Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι τέτοιο θα πέρνατε από το ebay?

Η τιμή φαίνεται πολύ δέλεαρ!!

Δε θα έχεις όμως εγγύηση στην Ελλάδα λόγω Χονγκ Κονγκ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η τιμή φαίνεται πολύ δέλεαρ!!

Δε θα έχεις όμως εγγύηση στην Ελλάδα λόγω Χονγκ Κονγκ!

 

το ξέρω γι'αυτό ψιλοκολλάω αλλά και σε αυτά τα λεφτά με εγγύηση δεν παίζει τίποτα. η μπαταρία του δεν βγαινει? τώρα το πρόσεξα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω γι'αυτό ψιλοκολλάω αλλά και σε αυτά τα λεφτά με εγγύηση δεν παίζει τίποτα. η μπαταρία του δεν βγαινει? τώρα το πρόσεξα.

Ναι στην international version δεν αφαιρείται η μπαταρία. Αφαιρείται όμως στην Κορεάτικη έκδοση του G2, αλλά είναι 2600MAh και εννοείται ούτε εκεί έχεις εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς ρίσκο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς ρίσκο.

Ναι όντως!!

Το δικό μου είναι από Χονγκ Κονγκ και δεν είχα εγγύηση ποτέ, ευτυχώς δε μου χρειάστηκε!

Και να φανταστείς εγώ είχα δώσει και τα τετραπλάσια λεφτά τότε απ' την τιμή στο link που έβαλες :p

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς ρίσκο.

 

Οντως ειναι ρισκο οταν μπορεις να παρεις καινουριο σε αυτα τα λεφτα. Θα σου προτεινα να πας στο Xiaomi Redmi Note 3 pro με 3GB ram και 32Gb rom.

Το μονο που δεν εχει ειναι η 800αρα μπαντα που χρησιμοποιει η Wind και η Vodafone για 4G στην επαρχια.

Βγαζει και το international μοντελο που εχει την 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι ρισκο οταν μπορεις να παρεις καινουριο σε αυτα τα λεφτα. Θα σου προτεινα να πας στο Xiaomi Redmi Note 3 pro με 3GB ram και 32Gb rom.

Το μονο που δεν εχει ειναι η 800αρα μπαντα που χρησιμοποιει η Wind και η Vodafone για 4G στην επαρχια.

Βγαζει και το international μοντελο που εχει την 800αρα.

 

Ναι και το xiaomi θα το παρεις στα 170-180 από κίνα και χωρίς εγγύηση πάλι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το xiaomi θα το παρεις στα 170-180 από κίνα και χωρίς εγγύηση πάλι.

 

Στα 143 εχει το 3GB 32GB στο geekbuying http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Gold-362396.html

και 121 εχει η εκδοση με 2GB 16GB http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-2GB-16GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362400.html στο ιδιο καταστημα.

Επισης ολα τα Xiaomi εχουν ενα χρονο εγγυηση στα γνωστα κινεζομαγαζα.;)

Link to comment
Share on other sites

Στα 143 εχει το 3GB 32GB στο geekbuying http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Gold-362396.html

και 121 εχει η εκδοση με 2GB 16GB http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-2GB-16GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362400.html στο ιδιο καταστημα.

Επισης ολα τα Xiaomi εχουν ενα χρονο εγγυηση στα γνωστα κινεζομαγαζα.;)

 

Kαλά για εγγύηση μην το ψάχνεις. Ένας φίλος έστειλε κίνα ένα lenovo κ3 και του είπαν να πληρώσει 60 euro για αλλαγή πλακέτας αλλιώς δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Τελοσπάντων επειδή είμαστε πολύ offtopic καλή περίπτωση το xiami αλλά η γυναίκα δεν θέλει με τίποτα μεγαλύτερο από το g2.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως!!

Το δικό μου είναι από Χονγκ Κονγκ και δεν είχα εγγύηση ποτέ, ευτυχώς δε μου χρειάστηκε!

Και να φανταστείς εγώ είχα δώσει και τα τετραπλάσια λεφτά τότε απ' την τιμή στο link που έβαλες :p

 

Χρήστο, είχες κανένα θέμα με τελωνεία, δασμούς κλπ; Το πήρες όντως στην τιμή του ebay;

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, είχες κανένα θέμα με τελωνεία, δασμούς κλπ; Το πήρες όντως στην τιμή του ebay;

Εγώ φίλε μου το πήρα πριν 3 χρόνια, γύρω στα 500€!! Αν προσέξεις γράφω "τετραπλάσια τιμή" απ' αυτή που έχει τώρα! Το πήρα τότε από Ελληνικό σκρουτζομαγαζο (απ' τα ελάχιστα που είχαν τότε το 32αρι λόγω έλλειψης εγγύησης εκείνο τον καιρό), αλλά ήταν εισαγωγή από Χονγκ Κονγκ. Πολλά παιδιά τα παίρναν από ebay (λίγο φθηνότερα) θυμάμαι αλλά είχαν μεγάλο άγχος μέχρι να έρθει γιατί ο κίνδυνος για φέσι απ' το τελωνείο ηταν μεγάλος. Θυμάμαι επίσης ότι πολλά παιδιά είχαν παραγγείλει από έναν συγκεκριμένο πωλητή του ebay ο οποίος τα "μπαλάριζε" ωραία και γλύτωναν το τελωνείο!

