Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol: ευχαριστω θα δω τι θα κανω ! αλλοι χρηστες που ειχαν θεμα με το gps εγινε αντικατασταση στην συσκευη τους ?

 

Wifi off,data off, restart και μεσα απο την εφαρμογη gps test (στο μπαλκονι) εκανε γυρω στα 15 δευτερα να κλειδωσει.Τους δορυφορους τους ειδε σχεδον αμεσα (1-2 δευτερα)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Του λες να σου στειλει το imei, μετα παιρνεις τηλ την lg και της το λες, σε μια μερα σου απανταει και πραττεις αναλογα.

 

Kαποιο τηλεφωνο στην LG για να δωσουμε το ΙΜΕΙ και να μας πουν την προελευση μπορει να δοθει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Kαποιο τηλεφωνο στην LG για να δωσουμε το ΙΜΕΙ και να μας πουν την προελευση μπορει να δοθει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

http://www.lg.com/gr/support/contact-customer-support

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Απο X.D.A.:

The 4.4 update has been confirmed by Morten Aagaard, manager for LG Denmark at a summit in Copenhagen!

Source (in Danish). Translation goes as follows:

 

"We're bringing an update plan for LG G2 for Android 4.4 KitKat by the end of the year or the start of the next year. But of course there will be an update for G2"

 

This is great news, guys! That French carrier "report" (which was slightly shady at best) was actually telling the truth!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απο X.D.A.:

The 4.4 update has been confirmed by Morten Aagaard, manager for LG Denmark at a summit in Copenhagen!

Source (in Danish). Translation goes as follows:

 

"We're bringing an update plan for LG G2 for Android 4.4 KitKat by the end of the year or the start of the next year. But of course there will be an update for G2"

 

This is great news, guys! That French carrier "report" (which was slightly shady at best) was actually telling the truth!

Μακαρι η συνεργασια με την Γουγλη να επιασε τοπο και να βλεπουμε πιο γρηγορα updates απο την LG εστω κι αν προκειται μονο για την ναυ@ρχιδα της εταιριας. Και φυσικα μακρυα απο ομορφιες pre-alpha updates της συν-κορεατισσας εταιριας.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε το μπιμπλίκι της meenova :D Οσοι έχετε το 16αρι τσεκάρετε το..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε το μπιμπλίκι της meenova :D Οσοι έχετε το 16αρι τσεκάρετε το..

Πολύ κατάλληλη ονομασία το...''μπλιμπλίκι'' :D

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε το μπιμπλίκι της meenova :D Οσοι έχετε το 16αρι τσεκάρετε το..

 

Και εγω το παρέλαβα σήμερα, όμορφο, μικρό και βολικό :)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

δεν βιαζομαι απλα για να εχω μια ταξη μεγεθους ρωταω

υπαρχει καποιο link του στο ebay?

στο αγγλικο τουλαχιστον που ψαχνω δεν βρισκω καποιο offer του τηλεφωνου απο αυτον

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα!!!!! Άδικα ξόδεψα το σάλιο μου στο πληκτρολόγιο και ξενέρωνα ότι θα πληρώσω τελωνείο. Ο Κινέζος έχει κάνει φοβερή δουλειά και περνάνε αέρα οι παραγγελίες του:lol:

Ακριβός ίδιο σχήμα με του Polter μάλιστα εμένα είχε 2 υπεύθυνες δηλώσεις ότι αυτά που λέει είναι αληθή:blink::blink:

 

Το unboxing έχει γίνει ήδη. Πάμε για φόρτιση και μετά φλασάρισμα την Ευρωπαϊκή ROM. Άντε με γεια μας εύχομαι και στα υπόλοιπα παιδιά να έχουν την ίδια τύχη. :D

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Για 32αρι βρήκα αυτό σε κατάστημα Ελληνικό στα 470 http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/lg-el/lg-g2-black-vodafone-de.html Βασικά γράφει είναι της t-mobile. Έχει καμιά διαφορά από τα unbrand τηλέφωνα? Αξίζει να το πάρουμε από το συγκεκριμένο κατάστημα από το να το πάρουμε φτηνότερα από κανένα ασιάτικο μαγαζί ?

