Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ψηθει πολυ ασχημα να δωσω το ΝΟΤΕ 2 για το G2.Μαλλον συντομα θα με δειτε εδω αν μου κατσει ανταλλαγη.

Ασχοληθηκα λιγο μαζι του την Παρασκευη στο media markt και το ερωτευτηκα.

 

Και πού να το δουλέψεις κάνα δυο τρεις μέρες.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η μπαταριά είναι όντως εντυπωσιακή, προσωπικά είδα ότι θέλει 4-5 κύκλους για να πιάσει το maximum απόδοσης άλλα το θέμα είναι μην μπούμε στο ύπουλο τριπακι να κοιτάζουμε κάθε λεπτό το % της μπαταριάς μπας και χάσει κάνα εκατοστό :-) και εξαιτίας αυτού έχουμε ένα super τηλέφωνο με όλες τις ******ς λειτουργιές του κλειστές μονό κ μονό για να έχουμε max μπαταρία. Προσωπικά παίζω στο 100% φωτεινότητα, wifi ανοιχτό μέσα στο σπίτι, data+gps open όταν βγαίνω, και sync μονό το google. Ακόμα και έτσι πιστεύω κρατάει αρκετά πάντα για τα δικά μου γούστα.
Link to comment
Share on other sites

χτες επιχείρησα να τραβήξω ένα βίντεο από μια συναυλία και τα αποτελέσματα (τα ηχητικά τουλάχιστον) ήταν απογοητευτικά. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αν έκανα κάτι λάθος και ο ήχος ακούγεται τόσο άθλιος? το audio zoom το είχα off και δε μπορώ να σκεφτώ τη άλλη ρύθμιση θα μπορούσα να είχα ενεργοποιήσει για καλύτερα αποτελέσματα. Σημειωτέον ότι καθόμουν και αρκετά μακριά από τα ηχεία για να δικαιολογείται τέτοια παραμόρφωση. Anyway ανέβασα ένα μικρό sample να πάρετε μια γεύση.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/3250902/video.mp4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ειμαι αναμεσα στο g2 και στο nexus5.

θα ηθελα να ρωτησω αν η ρομ που ερχεται το κινητο ειναι πρακτικη και δεν βαραινει υπερβολικα την συσκευη χωρις λογο με αποτελεσμα να πρεπει να το κανεις ρουτ απο την αρχη.

προσπαθω να καταληξω σε μια απο τις 2 συσκευες αλλα αν βρω και τις 2 στην ιδια τιμη πανω κατω σιγουρα θα προτημισω το g2.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ειμαι αναμεσα στο g2 και στο nexus5.

θα ηθελα να ρωτησω αν η ρομ που ερχεται το κινητο ειναι πρακτικη και δεν βαραινει υπερβολικα την συσκευη χωρις λογο με αποτελεσμα να πρεπει να το κανεις ρουτ απο την αρχη.

προσπαθω να καταληξω σε μια απο τις 2 συσκευες αλλα αν βρω και τις 2 στην ιδια τιμη πανω κατω σιγουρα θα προτημισω το g2.

 

Πάρε το G2 μην το σκέφτεσαι καθόλου. Το nexus δεν υπερτερεί πουθενά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Τελικά εκεί που που πήγα στο μαγαζί για να αποφασίσω αν θα πάρω το note 3 η το htc one.... κατέληξα με ένα LG G2 και μέχρι τώρα είμαι πολύ ενθουσιασμένος. :D
Link to comment
Share on other sites

χθες εβγαλα και τις πρωτες νυχτερινες φωτος σε κλαμπ,

σαφως καλυτερες απο τα 4s και s3 της παρεας, αλλα πολυ αργο focus απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το G2 μην το σκέφτεσαι καθόλου. Το nexus δεν υπερτερεί πουθενά.

 

Το nexus δεν υπερτερεί πουθενά; Ποσο εμπεριστατωμένη άποψη...Σκέψου οτι μιλάμε για μια συσκευή ακριβως ίδια με την δικιά σου σε hardware.. Δίχως όμως το παραμικρό άχρηστο bloatware και με συνεχές updates όταν εσύ δεν ξέρεις καν αν και ποτέ θα πάρεις updates. Τι σημαίνει αυτό; Μια συσκευή που απλά πετάει.. Μονο έτσι περιγράφεται... Και μην πεις τίποτα για benchmarks κτλ μιας και τα ίδια τα bench δεν είναι ενημερωμένα για την εν λόγω συσκευή όπως αναφέρουν άπειρα reviews.

