Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια κατι αλλο, εψαξα και στο xda αλλα δεν βρηκα τιποτα, ξερει κανεις ποιες εφαρμογες που ειναι μεσα απο την αρχη μπορουμε να διαγραψουμε με αφαλεια με το titanium???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια κατι αλλο, εψαξα και στο xda αλλα δεν βρηκα τιποτα, ξερει κανεις ποιες εφαρμογες που ειναι μεσα απο την αρχη μπορουμε να διαγραψουμε με αφαλεια με το titanium???

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2521066

Διέγραψε οσα απο αυτά βρεις, εκτός αν χρειαζεσαι καποιο. Ειδικα ενα που γραφει MLT θα πρεπε να μη υπηρχε καν. . Ειδα σημαντικη διαφορα στο smoothness μιας και ειχα βαρυνει υπερβολικά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2521066

Διέγραψε οσα απο αυτά βρεις, εκτός αν χρειαζεσαι καποιο. Ειδικα ενα που γραφει MLT θα πρεπε να μη υπηρχε καν. . Ειδα σημαντικη διαφορα στο smoothness μιας και ειχα βαρυνει υπερβολικά το κινητό.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε! και εψαχνα τοση ωρα...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το Κορεάτικo firmware σε σχέση με το ευρωπαϊκό. ...έχουν διαφορετικά modems,kernels κτλ??

 

Το 4G δεν παίζει με την Κορεάτικη ROM. Δοκίμασα 4G με το φλασάρισμα σε Ευρωπαϊκή και παίζει μια χαρά

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Το 4G δεν παίζει με την Κορεάτικη ROM. Δοκίμασα 4G με το φλασάρισμα σε Ευρωπαϊκή και παίζει μια χαρά

Το ιδιο ισχυει και για μενα; ειναι ταιβαν νομιζω,twn γραφει...

Link to comment
Share on other sites

Η wind δεν εχει 4g νομιζω

 

Ναι δεν εχει,αλλα στις ρυθμισεις δεν θα επρεπε να εχει επιλογη για 4g,ασχετα αν πιανει η οχι;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ με wind, αφού δεν το υποστηρίζει. Όταν θα....θα το δούμε κι εμείς.:)

 

Οποτε ειναι θεμα παροχου...αν ειχαμε πχ κοσμοτε θα εμφανιζοταν;

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ισχυει και για μενα; ειναι ταιβαν νομιζω,twn γραφει...

 

Ανεξάρτητα αν είναι ταιβανεζικη η ρομ η Χονγκ Κονγκ πρόκειται για την international έκδοση και υποστηρίζει κανονικά το lte στην Ευρώπη αν δεις στο κουτί αναγράφει και τις μπάντες που παίζει το κορεατικο είναι άλλη ιστορία

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα αν είναι ταιβανεζικη η ρομ η Χονγκ Κονγκ πρόκειται για την international έκδοση και υποστηρίζει κανονικά το lte στην Ευρώπη αν δεις στο κουτί αναγράφει και τις μπάντες που παίζει το κορεατικο είναι άλλη ιστορία

 

Α μαλιστα...ποια μπαντα ειναι για εμας;γραφει διαφορα νουμερα...

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα...ποια μπαντα ειναι για εμας;γραφει διαφορα νουμερα...

 

Εάν δεν κάνω λάθος η 1800

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Με την προϋποθέση πάντα να μην έχεις wind γιατί δεν έχει 4g
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Με την προϋποθέση πάντα να μην έχεις wind γιατί δεν έχει 4g

 

Ε ναι.:) ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει η επιλογη στις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Στο notification bar ξέρει κανείς πως εμφανίζουμε το δείκτη της μπαταρίας με ποσοστό;

 

Edit: Με λίγο ψαξιμο το βρήκα.

Edited by smyrosnik
Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Εχω ψηθει πολυ ασχημα να δωσω το ΝΟΤΕ 2 για το G2.Μαλλον συντομα θα με δειτε εδω αν μου κατσει ανταλλαγη.

