Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nova launcher με G2 xposed framework (paid)...:)

 

και πως κατέβασες τέρμα κάτω το shortcut για να μπαίνεις στο μενού? και εγώ paid το έχω, απενεργοποίησα τελείως τo navigation bar αλλά τέρμα κάτω δεν κατεβαίνει κανένα εικονίδιο.... αφήνει πάντα ένα κενό στο κάτω μέρος της οθόνης...μόνο τα widgets πάνε τέρμα κάτω

edit: έχεις dock είδα

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και πως κατέβασες τέρμα κάτω το shortcut για να μπαίνεις στο μενού? και εγώ paid το έχω, απενεργοποίησα τελείως τo navigation bar αλλά τέρμα κάτω δεν κατεβαίνει κανένα εικονίδιο.... αφήνει πάντα ένα κενό στο κάτω μέρος της οθόνης...μόνο τα widgets πάνε τέρμα κάτω

 

Δουλευω με lmt launcher.Τα soft buttons τα εχω στειλει περιπατο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσουμε τα default widgets που έχει το lg g2 σε άλλον launcher?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πχ η το κόλπο με την μνήμη για την οθόνη που έβαλε στο G2 η LG για μικρότερη κατανάλωση

 

 

Δηλαδη τι κολπο κανει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι κολπο κανει?:confused:

 

G ram,ψάξε λιγάκι και θα το βρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσουμε τα default widgets που έχει το lg g2 σε άλλον launcher?

 

Δυσκολο μιας και ειναι "δεμενα" με το stock launcher.Θυμησου καποια widgets της samsung (πχ καιρος)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη ευχαριστώ,το file που ποσταρες τελικά ηταν το 1.4.Το δοκίμασα και ολα οκ. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση στα Soft Buttons παιδιά βγαίνει έψαξα κ δεν έβγαλα άκρη ξέρει κανείς ;;

 

Το βρήκα άκυρο :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρει κανείς την έκδοση Vodafone, ή να ψάξω σε κάτι stock έστω και πιο ακριβό; Χρόνο για root κλπ δεν ξέρω αν θα βρω και είμαι άσχετος με android προς το παρόν.
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γιατι όχι. Θα φλασαρεις την Ευρωπαϊκή unbranded την επίσημη. Δε θέλει root και είναι πανεύκολο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρει κανείς την έκδοση Vodafone, ή να ψάξω σε κάτι stock έστω και πιο ακριβό; Χρόνο για root κλπ δεν ξέρω αν θα βρω και είμαι άσχετος με android προς το παρόν.
Ειναι ακριβως το ιδιο δεν βρισκω λογο να μην παρεις vodafone, το root ειναι πολυ ευκολο υπαρχει και οδηγος εδω στο Myphone... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γιατι όχι. Θα φλασαρεις την Ευρωπαϊκή unbranded την επίσημη. Δε θέλει root και είναι πανεύκολο..

 

Νόμιζα ότι για να φλασάρει κανείς άλλη rom θέλει root (είπαμε άσχετος). Ρωτάω γιατί έβγαλε το birdphone σε καλή τιμή το vodafone.

Άρα αφού δε θέλει root δε χάνω και την εγγύηση αν φλασάρω την unbranded, σωστά; Ξέρω ότι και το root φεύγει αν χρειαστεί κλπ, απλά δεν ξέρω αν έχω το χρόνο να τα κάνω όλα αυτά λόγω δουλειάς και οικογένειας. Ίσως στις γιορτές βρω χρόνο να ασχοληθώ, αλλά πιο πριν πολύ δύσκολο.

Αν είναι το παραγγέλνω επιτόπου.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες περνας την επίσημη unbranded Ευρωπαϊκή και είσαι ετοιμος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι για να φλασάρει κανείς άλλη rom θέλει root (είπαμε άσχετος). Ρωτάω γιατί έβγαλε το birdphone σε καλή τιμή το vodafone.

Άρα αφού δε θέλει root δε χάνω και την εγγύηση αν φλασάρω την unbranded, σωστά; Ξέρω ότι και το root φεύγει αν χρειαστεί κλπ, απλά δεν ξέρω αν έχω το χρόνο να τα κάνω όλα αυτά λόγω δουλειάς και οικογένειας. Ίσως στις γιορτές βρω χρόνο να ασχοληθώ, αλλά πιο πριν πολύ δύσκολο.

Αν είναι το παραγγέλνω επιτόπου.

