Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι παιχνιδια καθολου...3 με 4 τηλ την ημερα του ενος λεπτου και 3 ωρες wifi.σε θεμα οθονης;;εμενα το νοτε 1 ειναι 5 ιντσες.το νοτε 2 δεν ξερω.θα ειναι αισθητη η διαφορα σε ιντσες;γιατι δεν θα με χαλαγε να ηταν λιγο μεγαλυτερη.αλλα οχι πανω απο 5.5. Εκει που εγραψες ποσες μερες βγαζει εγραψες 0!!χαχαχαχαχ φανταζομαι εκανες λαθος

;)κοίτα το κινητό θα σου βγάζει λογικά από 5 μέχρι 7+ ώρες οθόνη ανάλογα τη χρήση και τις ώρες παραμονής του κινητου.Το μέγεθος μπορεί να είναι μικρότερο από νοτε αλλά έχουν κάνει καλύτερη διαχείριση της οθόνης και καλύπτει σχεδόν όλη τη προσοψη.όποτε οι 5.2 ίντσες είναι αρκετές και σίγουρα δε θα σου φανούν λιγες.Προχωρά άφοβα στην αγορά του Γιατί είναι τρομερό κινητό και το εχεις βρει και σε Πολύ καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

5-7 ώρες με 4.4.2 εμένα δεν βγάζει περίπου 3 υπολόγισε...

Ενταξει παιδια, αναλογα τη χρηση που κανει ο καθενας!! Αλλα φιλε μου με το G2 για να βγαλεις μονο 3 ωρες οθονη, ειδικα στο 24ωρο, πρεπει να εισαι μειοψηφια :lol:

Οι περισσοτεροι ειμαστε 5-6 ωρες οθονη, και με λιγο προσεκτικη χρηση φτανουμε ή και ξεπερναμε τις 7!!

Link to comment
Share on other sites

οταν λες προσεκτική χρήση?

πχ φωτεινότητα έχω αυτόματη, wifi παντα on.

 

έχεις παρατηρήσει να πέφτει η απόδοση της μπαταρίας όσο περνάει ο καιρός?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες προσεκτική χρήση?

πχ φωτεινότητα έχω αυτόματη, wifi παντα on.

 

έχεις παρατηρήσει να πέφτει η απόδοση της μπαταρίας όσο περνάει ο καιρός?

"Προσεκτικη" χρηση εννοω για παραδειγμα να μην εχεις ανοιχτα data οταν δεν τα χρειαζεσαι, να μην εχεις ανοιχτο το wifi, gps, bluetooth οταν επισης δεν τα χρειαζεσαι!

Μεγαλο ρολο παιζει εννοειται η φωτεινοτητα της οθονης, εγω το εχω (χειροκινητα) 90 με 100% οταν ειμαι εξω και γυρω στο 30% στο σπιτι ή και λιγοτερο το βραδυ, μια χαρα ειναι!

Σε μερικες μερες το δικο μου κλεινει 1 χρονο!

Ισως να πω την αληθεια να εχω μια πτωση στη μπαταρια, αλλα και παλι ξεπερναω ευκολα τις 5 ωρες! Εχω "χτυπησει" παντως καποιες φορες και 8μιση ωρες στο 5% μπαταρια!!

Link to comment
Share on other sites

"Προσεκτικη" χρηση εννοω για παραδειγμα να μην εχεις ανοιχτα data οταν δεν τα χρειαζεσαι, να μην εχεις ανοιχτο το wifi, gps, bluetooth οταν επισης δεν τα χρειαζεσαι!

Μεγαλο ρολο παιζει εννοειται η φωτεινοτητα της οθονης, εγω το εχω (χειροκινητα) 90 με 100% οταν ειμαι εξω και γυρω στο 30% στο σπιτι ή και λιγοτερο το βραδυ, μια χαρα ειναι!

Σε μερικες μερες το δικο μου κλεινει 1 χρονο!

Ισως να πω την αληθεια να εχω μια πτωση στη μπαταρια, αλλα και παλι ξεπερναω ευκολα τις 5 ωρες! Εχω "χτυπησει" παντως καποιες φορες και 8μιση ωρες στο 5% μπαταρια!!

