Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο σκρουτζ που τσέκαρα μόλις τώρα το δίνει ως άμεσα διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα και μάλιστα ότι υπάρχει απόθεμα... Στο 32αρι κάποιο άλλο κατάστημα αναφέρει 8 διαθέσιμα....
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μαλλον πνεει τα λοισθια μονο 18 ωρες με 2,41 ωρες οθονη;το εχω πανω απο χρονο δε νομιζω να φταιει καμμια εφαρμογη εχω τις βασικες καμμια 10αρια ολες κιολες
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μαλλον πνεει τα λοισθια μονο 18 ωρες με 2,41 ωρες οθονη;το εχω πανω απο χρονο δε νομιζω να φταιει καμμια εφαρμογη εχω τις βασικες καμμια 10αρια ολες κιολες

 

Κι όμως όσο πιο γνωστή μια εφαρμογή τόσο χειρότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οσο να ναι παρα ειναι μικρα τα νουμερα που αναφερεις εκτος αν ησουν μονιμα σε 4g...

 

Σε 4g ειμαι μονιμα μηνες τον τελευταιο μηνα εχει αρχισει και πεφτει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε 4g ειμαι μονιμα μηνες τον τελευταιο μηνα εχει αρχισει και πεφτει.

 

Δες λίγο στο θέμα μπαταρία το πρόβλημα μου.

Το τελευταίο ποστ.

Το έλυσα σβηνοντας 2 εφαρμογές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μαλλον πνεει τα λοισθια μονο 18 ωρες με 2,41 ωρες οθονη;το εχω πανω απο χρονο δε νομιζω να φταιει καμμια εφαρμογη εχω τις βασικες καμμια 10αρια ολες κιολες

 

Σε τι ποσοστό εχει φτασει η μπαταρια μετα τις 18 ωρες και τα 2.41 SOT ?

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο στο θέμα μπαταρία το πρόβλημα μου.

Το τελευταίο ποστ.

Το έλυσα σβηνοντας 2 εφαρμογές

 

To λέει , πήγαινε να τις δεις...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο αισθητήρας GPS της συσκεύης είναι τόσο κακός? Υπάρχει καμιά λύση? Γιατί χωρίς ανοιχτά δεδομένα είναι αδύνατο να πλοηγηθείς, μου φαίνεται τεράστιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Πριν το δώσω το κινητό το χα δουλέψει αρκετές φορες μονο με αισθητήρες συσκευής και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο αισθητήρας GPS της συσκεύης είναι τόσο κακός? Υπάρχει καμιά λύση? Γιατί χωρίς ανοιχτά δεδομένα είναι αδύνατο να πλοηγηθείς, μου φαίνεται τεράστιο πρόβλημα

 

Σε κάποιες συσκευές δεν πατάνε καλά οι επαφές από την μητρική στο πίσω καπάκι της συσκευής που έχει επάνω τις κεραίες μήπως έχει κάτι τέτοιο η συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο αισθητήρας GPS της συσκεύης είναι τόσο κακός? Υπάρχει καμιά λύση? Γιατί χωρίς ανοιχτά δεδομένα είναι αδύνατο να πλοηγηθείς, μου φαίνεται τεράστιο πρόβλημα

Εδώ να φανταστείς έχουμε ξεχωριστό θέμα για το GPS του G2: :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383382

Στις τελευταίες σελίδες θα διαβάσεις και τις "πατέντες" που κάναμε κάποιοι για να βελτιώσουμε τη ληψη!!

