Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. απο kaizerstore το εχει παρει κανεις? ειχε κανα θεματακι με την συσκευη ή ολα κομπλε?

 

Εγώ το χω πάρει απο kaizerstore ή kaizershop αυτη την στιγμή δεν θυμαμαι σιγουρα..αλλά ολα καλα. Κανένα θέμα έως τωρα!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρηστο να σε ρωτησω κατι μιας και λες οτι το εχεις κι εσυ το slimport?

αν επιτρεπεται σε τι μαρκα τηλεορασης το συνδεεις?

γιατι απο οτι ειδα βαζει κατι περιορισμους για sony και κατι αλλες αγνωστες μαρκες.

κι επειδη ενδιαφερομαι να το παρω,δισταζω γιατι εχω sony.

Το συνδέω σε Sony!!

Έχω μια 40αρα Sony, αν θυμάμαι καλά την πήρα το 2009. Δουλεύει όμως μια χαρα!

 

Σας ευχαριστώ! Οπότε μπορείς έτσι να βλέπεις πχ ταινίες κανονικά; Περνάει και ο ήχος στη tv; Η οθόνη του κινητού εξακολουθεί να μένει αναμμένη ή θα σβήνει; Θα ήταν προτιμότερο να σβήνει γι' αυτό ρωτάω.

Περνάει και ο ήχος στην τηλεόραση, ακούς κανονικά απ' τα ηχεία της!

Αν θυμάμαι καλά νομίζω ότι η οθόνη του κινητού μένει αναμμένη, μπορείς όμως να κατεβάσεις τέρμα τη φωτεινότητα!!

Το βραδάκι μπορεί να το δοκιμάσω για να σου πω σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ! Οπότε μπορείς έτσι να βλέπεις πχ ταινίες κανονικά; Περνάει και ο ήχος στη tv; Η οθόνη του κινητού εξακολουθεί να μένει αναμμένη ή θα σβήνει; Θα ήταν προτιμότερο να σβήνει γι' αυτό ρωτάω.

 

με τον μαμα Player η οθόνη σβήνει.

με τον mxplayer παραμένει ανοιχτή.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους παιδια. το πηρα σε λευκο 16gb. συντομα θα εχω νεα κι εντυπωσεις. :up:

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

με τον μαμα Player η οθόνη σβήνει.

με τον mxplayer παραμένει ανοιχτή.

Εγώ χρησιμοποιώ τον mxplayer γι' αυτό μάλλον δε σβήνει σε μένα ;)

Link to comment
Share on other sites

Το συνδέω σε Sony!!

Έχω μια 40αρα Sony, αν θυμάμαι καλά την πήρα το 2009. Δουλεύει όμως μια χαρα!

 

 

Α τελεια..η δικη μου ειναι του 2010 οποτε λογικα θα ειναι οκ:)

ευχαριστω για την πληροφορια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα καλωδιο το οποιο ειναι ομοιο αλλα γραφει MHL(στο βιντεο του slimport αναφερει οτι μοιαζει με το ΜΗL) και δν μου λειτουργει με το G2 ενω με το galaxy nexus οπου εχω δουλευει μια χαρα...ποια να ειναι η διαφορα αραγε????
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χω πάρει απο kaizerstore ή kaizershop αυτη την στιγμή δεν θυμαμαι σιγουρα..αλλά ολα καλα. Κανένα θέμα έως τωρα!:)

Αν το πηρες απο ομονοια πισω ακριβώς από τα χοντος σεντερ Στην έξοδο του μετρο ειναι kaizershop!!!

Αν όχι, ήταν το kaizerstore

(Πάλι στην ομονοια Αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς που)

Όπως και να' χει όμως είναι όντως καλά μαγαζια

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα καλωδιο το οποιο ειναι ομοιο αλλα γραφει MHL(στο βιντεο του slimport αναφερει οτι μοιαζει με το ΜΗL) και δν μου λειτουργει με το G2 ενω με το galaxy nexus οπου εχω δουλευει μια χαρα...ποια να ειναι η διαφορα αραγε????