Link to comment
Share on other sites

Επεσες στην περιπτωση μονο υπομονη μπορεις να κανεις φιλε μου.

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Βάσει νόμου, για καθυστέρηση επισκευής εντός εγγύησης που καθυστερεί περισσότερο από 15 ημέρες, ο πωλητής (αυτός είναι ο υπόχρεος να παρέχει εγγύηση, όχι η αντιπροσωπεία) οφείλει να παρέχει συσκευή αντικατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα υπαρχει το θεμα με την εταιρια που χρεοκοπησε, ανεβασε ενας φιλος στο θεμα με την Procordia το αρθρο του Capital που το εξηγουσε. Απο εκει και περα, σκεφτομουν να παω το G2 μου στο σερβις πριν τον Ιουλιο για αντικατασταση οθονης γιατι εβγαλε κιτρινιλα ΠΑΛΙ στην οθονη (εστω και πιο μικρη αυτη τη στιγμη) αλλα τελικα ελειπα απο ΑΘηνα και το αμελησα. Ευτυχως γιατι ακομα δεν θα ειχα τηλεφωνο με αυτα που ακουω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γινεται δεν υπαρχει,,πραγματικα,,και γιαυτο θελω την βοηθεια σας! επικοινωνησα ξανα σημερα για την συσκευη μου που βρισκεται 2 μηνες στο σερβις λογω πλακετας και οθονη μεσα στην εγγυηση και μου ειπαν οτι η τελευταια ενημερωση που εχουν ειναι οτι το ανταλακτικο πλεον εχει καταργηθει!τους απανταω πισω και τους λεω και εμας οι συσκευες που θελουν επισκευη και βρισκοντε εκει?η απαντηση ειταν οτι εχουν στειλει αιτημα στην lg hellas για το πως θα χειριστουν αυτες τις περιπτωσεις και θα με ενημερωσουν! ξαναστελνω και τους λεω,υπαρχει περιπτωση αντικαταστασης συσκευης ιδιας και μου ειπαν οχι ιδιας γτ δεν βγαινει αλλο αλλα κινητο ισης αξξιας!! εγω προσωπικα αλλη συσκευη δεν θελω και τους το ειπα,,,αναμενω απαντηση!! θα περιμενω να δω τι θα πουνε,,,μηπως να επικοινωνησω με το καταστημα που το πηρα μπας και επικοινωνησουν μεταξυ τους και υπαρχει συσκευη στο μαγαζι και γινει αντικατασταση?μου εχουν γυρισει τα μυαλα,,υπομονη χανεται πλεον!! καθε απαντηση σας θα μου φανει χρησιμη!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα υπαρχει το θεμα με την εταιρια που χρεοκοπησε, ανεβασε ενας φιλος στο θεμα με την Procordia το αρθρο του Capital που το εξηγουσε. Απο εκει και περα, σκεφτομουν να παω το G2 μου στο σερβις πριν τον Ιουλιο για αντικατασταση οθονης γιατι εβγαλε κιτρινιλα ΠΑΛΙ στην οθονη (εστω και πιο μικρη αυτη τη στιγμη) αλλα τελικα ελειπα απο ΑΘηνα και το αμελησα. Ευτυχως γιατι ακομα δεν θα ειχα τηλεφωνο με αυτα που ακουω :lol:

 

Εγώ τώρα να δώσω λίγη τροφή για σκέψη;

Έχετε παρατηρήσει όσοι έχετε θέμα με κιτρινίλα στην οθόνη, αν έχετε περασμένη κάποια custom kernel;

Τι θέλω να πω;

Αυτή τη στιγμή είμαι με cm13 και στοκ kernel, θερμοκρασία cpu: 48 βαθμούς με τα δεδομένα του κιν. ανοιχτά.

Έχω κρατήσει nandroid backup την cloudyg2 2.2 με dorimanx kernel και αλλάζω ρομ που και που άμα την βαριέμαι.