Που πετάει το lg ; Φυσικά σε μπαταρία... Αν θελεις να πούμε και για την οθόνη των 5.2 ιντσών σου έναντι των 4.95 του nexus.. Καμια διάφορα σχεδόν σε μέγεθος μιας και το n5 έχει transparent μπάρα και πλήκτρα όπερ εκμεταλλεύεται πλήρως την οθόνη του κάτι απο το οποίο φυσικά χάνει το g2.

Και διάφορα τιμής 100 ευρώ; Για κανένα λογο... Μονο για κάποιον που θέλει την μπαταρία του.

Φιλικά και με κανένα τόνο αντιπαράθεσης χωρίς να κατέχω ακόμα καμια απο τις 2 συσκευές αλλά τουλαχιστον αναφέρω 2 πραγματα σε ανθρωπο οου ψάχνει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το nexus δεν υπερτερεί πουθενά; Ποσο εμπεριστατωμένη άποψη...Σκέψου οτι μιλάμε για μια συσκευή ακριβως ίδια με την δικιά σου σε hardware.. Δίχως όμως το παραμικρό άχρηστο bloatware και με συνεχές updates όταν εσύ δεν ξέρεις καν αν και ποτέ θα πάρεις updates. Τι σημαίνει αυτό; Μια συσκευή που απλά πετάει.. Μονο έτσι περιγράφεται... Και μην πεις τίποτα για benchmarks κτλ μιας και τα ίδια τα bench δεν είναι ενημερωμένα για την εν λόγω συσκευή όπως αναφέρουν άπειρα reviews.

Που πετάει το lg ; Φυσικά σε μπαταρία... Αν θελεις να πούμε και για την οθόνη των 5.2 ιντσών σου έναντι των 4.95 του nexus.. Καμια διάφορα σχεδόν σε μέγεθος μιας και το n5 έχει transparent μπάρα και πλήκτρα όπερ εκμεταλλεύεται πλήρως την οθόνη του κάτι απο το οποίο φυσικά χάνει το g2.

Και διάφορα τιμής 100 ευρώ; Για κανένα λογο... Μονο για κάποιον που θέλει την μπαταρία του.

Φιλικά και με κανένα τόνο αντιπαράθεσης χωρίς να κατέχω ακόμα καμια απο τις 2 συσκευές αλλά τουλαχιστον αναφέρω 2 πραγματα σε ανθρ

ωπο οου ψάχνει.

 

Έχεις λάθος, το g2 έχει διαφανή και τη στάτους μπαρ και τα φυσικά κουμπιά οπότε αυτό με το μέγεθος της οθόνης είναι άκυρο,στα αλλά συμφωνω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Έχεις λάθος, το g2 έχει διαφανή και τη στάτους μπαρ και τα φυσικά κουμπιά οπότε αυτό με το μέγεθος της οθόνης είναι άκυρο,στα αλλά συμφωνω

Αν και ο Κώστας δεν έχει το G2, άρα λάθος του τα ''χώνει'' ο φίλος, να προσθέσω και τη κάμερα όπου το G2 υπερτερεί.

Προσωπικά έχω προσπαθήσει με 2 nexus να ''ζήσω'' αλλά η συμβίωση κράτησε μια εβδομάδα.Ωραίες συσκευές αλλά δε με καλύπτουν, ιδίως στο θέμα μπαταρίας που για μένα είναι το σημαντικότερο.

 

Ας συνεχίσουμε με τα του G2 μιας και εδω δεν είναι VS.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το nexus δεν υπερτερεί πουθενά; Ποσο εμπεριστατωμένη άποψη...Σκέψου οτι μιλάμε για μια συσκευή ακριβως ίδια με την δικιά σου σε hardware.. Δίχως όμως το παραμικρό άχρηστο bloatware και με συνεχές updates όταν εσύ δεν ξέρεις καν αν και ποτέ θα πάρεις updates. Τι σημαίνει αυτό; Μια συσκευή που απλά πετάει.. Μονο έτσι περιγράφεται... Και μην πεις τίποτα για benchmarks κτλ μιας και τα ίδια τα bench δεν είναι ενημερωμένα για την εν λόγω συσκευή όπως αναφέρουν άπειρα reviews.