 

Δυστυχώς όπως λέει και η γνωστή ρήση, τα πρότυπα είναι ωραία γιατί υπάρχουν τόσο πολλά να διαλέξεις :)

Το MHL και το Slimport είναι παρόμοια πρότυπα για την ίδια δουλειά, αλλά δεν είναι συμβατά μεταξύ τους. Κάθε συσκευή υποστηρίζει είτε το ένα είτε το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα καλωδιο το οποιο ειναι ομοιο αλλα γραφει MHL(στο βιντεο του slimport αναφερει οτι μοιαζει με το ΜΗL) και δν μου λειτουργει με το G2 ενω με το galaxy nexus οπου εχω δουλευει μια χαρα...ποια να ειναι η διαφορα αραγε????

Στο LG G2 δουλεύει μόνο το SlimPort, τώρα για διαφορές που λες, θεωρητικά δεν υπάρχουν, απλά η LG & η Google λανσάρουν το SlimPort, ενώ οι άλλες εταιρίες το MHL.

Πρακτικά βέβαια το SlimPort μπορεί να συνδεθεί και με άλλα συστήματα που δεν έχουν HDMI (πχ. VGA,DVI) ενώ το MHL συνδέεται μόνο με HDMI.

Επίσης το SlimPort δεν καταναλώνει την ενέργεια από την μπαταρία του κινητού, οπότε η ταυτόχρονη σύνδεση του φορτιστή είναι προαιρετική, ενώ αντίθετα το MHL παίρνει ενέργεια από το κινητό, οπότε η χρήση του φορτιστή είναι αναγκαία.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το MHL χρησιμοποιω κ το usb της TV για τροφοδοσία .... Εψαχνα στο web να καταλαβω πια ειναι η διαφορα στα προτυπα(αν ειναι δηλ θεμα hardware η software) αλλα δεν καταλαβα (βέβαια λογικά θα ειναι hardware αλλιως θα έπαιζε καποια εφαρμογουλα για υποστήριξη MHL) κ μετα ειδα να γραφει κ slimport στο κουτι
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους παιδια. το πηρα σε λευκο 16gb. συντομα θα εχω νεα κι εντυπωσεις. :up:

 

Καλορίζικο να το ευχαριστηθείς

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους παιδια. το πηρα σε λευκο 16gb. συντομα θα εχω νεα κι εντυπωσεις. :up:

 

Καλοριζικο,να το χαιρεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Πήρα και εγώ την περασμένη βδομάδα, μετά από πολύ προβληματισμό για την οθόνη του το g2 και αφού ήμουν ανάμεσα σε αυτό, το huawei ascend p7 και το prestigio grace. Μέχρι τώρα όλα καλά! Ωραία οθόνη, γρηγορο χωρίς κολλήματα και καλη κάμερα!

Θα ήθελα λοιπόν, να μου πειτε από που μπορώ να κατεβάσω οδικό χάρτη της Κύπρου.

 

Κανείς παιδιά? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά? :blink:

 

Κατέβασε το HERE maps από το Googleplay και από εκεί μπορείς να κατεβάσεις οποιονδήποτε χάρτη θες, έχει και Κύπρο. Είναι εντελώς δωρεάν και υποστηρίζει φωνητική πλοήγηση στα Ελληνικά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το G2 και παρατήρησα πως στο πίσω μέρος εκεί που έχει το κουμπί της μείωσης έντασης ακριβώς από κάτω που κάνει τον κύκλο το καπάκι,έχει ένα μικρό κενό και όταν το πιέζεις πηγαίνει προς τα μέσα σαν να ε απόκενό είναι κούφιο από πίσω .Επίσης όταν καθαρίζω το καπάκι στο πίσω μέρος με κάποιο πανάκι και πιέζω λιγο σε ορισμένα σημεία τρίζει άσχημα.Έχει τύχη σε κάποιον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για τους τριγμούς έχει ξανά γραφτεί και παλιότερα και νομίζω είχε παρουσιαστεί σε μερικά παιδιά, το άλλο με το κενό δεν νομίζω ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2o τρίμηνο του '15 ;) κάπου αναφέρθηκε τις προάλλες

