Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας το ζητήσατε και έγινε Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2 (D802)

 

Ενημερώνω για άλλη μια φορά οτι τα off topic μηνύματά θα διαγράφονται ,όπως επίσης αν θέλετε vs μεταξύ συσκευών ανοίξτε (αν δεν υπάρχει ) ένα θέμα στους Τεχνολογικούς διαξιφισμούς .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως οπως τα έλεγα για την LG αποδεικνύεται πολυ λίγη σαν εταιρία που θέλει μάλιστα να εχει και βλέψεις μελλοντικα.

Με αυτο το πλευρό να κοιμούνται.:wacko:

Αυτα όσον αφορα την μη επίσημη εισαγωγή της 32αρας έκδοσης στην Ελλάδα.

Μιλάς για την κατασκευάστρια εταιρεία ή για την LG Ελλάδας;

 

Και εγώ πιστεύω ότι μετά από λίγους μήνες μόλις ομαλοποιηθεί η διαθεσιμότητα θα έρθει και η 32αρα η οποία πιθανόν να πωλείται στην τιμή της 16αρας ως επιπλέον κίνητρο για τις(τότε) πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω χρησιμοποιω dropbox για φωτογραφιες και βιντεο και δεν με πολυνοιαζει η μνημη;

Μεγα φαουλ η ελλειψη καρτας μνημης,οπως επισης και το κακο ιστορικο της LG στο θεμα των αναβαθμισεων,αλλα ψηνομαι πολυ αγρια να δωσω το ΝΟΤΕ 2 για το G2.

Mε ξενερωνουν κι αλλα βεβαια γι'αυτο και δεν εχω προβει ακομα στην αγορα του,οπως τα πληκτρα στην οθονη που κοβουν μερος της κατα την περιηγηση κι η μη αποσπωμενη μπαταρια αλλα αυτη τη στιγμη ετσι οπως ειναι τα πραγματα δειχνει να μην εχει αντιπαλο...

 

& εγώ είχα συνηθίσει στα Samsung με αποσπώμενη μπαταρία αλλά νομίζω δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα η αλλαγή μπαταρίας αργότερα αν χρειαστεί:http://www.youtube.com/watch?v=qBrXRs9j5jY

 

Σαν πρώτη εικόνα σε σχέση με το S4 που είχα είναι ένα βήμα μπροστά σε όλα. Η συσκευή είναι πολύ γρήγορη ίχνος lag δεν έχει και η αυτονομία τις σε κανα 3ωρο τώρα που την δουλεύω μακράν από τις καλύτερες σε android συσκευή.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα με το τηλέφωνο. 32αρι μαύρο. Είχα την τύχη να δω και τα δύο χρώματα σε καλούς μου φίλους από εδώ. Προερχόμενος από s4 έπαθα ένα είδους πολιτισμικού σοκ στο θέμα μπαταρίας και υλοποίησης. Ότι και να λένε κάποιοι το s4 είναι πολύ λίγο μπροστά του. Εγγύηση τώρα γιατί το ψάχνω πολύ. Κανονικά στην Ελλάδα σε όλα εκτός μητρικής που δεν την εισάγουν. Όμως μου είπαν ότι δεν έχει συμβεί σχεδόν ποτέ τέτοιο θέμα. Οπότε για μένα το θέμα εγγύηση έχει κλείσει. Όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση ευρωπαϊκής συσκευής. Οπότε expancys και όλα μια χαρά.

 

Ποιο σου αρεσε περισσοτερο; Το μαυρο ή το ασπρο;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρτε εδω αλλη μια φωτο με την τρομακτικη μη καταναλωση μπαταριας σε αναμονη:D

Σε 18 ωρες αναμονη 0% καταναλωση.