Που πετάει το lg ; Φυσικά σε μπαταρία... Αν θελεις να πούμε και για την οθόνη των 5.2 ιντσών σου έναντι των 4.95 του nexus.. Καμια διάφορα σχεδόν σε μέγεθος μιας και το n5 έχει transparent μπάρα και πλήκτρα όπερ εκμεταλλεύεται πλήρως την οθόνη του κάτι απο το οποίο φυσικά χάνει το g2.

Και διάφορα τιμής 100 ευρώ; Για κανένα λογο... Μονο για κάποιον που θέλει την μπαταρία του.

Φιλικά και με κανένα τόνο αντιπαράθεσης χωρίς να κατέχω ακόμα καμια απο τις 2 συσκευές αλλά τουλαχιστον αναφέρω 2 πραγματα σε ανθρωπο οου ψάχνει.

 

Εγω πάλι δεν συμφωνώ,μια χαρα τα λεει ο τε σαλατ,ενα κινητο δεν ειναι μόνο η CPU/GPU.Υπάρχουν και άλλα μέρη που αποτελούν ένα κινητο.Τσιπακι ήχου πχ η το κόλπο με την μνήμη για την οθόνη που έβαλε στο G2 η LG για μικρότερη κατανάλωση,καλύτερη κάμερα...και εμπρός και πίσω.Τα 3 μικρόφωνα που δεν νομίζω να τα εχει το νεξους..Μεγαλύτερη οθόνη...μεγαλύτερη μπαταρια.Και αν ψάξω σίγουρα θα βρω και άλλα...Οσο για τα bench τι ακριβός ενημερωση χρειάζονται? ..CPU/GPU ειναι ίδιες.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει ρε παιδιά? http://apisteyto.papakishop.gr/p.Micro-sd-64gb.523505.html

Βρε φιλαράκι @hackfree, που είσαι και ενεργό μέλος χρόνια, τι trollιά είναι αυτή τώρα;;;;

 

edit: Έχει και stickάκι με 256GB στα 29,90€!!!...ΈΛΕΟΣ.....

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει ρε παιδιά? http://apisteyto.papakishop.gr/p.Micro-sd-64gb.523505.html

 

Αυτό θα συνεργάζεται με το κινητό? http://apisteyto.papakishop.gr/p.Modato-roloi-me-stras-se-dyo-chromata.523501.html

 

Πλάκα κάνω......Μα είναι δυνατόν να είναι σοβαρή κάρτα μνήμης? Ααααα και κάτι ακόμα, το κινητό δεν έχει υποδοχή για microsd :ninja:

 

Το σκίσαμε το θέμα αλλά δεν μπορώ κλαίω από τα γέλια

 

"Παρακαλω δωστε προσοχή!

Αν υπάρξει καποιο πρόβλημα διαθεσιμότητας θα σας σταλεί ενα εξίσου αξιόπιστο κ όμορφο usb χρώματος μάυρο με χωρητικότητα 256 αληθινά gb!"

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχεις λάθος, το g2 έχει διαφανή και τη στάτους μπαρ και τα φυσικά κουμπιά οπότε αυτό με το μέγεθος της οθόνης είναι άκυρο,στα αλλά συμφωνω

 

Στο status bar εχεις δίκιο ωστόσο στα κουμπιά κάτω προσωπικά μου φαίνεται σαν να είναι ξεχωριστό κομματι και χάνει από την οθόνη.

Μια τελευταια προσωπική μου άποψη το g2 είναι κινητάρα όταν του βγαλεις όλο αυτό το χαζό bloatware οου το έχει στολίσει η lg.

Σε κάθε smartphone πρέπει να βάζεις εσύ αυτό που θες...και όχι οτι πασάρει η κάθε εταιρεια.

1 χρονο με s3 και τα έβγαλα ολα σχεδόν για να πω επιτέλους ενα κινητό που δεν κολλάει.

Συμφωνώ και στα της κάμερας αν θέλετε και στα του ηχείου αλλά συμφωνώ με κάποιον που θα δώσει την άποψη του εμπεριστατωμενη

Και όχι του στυλ φιλέ πάρε αυτό είναι το καλυτερο... Όταν κάποιος ζητάει μια βοήθεια για επιλογή.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα συνεργάζεται με το κινητό? http://apisteyto.papakishop.gr/p.Modato-roloi-me-stras-se-dyo-chromata.523501.html

 

Πλάκα κάνω......Μα είναι δυνατόν να είναι σοβαρή κάρτα μνήμης? Ααααα και κάτι ακόμα, το κινητό δεν έχει υποδοχή για microsd :ninja:

 

Το σκίσαμε το θέμα αλλά δεν μπορώ κλαίω από τα γέλια

 

"Παρακαλω δωστε προσοχή!

