Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν δεν πειράζουμε τα κινητά καλύτερα να τα πετάξουμε και να πάρουμε με κουμπιά που κρατάνε και μία εβδομάδα οι μπαταρίες τους... χαχαχαχα

 

Root is freedom

No root No phone...;)

 

Ναι φίλε μου για αυτούς που θέλουν πειράγματα δεν το κατακρινω αλλά κάθε κατασκευαστής δίνει αρκετή παραμετροποίηση στη συσκευή του και αν το αφήσεις ως έχει δε τραβιεσαι ούτε χαλας ώρες ατέλειωτες να λύσεις το ένα θέμα ή το άλλο .Εγώ είμαι χρόνια σε αυτό το φόρουμ και βλέπω ότι πολλοί αυτοί το 95℅ είναι αυτοί που έχουν να προβληματίζονται με διάφορα δε δουλεύει το ένα δε δουλεύει το άλλο έφτιαξαν αυτό αλλά έχασα το άλλο κ.ο.κ .Εγώ έχω αλλάξει πολλές μα πολλές συσκευές και δε τις πειραξα και εκτός του samsung s3 κανένα δεν μου έβγαλε τίποτα.Μιλαω εκ πείρας όχι για να κάνω τον έξυπνο."είμαι"χαχαχαχα :)

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.εχω το το παραπάνω κινητό αλλά την κορεατική έκδοση F320S και το εχω πάρει απο ένα παιδί το οποίο αγόρασε καινούργιο απο eBay και εχω κ την αποδείξει.

Το κινητό παρουσίασε πρόβλημα με την οθόνη αφής και το έστειλα στην lg και που το στείλανε πίσω χωρίς να το φτιάξουν λέγοντας ότι αυτο το κινητό δεν προοριζοτανε για την ελληνική αγορά και δεν με καλύπτει η εγγύηση!!!

Ειναι όντως έτσι;γνωρίζει κάποιος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω το το παραπάνω κινητό αλλά την κορεατική έκδοση F320S και το εχω πάρει απο ένα παιδί το οποίο αγόρασε καινούργιο απο eBay και εχω κ την αποδείξει.

Το κινητό παρουσίασε πρόβλημα με την οθόνη αφής και το έστειλα στην lg και που το στείλανε πίσω χωρίς να το φτιάξουν λέγοντας ότι αυτο το κινητό δεν προοριζοτανε για την ελληνική αγορά και δεν με καλύπτει η εγγύηση!!!

Ειναι όντως έτσι;γνωρίζει κάποιος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι δυστυχώς έτσι είναι!!

Εδώ να φανταστείς δεν καλύπτουν ούτε τα D802 αν δεν προορίζονται για Ευρωπαϊκή χώρα......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω το το παραπάνω κινητό αλλά την κορεατική έκδοση F320S και το εχω πάρει απο ένα παιδί το οποίο αγόρασε καινούργιο απο eBay και εχω κ την αποδείξει.

Το κινητό παρουσίασε πρόβλημα με την οθόνη αφής και το έστειλα στην lg και που το στείλανε πίσω χωρίς να το φτιάξουν λέγοντας ότι αυτο το κινητό δεν προοριζοτανε για την ελληνική αγορά και δεν με καλύπτει η εγγύηση!!!

Ειναι όντως έτσι;γνωρίζει κάποιος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ααααχ μα κάνουν τέτοιες αγορές φίλε μου ;λογικό είναι να μη στο καλύπτουν μόνο τα ευρωπαϊκά και λογικό είναι.Δυστιχως έτσι είναι.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

μανουλα ειναι και δε λειτουργει το hotspot...

 

Σου είναι εύκολο να κάνεις τα τρία βήματα διαδοχικά όπως ανέφερα νωρίτερα και να μας πεις τί γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να κάνεις τα τρία βήματα διαδοχικά όπως ανέφερα νωρίτερα και να μας πεις τί γίνεται?

δε το προσπαησα καθολου..πηρα τηλεφωνο στην vodafone και τελικα εκει ηταν το προβλημα..μου φτιαξανε τις ρυθμισεις κ τωρα ειναι ολα οκ..δεν ημουν πιο νωρις μεσα να ενημερωσω και να σας ευχαριστησω..ευχαριστω για την βοηθεια παιδια..το θεμα τελικα ηταν στο δικτυο κ οχι στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

δε το προσπαησα καθολου..πηρα τηλεφωνο στην vodafone και τελικα εκει ηταν το προβλημα..μου φτιαξανε τις ρυθμισεις κ τωρα ειναι ολα οκ..δεν ημουν πιο νωρις μεσα να ενημερωσω και να σας ευχαριστησω..ευχαριστω για την βοηθεια παιδια..το θεμα τελικα ηταν στο δικτυο κ οχι στο κινητο

 

Είπα και γω ο κόσμος λέει ότι έχει ΒΟΝΤΑΦΟΝ.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,κατι παιζει με τον φορτιστη μου,δεν φορτιζει!οταν χωριζω τα μερη του φορτιστη με αλλα(π.χ αλλο ανταπταρακι με το μαμα καλωδιο usb) φορτιζει και το αντιστροφο!! αυτο δειχνει οτι δεν κανουν καλη επαφη αυτα μεταξυ τους!! επειδει εχω παρατηρησει οτι δεν ειναι ιδια η φορτιση με τα πειραματα,,τι μπορω να κανω,,απο την στιγμη που δειχνει οτι και τα δυο ειναι καλα!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,κατι παιζει με τον φορτιστη μου,δεν φορτιζει!οταν χωριζω τα μερη του φορτιστη με αλλα(π.χ αλλο ανταπταρακι με το μαμα καλωδιο usb) φορτιζει και το αντιστροφο!! αυτο δειχνει οτι δεν κανουν καλη επαφη αυτα μεταξυ τους!! επειδει εχω παρατηρησει οτι δεν ειναι ιδια η φορτιση με τα πειραματα,,τι μπορω να κανω,,απο την στιγμη που δειχνει οτι και τα δυο ειναι καλα!!

