Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το παρήγγειλα σε λευκο ! Μπορειννα μου πει κάποιος τι χρώματα θηκες ταιριαζουν μιας κ ειναι το πρωτο μου ασπρο κινητο?

Εγω παντως οταν πηρα το δικο μου το Νοεμβριο (επισης λευκο) δε σκεφτομουν αλλη θηκη απο λευκη!! Παρηγγειλα τοτε 2 λευκες και 1 διαφανη απο ebay και μετα απο τοσο καιρο χρησιμοποιω μονο τη διαφανη....... οι λευκες γινονται αθλιες απ' τη βρωμια :p

Οσο και να προσεχεις η λευκη θα λερωνει! Γνωμη μου να παιξεις με καποιο χρωματικο συνδιασμο (το λευκο του κινητου και καποιο αλλο χρωμα θηκης).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 ερωτήσεις, παιδιά:

1. Πώς μπορώ να βάζω ένα τραγούδι να παίζει μετά απ' αυτό που παίζει τώρα, να δημιουργήσω μια playlist δηλαδή;

2. Ποιος είναι ο καλύτερος music player;

1) δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ στοκ player.

2) poweramp κατά τη δική μου γνώμη

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

επειδη σκεφτομαι για την αγορα ενος μεταχειριμενου g2 32gb πειτε μου τι πρεπει να προσεξω σχετικα με προβληματα ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

επειδη σκεφτομαι για την αγορα ενος μεταχειριμενου g2 32gb πειτε μου τι πρεπει να προσεξω σχετικα με προβληματα ?

 

Ίσως κάποια παρτίδα να είχε ελαττωματικό κάτι πάνω της και να χρειαστεί αλλαγή. Σε μερικές παρτίδες είχα διαβάσει για καμμένα πιξελ στην οθόνη και κάποια προβληματάκια σε αυτές. Το σημαντικό είναι όμως(και μην πιάσουμε πάλι αυτή την κουβέντα του τύπου τους τραβάς μια μήνυση και και και και....) ότι το 32αρι δεν το καλύπτει η ελληνική LG καθώς δεν το εισάγει. Άρα ότι πάθεις πρέπει να το στείλεις εξωτερικό!

Τώρα τα παιδιά λένε εδώ ότι αν είσαι παρτίδα πάνω από 310 αν δεν κάνω λάθος, είχαν φτιάξει τα ελαττώματα!

Επίσης ήμουν ο πλέον εξαρτημένος από την αποθηκευτική μνήμη στο κινητό. Αλλά με ένα otg κάνεις τη δουλειά σου και με το παραπάνω και γλιτώνεις αρκετά "τσάμπα" λεφτά παίρνοντας το 16αρι.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

την παρτιδα πως την βλεπουμε...

 

Κάθε 1-2 σελίδες το απαντάμε, πώς σου έχει ξεφύγει? :)

Είναι τα 3 πρώτα ψηφία του σειριακού αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

...

Επίσης ήμουν ο πλέον εξαρτημένος από την αποθηκευτική μνήμη στο κινητό. Αλλά με ένα otg κάνεις τη δουλειά σου και με το παραπάνω και γλιτώνεις αρκετά "τσάμπα" λεφτά παίρνοντας το 16αρι.

 

Επειδή και 'γω το φοβάμαι το 16GB, τι προσφέρει το otg? Απλά να μεταφέρεις data σε pc/άλλο σκληρό και να τα ξεφορτωθείς από το κινητό? Το dropbox/cloud γενικά καλύπτουν τέτοιες ανάγκες ε?

Αν πάλι το φουλάρεις με εφαρμογές, γεμίζει εύκολα λέτε το 16άρι? Θα σέρνεται καθόλου?

Από τις ανάγκες μου μέχρι στιγμής πιστεύω βολεύομαι αλλά θέλω να αγοράσω κινητό με βάθος 3ετίας +.

Thanks!

 

Επίσης, τρόπος να δεις την παρτίδα αν κάνεις την παραγγελία online??

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να μπω 4G ενώ το έχω ενεργοποιημένο αλλά αν θυμάμαι δεν το έπαθα μετά την αναβάθμιση χωρίς να είμαι σίγουρος γτ δεν έουμε στη πόλη μου και το δοκιμάζω μόνο σε περιοχές που έχει. Αν θυμάμαι εγώ το έπαθα όταν μου τελείωσαν μια φορά τα MB που είχα και επειδή μου είχε στείλει η Cosmote για την χρέωση 1Ε/ημέρα και είχα στείλει μήνυμα για απενεργοποίηση του ίντερνετ. Από την στιγμή που το ξανά ενεργοποίησα δεν έχω πιάσει 4G παρά μόνο H και αν βάλω LTE δεν μου πιάνει τίποτα.