 

Είναι το 16αρι. Πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα ότι μου έβγαλε απο το skroytz ότι εχουν το 32 και μου ειπαν οτι είναι το 16αρι.

 

Μόλις τώρα πρέπει να το βγάλανε...γιατί παρακάτω όμως λέει Built-in storage:16 GB ? :blink:

 

Γιατί όντως είναι το 16αρι

 

Το 16άρι είναι...

 

;)

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα!!!!! Άδικα ξόδεψα το σάλιο μου στο πληκτρολόγιο και ξενέρωνα ότι θα πληρώσω τελωνείο. Ο Κινέζος έχει κάνει φοβερή δουλειά και περνάνε αέρα οι παραγγελίες του:lol:

Ακριβός ίδιο σχήμα με του Polter μάλιστα εμένα είχε 2 υπεύθυνες δηλώσεις ότι αυτά που λέει είναι αληθή:blink::blink:

 

Το unboxing έχει γίνει ήδη. Πάμε για φόρτιση και μετά φλασάρισμα την Ευρωπαϊκή ROM. Άντε με γεια μας εύχομαι και στα υπόλοιπα παιδιά να έχουν την ίδια τύχη. :D

 

Ρε συ, με κάνεις και το ξανασκέφτομαι εκεί που είχα καταλήξει...αλλά κάτι μου λέει ότι τελικά μπορεί να είμαι εγώ ο πρώτος που θα πληρώσει :lol:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την LG Hellas και την ρώτησα τι γίνεται αν πάρω την συσκευή από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης(εκτός Ελλάδας) και συγκεκριμένα την έκδοση των 32GB....μου λένε δεν μπορούμε να το φτιάξουμε(αν πάθει κάτι) γιατί εμείς σαν αντιπροσωπία δεν την "αναγνωρίζουμε" σαν συσκευή. Αν πάρετε το 16αρι τότε μπορούμε να σας το επισκευάσουμε αν πάθει κάτι.

 

Και έρχομαι να ρωτήσω εσάς που έχετε πάρει το 32αρι και από Κινέζους που λέτε; Τι θα κάνετε αν πάθει κάτι; Γιατί σκέφτομαι και εγώ σοβαρά να το πάρω από το digivire...και δεν ξέρω τι να κάνω...

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, με κάνεις και το ξανασκέφτομαι εκεί που είχα καταλήξει...αλλά κάτι μου λέει ότι τελικά μπορεί να είμαι εγώ ο πρώτος που θα πληρώσει :lol:

 

Μην το σκέφτεσαι καν και εγώ αρνητική εικόνα είχα και πίστευα ότι θα πληρώσω άλλα τρίχες. Είχε δίκιο ο Polter που έλεγε μην αγχώνεσαι κάτσε να έρθει κ μην το σκέφτεσαι. Ο Κινέζος κερδίζει βραβεία :lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μετά από επανεκκίνηση του κινητού η φωτεινότητα επανέρχεται στο 100% και στη μη -αυτόματη ρύθμιση.

 

Το έχει προσέξει κανείς αυτό;

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

:!:Μην γεμίζετε το θέμα με ανούσια μηνύματά ,υπάρχουν τα pm για να τα πειτε ,διαγράφηκαν κάποια post ,μείνετε on topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μετά από επανεκκίνηση του κινητού η φωτεινότητα επανέρχεται στο 100% και στη μη -αυτόματη ρύθμιση.

 

Το έχει προσέξει κανείς αυτό;

Εμένα επανέρχεται ακριβώς εκεί που το έχω αφήσει, στον ίδιο ποσοστό φωτεινότητας δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μετά από επανεκκίνηση του κινητού η φωτεινότητα επανέρχεται στο 100% και στη μη -αυτόματη ρύθμιση.

