Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνω στο κουτί μόνο; Πίσω από το τηλέφωνο που αναφέρει S/N και IMEI;

 

Βάλε εδώ το IMEI του κινητού σου http://sndeep.info/en και θα μάθεις όλες τις λεπτομέριες για το κινητού σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια, πέρασα εύκολα και την f έκδοση και έκανα root.

 

Να είστε πάντα καλά!!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω ένα g2 στη procordia μετά από επικοινωνία με την εταιρεία. Πως είναι σαν σέρβις; δέχονται εύκολα να γίνει η επισκευή ή είναι απιστοι Θωμαδες;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερατε εσεις οτι απο τα 2 ηχεια κατω το αριστερο ειναι fake? Το πηρα χαμπαρι καταλαθως και χε***κα πανω μ οτι εχει βλαβη αλλα google is user's best friend
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ξερατε εσεις οτι απο τα 2 ηχεια κατω το αριστερο ειναι fake? Το πηρα χαμπαρι καταλαθως και χε***κα πανω μ οτι εχει βλαβη αλλα google is user's best friend

 

χαχαχαχα ναι!!! το ενα ειναι ηχειο και το αλλο μικροφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι. Είμαι αισίως στην έκδοση stock F και έχω κάνει root με το Towelroot.

 

Πως μπαίνουμε πια στο Recovery Mode, για να κάνω backup efs κτλ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι. Είμαι αισίως στην έκδοση stock F και έχω κάνει root με το Towelroot.

 

Πως μπαίνουμε πια στο Recovery Mode, για να κάνω backup efs κτλ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Δεν πρέπει να έχεις ακόμα Custom recovery. Για να περάσεις μία, κατέβασε κι εγκατέστησε το Autorec και μετά μπορείς να τραβήξεις NAND backup.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βάλε εδώ το IMEI του κινητού σου http://sndeep.info/en και θα μάθεις όλες τις λεπτομέριες για το κινητού σου!

 

Έβαλα εδώ το IMEI και το serial αλλά δε μου βγάζει χωρα. Πως αλλιώς το βρίσκω; Τα μονα τρία γραμματα που βρίσκω είναι το CWT.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να έχεις ακόμα Custom recovery. Για να περάσεις μία, κατέβασε κι εγκατέστησε το Autorec και μετά μπορείς να τραβήξεις NAND backup.

 

Είχες απόλυτο δίκιο λοιπόν. Περάστηκε κι όλα καλά...efs backup imei backup... όλα για καλό και για κακό

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εδώ το IMEI και το serial αλλά δε μου βγάζει χωρα. Πως αλλιώς το βρίσκω; Τα μονα τρία γραμματα που βρίσκω είναι το CWT.

 

Στείλε μου το IMEI σου σε pm να το ψαξω εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!Το G2 μου φοραει την εκδοση 4.4.2 d80220d.Τι διαφορα εχει απο την d80220f που βλεπω σε αλλα g2;Αξιζει το φλασαρισμα στην f?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια,,,

Μου έσπασε το glass απο το κινητό!!!

Που μπορώ να βρώ γνήσιο ανταλλακτικό??????

Είναι αγορασμένο απο Expansys!

 

Φίλε πριν από λίγο τυχαία είδα έναν που πουλάει τέτοιο στην χρυσή ευκαιρία.. Για μπες να δεις αν σου κάνει.. Αλλιώς από αντιπροσωπία είναι ακριβό κάνα 150 αρι νομίζω...!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε για αρχή αν το g2 θα πάρει το ui του g3 και αν θα υπάρχει αναβάθμιση στο Android L. Επίσης γενικότερα θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με την απόκτηση του. Έχω xperia t και έχω βρει να το δώσω 100€ και έτσι να βάλω άλλα 190 και να το πάρω... Ποια είναι η γνώμη σας καθώς δεν γνωρίζω και πολλά... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην.ομαδα,lg g2 32gb ευρωπαικο ουτε μηνα και εχω θεμα με την φωτεινοτητα.ενω το εχω στο αυτοματο αργει αρκετα να κανει τις μεταβολες πιο φωτεινο η πιο σκοτεινο η το κανει συνεχεια.θελω servise τι πιστευετε.το εχω root αλλα το εκανε και πριν...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε για αρχή αν το g2 θα πάρει το ui του g3 και αν θα υπάρχει αναβάθμιση στο Android L. Επίσης γενικότερα θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με την απόκτηση του. Έχω xperia t και έχω βρει να το δώσω 100€ και έτσι να βάλω άλλα 190 και να το πάρω... Ποια είναι η γνώμη σας καθώς δεν γνωρίζω και πολλά... Ευχαριστώ

 

Υπάρχουν μόνο φήμες ακόμα για το αν το G2 θα συμπεριληφθεί στα κινητά της LG που θα πάρουν επίσημα το UI του G3. Τα μοντέλα της του 2014 θα το πάρουν σίγουρα. Το G2 δεν ξέρουμε επίσημα ακόμα.