Ασχοληθηκα λιγο μαζι του την Παρασκευη στο media markt και το ερωτευτηκα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

έχεις τον stock launcher έτσι?

Ναι stock εχω,το nova τον ξηλωσα στην αρχη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι stock εχω,το nova τον ξηλωσα στην αρχη.

 

έκανα το τεστάκι και εγώ και με έβγαλε 12 ώρες περίπου στην αναμονή. μετά είχα μία κλήση και έπεσε στο 99%!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι μπαίνουμε στην πρίζα

 

Ακριβώς.... Που να δεις με το nexus 4 πρέπει να το φορτίσω 3 φορες για να πιάσω αυτή την επίδοση!!

 

Σε αυτές τις περίπου 8 ώρες οθόνης είχες ανοικτά τα πάντα 3g, wifi συγχονισμους email κτλ?

Link to comment
Share on other sites

8 ωρες ανοιχτη οθονη ; εντυπωσιακο ....

 

Το εντυπωσιακό είναι ότι το επιτυγχάνει με οθόνη ips.

Νομίζω ότι η οθόνη της LG είναι η πιο οικονομική. Συγκεκριμένα αυτή που φορά το G2 γιατί δεν έχει καμία σχέση με τους προηγούμενες και ειδικά μ αυτές που φοράνε τα Nexus.

 

Τώρα μην ζητάτε να πιάσει 8 ώρες με χρήση data από 3g. Με wifi γίνονται αυτοί οι χρόνοι και προϋποθέτει ελάχιστες μετακινήσεις, αφού αν αλλάζουμε συνέχεια θέση (σπίτι, δουλειά, καφέ), θα αυξηθεί πολύ η κατανάλωση από το διαρκές ψάξιμο για καλύτερο σήμα 3g και wifi.

Με το Note2 έπιανα 9+ ώρες αλλά μόνο όταν δεν έβγαινα από το σπίτι.

Πιστεύω ότι σε κανονική χρήση (εργάσιμη ημέρα με μικτή χρήση δεδομένων, θα δώσει ως το βράδυ περίπου 5 ώρες οθονη σε 15 συνολικής χρήσης.

Αυτό σημαίνει ότι δεν μένεις με τίποτα μέχρι να πας για ύπνο και αν κάνεις νορμάλ χρηση smartphone, θα σου βγάλει άνετα 2 μέρες χωρίς να φοβάσαι την χρήση οθόνης.

Δηλαδη το απόλυτο. Δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο. Όποιος θέλει παραπάνω ας μαζέψει λεφτά για tablet. Εδώ έχουμε smartphone 5" ιντσών που αρκεί ναι μεν για το κατι παραπάνω αλλά όχι για χρήση tablet.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.... Που να δεις με το nexus 4 πρέπει να το φορτίσω 3 φορες για να πιάσω αυτή την επίδοση!!

 

Σε αυτές τις περίπου 8 ώρες οθόνης είχες ανοικτά τα πάντα 3g, wifi συγχονισμους email κτλ?

 

Πάντα έχω τα πάντα ανοιχτά ποτε Δεν κλείνω τίποτα WiFi data 3e-mail ανανέωση καιρού κάθε 15 λεπτά φωτεινότητα αυτόματη στο 60% GPS Πάντα ανοιχτό και περίπου οι 3 από τις 8 ώρες ήταν με 3g οι υπόλοιπες με wifi

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πάντα έχω τα πάντα ανοιχτά ποτε Δεν κλείνω τίποτα WiFi data 3e-mail ανανέωση καιρού κάθε 15 λεπτά φωτεινότητα αυτόματη στο 60% GPS Πάντα ανοιχτό και περίπου οι 3 από τις 8 ώρες ήταν με 3g οι υπόλοιπες με wifi

 

Τώρα γίνεται ακόμα πιο εντυπωσιακή η επίδοση αυτή!! Είμαι έτοιμος να το τσιμπήσω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...