Η ρομ με τον custom kernel, το ψήνει το κιν. 70-75 βαθμούς άνετα και συχνά! Έχω φτάσει στο σημείο να μιλάω στο τηλ. και να μην το ακουμπάω εντελώς στο αυτί γιατί καίει.

Μήπως οι custom kernel βοηθούν τη ζημιά αυτή (για να μην πω την προκαλούν);

Μπορεί όντως σε θέμα διαχείρισης μνήμης και σε άλλα να τα πάνε πιο καλά σε σχέση με τον στοκ δεν αντιλέγω, αλλά μήπως κατά ένα μεγάλο ποσοστό ευθύνονται για τις κιτρινίλες (που στην ουσία είναι κάψιμο της κόλλας);

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα να δώσω λίγη τροφή για σκέψη;

Έχετε παρατηρήσει όσοι έχετε θέμα με κιτρινίλα στην οθόνη, αν έχετε περασμένη κάποια custom kernel;

Τι θέλω να πω;

Αυτή τη στιγμή είμαι με cm13 και στοκ kernel, θερμοκρασία cpu: 48 βαθμούς με τα δεδομένα του κιν. ανοιχτά.

Έχω κρατήσει nandroid backup την cloudyg2 2.2 με dorimanx kernel και αλλάζω ρομ που και που άμα την βαριέμαι.

Η ρομ με τον custom kernel, το ψήνει το κιν. 70-75 βαθμούς άνετα και συχνά! Έχω φτάσει στο σημείο να μιλάω στο τηλ. και να μην το ακουμπάω εντελώς στο αυτί γιατί καίει.

Μήπως οι custom kernel βοηθούν τη ζημιά αυτή (για να μην πω την προκαλούν);

Μπορεί όντως σε θέμα διαχείρισης μνήμης και σε άλλα να τα πάνε πιο καλά σε σχέση με τον στοκ δεν αντιλέγω, αλλά μήπως κατά ένα μεγάλο ποσοστό ευθύνονται για τις κιτρινίλες (που στην ουσία είναι κάψιμο της κόλλας);

 

Δεν εχω custom kernel. Και δεν ζεσταινεται. Και δεδομενα ολη μερα ανοιχτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα να δώσω λίγη τροφή για σκέψη;

Έχετε παρατηρήσει όσοι έχετε θέμα με κιτρινίλα στην οθόνη, αν έχετε περασμένη κάποια custom kernel;

Τι θέλω να πω;

Αυτή τη στιγμή είμαι με cm13 και στοκ kernel, θερμοκρασία cpu: 48 βαθμούς με τα δεδομένα του κιν. ανοιχτά.

Έχω κρατήσει nandroid backup την cloudyg2 2.2 με dorimanx kernel και αλλάζω ρομ που και που άμα την βαριέμαι.

Η ρομ με τον custom kernel, το ψήνει το κιν. 70-75 βαθμούς άνετα και συχνά! Έχω φτάσει στο σημείο να μιλάω στο τηλ. και να μην το ακουμπάω εντελώς στο αυτί γιατί καίει.

Μήπως οι custom kernel βοηθούν τη ζημιά αυτή (για να μην πω την προκαλούν);

Μπορεί όντως σε θέμα διαχείρισης μνήμης και σε άλλα να τα πάνε πιο καλά σε σχέση με τον στοκ δεν αντιλέγω, αλλά μήπως κατά ένα μεγάλο ποσοστό ευθύνονται για τις κιτρινίλες (που στην ουσία είναι κάψιμο της κόλλας);

Τι ρυθμίσεις έχεις για τον κέρνελ; πολλά παίζουν ρόλο

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το service έστειλα στις 12/9 ένα g2 με την γνωστή κιτρινίλα στην οθόνη και επιπλέον πρόβλημα με την φόρτιση-όποτε ήθελε φόρτιζε κανονικά και όποτε ήθελε έκανε 5 ώρες. Το παρέλαβα στις 27/9 επισκευασμένο και στο χαρτί γράφει αντικατάσταση πρόσοψης και καλωδιοταινίας φόρτισης. Με αυτά που διαβάζω μάλλον ήμουν από τους τυχερούς και είχαν διαθέσιμα τα ανταλλακτικά που χρειάστηκαν!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γινεται δεν υπαρχει,,πραγματικα,,και γιαυτο θελω την βοηθεια σας! επικοινωνησα ξανα σημερα για την συσκευη μου που βρισκεται 2 μηνες στο σερβις λογω πλακετας και οθονη μεσα στην εγγυηση και μου ειπαν οτι η τελευταια ενημερωση που εχουν ειναι οτι το ανταλακτικο πλεον εχει καταργηθει!τους απανταω πισω και τους λεω και εμας οι συσκευες που θελουν επισκευη και βρισκοντε εκει?η απαντηση ειταν οτι εχουν στειλει αιτημα στην lg hellas για το πως θα χειριστουν αυτες τις περιπτωσεις και θα με ενημερωσουν! ξαναστελνω και τους λεω,υπαρχει περιπτωση αντικαταστασης συσκευης ιδιας και μου ειπαν οχι ιδιας γτ δεν βγαινει αλλο αλλα κινητο ισης αξξιας!! εγω προσωπικα αλλη συσκευη δεν θελω και τους το ειπα,,,αναμενω απαντηση!! θα περιμενω να δω τι θα πουνε,,,μηπως να επικοινωνησω με το καταστημα που το πηρα μπας και επικοινωνησουν μεταξυ τους και υπαρχει συσκευη στο μαγαζι και γινει αντικατασταση?μου εχουν γυρισει τα μυαλα,,υπομονη χανεται πλεον!! καθε απαντηση σας θα μου φανει χρησιμη!