Παντως και την εκδοση της vodafone να αφησεις το ιδιο ειναι απλα οταν αναβαθμιστει το κινητο ισως αργησει μερικες μερες η αναβαθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ήθελα να ρωτήσω για ένα θεματάκι που έχω με το κινητό.Διαπίστωσα ότι όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά και με πάρουν, η ένταση του ήχου κλήσης είναι αρκετά χαμηλότερη από όταν δεν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά.Ρυθμίζεται κάπως αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Δουλευω με lmt launcher.Τα soft buttons τα εχω στειλει περιπατο

 

Μπορεις να κρυψεις αυυα τα 5 κουμπια σε αυτπν τον launcher ή τα εχεις ολη την ωρα εκει ;

Επισης επειδη τα ακουστικα του κινητου δεν με καλυπτουν , μπορει καποιος να μου προτεινει ενα ζευγαρι ; Μονο απο ebay ή Ελλαδα! Οχι απο amazon !

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κρυψεις αυυα τα 5 κουμπια σε αυτπν τον launcher ή τα εχεις ολη την ωρα εκει ;

Επισης επειδη τα ακουστικα του κινητου δεν με καλυπτουν , μπορει καποιος να μου προτεινει ενα ζευγαρι ; Μονο απο ebay ή Ελλαδα! Οχι απο amazon !

 

Όχι δεν είναι όλη την ώρα εκεί.Όταν τα χρειάζεσαι με το άγγιγμα της οθόνης εμφανίζεται η βεντάλια.Κάνεις τη δουλειά που θές και όταν βγάλεις το δάχτυλό σου (το δουλεεύω με τον αντίχειρα) εξαφανίζεται η βεντάλια

 

Δες αυτό πχ

από το 0:45 και μετά

 

Τον lmt τον δουλεύω από εποχή galaxy nexus και τον έχω συνηθίσει.Κάποιους μπορεί να μην τους βολεύει, αλλά προσωπικά σιχαίνομαι τα soft buttons

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο lmt launcher ειναι ο καλυτερος. Σε συνδυασμο με το g2 xposed το πληρωμένο και nova. Εχεις και κρυμμένα status bar και dock. Θα ανεβασω βιντεακι σε λιγο.

Το highlight ειναι αν σειρεις πολυ γρηγορα το δαχτυλο απο εκει που ξεκιναει το lmt παει προς Τα πισω χωρις καν να δεις το μενου!

Προσωπικα τα δουλεψα ολα αλλα αυτο το πακετακι λειτουργιων ειναι το πιο εύχρηστο για μενα

 

Edit: ορίστε. https://www.youtube.com/watch?v=V9n6zzP6Ohs&feature=youtube_gdata_player και μετα αλλαξα τα χρωματα τα μεγέθη και τα shortcuts στα δικα μου γουστα... οπως καταλαβαινετε ειναι full παραμετροποιησιμα

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κρυψεις αυυα τα 5 κουμπια σε αυτπν τον launcher ή τα εχεις ολη την ωρα εκει ;

Επισης επειδη τα ακουστικα του κινητου δεν με καλυπτουν , μπορει καποιος να μου προτεινει ενα ζευγαρι ; Μονο απο ebay ή Ελλαδα! Οχι απο amazon !

 

Φίλε μου εγώ πήρα τα Sennhizer MM30i και βρήκα...την ακοή μου!!!

Η σχέση τους με τα μαμά ακουστικά είναι όπως τα μονοφωνικά ραδιοφωνακια με τα HiFi στερεοφωνικά!!!

Λειτουργεί το κεντρικό πλήκτρο (απάντηση- τερματισμός κλήσης) δεν λειτουργούν όμως τα πλήκτρα έντασης.

 

Επίσης να πω πως ο συνδυασμός που προτείνουν οι επιστήμονες (elthis- afilopou) nova prime +g2 xposed +Lmt Launcher πραγματικά κάνουν το τηλέφωνο αγνώριστο!!!

Ειδικά αν στον Lmt βάλετε την βεντάλια στο κάτω μέρος, ανοιγοκλείνει πάντα με ένα απλό σύρσιμο χωρίς να ανοίγει οτιδήποτε άλλο. Εννοείται πως η navigation bar έχει πάει στον κάλαθο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο lmt launcher ειναι ο καλυτερος. Σε συνδυασμο με το g2 xposed το πληρωμένο και nova. Εχεις και κρυμμένα status bar και dock. Θα ανεβασω βιντεακι σε λιγο.