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5991641#post5991641

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να κρατάμε μικρό καλάθι για την αναβάθμιση σε Lollipop για να μη φάμε καμιά φόλα και τρέχουμε μετά. Ήδη από φίλους έχω ακούσει αρκετά παράπονα για ασυμβατότητες/μείωση της απόδοση/κουλά bugs κτλ σε Nexus και Galaxy συσκευές. Καλά για το κατακαημένο μου Nexus 7 1st gen ούτε κουβέντα για αναβάθμιση.Ήθελα να'ξερα εκεί στη Γούγλη τι πίνουν και βλέπουν κάθε νέα έκδοση ελαφρύτερη από την προηγούμενη. Σύμφωνα με τα λεγόμενά τους η Lollipop πρέπει να είναι ελαφρύτερη από την Cupcake...
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το G2 και παρατήρησα πως στο πίσω μέρος εκεί που έχει το κουμπί της μείωσης έντασης ακριβώς από κάτω που κάνει τον κύκλο το καπάκι,έχει ένα μικρό κενό και όταν το πιέζεις πηγαίνει προς τα μέσα σαν να ε απόκενό είναι κούφιο από πίσω .Επίσης όταν καθαρίζω το καπάκι στο πίσω μέρος με κάποιο πανάκι και πιέζω λιγο σε ορισμένα σημεία τρίζει άσχημα.Έχει τύχη σε κάποιον αυτό;

Δυστυχώς έχουν ακουστεί και τα 2 αυτά που αναφέρεις, από αρκετούς θα έλεγα!!

Το δικό μου για παράδειγμα ειναι 17 μηνών και δεν έχω παρατηρήσει τιποτα απ' αυτά. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει μόνο σε μερικούς ούτε και θυμάμαι αν κάποιος το έστειλε στο service γι' αυτό το λόγο!

Για τους τριγμούς νομίζω κάποιοι είπαν πως έβαλαν λίγο σπρέι (π.χ. σιλικόνης) και έκαναν δουλειά!!! Επειδή όμως προσωπικά δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι για να ξέρω σίγουρα μη σε πάρω στο λαιμό μου!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το G2 και παρατήρησα πως στο πίσω μέρος εκεί που έχει το κουμπί της μείωσης έντασης ακριβώς από κάτω που κάνει τον κύκλο το καπάκι,έχει ένα μικρό κενό και όταν το πιέζεις πηγαίνει προς τα μέσα σαν να ε απόκενό είναι κούφιο από πίσω .Επίσης όταν καθαρίζω το καπάκι στο πίσω μέρος με κάποιο πανάκι και πιέζω λιγο σε ορισμένα σημεία τρίζει άσχημα.Έχει τύχη σε κάποιον αυτό;

Κενό δεν έχει το δικό μου από πίσω όπως αναφέρεις αλλά τρίξιμο έχει αρκετο. Είναι παρτίδα 406 και άμα το πιάσεις με το ένα χέρι από την αριστερή άκρη της συσκευής κάι το άλλο από την δεξιά και πας να το στρίψεις λίγο ακούγεται πολύ πράμα! Ντάξει δεν σου λέω να το ξεχαρβαλωσεις κιολας. Έτσι ένα ελαφρο. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούσε ποτέ αυτό κ δεν το έστειλα για σερβις. Του έβαλα μια λεπτή φθηνιαρικη θήκη των 2€ που καλύπτει μόνο την πλάτη κ δεν τριζει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το HERE maps από το Googleplay και από εκεί μπορείς να κατεβάσεις οποιονδήποτε χάρτη θες, έχει και Κύπρο. Είναι εντελώς δωρεάν και υποστηρίζει φωνητική πλοήγηση στα Ελληνικά.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε! Να σαι καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα από περιέργεια να βάλω στο ξυπνητήρι την εφαρμογή του καιρού να ξεκινάει αυτόματα με το που χτυπάει. Δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κανείς άλλα με το που χτυπάει το ξυπνητήρι και κάνεις απόρριψη μετά κατευθείαν ξεκινάει να παίζει μια άλλη μουσική που συνδέεται με την εφαρμογή του καιρού που μόλις άνοιξε. Μάλλον πρέπει να αλλάζει ανάλογα με τις καιρικές συνθήκες, δεν βρήκα όμως τρόπο να τον απενεργοποιήσω τελείως. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...