Αν υπάρξει καποιο πρόβλημα διαθεσιμότητας θα σας σταλεί ενα εξίσου αξιόπιστο κ όμορφο usb χρώματος μάυρο με χωρητικότητα 256 αληθινά gb!"

:lol::lol::lol: το είδα στο facebook και γελούσα δεν άντεξα να μη τρολιάσω.... έψαχνα για κάρτα για το meenova στικ στο κινητό

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει ρε παιδιά? http://apisteyto.papakishop.gr/p.Micro-sd-64gb.523505.html

 

Φίλε μου ότι πληρώνεις παίρνεις.. Σε τέτοια τιμή θα βρεις πολλές κινεζιες... Επειδή είμαι χομπιστας φωτογράφος επιλέγω μάρκες αξιόλογες γιατί δεν είμαι διατεθιμενος να αφήνω τις φωτογραφιες στη τύχη κάθε κινεζου. Σκέψου να πάρεις αυτή οου είναι και 64 γιγα... Να τη γεμισεις φωτο βίντεο κτλ και ενα πρωί να τη κλαις; Κρίμα θα είναι...

Εκτός αν τη θες να βάζεις μονο πχ ταινίες τραγούδια κτλ απο το PC σου οπότε σε αυτη τη περίπτωση είναι μια χαρά.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ότι πληρώνεις παίρνεις.. Σε τέτοια τιμή θα βρεις πολλές κινεζιες... Επειδή είμαι χομπιστας φωτογράφος επιλέγω μάρκες αξιόλογες γιατί δεν είμαι διατεθιμενος να αφήνω τις φωτογραφιες στη τύχη κάθε κινεζου. Σκέψου να πάρεις αυτή οου είναι και 64 γιγα... Να τη γεμισεις φωτο βίντεο κτλ και ενα πρωί να τη κλαις; Κρίμα θα είναι...

Εκτός αν τη θες να βάζεις μονο πχ ταινίες τραγούδια κτλ απο το PC σου οπότε σε αυτη τη περίπτωση είναι μια χαρά.

 

Τρολαρει του κερατα!!! :-)))

 

Και μιας και μιλησαμε για διαφανα!

Ανεξαρτητα με τις συζητησεις αν ειναι το n5 ή το g2 καλυτερο (και ειμαι παλαβος νεξουσακιας) το g2 ειναι απο τα καλυτερα τηλεφωνα που εχω δουλεψει και αξιζει μεγαλυτερης προσοχης

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν και ο Κώστας δεν έχει το G2, άρα λάθος του τα ''χώνει'' ο φίλος, να προσθέσω και τη κάμερα όπου το G2 υπερτερεί.

Προσωπικά έχω προσπαθήσει με 2 nexus να ''ζήσω'' αλλά η συμβίωση κράτησε μια εβδομάδα.Ωραίες συσκευές αλλά δε με καλύπτουν, ιδίως στο θέμα μπαταρίας που για μένα είναι το σημαντικότερο.

 

Ας συνεχίσουμε με τα του G2 μιας και εδω δεν είναι VS.

 

Ηλία δεν τίθεται θέμα vs.

Απλά ενημέρωση κάνουμε. Πολύς κόσμος βλέπει τα specs ονομαστικά και δεν έχει καταλάβει ότι στην σειρά nexus μπαίνουν φθηνότερες οθόνες, κάμερες, αλλά και γενικά όλα τα υλικά. Στην οικογένεια έχουμε 3 nexus που τα παραχώρησα εγώ επειδή δεν με κάλυπταν οπότε τα γνωρίζω καλά.

 

Δεν έχω το G2 αλλά ήταν αρκετές δύο φορές που ασχολήθηκα μαζί του για να βγάλω τα συμπεράσματα μου.

Είναι η καλύτερη και πληρεστερη υλοποίηση αυτή την στιγμή. Έχει κάποια σημεία που θέλουν βελτίωση όπως κάμερα εκτός βραδινων όπου τα πάει υπέροχα (το focus με "δαχτυλο" γίνεται πολύ πιο γρήγορο. Το λεω γι αυτούς που παραπονούνται) και η βιντεοσκοπιση.

