Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, γεια σας.

Μια ερώτηση να κάνω επειδή σκέφτομαι την αγορά του g2.

Τα πίσω κουμπιά, δεν πατιούνται όταν το βάζετε στην τσέπη-θήκη-τσαντάκι, με αποτέλεσμα να ανοιγοκλείνει το κινητό;

Ευχαριστώ.

 

σε τζιν και θήκη όχι. σε τσαντάκι 2-3 φορές μόνο.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και να πατηθει καποιο κουμπί πρεπει να σειρεις και το δαχτυλο σου στην οθονη για να ξεκλειδώσει,αλλα γενικα δεν πατιουνται

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Είναι αντίστοιχο με τις custom roms. Όταν μια εταιρεία επίσημα σταματάει την υποστήριξη, τότε ψάχνεις άλλες λύσεις. Εγώ σε software θα πάω σε custom rom, εσύ σε hardware θα πας σε μη εξουσιοδοτημένο service.
Δεν ειναι καθολου ιδιο πραγμα πρωτον γιατι εγω, και σε μη επισημο σερβις θα βαλω original οθονη, ενω εσυ θα βαλεις μη original λογισμικο. Σε καθε περιπτωση, επαναλαμβανω οτι το επισημο σερβις ειναι εκει για οποιν θελει.

 

Η συζήτηση ξεκίνησε όταν έγινε σύγκριση των service των δύο εταιρειών.

Η συζητηση ξεκινησε οταν καποιο μελος παραπονεθηκε για το σερβις της lg και εσυ για να τον παρηγορησεις αναφερθηκες, out if the blue , στο σερβις της απλ. Καμια αχεση με το παρον νημα, αλλα δεν βαριεσαι...

 

Όταν λοιπόν η μία εταιρεία σου αλλάζει πχ μπαταρία με 28€ και η άλλη σε αναγκάζει να αγοράσεις άλλη συσκευή, εκεί σταματάει η συζήτηση.

Σταματαει και απο εμενα η συζητηση. Απλα να πω οτι επισημως τα iphones δεν επισκευαζονται, δεν ανοιγονται. Σε περιπτωση προβληματος γινεται παντοτε αντικατασταση συσκευης. Πολυ καλο οταν εισαι εντος εγγυησης, (πας μια συσκευη που μπορει να ειναι χαλια και εξωτερικα και εσωτερικα και φευγεις με καινουριο τηλεφωνο) ακριβο οταν εισαι εκτος. Εχει + και -.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η επιδότηση και το είδα χτες από κοντά και έπαθα έρωτα.

Θα ξεψαχνίσω εδώ τα θέματα να δω αν τα μείον είναι πιο πολλά απο τα υπέρ.

(Μακάρι να μην είναι γιατί έπαθα έρωτα)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η επιδότηση και το είδα χτες από κοντά και έπαθα έρωτα.

Θα ξεψαχνίσω εδώ τα θέματα να δω αν τα μείον είναι πιο πολλά απο τα υπέρ.

(Μακάρι να μην είναι γιατί έπαθα έρωτα)

 

Το πήρα προχτές μεταχειρισμένο. Απλά άψογο το κινητό, τσίμπα το άφοβα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η επιδότηση και το είδα χτες από κοντά και έπαθα έρωτα.

Θα ξεψαχνίσω εδώ τα θέματα να δω αν τα μείον είναι πιο πολλά απο τα υπέρ.

(Μακάρι να μην είναι γιατί έπαθα έρωτα)

 

Μην το σκεφτεσαι καθολου!!! ειναι φοβερο το κινητακι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους κατοχους του g2.Σκευτομαι πολυ συντομα να μπω στην παρεα σας με το 16αρι γιατι βλεπω και ακουω διαφορα για το 32αρι αλλα εχω παρατηρησει κατι που δεν ξερω γιατι συμβαινει.Θα μιλησω για το birdphone (δεν ξερω ποιος το γνωριζει) θα παραθεσω λινκ με την απορια μου.. http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/LG-D802-G2-16GB-White-EU.aspx εχει κωδικο Κωδικός: 0007408 και κοστιζει 322 ευρω..Πηγαινοντας στην επομενη σελιδα παρατηρω οτι κοστιζει 385 με Κωδικός: 0007527

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/LG-D802-G2-16GB-Black.aspx Προφανως ειναι πιο καινουρια εκδοση αλλα οποιος ξερει ας μου πει τα "οφελη" της καινουριας εκδοσης κ ποιες ειναι η διαφορα του φτηνου απο το ακριβο g2???Το συγκεκριμενο το εχω δει σε τουλαχιστον 5 καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Nickozzz, το ενα ειναι ευρωπαϊκο και το λεει και το αλλο μαλλον ελληνικο !

 

ακομα και τα 320Ε μου φαινονται πολλα μιας και μπορεις να το βρεις στα 290 σε αρκετα σκρουτζομαγαζα !

 

anyway , αν εμπιστευεσαι το μαγαζι και θες οπωσδηποτε απο εκει , τουλαχιστον παρε το ευρωπαϊκο !

