Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειλικρινά, δεν ξέρω παιδιά πόσες φορές να το πω ακόμη :p :lost: Δεν αναγνωρίζεται από κανένα pc, δεν δουλεύει το usb

Το πρώτο που δοκίμασα (ξανά) είναι το support tool. Το πρόβλημα πιθανόν να οφείλεται στο Hardware. Το κινητό φορτίζει, όταν το βάζω στο usb στο PC ανοίγει (κάνοντας αυτά που έχω στις παραπάνω εικόνες), αλλά δεν αναγνωρίζεται ώστε να αναβαθμίσω. Θα είχα μπει σε download mode και θα είχα περάσει ήδη την ΚΚ αν αναγνωρίζονταν.

Το κινητό είχε πάει ΜΙΑ φορά στο SErvice (για κάτι χαζά που έκανε με τις κλήσεις όπου έμπαινε μόνο του σε hold), και απλά δεν βρήκαν τίποτα. Το κάνανε κλασικά επαναφορά. Έκτοτε δεν το είχαμε πολυπειράξει και δεν θυμάμαι αν είχαμε δοκιμάσει να το βάλουμε σε PC. Ε, με το που αποφάσισα να το κάνω μια απλή επαναφορά εγώ , δεν αναγνωρίζονταν από πουθενά, δεν υπήρχε η κλασική επιλογή για mtp κλπ ούτε καν στα μενού... NOTHING.

Λίγο πολύ τα περιγράφω στο thread περί βελτιστοποιήσεων.

Στο device manager δεν αλλάζει τίποτα όταν το συνδέεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο device manager δεν αλλάζει τίποτα όταν το συνδέεις?

 

Ότι βλέπεις στην παραπάνω εικόνα φίλε μου. Και αυτό όταν έχει την εικόνα που ποστάρω εδώ,. Αλλιώς δεν υπάρχει τίποτα, σαν να μη το έβαλα καν. Επαναλαμβάνω ότι δοκίμασα με πολλά διαφορετικά καλώδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 2μιση χρόνια, το κινητό σήμερα ξαφνικά πέθανε :cry:

 

Ήμουν στον ηλεκτρικό, είδα ένα βίντεο στο facebook και μετά το έβαλα στην τσέπη μου. Μετά από 5 λεπτά το έβγαλα και χωρις να ξέρω τι έχει γίνει είχε κλείσει. Προσπάθησα να το ανοίξω αλλά δεν ανταποκρίνεται καθόλου!! Μπαταρία είχε περίπου 60%, και γενικά η μπαταρία ποτέ δεν έπεφτε απότομα καθώς το πρόσεχα πολύ ως προς τις φορτίσεις και την χρήση.

 

Ήρθα σπίτι, το έβαλα για φόρτιση στην πρίζα και πάλι δεν κάνει τίποτα. Το σύνδεσα με το laptop, μου κάνει τον κλασσικό ήχο όταν συνδέω κάτι σε USB θύρα αλλά μέχρι εκεί. Επίσης από τις συνδεδεμένες συσκευές, βρήκα τη συσκευή και μπήκα στις ιδιότητες:

ldZk4Q7

 

Παίζει να μου καλύπτει κάτι η εγγύηση; Μάιος του 2015 αγορασμένο, έχω κανονικά την απόδειξη.

Υπάρχει πιθανότητα τουλάχιστον να μπορώ να πάρω τις φωτογραφίες που έχει μέσα το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 2μιση χρόνια, το κινητό σήμερα ξαφνικά πέθανε :cry:

 

Ήμουν στον ηλεκτρικό, είδα ένα βίντεο στο facebook και μετά το έβαλα στην τσέπη μου. Μετά από 5 λεπτά το έβγαλα και χωρις να ξέρω τι έχει γίνει είχε κλείσει. Προσπάθησα να το ανοίξω αλλά δεν ανταποκρίνεται καθόλου!! Μπαταρία είχε περίπου 60%, και γενικά η μπαταρία ποτέ δεν έπεφτε απότομα καθώς το πρόσεχα πολύ ως προς τις φορτίσεις και την χρήση.

 

Ήρθα σπίτι, το έβαλα για φόρτιση στην πρίζα και πάλι δεν κάνει τίποτα. Το σύνδεσα με το laptop, μου κάνει τον κλασσικό ήχο όταν συνδέω κάτι σε USB θύρα αλλά μέχρι εκεί. Επίσης από τις συνδεδεμένες συσκευές, βρήκα τη συσκευή και μπήκα στις ιδιότητες:

ldZk4Q7

 

Παίζει να μου καλύπτει κάτι η εγγύηση; Μάιος του 2015 αγορασμένο, έχω κανονικά την απόδειξη.