Τι να πούμε για την οθόνη που εκτός της άψογης απεικόνισης του υπέροχου μαύρου και της μεγαλύτερης φωτεινότητας ακομα και απο iPhone, καταναλώνει λιγότερο από amoled.

Να συγκρίνουμε αυτονομία με Nexus? Οπότε ταξιδεύουμε μένει από μπαταρία το N4 όταν εγώ με το S4 είμαι στο 45%.

Και μην ξεχνάμε τις ευκολίες που έχει το software.

Καλό το Nexus αλλά για χρήστες που έχουν συγκεκριμένες απαιτήσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει ρε παιδιά? http://apisteyto.papakishop.gr/p.Micro-sd-64gb.523505.html

 

Βασίλη, σου εφιστώ την προσοχή με αυτά τα USB φλασάκια και κάρτες μνήμης τεράστιας χωρητικότητας σε εξευτελιστικές τιμές. Την πάτησα προ 2ετίας αγοράζοντας από το ebay USB Flash disk 256GB, το πήρα χαμπάρι έγκαιρα και πέτυχα επιστροφή των χρημάτων μου 100%. Μπορείς να διαβάσεις εδώ σχετικά, πως καταφέρνουν να χακάρουν αυτές τις συσκευές και να νομίζει ο υπολογιστής μας ότι είναι τάδε χωρητικότητας ενώ στην πραγματικότητα είναι πολύ πολύ μικρότερη:

 

http://www.ebay.com/gds/BEWARE-of-FAKE-128GB-256GB-USB-Flash-Drives-on-eBayeBay-/10000000046978438/g.html

 

http://www.ebay.com/gds/HOW-TO-TEST-FOR-FAKE-USB-DRIVE-/10000000003664934/g.html

 

http://www.ebay.com/gds/How-to-detect-Fake-Capacity-USB-Thumb-Flash-Drives-/10000000018565676/g.html

 

 

Το H2testw είναι ένα πρόγραμμα που ελέγχει αν το USB flash ή η κάρτα μνήμης είναι "απάτη", όσον αφορά την ονομαστική του χωρητικότητα. Κατεβαίνει από εδώ δωρεάν http://mympx.org/Downloads/p13_sectionid/2/p13_fileid/13

 

Και πάλι προσοχή, proceed with caution που λένε οι Αμερικάνοι

 

 

 

 

http://mympx.org/Downloads/p13_sectionid/2/p13_fileid/13

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητα με τις συζητησεις αν ειναι το n5 ή το g2 καλυτερο (και ειμαι παλαβος νεξουσακιας) το g2 ειναι απο τα καλυτερα τηλεφωνα που εχω δουλεψει και αξιζει μεγαλυτερης προσοχης

 

ποιος launcher είναι αυτός? ο nova? γιατί προσπάθησα να δουλέψω nova αλλά δεν βρήκα την επιλογή για transparent dock και status bar

 

(στο stock launcher με ενοχλεί αυτή η γραμμή του dock που δεν φεύγει)

 

 

Αποστόλη σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. είχα σκεφτεί παλαιότερα με τέτοιες δελεαστικές τιμές από ebay αλλά δεν ήξερα για τέτοιο μέγεθος απάτης

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ποιος launcher είναι αυτός? ο nova? γιατί προσπάθησα να δουλέψω nova αλλά δεν βρήκα την επιλογή για transparent dock και status bar

 

(στο stock launcher με ενοχλεί αυτή η γραμμή του dock που δεν φεύγει)

 

 

Αποστόλη σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. είχα σκεφτεί παλαιότερα με τέτοιες δελεαστικές τιμές από ebay αλλά δεν ήξερα για τέτοιο μέγεθος απάτης

 

Nova launcher με G2 xposed framework (paid)...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ειμαι αναμεσα στο g2 και στο nexus5.

θα ηθελα να ρωτησω αν η ρομ που ερχεται το κινητο ειναι πρακτικη και δεν βαραινει υπερβολικα την συσκευη χωρις λογο με αποτελεσμα να πρεπει να το κανεις ρουτ απο την αρχη.

προσπαθω να καταληξω σε μια απο τις 2 συσκευες αλλα αν βρω και τις 2 στην ιδια τιμη πανω κατω σιγουρα θα προτημισω το g2.

 

Welcome to the club...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...