 

Το έχει προσέξει κανείς αυτό;

 

Ουτε και σε εμένα εχει συμβεί αυτο.

Οπως το αφήνω επανέρχεται μετά το restart.

 

Πάντως οπως τα έλεγα για την LG αποδεικνύεται πολυ λίγη σαν εταιρία που θέλει μάλιστα να εχει και βλέψεις μελλοντικα.

Με αυτο το πλευρό να κοιμούνται.:wacko:

Αυτα όσον αφορα την μη επίσημη εισαγωγή της 32αρας έκδοσης στην Ελλάδα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να φέρει ας μην τα καταδικαζουμε ολα απ την αρχη. γιατί η samsung πχ εφερε ποτε την 32αρα εκδοση του s4?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να φέρει ας μην τα καταδικαζουμε ολα απ την αρχη. γιατί η samsung πχ εφερε ποτε την 32αρα εκδοση του s4?

 

Ναι αλλα εχει micro sd.

Αν είχε αντιστοιχα το G2 δεν θα αγόραζα το 32αρι.

Καλο, χρυσό το κινητο αλλα η εταιρία αποδεικνύεται κατώτερη των περιστάσεων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εχει micro sd.

Αν είχε αντιστοιχα το G2 δεν θα αγόραζα το 32αρι.

Καλο, χρυσό το κινητο αλλα η εταιρία αποδεικνύεται κατώτερη των περιστάσεων.

 

κατωτερη των περιστάσεων αλλα πως γινεται να ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή;γενικα εχω παρατηρησει οτι το τελειο κινητο δε θα στο δωσει κανενας ποτε. παρε το z1 έχει ολα αυτά που αναφέρεις αλλα ειναι ίσο σε μεγεθος με το note 3 και η καμερα του δε λεει πολλα και το σερβις χαλια. το S4 εχει το knox και το πολυ μετριο ui, το one δεν εχει αποσπωμενη μπαταρια και μετρια καμερα. το g2 ειναι πολυ καλο αλλα ακομα δεν υποστηρίζεται επισημα η 32αρα. πιστεύω είναι λίγοι οι χρήστες που δεν τους φτάνουν τα 16gb ειδικα αυτή που ασχολουνται με customιες και κραταν nandroid. κατα τα αλλα αν δεν φτανουν 10gb για φωτο και βιντεο ε συνδεεις και λιγο πιο συχνα το κινητο στον υπολογιστη η παιρνεις otg

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν συζητάμε για την συσκευη αυτή καθ αυτή,ΑΛΛΑ για την εταιρία.

Το να φέρει την 32αρα και εδώ,δεν εχει επίσης καμία σχέση με το "τέλεια συσκευη"

Είπαμε και συμφωνώ ότι αυτή τη στιγμή ειναι η πληρέστερη προταση στην αγορα.

Αλλο το ενα αλλο το αλλο και το τι χρηση θα κάνει ο καθένας με την συσκευη του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα δειξει τι να πω. οπως ειπα και πιο πανω και το s4 μονο 16αρι ηρθε. δεν νομίζω να ειναι λίγη η lg. Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το άνοιγμα το 31ρι διαθέσιμη 24,9GB....

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω χρησιμοποιω dropbox για φωτογραφιες και βιντεο και δεν με πολυνοιαζει η μνημη;

Μεγα φαουλ η ελλειψη καρτας μνημης,οπως επισης και το κακο ιστορικο της LG στο θεμα των αναβαθμισεων,αλλα ψηνομαι πολυ αγρια να δωσω το ΝΟΤΕ 2 για το G2.

Mε ξενερωνουν κι αλλα βεβαια γι'αυτο και δεν εχω προβει ακομα στην αγορα του,οπως τα πληκτρα στην οθονη που κοβουν μερος της κατα την περιηγηση κι η μη αποσπωμενη μπαταρια αλλα αυτη τη στιγμη ετσι οπως ειναι τα πραγματα δειχνει να μην εχει αντιπαλο...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...