340 νομιζω εχει το 32αρι ! που καποιοι λενε οτι πλεον καλυπτεται με εγγυηση αρκει να ειναι ευρωπαϊκο ετσι ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !! Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του LG G2. Αρχικά η πρώτη εικόνα που έχω είναι πολύ καλή.

Αρχικά θα ήθελα να με βοηθήσετε πως μπορώ να βρω την προέλευση του κινητού μέσω του imei . Είδα κάποια ποστ στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν κατάφερα να το εντοπίσω, είμαι και αρχάριος σε αυτά. Το κουτί πάντως γράφει LG G2 D802 NOIR έχω την εντύπωση πως είναι γαλλικό ( διορθώστε με εάν κάνω λάθος).

Τέλος θα ήθελα να μου δώσετε συμβουλές σχετικά με τις πρώτες φορτίσεις αλλά και για τις μετέπειτα. Το αφήνω να ξεφορτίσει ? το φορτίζω περισσότερη ώρα παρόλο που έχει φτάσει στο 100% ? (Συγχωρείστε με εάν οι απαντήσεις βρίσκονται σε προηγούμενα ποστ απλά λόγο έλειψης χρόνου δεν μπορώ να διαβάσω τα πάντα, αν έχω σκοπό μόλις βρω λίγο χρόνο)

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους κατοχους του g2.Σκευτομαι πολυ συντομα να μπω στην παρεα σας με το 16αρι γιατι βλεπω και ακουω διαφορα για το 32αρι αλλα εχω παρατηρησει κατι που δεν ξερω γιατι συμβαινει.Θα μιλησω για το birdphone (δεν ξερω ποιος το γνωριζει) θα παραθεσω λινκ με την απορια μου.. http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/LG-D802-G2-16GB-White-EU.aspx εχει κωδικο Κωδικός: 0007408 και κοστιζει 322 ευρω..Πηγαινοντας στην επομενη σελιδα παρατηρω οτι κοστιζει 385 με Κωδικός: 0007527

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/LG-D802-G2-16GB-Black.aspx Προφανως ειναι πιο καινουρια εκδοση αλλα οποιος ξερει ας μου πει τα "οφελη" της καινουριας εκδοσης κ ποιες ειναι η διαφορα του φτηνου απο το ακριβο g2???Το συγκεκριμενο το εχω δει σε τουλαχιστον 5 καταστηματα.

Το birdphone είναι αρκετά γνωστό, καλό, αλλά είναι και λίγο ακριβούτσικο. Πήρα πριν από λίγες ημέρες το G2 32GB ευρωπαϊκό €344,00 από το cityshop μέσω του skroutz. Το έβρισκα και φθηνότερο, αλλά δεν δέχονται όλα τα online μαγαζιά πιστωτική κάρτα και έτσι κατέληξα σε αυτό που ήταν το φθηνότερο για αγορά με πιστωτική. Κατά τη γνώμη μου, πριν κάνεις την παραγγελία, προσπάθησε να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά μα το υποψήφιο μαγαζί και κοίταξε/διάβασε και τις αξιολογήσεις του στο skroutz. Και εννοείται, ότι το G2 είναι φοβερή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πολύς χαμός για το service... Όσα χρόνια ασχολούμαι με smartphones έχω καταλάβει ένα πράγμα.

Στην Ελλάδα δυστυχώς πρέπει να εύχεσαι και να προσέχεις όσο γίνεται να μην πάθει τίποτα η συσκευή σου.

Αν χρειαστείς το service θέλει καλό χειρισμό από μέρους σου και φυσικά πολλή τύχη για να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα (ανεξαρτήτως εταιρίας).

Από την εμπειρία μου θα δώσω ένα μικρό προβάδισμα στο service της nokia επειδή έχει μαγαζάκια σε κάθε πόλη και συνήθως δε σου ζητάνε και την απόδειξη για να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύς χαμός για το service... Όσα χρόνια ασχολούμαι με smartphones έχω καταλάβει ένα πράγμα.

Στην Ελλάδα δυστυχώς πρέπει να εύχεσαι και να προσέχεις όσο γίνεται να μην πάθει τίποτα η συσκευή σου.

Αν χρειαστείς το service θέλει καλό χειρισμό από μέρους σου και φυσικά πολλή τύχη για να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα (ανεξαρτήτως εταιρίας).

Από την εμπειρία μου θα δώσω ένα μικρό προβάδισμα στο service της nokia επειδή έχει μαγαζάκια σε κάθε πόλη και συνήθως δε σου ζητάνε και την απόδειξη για να το φτιάξουν.

 

Γιατι εχετε παραπονα με το service της lg; Δυο φορες το χρειαστηκα, για το δικο μου (g2) και της κορης μου (l9ii) και ανταποκριθηκαν αμμεσα.

τους πηρα τηλεφωνο με ρωτησαν το ιμει, τους το εδωσα, και τις 2 φορες εστειλαν κουριερ (ειμαι απο πατρα) τα παρελαβαν. και σε 3 μερες τα ειχα πισω.στο ενα αλλαξαν την ταινια της οθονης και στο αλλο πλακετα.(και τα δυο ελληνικα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !! Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του LG G2. Αρχικά η πρώτη εικόνα που έχω είναι πολύ καλή.