Αν είχες κάνει on-demand διακοπή του ίντερνετ ίσως χρειάζεται να κάνεις και on-demand επανενεργοποίηση του 4G από τον πάροχό σου...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και 'γω το φοβάμαι το 16GB, τι προσφέρει το otg? Απλά να μεταφέρεις data σε pc/άλλο σκληρό και να τα ξεφορτωθείς από το κινητό? Το dropbox/cloud γενικά καλύπτουν τέτοιες ανάγκες ε?

Αν πάλι το φουλάρεις με εφαρμογές, γεμίζει εύκολα λέτε το 16άρι? Θα σέρνεται καθόλου?

Από τις ανάγκες μου μέχρι στιγμής πιστεύω βολεύομαι αλλά θέλω να αγοράσω κινητό με βάθος 3ετίας +.

Thanks!

 

Επίσης, τρόπος να δεις την παρτίδα αν κάνεις την παραγγελία online??

Το otg σημαίνει ότι κούμπωνεις πάνω στο κινητό ότι θες από αποθηκευτικό μέσο. Στικακι, σκληρό δίσκο, κλπ. Αρα πρακτικά δεν χρειάζεσαι αρχεία μέσα στο κινητό. Και από την στιγμή που και τα recovery υποστηρίζουν τα πάντα και μέσω otg τότε τα επιπλέον χρήματα για 32αρι δεν χρειάζονται.

Να γεμισεις με εφαρμογές? Δύσκολο και απίθανο εκτός και κατεβάσεις όλα τα μεγάλα παιχνίδια τύπου asphalt, fifa, pro κλπ... Αλλά κινητό έχεις και όχι παιχνιδοκονσολα!

Το cloud είναι άλλο πράγμα. Απαιτεί να έχεις ίντερνετ για να έχει αξία. Το otg το έχεις παντού και όπως θέλεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κάνει on-demand διακοπή του ίντερνετ ίσως χρειάζεται να κάνεις και on-demand επανενεργοποίηση του 4G από τον πάροχό σου...

 

Την διακοπή την έκανα με αποστολή ενός μημύματος. Για την ενεργοποίηση του ίντερνετ μετά την διακοπή το είχα ζητήση μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας με την Cosmote αλλά δεν είπα κάτι για 4G γιατί πίστευα θα έχω. Πιστεύεις φταίει αυτό;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Την διακοπή την έκανα με αποστολή ενός μημύματος. Για την ενεργοποίηση του ίντερνετ μετά την διακοπή το είχα ζητήση μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας με την Cosmote αλλά δεν είπα κάτι για 4G γιατί πίστευα θα έχω. Πιστεύεις φταίει αυτό;

 

Ναι, κατά πάσα πιθανότητα πρέπει να ζητήσεις εκ νέου ενεργοποίηση του 4G.

 

Just a suggestion. :)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατά πάσα πιθανότητα πρέπει να ζητήσεις εκ νέου ενεργοποίηση του 4G.

 

Just a suggestion. :)

 

Στέλνοντας sms μου λέει ότι είναι ήδη ενεργοποιημένη η πρόσβαση στο δίκτυο 4G στη σύνδεση μου. Θα τους πάρω και τηλέφωνο όποτε μπορέσω. Ευχαριστώ πολύ!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγες ώρες παρέλαβα κ εγώ το g2 παρτίδα 406,πείτε μου λίγο πως ελέγχω για πιθανά προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια. Οταν πηγαινα να στειλω ενα μηνυμα παλαιοτερα μολις πηγαινα την συσκευη προς το αυτι μου εκανε αυτοματα κληση. Πλεον δεν γινεται αυτο. Εχω απενεργοποιηση κατι που δεν μπορω να το βρω πλεον ή με καποια αναβαθμιση επαψε να υφισταται σαν λειτουργια;

 

Συγνώμη αλλά μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγες ώρες παρέλαβα κ εγώ το g2 παρτίδα 406,πείτε μου λίγο πως ελέγχω για πιθανά προβληματα?

Ελέγχεις WiFi,3g data ,GPS φωτεινότητα, τον proximity sensor να κλείνει η οθόνη όταν το έχεις στο αυτί σου να κάνει σωστές κλήσεις κλπ.

Και εννοείται εξωτερικά να το κοιτάξεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες φορτίσεις χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο? Γενικά ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος φόρτισης/εκφόρτισης για μεγιστοποίηση απόδοσης/αντοχής της μπαταρίας?
Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες φορτίσεις χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο? Γενικά ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος φόρτισης/εκφόρτισης για μεγιστοποίηση απόδοσης/αντοχής της μπαταρίας?