Υπάρχει πιθανότητα τουλάχιστον να μπορώ να πάρω τις φωτογραφίες που έχει μέσα το κινητό;

 

Όταν το βάζεις στο laptop, πάτησες τα κουμπιά power button και το + η το - μαζι, για να μπεις σε recovery mode ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 2μιση χρόνια, το κινητό σήμερα ξαφνικά πέθανε :cry:

 

Ήμουν στον ηλεκτρικό, είδα ένα βίντεο στο facebook και μετά το έβαλα στην τσέπη μου. Μετά από 5 λεπτά το έβγαλα και χωρις να ξέρω τι έχει γίνει είχε κλείσει. Προσπάθησα να το ανοίξω αλλά δεν ανταποκρίνεται καθόλου!! Μπαταρία είχε περίπου 60%, και γενικά η μπαταρία ποτέ δεν έπεφτε απότομα καθώς το πρόσεχα πολύ ως προς τις φορτίσεις και την χρήση.

 

Ήρθα σπίτι, το έβαλα για φόρτιση στην πρίζα και πάλι δεν κάνει τίποτα. Το σύνδεσα με το laptop, μου κάνει τον κλασσικό ήχο όταν συνδέω κάτι σε USB θύρα αλλά μέχρι εκεί. Επίσης από τις συνδεδεμένες συσκευές, βρήκα τη συσκευή και μπήκα στις ιδιότητες:

ldZk4Q7

 

Παίζει να μου καλύπτει κάτι η εγγύηση; Μάιος του 2015 αγορασμένο, έχω κανονικά την απόδειξη.

Υπάρχει πιθανότητα τουλάχιστον να μπορώ να πάρω τις φωτογραφίες που έχει μέσα το κινητό;

Για να το πιάσουμε από τα στανταράκια.

 

Η εγγύηση δυστυχώς δε σου καλύπτει οτιδήποτε πλέον καθώς έχουν παρέλθει τα 2 χρόνια.

 

Από κει και πέρα, αν :

1. η συσκευή δείχνει να φορτίζει κανονικά

2. την "βλέπει" κανονικά το pc

3. εξακολουθούν να έρχονται ειδοποιήσεις και να χτυπάει όταν σε καλούν

 

και παρόλα αυτά δεν δείχνει τίποτα η οθόνη μάλλον είναι θέμα οθόνης.

 

Ή έχει φύγει/κοπεί η καλωδιοταινία ή έχει καεί η οθόνη.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα σήμερα το κουμπί και το κινητό ως δια μαγείας άνοιξε :blink: :blink:

Περίεργα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα σήμερα το κουμπί και το κινητό ως δια μαγείας άνοιξε :blink: :blink:

Περίεργα πράγματα...

Αφού σου άνοιξε πάρε από μεσα όλα τα σημαντικά σου αρχεία ή στειλτα σε κάποιο σύννεφο (πχ Google drive, Dropbox ktl) να είσαι σίγουρος ότι θα τα έχεις κάπου αν το παθει πάλι ξαφνικά!

 

Στις δικές μου συσκευές η πρώτη εφαρμογή που μπαίνει μέσα είναι το Google drive για παν ενδεχόμενο!

Μετά βάζεις και στον υπολογιστή σου το drive και τέλος. Τα έχεις όλα εξ αποστάσεως.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου άνοιξε πάρε από μεσα όλα τα σημαντικά σου αρχεία ή στειλτα σε κάποιο σύννεφο (πχ Google drive, Dropbox ktl) να είσαι σίγουρος ότι θα τα έχεις κάπου αν το παθει πάλι ξαφνικά!

 

Στις δικές μου συσκευές η πρώτη εφαρμογή που μπαίνει μέσα είναι το Google drive για παν ενδεχόμενο!

Μετά βάζεις και στον υπολογιστή σου το drive και τέλος. Τα έχεις όλα εξ αποστάσεως.

 

Κάνω συχνά backup τα αρχεία μου, τις φωτογραφίες δηλαδή γιατί τις επαφές τις έχω συγχρονισμένες στο mail.

Πάντως θέμα μπαταρίας δεν ξέρω αν ειναι γιατι μου άνοιξε στο 55% και κάπου εκεί θυμάμαι να ήταν.

Τέλος πάντων ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και κάποιο καιρό το κινητό κάνει επανεκκινησεις. Μπορεί να τύχει να κάνει μια φορά την ημέρα μπορεί να συμβεί και μια φορά την εβδομάδα. Το πρόβλημα υπάρχει κ με cloudy, Google edition, στοκ lp rom. Το πρόβλημα είναι θέμα ρομ ή αρχίζει να παραδίδει πνεύμα σιγα σιγα?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιο καιρό το κινητό κάνει επανεκκινησεις. Μπορεί να τύχει να κάνει μια φορά την ημέρα μπορεί να συμβεί και μια φορά την εβδομάδα. Το πρόβλημα υπάρχει κ με cloudy, Google edition, στοκ lp rom. Το πρόβλημα είναι θέμα ρομ ή αρχίζει να παραδίδει πνεύμα σιγα σιγα?