 

Πολύ καλά είσαι! αλλά προτιμώ κάποια πράγματα αυτόματα με το ανάλογο κόστος! Μόνο data κλείνω ίσως φταίει αυτό! 4.4.2 τρέχεις?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά είσαι! αλλά προτιμώ κάποια πράγματα αυτόματα με το ανάλογο κόστος! Μόνο data κλείνω ίσως φταίει αυτό! 4.4.2 τρέχεις?

Ναι 4.4.2 εχω απ' την πρωτη στιγμη που βγηκε!

Το δουλεψα βεβαια κανα 4μηνο με 4.2.2 μεχρι να 'ρθει η kit kat.

Αρκετο πλήγμα για τη μπαταρια η kit kat αλλα εχεις ενα τηλεφωνο πολυ πιο γρηγορο και βελτιωμενο!

Αυτη τη στιγμη εχω rom του G3, εχω την cloudyG3 2.0!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά είσαι! αλλά προτιμώ κάποια πράγματα αυτόματα με το ανάλογο κόστος! Μόνο data κλείνω ίσως φταίει αυτό! 4.4.2 τρέχεις?

 

Ναι την 4.4.2 τρέχει και είναι πιο ενεργοβόρα από την αρχική 4.2.2

Να δούμε με την αναβάθμιση του Android L τι ψάρια θα πιάνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε καμια εξελιξη σχετικα με την ελληνικη εγγυηση σε ευρωπαϊκο 32άρι;

Ευχαριστω.

ναι, καλύπτεται πλέον.

Α ωραια. Επιτελους κυριαρχησε η λογικη.

Εχω θεμα με την οθονη και τις κλασικες κιτρινιλες.

Οταν το παω πρεπει να προσεξω κατι; Πρεπει να πω κατι συγκεκριμενο; Φανταζομαι δεν χρειαζεται να γυρισω σε stock κατασταση για αλλαγη οθονης.

Πρωτη φορα στη ζωη μου θα χρησιμοποιησω εγγυηση για οποιαδηποτε ηλεκτρονικη ή ηλεκτρικη συσκευη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από ένα χρόνο σχεδόν που το έχω είμαι πλήρως ευχαριστημένος! Ψάχνω να βρω ενα κινητό από τα καινούργια που θα μου προροσφερει κάτι παραπέρα (ώστε να δώσω τα παραπάνω χρήματα) και δεν βρίσκω το λόγο. Ειδικά και στην τιμή που είναι τώρα νομίζω είναι σούπερ ευκαιρία.
Link to comment
Share on other sites

Α ωραια. Επιτελους κυριαρχησε η λογικη.

Εχω θεμα με την οθονη και τις κλασικες κιτρινιλες.

Οταν το παω πρεπει να προσεξω κατι; Πρεπει να πω κατι συγκεκριμενο; Φανταζομαι δεν χρειαζεται να γυρισω σε stock κατασταση για αλλαγη οθονης.

Πρωτη φορα στη ζωη μου θα χρησιμοποιησω εγγυηση για οποιαδηποτε ηλεκτρονικη ή ηλεκτρικη συσκευη.

 

Άμα το δουν πειραγμένο και root δεν θα σου το περάσουν από την εγγύηση.

Αν κάποιος άλλος εδώ μέσα έχει διαφορετική άποψη από προσωπική του εμπειρία ας την αναφέρει ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε λάθος τοπικ διαβάζετε για την μπαταρία και της βελτιώσεις του LG G2. Διαβάστε ΕΔΩ για να καταλάβετε τι συσκευή έχετε η θα θέλατε να αποκτήσετε, με της Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2;)

 

***Η συσκευή είναι εξαιρετική.......για τον φίλο που ρωτά να το αποκτήσει με 200€...!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μετά από ένα χρόνο σχεδόν που το έχω είμαι πλήρως ευχαριστημένος! Ψάχνω να βρω ενα κινητό από τα καινούργια που θα μου προροσφερει κάτι παραπέρα (ώστε να δώσω τα παραπάνω χρήματα) και δεν βρίσκω το λόγο. Ειδικά και στην τιμή που είναι τώρα νομίζω είναι σούπερ ευκαιρία.

 

Άμα το δουν πειραγμένο και root δεν θα σου το περάσουν από την εγγύηση.