http://img802.imageshack.us/img802/9576/71bq.png

http://img46.imageshack.us/img46/4383/lkw2.png

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη εντύπωση μου έκανε το ακουστικό στις συνομιλίες είναι πολύ δυνατό μπράβο στην LG έχει κάνει πολύ καλή δουλεία. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ο Ευρωπαϊκός φορτιστής του Κινέζου δεν γράφει LG, λέτε αργότερα να έχω πρόβλημα με την μπαταρία επειδή δεν είναι ο original? Σε 2 ώρες κ κάτι φόρτισε πάντως.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή να εμφανίζεται το όνομα του παροχου στην status bar όπως της at&t?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα και εγω! το κινητο ειναι πολυ ωραιο, απο arc s δεν το συζητω τι επαθα οταν το δουλεψα για πρωτη φορα... μια ερωτηση, ειναι branded t-mobile αξιζει λετε να περασω την ευρωπαικη εκδοση που ειναι για ολα τα δικτυα??
Link to comment
Share on other sites

Παρτε εδω αλλη μια φωτο με την τρομακτικη μη καταναλωση μπαταριας σε αναμονη:D

Σε 18 ωρες αναμονη 0% καταναλωση.

http://img802.imageshack.us/img802/9576/71bq.png

http://img46.imageshack.us/img46/4383/lkw2.png

 

Αχ με βαζεις τωρα να τεσταρω το δικο μου αλλα πολυ δυσκολα να μη το χρησιμοποιησω καθολου τοσες ωρες.... φαντάζομαι το wifi κλειστο το εχεις ε?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα και εγω! το κινητο ειναι πολυ ωραιο, απο arc s δεν το συζητω τι επαθα οταν το δουλεψα για πρωτη φορα... μια ερωτηση, ειναι branded t-mobile αξιζει λετε να περασω την ευρωπαικη εκδοση που ειναι για ολα τα δικτυα??

 

δεν νομίζω. αν δεις οτι βγαίνει καμια αναβαθμιση και αργεις πολυ να τη παρεις περνας τοτε ευρωπαικη unbranded εκδοση..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Από που κατεβάζουμε πλέον την European ROM για το κινητό? Το link στις τροποποιησεις/βελτιωσεις δεν δουλευέι...
Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο λινκ αν δεν βγαζεις ακρη επιλεγιες το 31 μετα κανεις κοπυ το λινκ που δινει μεσα στο μεγαλο πλαισιο και μετα paste σε μια νεα καρτελα στον browser σου.skip ad μετα και κατεβαζεις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο λινκ αν δεν βγαζεις ακρη επιλεγιες το 31 μετα κανεις κοπυ το λινκ που δινει μεσα στο μεγαλο πλαισιο και μετα paste σε μια νεα καρτελα στον browser σου.skip ad μετα και κατεβαζεις

 

Έβγαλα άκρη...ευχαριστώ και πάλι :).. Κάτι άλλο...Τώρα που θα περάσω την Ευρωπαικη και το ξανακάνω root , πως επαναφέρω το αντίγραφο ασφαλείας που έχω κάνει με το titanium? Έχει αποθηκευθεί στην SD του..με το πέρασμα της ROM δεν θα σβηστεί το titanium άρα και το backup/

?

Link to comment
Share on other sites

περνα το στον υπολογιστη σου το backup και μετα το περασμα της rom ξαναπέρνα το στο κινητο και επανέφερέ το

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

περνα το στον υπολογιστη σου το backup και μετα το περασμα της rom ξαναπέρνα το στο κινητο και επανέφερέ το

 

Έγινε...Thnx :)

Link to comment
Share on other sites

Παρτε εδω αλλη μια φωτο με την τρομακτικη μη καταναλωση μπαταριας σε αναμονη:D

Σε 18 ωρες αναμονη 0% καταναλωση.

http://img802.imageshack.us/img802/9576/71bq.png

http://img46.imageshack.us/img46/4383/lkw2.png

 

χμμ δεν ξερω αλλα φοβαμαι οτι η δικια μου μπαταρια μπορει να εχει θεμα οταν βλεπω αυτα τα πραγματα,

με ανοιχτο wi-fi κλειστους συγρονισμους,bluetooth και gps, χανει περιπου 1% στην μιαμιση ωρα αναμονης ή 5λεπτα internet με φωτεινοτητα 50% (αυτοματο)

πως το βλεπετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιος που να είναι με stock αλλά rooted ώστε να έχει πρόσβαση στα αρχεία συστήματος,ας κάνει ένα κόπο να μου στείλει το αρχείο gps.conf το οποίο βρίσκεται στο system/etc/gps.conf

έκανα μια βλακειούλα και προκειμένου να επαναφέρω τα πάντα,αυτό το αρχείο παίζει και να σώσει την κατάσταση :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Αχ με βαζεις τωρα να τεσταρω το δικο μου αλλα πολυ δυσκολα να μη το χρησιμοποιησω καθολου τοσες ωρες.... φαντάζομαι το wifi κλειστο το εχεις ε?

