνεται όταν το κινητό είναι αθόρυβο να μην έχει ήχο το κλείστρο της φωτογραφικής μηχανής?

 

Μπορείς να το ρυθμίσεις από τις επιλογές της κάμερας. Αν εννοείς να γίνεται ταυτόχρονα αθόρυβο όταν μπαίνει και αθόρυβο δεν το ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ρυθμίσεις από τις επιλογές της κάμερας. Αν εννοείς να γίνεται ταυτόχρονα αθόρυβο όταν μπαίνει και αθόρυβο δεν το ξέρω...

 

αυτό εννοώ, δεύτερον ξέρει κανείς πως καταλαβαίνω αν το κινητό είναι πλήρως φορτισμένο? πετάει κάποια ειδοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

επίσης, με την εύρεση την τοποθεσίας σας από 3g ή wifi είναι εντάξει στους χάρτες της google ή στο viber? εμένα δεν βρίσκει την τοποθεσία μου ή αργεί θέλω να τα τσεκάρω και έξω από το σπίτι, αλλά θυμάμαι με το s plus δεν είχα πρόβλημα και μέσα στο σπίτι. κατά τα άλλα το κινητό φυσάει
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τι παίζει με το google maps api? πως το περνάω στο κινητό? όταν ανοίγω το instagram και προσπαθώ να δω τις τοποθεσίες τότε μου λέει ότι λείπει το google maps api Edited by hmmy92
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τι παίζει με το google maps api? πως το περνάω στο κινητό? όταν ανοίγω το instagram και προσπαθώ να δω τις τοποθεσίες τότε μου λέει ότι λείπει το google maps api

 

Έχεις εγκαταστήσει google maps?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά από το playstore πού είχες περάσει

 

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το Google MAPS

 

Άμα δεν λειτουργήσει και πάλι, κοίτα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837198

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε μπαταρια και φορτιστη για το κινητο μας;

φορτιστη εχω παρει αυτον http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-2A-EU-Plug-Dual-USB-Port-Power-Adapter-Wall-Charger-For-IPad-2-3/922103166.html και δουλευει μια χαρα (βεβαια ειναι 1 και 2Α, στο 1 Α που το εχω βαλει φορτιζει κανονικα και χρειαζεται κανενα 15λεπτο χρονο παραπανω, στο 2Α δεν το εβαλα)

και μπαταρια αυτην http://www.aliexpress.com/item/ZTE-V975-Battery-Original-2300mAh-With-Tracking-Code-Free-Shipping/1667073021.html που πηρα ειδοποιηση αλλα δεν εχω παει ακομα να την παρω, θα παω την Τεταρτη

αυτό εννοώ, δεύτερον ξέρει κανείς πως καταλαβαίνω αν το κινητό είναι πλήρως φορτισμένο? πετάει κάποια ειδοποίηση?
πεταει ενα ν ( Check) οταν φορτισει πληρως, με κλειστο το κινητο.

Με ανοιχτο δεν ξερω, δεν το φορτισα ποτε ετσι.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Στην αναγνωριση κλησης οταν παταω βγαινει το παραθυρακι οπου τσεκαρω προεπιλογη δικτυου η αποκρυψη αριθμου η εμφανιση αριθμου, αυτα ομως αφορουν τις εξερχομενες κλησεις, δηλαδη την εμφανιση η μη του αριθμου μου οταν καλω. Εμενε το προβλημα μου ειναι στις ειδερχομενες. Thanks

 

το έλυσες τελικά αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

προσθεσα με ενα προγραμματακι +30 σε ολες τις επαφες και βλεπω ετσι οτι εχω αναγνωριση σε ολα τα ονοματα του καταλογου.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια αυτην http://www.aliexpress.com/item/ZTE-V975-Battery-Original-2300mAh-With-Tracking-Code-Free-Shipping/1667073021.html που πηρα ειδοποιηση αλλα δεν εχω παει ακομα να την παρω, θα παω την Τεταρτη

Ηρθαν τελικα οι 2 μπαταριες μια χαρα.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...