Αν όμως το πρόβλημα είναι πολύ μεγάλο και έχεις εγγύηση, θα ήμουν της γνώμης να το στείλεις στο service.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο αισθητήρας GPS της συσκεύης είναι τόσο κακός? Υπάρχει καμιά λύση? Γιατί χωρίς ανοιχτά δεδομένα είναι αδύνατο να πλοηγηθείς, μου φαίνεται τεράστιο πρόβλημα
αργεί να βρει τοποθεσία ή αφού τη βρει τη χάνει; γιατί το 1ο το κάνουν όλα τα κινητά χωρίς το assisted
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και πριν και μετά την αλλαγή πλακέτας είχε θέμα. Όχι ότι δεν έπιανε δορυφόρους (πάντα κλειδωνε) αλλά ήθελε πολύ ανοιχτό μέρος για καλή πλοήγηση. Με το που ζορίζουν λίγο τα πράγματα απλά έχανε το σήμα τελείως και το ξαναεβρισκε. Μην μπλέξει δηλαδή αν ειναι καμμια περιοχή με πολλά στενά κτλ.

 

Δεν το θεωρω προβληματικό, αλλά εξαιρετικα αδύναμο. Καμμια σχέση με άλλες συσκευές που είχα και έχω ακόμα για GPS. Για κανονική χρήση δεν θα το συνιστούσα με τίποτα.

 

Λατρεύω την συσκευή αλλά είναι το μόνο μελανο σημείο για μένα.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω την stock ROM γιατι θα το παω για σερβις για την κιτρινιλα στην οθονη. Ακολουθω τα βηματα που λεει στο xda και καποια στιγμη η εφαρμογη καταρρεει. Συμβαινει σε αλλον; Υπαρχει περιπτωση να ευθυνονται τα Win10 για αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πριν λιγες μερες που το πουλησα και του περασα οφισιαλ λολιποπ , το εκανα χωρις προβλημα με lg support tool σε windows 10 pro.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω την stock ROM γιατι θα το παω για σερβις για την κιτρινιλα στην οθονη. Ακολουθω τα βηματα που λεει στο xda και καποια στιγμη η εφαρμογη καταρρεει. Συμβαινει σε αλλον; Υπαρχει περιπτωση να ευθυνονται τα Win10 για αυτο;

Περνα μια jelybean ρομ kzd και μετα περνα κιτ κατ η λολλιποπ..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον καποιο προβλημα ειχε το mobile support tool, βρηκα αλλη εκδοση και kdz της Γερμανικης 5.0.2 και την περασα κανονικα. Βεβαια εχοντας συνηθισει σε CM η διαφορα μου φαινεται τεραστια, αλλα τι να κανουμε, λιγες μερες υπομονη :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω την stock ROM γιατι θα το παω για σερβις για την κιτρινιλα στην οθονη. Ακολουθω τα βηματα που λεει στο xda και καποια στιγμη η εφαρμογη καταρρεει. Συμβαινει σε αλλον; Υπαρχει περιπτωση να ευθυνονται τα Win10 για αυτο;

 

Η CloudyG2_3.3 Lollipop ευθύνεται...! ;) παιδεύτηκα αρκετά και σε τρία Lap top, στο τέλος κατά λάθος φλασαρα την Mama Rom ...! με LG Flash Tool 2014..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

λογικά μέσα στη βδομάδα θα το στείλω και εγώ για αλλαγή οθόνης. στο call support πάντως το παλικάρι όταν τον ειπα οτι θα αλλάξω για δευτερη φορά, μου είπε να μην ανησυχώ καθώς κάθε καινούργια οθόνη έχει απο μόνη της εγγύηση 2 χρόνια :confused:

 

αναμονή περιπου μια βδομαδα μου ειπαν απο την procordia.... για να δουμε

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παω τη Δευτερα απο εκει απευθειας μπας και το φτιαξουν μεχρι το τελος της εβδομαδας...
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και της γυναίκας μου την γνωστή κιτρινιλα και δεν το είχε πάρει κλασσικά χαμπάρι . Η συσκευή δεν έχει πειστεί πουθενά και δεν έχει χρησιμοποιηθεί καθόλου για gaming ούτε καν για ελαφριά παιχνίδια. Είναι ελληνικό, λευκό και από όσο διαβάζω παραπάνω υπάρχουν ανταλλακτικά σωστά για να λένε για μια εβδομάδα. Είναι καλύτερα να το πάω από κει ή να έρθουν να το πάρουν εκείνοι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...