Ναι με κλειστό το wifi και σε αναμονη.

χμμ δεν ξερω αλλα φοβαμαι οτι η δικια μου μπαταρια μπορει να εχει θεμα οταν βλεπω αυτα τα πραγματα,

με ανοιχτο wi-fi κλειστους συγρονισμους,bluetooth και gps, χανει περιπου 1% στην μιαμιση ωρα αναμονης ή 5λεπτα internet με φωτεινοτητα 50% (αυτοματο)

πως το βλεπετε?

Απο τη στιγμή που εχεις κλειστούς τους συγχρονισμόυς περιττό το wifi να ειναι ανοιχτό.

Σίγουρα θα δεις βελτίωση.

Γενικά μετά τις 3-4 πρώτες φορτίσεις εχει στρώσει θεαματικά η αυτονομία στη συσκευη μου και αφου του έκανα hard reset μεσα στην πρώτη εβδομάδα που το πηρα.

Πλέον αφου και εγκατέστησα τα περισσότερα προγράμματα που χρησιμοποιω χωρίς τίποτα περιττό και ολα out of the box εχω βρει τα κουμπιά του και δεν ασχολούμε ουτε με προσθαφερεσεις προγραμμάτων,ουτε δοκιμές,ουτε αλλαγές launcher κλπ.

 

Μετά απο πολλές συσκευες την τελευταία 3ετια η συγκεκριμένη ειναι η μοναδική που βγάζω άνετα 2 γεμάτες ημέρες με αρκετή χρηση.

Να δουμε αν θα βρω μελλοντικα 5 ιντσο με αυτήν την αψογη λειτουργία απο όλες τις πλευρές,ανεξαρτήτως λειτουργικου.

Πρεπει οι άλλοι κατασκευαστές να βάλουν τα δυνατά τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιος που να είναι με stock αλλά rooted ώστε να έχει πρόσβαση στα αρχεία συστήματος,ας κάνει ένα κόπο να μου στείλει το αρχείο gps.conf το οποίο βρίσκεται στο system/etc/gps.conf

έκανα μια βλακειούλα και προκειμένου να επαναφέρω τα πάντα,αυτό το αρχείο παίζει και να σώσει την κατάσταση :)

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1929439/gps.conf.rar

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

θενκ γιου βερυ μουτσ :p

ελπίζω μόνο να δουλέψει..αλλιώς πάμε για ιστορία μου αμαρτία μου :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ναι με κλειστό το wifi και σε αναμονη.

 

Απο τη στιγμή που εχεις κλειστούς τους συγχρονισμόυς περιττό το wifi να ειναι ανοιχτό.

Σίγουρα θα δεις βελτίωση.

Γενικά μετά τις 3-4 πρώτες φορτίσεις εχει στρώσει θεαματικά η αυτονομία στη συσκευη μου και αφου του έκανα hard reset μεσα στην πρώτη εβδομάδα που το πηρα.

Πλέον αφου και εγκατέστησα τα περισσότερα προγράμματα που χρησιμοποιω χωρίς τίποτα περιττό και ολα out of the box εχω βρει τα κουμπιά του και δεν ασχολούμε ουτε με προσθαφερεσεις προγραμμάτων,ουτε δοκιμές,ουτε αλλαγές launcher κλπ.

 

Μετά απο πολλές συσκευες την τελευταία 3ετια η συγκεκριμένη ειναι η μοναδική που βγάζω άνετα 2 γεμάτες ημέρες με αρκετή χρηση.