 

Φταίει η ρομ....! πέτα την Kitkat (original) να είσαι ήσυχος...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φταίει η ρομ....! πέτα την Kitkat (original) να είσαι ήσυχος...!;)

 

Ετσι ετσι η κιτ κατ μανουλα δουλεύει αψογα 4 χρονια και αλλα 4 θα βγαλει. Μανα ειναι μονο μια. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια.Ξερετε πως μπορω να περασω ενα παιχνιδι απο ενα παλιο τηλ. στο g2 απο την πιστα που το ειχα αφησει στο παλιο τηλ.?Ευχαριστω.Υπαρχει καποια εφαρμογη ισως?
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια.Ξερετε πως μπορω να περασω ενα παιχνιδι απο ενα παλιο τηλ. στο g2 απο την πιστα που το ειχα αφησει στο παλιο τηλ.?Ευχαριστω.Υπαρχει καποια εφαρμογη ισως?

Φαντάζομαι ότι δεν είσαι root..... άρα πιθανόν να μπορέσεις να κάνεις δουλειά μ' αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Σε μη root συσκευές δουλεύει σε συνεργασία με υπολογιστή!

Παλαιότερα είχα καταφέρει με επιτυχία να περάσω δεδομένα παιχνιδιού σε κινητά της γυναίκας μου που δεν ήταν root.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με root.

αλλιώς δες αν το παιχνιδι σου αφηνει να κανεις λογαριασμό ή να συνδεθείς μέσω facebook

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια.Οταν παω να κανω εξαγωγη επαφων στην εξωτερικη μνημη δεν μου τις κανει ολες .Λεει εγινε εξαγωγη της επαφης 1/1.247 επαφες ειναι και το αρχειο που εξαγεται ειναι 72kb.Τι μπορει να φταει
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια.Οταν παω να κανω εξαγωγη επαφων στην εξωτερικη μνημη δεν μου τις κανει ολες .Λεει εγινε εξαγωγη της επαφης 1/1.247 επαφες ειναι και το αρχειο που εξαγεται ειναι 72kb.Τι μπορει να φταει
Σίγουρα δεν είναι όλες μέσα; το κοίταξες; γιατί συνήθως δεν είναι πολλα kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια.Οταν παω να κανω εξαγωγη επαφων στην εξωτερικη μνημη δεν μου τις κανει ολες .Λεει εγινε εξαγωγη της επαφης 1/1.247 επαφες ειναι και το αρχειο που εξαγεται ειναι 72kb.Τι μπορει να φταει

 

Ελλείψει απροόπτου, θα είναι όλες οι επαφές - δεν χρειάζονται πολύ χώρο.

Εάν συγχρονίζεις τις επαφές με google, μπορείς να τις εξάγεις και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια.Οταν παω να κανω εξαγωγη επαφων στην εξωτερικη μνημη δεν μου τις κανει ολες .Λεει εγινε εξαγωγη της επαφης 1/1.247 επαφες ειναι και το αρχειο που εξαγεται ειναι 72kb.Τι μπορει να φταει

Σίγουρα τις επιλέγεις όλες;

Βλέπω έχεις περίπου 1200 επαφές, άρα το αρχείο θα είναι σίγουρα μεγαλύτερο από 72 kb!

Εγώ κάνοντας εξαγωγή σε 350 επαφές μου φτιάχνει αρχείο περίπου 550kb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους

 

μετά από τόσα χρόνια χρήσης μάλλον μου αφήνει χρόνους το G2 :(:(

Στα καλά καθούμενα βγάζει ότι είναι συνδεμένα τα ακουστικά (στα τόσα χρόνια σπάνια να τα χρησιμοποίησα 5-10 φορές)

ψαχνοντας βρήκα ότι μπορεί να είναι από σκόνη !!

δοκίμασα :

- σπρέι επαφών

- σπρέι αερα

- ρούφηγμα !!! ( ναι και αυτό σύμφωνα με κάποιους δούλεψε :lol:)

 

αλλά τίποτα

να έκανα ένα hard reset μπας και βοήθαγε ??

Link to comment
Share on other sites

Εννοω εγινε εξαγωγη 1/1 επαφης ενω εχω 247 συνολικα.Τελικα τις εκανα εξαγωγη με το pc suite και τις ξανα εβαλα
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα.Αυτο το τηλεφωνο τελικα ακομα και τωρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια πολλα.Αυτο το τηλ. τελικα ακομα και τωρα ειναι αψογο απο ολες τις αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...