Φορτίσε το με άλλο φορτιστη φίλε μου εγώ έχω 3 διαφορετικούς και βάζω όποιον έχω μπροστά μου αλλά οι χρόνοι φόρτισης αλαζουν 20 πάνω 20 κάτω λεπτά δεν τρέχει μία.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα παιδιά.γινεται να του περάσω κάποια ρομ να για να μην εχω όλες αυτές τις κινεζικές εφαρμογές μέσα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα παιδιά.γινεται να του περάσω κάποια ρομ να για να μην εχω όλες αυτές τις κινεζικές εφαρμογές μέσα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σίγουρα θα γίνεται, αλλά παρά την επιφανειακή ομοιότητα με το D802, είναι διαφορετικό κινητό και δεν παίρνει τις ROMs του. Είναι προτιμότερο να ρωτήσεις σε θέμα για το F320S.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα γίνεται, αλλά παρά την επιφανειακή ομοιότητα με το D802, είναι διαφορετικό κινητό και δεν παίρνει τις ROMs του. Είναι προτιμότερο να ρωτήσεις σε θέμα για το F320S.

 

 

 

Το συνδέω στο υπολογιστή και δεν το βλέπει καν ούτε σαν άγνωστη συσκευή γιατι;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συνδέω στο υπολογιστή και δεν το βλέπει καν ούτε σαν άγνωστη συσκευή γιατι;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από τις επιλογές σύνδεσης USB μπορείς να αλλάξεις μεταξύ απλής φόρτισης, MTP για να βλέπεις τα αρχεία, κλπ. Πιθανόν να έχεις επιλεγμένη μόνο φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Asphalt 8 τρέχει στο κινητό μας με κιτκατ; Το κατέβασα και κολλάει στην αρχή στο σήμα της εταιρείας. Τι φταίει ;
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα log να μάθουμε, δεν μυρίζουμε τα νύχια μας

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Log εννοείς report ; Τι ακριβώς είναι ;

 

Update: Μάλλον η συσκευή μας δεν το τρέχει καθόλου γιατί και σε εναν φίλο μου με lollipop κολλάει και παραμένει στην αρχική εικόνα

Edited by camp3on
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι το LG spirit της γυναίκας πήρε Android 6.0 και εμείς τίποτα αλλά δεν πειράζει.

G2 και ξερό ψωμι!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι το LG spirit της γυναίκας πήρε Android 6.0 και εμείς τίποτα αλλά δεν πειράζει.

G2 και ξερό ψωμι!

 

To spirit είναι μοντέλο 2015 και είχε ανακοινωθεί από την αρχή ότι θα πάρει ΜΜ.

 

http://www.gsmarena.com/lg_spirit-7052.php

 

Το G2 ειναι αρχαίο μοντέλο , καμμιά εταιρεία (πλην apple) δεν αναβαθμίζει μοντέλα της πέραν της διετίας.

 

Δεν έχει να κάνει με specs και δυνατότητες , το marketing στο χώρο των smartphones είναι αυτό... πρέπει να βγουν και να προωθηθούν τα νέα μοντέλα...

 

Τέλος. :D

Link to comment
Share on other sites

Το android είναι πλέον καλό είτε φοράς 4.4 είτε 5 είτε 6. Δεν έχει νόημα να ασχολείστε με τις εκδόσεις.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι συμφωνώ και στο Xperia Z που έχω με official 5.1.1 τα ίδια κάνει με την 6.0 του g4 μου.Άψογα και τα δύο.Η αλήθεια είναι ότι μια 5.1 θα έπρεπε να την δώσουν και στο εξαιρετικό g2 .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το λάθος είναι που δεν δόθηκε η 5.1.1., για να κλείσει ενδοξα τον κύκλο των αναβαθμίσεων. Η αλήθεια είναι ότι μόνο η Sony έκανε αυτό που έπρεπε, καθώς εξίσου Samsung & HTC σταμάτησαν την υποστήριξη στις "κακες" lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι το LG spirit της γυναίκας πήρε Android 6.0 και εμείς τίποτα αλλά δεν πειράζει.

G2 και ξερό ψωμι!

 

Και λιγα λες ξευτιλιζει και σημερινα μοντελα αμα λαχει σ.χ.:D:D:D

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το android είναι πλέον καλό είτε φοράς 4.4 είτε 5 είτε 6. Δεν έχει νόημα να ασχολείστε με τις εκδόσεις.

 

Έχει νόημα, γιατί έχουν σταματήσει να παίρνουν και κρίσιμες ενημερώσεις ασφαλείας (πχ Stagefright). Πάντως το G2 ακόμα έχει καλή υποστήριξη από custom ROMs εάν κάποιος θέλει να κάνει τη μετάβαση σε κάτι νεότερο. Ούτως ή άλλως, οι περισσότεροι δεν έχουν πλέον εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...