Να δουμε αν θα βρω μελλοντικα 5 ιντσο με αυτήν την αψογη λειτουργία απο όλες τις πλευρές,ανεξαρτήτως λειτουργικου.

Πρεπει οι άλλοι κατασκευαστές να βάλουν τα δυνατά τους.

 

έχεις τον stock launcher έτσι?

 

εγώ που τέσταρα την μπαταρία μου με πρόγραμμα (gsam battery tester) την περισσότερη μπαταρία την ρουφάει ο launcher. δηλαδή αν έχεις πολλά widgetάκια ακόμα και το multiple wallpaper που έχω που σε κάθε επιφάνεια έχω διαφορετική εικόνα παίρνει κάποια ενέργεια.

από την άλλη παρατήρησα ότι το wifi έχει πολύ χαμηλή κατανάλωση όταν είναι ανοιχτό και στην αναμονή. αν θέλει κάποιος το maximum της μπαταρίας, απλά κατεβάζει φωτεινότητα, και ξεφορτώνεται widgets που τρέχουν συνέχεια στο background απενεργοποιεί τους συγχρονισμούς. επίσης δοκιμάστε και το πρόγραμμα greenify (για root users) βάζει προγράμματα που τρέχουν στο background σε sleep mode όταν δεν τα χρησιμοποιείς και το βασικό είναι ότι δεν επηρεάζει τη λειτουργικότητά τους (τα απενεργοποιεί μόνο όταν δεν χρησιμοποιούνται)

 

αν υπάρχει κάποια υπόνοια ότι κάποιο πρόγραμμα τρώει μπαταρία, απλά τρέξτε πρόγραμμα που ελέγχει τη μπαταρία. εγώ απλά προτείνω το gsam γιατί έχει και επιλογή να μετρήσει την μπαταρία από τη στιγμή που θα γίνει φόρτιση στο 100% μέχρι να ξεφορτώσει και δεν τρώει καθόλου μπαταρία.

 

δεν γνωρίζω βέβαια αν σε άλλον launcher υπάρχει καλύτερη διαχείριση ενέργειας (δεν νομίζω βέβαια να παίζει ρόλο) πχ nova κ.λ.π

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει ένα θεματάκι με την αυτόματη φωτεινότητα. Δεν έχει σταθερή λειτουργία και δίνει αρκετά σκοτεινή εικόνα στο 50%. Επίσης προσαρμόζεται πολύ αργά στις διαφορετικές συνθήκες φωτισμού.

 

Όσον αφορά στην μπαταρία τώρα είμαι στην 2η φόρτιση και με ανοικτό WiFi καταναλώνεται σχετικά εύκολα. Η πρώτη φόρτιση δεν μου έβγαλε 1,5 μέρα με αρκετή χρήση αλλά όχι ιδιαίτερα βαριά (καθόλου gaming, BT και GPS). Αρχίζω να προβληματίζομαι....

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει ένα θεματάκι με την αυτόματη φωτεινότητα. Δεν έχει σταθερή λειτουργία και δίνει αρκετά σκοτεινή εικόνα στο 50%. Επίσης προσαρμόζεται πολύ αργά στις διαφορετικές συνθήκες φωτισμού.

 

Όσον αφορά στην μπαταρία τώρα είμαι στην 2η φόρτιση και με ανοικτό WiFi καταναλώνεται σχετικά εύκολα. Η πρώτη φόρτιση δεν μου έβγαλε 1,5 μέρα με αρκετή χρήση αλλά όχι ιδιαίτερα βαριά (καθόλου gaming, BT και GPS). Αρχίζω να προβληματίζομαι....

Δώσε του λιγάκι χρόνο να κάνει 4-5 κύκλους φόρτισης, θα πάρει τα πάνω του και θα σε αφήσει πολύ ικανοποιημενο.. Για την φωτεινότητα πάλι συνήθεια θέλει ο τρόπος που δουλεύει. Εγώ συνήθως εντός το έχω στο 65-70% και όταν κινούμαι εκτός γραφείου ή σπιτιού το έχω στο αυτόματο και 100%

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...