Αν κάποιος άλλος εδώ μέσα έχει διαφορετική άποψη από προσωπική του εμπειρία ας την αναφέρει ;)

 

Έχει απόλυτο δίκιο ο Θάνος...!!! Πάρε ένα Backab και πέρνα stock Rom χωρείς Root, και όταν το ξανά πάρεις στα χέρια σου να έχεις λιγότερη δουλειά για στήσιμο...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα ενεργοποιησα το 4G της cosmote

παρατήρησα λοιπον οτι οχι μονο δεν δουλευει το 4g αλλα εκει που ειμαι με 3g

ετσι και επιχειρήσω να φορτωσω καμια σελιδα στον browser το γυριζει σε HSDPA και μολις φορτωσει παει παλι 3G

Να σημειωσω οτι η επιλογη δικτυου ειναι στο αυτοματο (GSM/WCDMA/LTE) και οτι εχω δοκιμασει με την ιδια καρτα sim και σε galaxy s4

που κανει ακριβως το ιδιο προβλημα..........

 

τα φωτα σας παρακαλω.....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα ενεργοποιησα το 4G της cosmote

παρατήρησα λοιπον οτι οχι μονο δεν δουλευει το 4g αλλα εκει που ειμαι με 3g

ετσι και επιχειρήσω να φορτωσω καμια σελιδα στον browser το γυριζει σε HSDPA και μολις φορτωσει παει παλι 3G

Να σημειωσω οτι η επιλογη δικτυου ειναι στο αυτοματο (GSM/WCDMA/LTE) και οτι εχω δοκιμασει με την ιδια καρτα sim και σε galaxy s4

που κανει ακριβως το ιδιο προβλημα..........

 

τα φωτα σας παρακαλω.....:wacko:

 

Μια χαρά φυσιολογικό είναι αυτό που σου κάνει με το 3G και το H. To HSDPA είναι το λεγόμενο 3G.

Για το 4G λογικά δεν είχε σήμα εκεί που ήσουν, αλλιώς ίσως δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φυσιολογικό είναι αυτό που σου κάνει με το 3G και το H. To HSDPA είναι το λεγόμενο 3G.

Για το 4G λογικά δεν είχε σήμα εκεί που ήσουν, αλλιώς ίσως δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη.

 

ευχαριστω πολυ φιλος και απο cosmote μου ειπαν οτι μαλον δεν εχει καλο σημα εδω που ειμαι (ρεθυμνο)

 

θα ζησω και χωρις 4G

ααααχ ατιμη ζωη πως μου τα εφερες ετσι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια, αναλογα τη χρηση που κανει ο καθενας!! Αλλα φιλε μου με το G2 για να βγαλεις μονο 3 ωρες οθονη, ειδικα στο 24ωρο, πρεπει να εισαι μειοψηφια :lol:

Οι περισσοτεροι ειμαστε 5-6 ωρες οθονη, και με λιγο προσεκτικη χρηση φτανουμε ή και ξεπερναμε τις 7!!

 

εγω με την μαμισια την 4.4.2 χωρις να το εχω πειραξει καθολου,1 μηνα που το εχω σχεδον, μια φορα εφτασα τησ 5 ωρες και 10 λεπτα αλλα ειχε φτασει στο 3%!! τωρα τα 6αρια και 7αρια ειναι μονο με τροποποιημενα κινητα!! νομιζω συμφωνουν σχεδον ολοι!!δεν γινετε αλλιως!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω με την μαμισια την 4.4.2 χωρις να το εχω πειραξει καθολου,1 μηνα που το εχω σχεδον, μια φορα εφτασα τησ 5 ωρες και 10 λεπτα αλλα ειχε φτασει στο 3%!! τωρα τα 6αρια και 7αρια ειναι μονο με τροποποιημενα κινητα!! νομιζω συμφωνουν σχεδον ολοι!!δεν γινετε αλλιως!!!