Τώρα σαν κινητό στην κατηγορία του είναι το καλύτερο. Τουλάχιστον από προσωπική άποψη/δοκιμή. Τόσο από το αντίστοιχο της Sony τόσο και από της Samsung. Δεν ξέρω για το M7 το οποίο δεν έχω δοκιμάσει. Ειδικά το S4 το είχα 11 μήνες και πήγα στο G2 και μου φάνηκε τεράστια διαφορά. Καλά για μπαταρία δεν το συζητώ. Double time!!!

Μπαταρία τέλεια. Πολύ γρήγορο, μηδαμινό lag και γενικώς πολύ ωραίο κινητό στο design. Άριστη κάμερα. Φοβερή οθόνη!

Αυτή τη στιγμή είναι σίγουρα vfm εκτός εάν βάλεις δίπλα του το OnePlus One με τα μειονεκτήματα του, καθώς και το μεγάλο μειονέκτημα του invitation system και την μη γενική πώληση του σε όλο το κόσμο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε για αρχή αν το g2 θα πάρει το ui του g3 και αν θα υπάρχει αναβάθμιση στο Android L. Επίσης γενικότερα θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με την απόκτηση του. Έχω xperia t και έχω βρει να το δώσω 100€ και έτσι να βάλω άλλα 190 και να το πάρω... Ποια είναι η γνώμη σας καθώς δεν γνωρίζω και πολλά... Ευχαριστώ

 

Είχα το Xperia Z και αφού το πούλησα πήρα το G2 32GB. Όντως, όπως έγραψε και ο συμπολίτης μου, πολύ καλή η συσκευή. Η μπαταρία, αν και διάβαζα ότι κρατάει πολύ, δεν το πολύ πίστευα, ή νόμιζα ότι υπερβάλλουν λίγο. Την πρώτη φορά που το φόρτισα πλήρως, νόμιζα ότι κάτι έχει κολλήσει, γιατί έβλεπα το ποσοστό της μπαταρίας να μην πέφτει (είχα μείνει με το Ζ). Όσο για αναβάθμιση, έγραψα πριν μία εβδομάδα περίπου στην LG Ελλάς και μου απάντησαν λίγο αόριστα. Δεν ξέρουν και αυτοί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το g2 που εχω ειναι unroot εαν το φλασαρω με το Flash Tool 2014 για να βαλω την f εκδοση , θα γινει root ???

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην.ομαδα,lg g2 32gb ευρωπαικο ουτε μηνα και εχω θεμα με την φωτεινοτητα.ενω το εχω στο αυτοματο αργει αρκετα να κανει τις μεταβολες πιο φωτεινο η πιο σκοτεινο η το κανει συνεχεια.θελω servise τι πιστευετε.το εχω root αλλα το εκανε και πριν...

 

με την αυτοματη φωτεινοτητα δεν ειναι και οτι καλυτερο στα g2!!!χωρις αυτοματη να το εχεις καπου στην μεση!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

με την αυτοματη φωτεινοτητα δεν ειναι και οτι καλυτερο στα g2!!!χωρις αυτοματη να το εχεις καπου στην μεση!!

 

Και εγώ χωρίς αυτόματο το έχω είναι καλύτερα έτσι καταναλώνει λιγότερη μπαταρία!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το g2 που εχω ειναι unroot εαν το φλασαρω με το Flash Tool 2014 για να βαλω την f εκδοση , θα γινει root ???

Οχι φιλε μου δε θα ειναι root το τηλεφωνο σου!

Μπορεις να βαλεις οποια official rom θελεις χωρις να ρουταρεις, ουτε γινεται μονο του.

Το root μετα ειναι αλλη διαδικασια.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην.ομαδα,lg g2 32gb ευρωπαικο ουτε μηνα και εχω θεμα με την φωτεινοτητα.ενω το εχω στο αυτοματο αργει αρκετα να κανει τις μεταβολες πιο φωτεινο η πιο σκοτεινο η το κανει συνεχεια.θελω servise τι πιστευετε.το εχω root αλλα το εκανε και πριν...

 

Δλδ ποοοσο αργει δεκα δευτερολεπτα?1 η 2 εγω το βρισκω νορμαλ.:) Εχω την κτ κατ και δουλευει μια χαρα.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...