 

σημερινη ενημερωση: καταργηθηκε η πλακετα πλεον για το τζι 2 και δεν μπορει να γινει επισκευη!!εστειλαν αιτηση στη lg hellas για το τι θα γινει με τις δικες μας περιπτωσεις!!μου ειπαν ισως αντικατασταση με ισης αξιας συσκευη!!εγω ομως δεν επιθυμω αλλη συσκευη περα απο το τζι 2,,γιατι γιαυτα τα χαρακτηριστηκα εδωσα χρηματα και αυτες τις επιδοσεις ηθελα να εχω οχι για καποια αλλη συσκευη!!μπλεξιμο χοντρο εχει πεσει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με το service έστειλα στις 12/9 ένα g2 με την γνωστή κιτρινίλα στην οθόνη και επιπλέον πρόβλημα με την φόρτιση-όποτε ήθελε φόρτιζε κανονικά και όποτε ήθελε έκανε 5 ώρες. Το παρέλαβα στις 27/9 επισκευασμένο και στο χαρτί γράφει αντικατάσταση πρόσοψης και καλωδιοταινίας φόρτισης. Με αυτά που διαβάζω μάλλον ήμουν από τους τυχερούς και είχαν διαθέσιμα τα ανταλλακτικά που χρειάστηκαν!

 

εγω το εχω στειλει για πλακετα και οθονη,,,οθονη υπηρχε,,,μητρικη δεν υπαρχει!! παλι καλα που ξεμπερδεψες!!

Link to comment
Share on other sites

σημερινη ενημερωση: καταργηθηκε η πλακετα πλεον για το τζι 2 και δεν μπορει να γινει επισκευη!!εστειλαν αιτηση στη lg hellas για το τι θα γινει με τις δικες μας περιπτωσεις!!μου ειπαν ισως αντικατασταση με ισης αξιας συσκευη!!εγω ομως δεν επιθυμω αλλη συσκευη περα απο το τζι 2,,γιατι γιαυτα τα χαρακτηριστηκα εδωσα χρηματα και αυτες τις επιδοσεις ηθελα να εχω οχι για καποια αλλη συσκευη!!μπλεξιμο χοντρο εχει πεσει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγω το εχω στειλει για πλακετα και οθονη,,,οθονη υπηρχε,,,μητρικη δεν υπαρχει!! παλι καλα που ξεμπερδεψες!!

 

Ισης αξιας; Με τοτε που το αγορασες ή με τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Α ρε παιδια καποιοι ειστε ατυχοι κριμα ειλικρινα φτυνω το δικο μου που ειναι τελειο τρεμω μη παθει κατι ειναι κινηταρα φιλοι μου.:rolleyes:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ισης αξιας; Με τοτε που το αγορασες ή με τωρα;

 

δεν μου το διευκρινησανε ακομα,,τωρα δεν μπορει να αξιολογηθει γιατι δεν κυκλοφορει πλεον;);)!! δε ξερω ηλικρινα,,,θα περιμενουν απαντηση απο lg hellas!εμενα γιατι κατι μου λεει στο πισω μερος του μυαλου μου,,,οτι εχουν παρει καποια κομματια γιαυτους που ειναι εκτος εγγυησης ωστε να πεσει παραδακι και για εμας που ειμασταν στην εγγυηση δεν υπαρχει ανταλλακτικο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρήγγειλα από eBay φορτιστή αυτοκινήτου με δύο θύρες 2.1A και 1.0Α . Τώρα είδα όμως ότι ο original φορτιστής του κινητού λέει πάνω 1.8Α. Γνωρίζει κανείς αν το βάλω να φορτισει στην θύρα 2.1Α μήπως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία ; μήπως να το αποφύγω και να το βάζω στην θύρα 1.0Α;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...