 

Εγώ με μαμισία δεν πέφτω κάτω από 5:30 ώρες και υπάρχει και 1 με 2 ώρες παιχνίδι μέσα ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα ενεργοποιησα το 4G της cosmote

παρατήρησα λοιπον οτι οχι μονο δεν δουλευει το 4g αλλα εκει που ειμαι με 3g

ετσι και επιχειρήσω να φορτωσω καμια σελιδα στον browser το γυριζει σε HSDPA και μολις φορτωσει παει παλι 3G

Να σημειωσω οτι η επιλογη δικτυου ειναι στο αυτοματο (GSM/WCDMA/LTE) και οτι εχω δοκιμασει με την ιδια καρτα sim και σε galaxy s4

που κανει ακριβως το ιδιο προβλημα..........

 

τα φωτα σας παρακαλω.....:wacko:

Εκτός αν η κάρτα sim είναι παλιά και πρέπει να πας να την αλλάξεις. Είχα παρόμοιο πρόβλημα και εντέλει η σιμ μου ήταν παλιά και δεν υποστήριζε 4G.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

εγω με την μαμισια την 4.4.2 χωρις να το εχω πειραξει καθολου,1 μηνα που το εχω σχεδον, μια φορα εφτασα τησ 5 ωρες και 10 λεπτα αλλα ειχε φτασει στο 3%!! τωρα τα 6αρια και 7αρια ειναι μονο με τροποποιημενα κινητα!! νομιζω συμφωνουν σχεδον ολοι!!δεν γινετε αλλιως!!!

 

cloudystock 2.5 με τον kernel του cloudy, μπαίνει κάθε βράδυ στον φορτιστή με 10-20% μπαταρία (πολλές φορές και λίγο περισσότερο) με 3 ώρες οθόνη συνήθως, κανα μισάωρο παιχνίδι, 1-1.5 ώρα κλήσεις με bt και τα πάντα μόνιμα ανοιχτά

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν η κάρτα sim είναι παλιά και πρέπει να πας να την αλλάξεις. Είχα παρόμοιο πρόβλημα και εντέλει η σιμ μου ήταν παλιά και δεν υποστήριζε 4G.

 

Ποσο παλια δλδ 10 χρονια?Εγω την εχω πανω απο 6 και το τηλεφωνο συνδεθηκε σε 4G αυτοματα απο τον παροχο χωρις να κανω η να αλλαξω η ενεργοποιησω τπτ.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

cloudystock 2.5 με τον kernel του cloudy, μπαίνει κάθε βράδυ στον φορτιστή με 10-20% μπαταρία (πολλές φορές και λίγο περισσότερο) με 3 ώρες οθόνη συνήθως, κανα μισάωρο παιχνίδι, 1-1.5 ώρα κλήσεις με bt και τα πάντα μόνιμα ανοιχτά

 

Βγάλε τον κερνελ του cloudy. Δεν έχει καθόλου καλή αυτονομία. Είτε θα βάλεις bruce είτε θα βάλεις dori με alucard governor και hotplug που λένε τα παιδιά. Εκεί θα δεις αυτονομία καλή. Εγώ από πρωί σε βράδυ αγγίζω άνετα 6 ώρες με μισή ώρα κλήσεις και ακόμα 27-30% Ακόμα και μία ώρα κλήσεις να κάνω θα μιλάμε για 5 ώρες οθόνης? Σίγουρα όχι 3. Εκτός και αν μιλάς εσύ για χρήση χωρίς wifi και μόνο σε δίκτυο όπου εκεί πέφτω στις 4 περίπου(προς τα πάνω) αλλά αυτό είναι λογικό καθώς δεν έχω πολύ καλό σήμα στις περιοχές που κινούμαι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

50% χρήση 4G

50% wifi

 

τον bruce τον έβαλα, αλλά δεν μου έπαιζε το otg Και τον εβγαλα.

θα δοκιμάσω και τον dorimax τις επόμενες μέρες

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανείς για το #12102 ?

 

Σου το ξανακάνει ακόμα και μετά από reboot? Έχεις βάλει όλες τις ενημερώσεις του λειτουργικού?

Είναι πρόβλημα που έχω δει κατά καιρούς να εμφανίζεται σε άλλα τηλέφωνα, και εάν δε με απατά η μνήμη μου κάποιοι πρότειναν εκκαθάριση δεδομένων σε κάποια εφαρμογή συστήματος της google. Από τη δική μου εμπειρία μετά από reboot στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...