 

Μην το αφηνεις να πεσει κατω απο 10-15% εκτος αν εισαι εξω.Φορτιζε το μεχρι 100% και αφησε το για κανενα μισαωρο παραπανω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μην το αφηνεις να πεσει κατω απο 10-15% εκτος αν εισαι εξω.Φορτιζε το μεχρι 100% και αφησε το για κανενα μισαωρο παραπανω

 

Νομίζω πως το ιδανικό είναι να κάνουμε μικρές φορτισεις, χωρίς να φθάνει στο 100% και χωρίς να πέφτει κάτω από 10-20% όπως είπες.Δε μιλάω για τις πρώτες φορτίσεις φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα 32αρια σε τι τιμη παιζουν ?

βρηκα ενα 280 μεταχειρισμενο αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο....και σκεφτομαι το παιρνεις ή παιρνεις καιρνουργιο 16αρι?

πρεπει να προσεξω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το ιδανικό είναι να κάνουμε μικρές φορτισεις, χωρίς να φθάνει στο 100% και χωρίς να πέφτει κάτω από 10-20% όπως είπες.Δε μιλάω για τις πρώτες φορτίσεις φυσικά.

 

Ναι κοιτα ο κύκλος γραφει οταν περάσει το 80% δηλαδη αν το αφησει μεχρι 80% δεν μηδενίζονται τα στατιστηκα.

Τωρα εγω όσο το είχα το φόρτιζα μεχρι 100% για να έχω μεγαλύτερη απόδοση γενικότερα.Όλοι ξερουμε για το διάστημα 100-99% στο G2 μισαωρο οθόνης :p

 

Καλό είναι και μια φορά το μήνα να κάνουμε ψηλές φορτίσεις.πχ απο το 60% και πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια τα 32αρια σε τι τιμη παιζουν ?

βρηκα ενα 280 μεταχειρισμενο αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο....και σκεφτομαι το παιρνεις ή παιρνεις καιρνουργιο 16αρι?

πρεπει να προσεξω κατι?

 

Αν σε καλύπτει το 16αρι χτύπα το μιας και θα είσαι οκ στο θέμα εγγυησης και κάνεις τη δουλειά σου με ενα dual usb otg

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : το 32αρι που βρηκα ειναι παρτιδα 401 και στο http://sndeep.info/en μου βγαζει

Made for: HUB

Date of manufacture: 01/23/2014

Age: 5 months

Serial Number: 401KPYR******

made for hub τι σημαινει?

μπορω να δω αν ειναι unbranded?

και ξανα ρωταω μηπως καποιος ξερει βαση των ανωτερω πρεπει να προσεξω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις περί μπαταρίας. Άντε να δω αν έχει τέτοια μπαταριάρα που λένε όλοι!
Link to comment
Share on other sites

Και μια καλοκαιρινή φώτο απο το αγαπημένο μας G2 (με iauto)

 

Καντε κλικ στο dropbox που ειναι φουλ αναλυσης .........

https://www.dropbox.com/s/55ftb8q6thqbgaz/20140711_202837.jpg

 

Η φωτο δεν εχει υποστεί καμμια επεξεργασία

 

 

https://www.dropbox.com/s/55ftb8q6thqbgaz/20140711_202837.jpg

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : το 32αρι που βρηκα ειναι παρτιδα 401 και στο http://sndeep.info/en μου βγαζει

Made for: HUB

Date of manufacture: 01/23/2014

Age: 5 months

Serial Number: 401KPYR******

made for hub τι σημαινει?

μπορω να δω αν ειναι unbranded?

και ξανα ρωταω μηπως καποιος ξερει βαση των ανωτερω πρεπει να προσεξω κατι?

 

εμενα παλι μου βγαζει αυτο

 

Made in: Korea

 

Made for: HUTCHISON

 

Date of manufacture: 05/21/2014

 

Age: 1 month

 

Serial Number: 405KPM

 

Сheck digit:

 

Size, weight and color

Color: white

 

και το κουτι επανω ειχε 2 αυτοκολλητα το ενα εγραφε 6SW(δηλαδη Ελβετια) και το αλλο εγραφε 6HA(δηλαδη HUTCHISON AUSTRIA)

 

τεσπα οπως και να χει τρεχει την 20d και οχι την τελευταια 20f.... δεν μου δινει καποια αναβαθμιση στο lg suite... παντως ειναι πολυ φρεσκο μοντελο 21 Μαιου 2014 και σειρα 405

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...