Αρχικά θα ήθελα να με βοηθήσετε πως μπορώ να βρω την προέλευση του κινητού μέσω του imei . Είδα κάποια ποστ στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν κατάφερα να το εντοπίσω, είμαι και αρχάριος σε αυτά. Το κουτί πάντως γράφει LG G2 D802 NOIR έχω την εντύπωση πως είναι γαλλικό ( διορθώστε με εάν κάνω λάθος).

Τέλος θα ήθελα να μου δώσετε συμβουλές σχετικά με τις πρώτες φορτίσεις αλλά και για τις μετέπειτα. Το αφήνω να ξεφορτίσει ? το φορτίζω περισσότερη ώρα παρόλο που έχει φτάσει στο 100% ? (Συγχωρείστε με εάν οι απαντήσεις βρίσκονται σε προηγούμενα ποστ απλά λόγο έλειψης χρόνου δεν μπορώ να διαβάσω τα πάντα, αν έχω σκοπό μόλις βρω λίγο χρόνο)

Σας ευχαριστώ πολύ.

Βαλε το imei σου εδω:

http://sndeep.info/en

για να μαθεις καποιες πληροφοριες!

Οσο αφορα τη μπαταρια, το δουλευεις μεχρι να ξεφορτησει και το βαζεις στο φορτιστη.

Οταν φτασει στο 100% το αφηνεις ακομη λιγο, περιπου 20 με 30 λεπτα, φορτιζει ακομη λιγο επιπλεον ετσι και αργει περισσοτερο να πεσει απ' το 100%!

Αυτο ισχυει και στις επομενες φορτισεις.

Καλα ειναι να το βαζεις για φορτιση οχι κατω απ' το 15 με 20%, για υποτιθεμενη μακροζωια της μπαταριας.

Αυτα σε γενικες γραμμες...... το κινητο εχεις απ' τις καλυτερες μπαταριες στην κατηγορια!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνυματα πως βαζουμε 160 χαρακτηρες???

 

Μα εχει απο μαμα μολις οριστει η γλωσσα 160 χαρακτηρες πειραξες κατι?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχετε παραπονα με το service της lg; Δυο φορες το χρειαστηκα, για το δικο μου (g2) και της κορης μου (l9ii) και ανταποκριθηκαν αμμεσα.

τους πηρα τηλεφωνο με ρωτησαν το ιμει, τους το εδωσα, και τις 2 φορες εστειλαν κουριερ (ειμαι απο πατρα) τα παρελαβαν. και σε 3 μερες τα ειχα πισω.στο ενα αλλαξαν την ταινια της οθονης και στο αλλο πλακετα.(και τα δυο ελληνικα)

Θα βγω λίγο off topic, αλλά μιας και είμαι και εγώ από Πάτρα, εάν θες κάνουμε κατά καιρούς τοπικές συναντήσεις για καφέ και συζητάμε την "τρέλα" μας για την τεχνολογία και τα κινητά. Μπορείς να παρακολουθείς το σχετικό thread από την υπογραφή μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει τον κοπο να στειλω το κινητο για αλλαγη ταινιας οθονης στο σερβις. η θηκη εχει γρατζουνησει λιγο την οθονη και το σκεφτομαι.

ειμαι απο πατρα,αν καποιος εχει αναλογη εμπειρια ας γραψει κατι. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις θερμοκρασιες του εν λογω κινητου οπως αναφέρει και ο τιτλος.

 

Σε browsing καλη ωρα βρισκομαι αναμεσα στους 50 - 58 βαθμους ( cpu & μπαταρια 32 ) και αν ανοιξω πολλα θεωρω ισως χτυπησω και 70αρι!

 

Να ανυσηχω ? Ειναι λογικο? Εσεις τι θερμοκρασιες εχετε?

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ να σημειωσω οτι και με την θηκη δεν καιει μεν αλλα το αισθανομαι ζεστο...και εννοειται με την φωτηνοτιτα στο auto.Φοαω την cloudyg3 rom....

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνυματα πως βαζουμε 160 χαρακτηρες???

 

η μανισια εφαρμογη των μηνυματων εχει 160 χαρακτηρες απο μονη της!! εκτως κ αν εχεις βαλει εξτρα καποια εφαρμογη εσυ για sms που υποστηρίζει λιγοτερους απο 160!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να γραψω με ελληνικα μου γραφει 160&οταν αρχιζω να γραφω μου γραφει 70!οταν ειναι γυρισμενο αγγλικα οταν γραφω εχει 160...
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να γραψω με ελληνικα μου γραφει 160&οταν αρχιζω να γραφω μου γραφει 70!οταν ειναι γυρισμενο αγγλικα οταν γραφω εχει 160...

 

σοβαρα? πολυ περιεργο μου φαίνεται αυτο.... δεν ξερω τι μπορει να παιζει στο δικο σου! σε μενα ειναι μια χαρα παντως... 160 στα ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...