Το highlight ειναι αν σειρεις πολυ γρηγορα το δαχτυλο απο εκει που ξεκιναει το lmt παει προς Τα πισω χωρις καν να δεις το μενου!

Προσωπικα τα δουλεψα ολα αλλα αυτο το πακετακι λειτουργιων ειναι το πιο εύχρηστο για μενα

Ακριβως.Αρκει να συνηθισεις τον lmt

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα φιλοι μου κ καλη εβδομαδα,θελω να μου πειτε πραγματικα πως ειναι η ποιοτητα του κινητου,τριζει?εαν το ζουλας γενικα πηγαινουν μεσα τα πλαστικα του?ειχα το s4 και δεν εμεινα ευχαριστημενος απο Ποιοτητα κατασκευης.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου κ καλη εβδομαδα,θελω να μου πειτε πραγματικα πως ειναι η ποιοτητα του κινητου,τριζει?εαν το ζουλας γενικα πηγαινουν μεσα τα πλαστικα του?ειχα το s4 και δεν εμεινα ευχαριστημενος απο Ποιοτητα κατασκευης.

Καλησπέρα, προσωπικά δεν φοράω θήκη στην συσκευη όπως δεν φορούσα και στο S4 όσο το είχα. Κάποιους τριγμούς στο πίσω μέρος έχω παρατηρήσει ενώ στο S4 δεν είχα τον παραμικρό τριγμο. Έφαγα το ξενερωμα μου προς στιγμήν αλλά δεν είναι συχνό το φαινόμενο. Από την άλλη θα μπορούσε να μην υπάρχει το φαινόμενο αλλά πλαστικά καπάκια τι περιμένεις.. Αν νομίζεις ότι θα σε ενοχλεί πραγματικά κάτι τέτοιο τότε μάλλον μόνο το HTC One θα σε καλύψει ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Καλησπέρα, προσωπικά δεν φοράω θήκη στην συσκευη όπως δεν φορούσα και στο S4 όσο το είχα. Κάποιους τριγμούς στο πίσω μέρος έχω παρατηρήσει ενώ στο S4 δεν είχα τον παραμικρό τριγμο. Έφαγα το ξενερωμα μου προς στιγμήν αλλά δεν είναι συχνό το φαινόμενο. Από την άλλη θα μπορούσε να μην υπάρχει το φαινόμενο αλλά πλαστικά καπάκια τι περιμένεις.. Αν νομίζεις ότι θα σε ενοχλεί πραγματικά κάτι τέτοιο τότε μάλλον μόνο το HTC One θα σε καλύψει ;)

 

εχω ακουσει κ τα χειροτερα για το one,

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει κ τα χειροτερα για το one,

 

Δλδ τι έχεις ακουσει?Γιατί εγώ πριν το g2 είχα ΟΝΕ και τουλάχιστον από ποιότητα κατασκευής ήταν πολύ μπροστά

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι έχεις ακουσει?Γιατί εγώ πριν το g2 είχα ΟΝΕ και τουλάχιστον από ποιότητα κατασκευής ήταν πολύ μπροστά

 

μπορεί να εννοεί το θέμα με το zero gap, δηλαδή πολλές παρτίδες είχαν βγει με κάποια αστοχία υλικού και υπήρχε κάποιο κενό σε μερικά σημεία μεταξύ bezel και οθόνης....

πάντως αν σου είχε τύχει καλή παρτίδα χωρίς κενά, και χωρίς μωβ κάμερες δεν το συζητώ το htc one είναι το καλύτερο κατασκευαστικά κινητό όπως και το iphone.

 

τώρα μην ψάχνετε μύγες στα άχυρα(ή όπως αλλιώς το λένε τέλος πάντων) πλαστικό είναι το κινητό και από ότι είδα σε κάτι βίντεο αν χτυπήσεις (τακ τακ:lol:)με την άκρη του δαχτυλου και του νυχιού, το καπάκι από πίσω στο μέσον κάτω από τα κουμπιά θα παρατηρήσεις κάποιο μικρό κενό. επίσης δεν είναι τόσο δύσκολο στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να ανοίξεις το πίσω καπάκι αν βέβαια έχεις το κατάλληλο εργαλείο (πάντα σύμφωνα με τα tutorials online). δηλαδή αν πάθει κάτι η μπαταρία (χτύπα ξύλο) θα μπορούσε θεωρητικά κάποιος να το ανοίξει και μόνος του και να αλλάξει τη μπαταρία

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...