Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που βλέπουμε την παρτίδα που έχουμε;

 

 

Ο καλύτερος τρόπος είναι αυτός ;)

 

Εκτός ότι σου λέει όλες τις πληροφορίες του κινητού σου λέει και αν υπάρχει update (πολύ χρήσιμο , ειδικά αυτή την εποχή) :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νέος κάτοχος του g2 και εγώ και δυο μέρες επειδή δεν είχα καρτα σιμ το είχα σεταρει έτσι. Σήμερα που του έβαλα κάρτα, οτι αλλαγές είχα κανει στην εμφανιση, οι φάκελοι που είχα δημιουργήσει και οι οθόνες έχουν αλλάξει. Γίνεται να τα επαναφερω?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του g2 και εγώ και δυο μέρες επειδή δεν είχα καρτα σιμ το είχα σεταρει έτσι. Σήμερα που του έβαλα κάρτα, οτι αλλαγές είχα κανει στην εμφανιση, οι φάκελοι που είχα δημιουργήσει και οι οθόνες έχουν αλλάξει. Γίνεται να τα επαναφερω?

 

Παναγιώτης

Αυτό μου το είχε κάνει και μένα!

Το δούλεψα 2-3 μέρες χωρίς sim και όταν την έβαλα όλα έγιναν άνω-κάτω.

Δε νομίζω να μπορείς να τα επαναφέρεις (εκτός κι αν είχες π.χ. nova launcher και κράτησες αντίγραφα ασφαλείας) μάλλον θα κάνεις ένα κόπο να τα ξαναφτιάξεις!!

Link to comment
Share on other sites

Στην λολιποπ έχετε παρατηρήσει καθυστέρηση στην φόρτιση της μπαταρίας? Με κιτκατ μου έκανε να φορτίσει 1 ώρα και 30 λεπτά ακριβώς. Τώρα με λολιποπ κάνει 2 ώρες και 30 λεπτά!

Κατά την φόρτιση δεν χρησιμοποιώ καθόλου την συσκευή αρα δεν μπορώ να πω ότι φταίει αυτό. Εσείς έχετε παρατηρήσει αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Στην λολιποπ έχετε παρατηρήσει καθυστέρηση στην φόρτιση της μπαταρίας? Με κιτκατ μου έκανε να φορτίσει 1 ώρα και 30 λεπτά ακριβώς. Τώρα με λολιποπ κάνει 2 ώρες και 30 λεπτά!

Κατά την φόρτιση δεν χρησιμοποιώ καθόλου την συσκευή αρα δεν μπορώ να πω ότι φταίει αυτό. Εσείς έχετε παρατηρήσει αλλαγή?

 

Τι ιδία εντύπωση έχω κι εγώ ειδικα από το 99%έως 100%

Link to comment
Share on other sites

Τι ιδία εντύπωση έχω κι εγώ ειδικα από το 99%έως 100%

 

Ναι κανει λιγα λεπτα παραπανω αλλα οταν παει στο 100% και το αποσυνδεσεις κραταει περισσοτερο σε σχεση με την κιτ κατ

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Με 5.0.2. ανοιξα καμερα μπροστα να βγαλω selfie και μου εβγαλε μηνυμα "ανίχνευση παλάμης και γροθια" ωστε να ολοκληρωθεει η πληρη ληψη της φωτογραφιας. Αυτο δε το παρατηρησα οταν επελεξα να φωτογραφισω με τη 13αρα καμερα. Το εχετε παρατηρησει;
Link to comment
Share on other sites

Με 5.0.2. ανοιξα καμερα μπροστα να βγαλω selfie και μου εβγαλε μηνυμα "ανίχνευση παλάμης και γροθια" ωστε να ολοκληρωθεει η πληρη ληψη της φωτογραφιας. Αυτο δε το παρατηρησα οταν επελεξα να φωτογραφισω με τη 13αρα καμερα. Το εχετε παρατηρησει;

Ναι για να βγάλεις φωτο με την μπροστινη κάμερα στο βγάζει αυτό. Με την πίσω Δεν το κάνει. Για να βγάλεις φωτο με την μπροστινή έχεις 3 επιλογές πλεον. Την ανίχνευση παλάμης (που είναι νέο κόλπο στην λολιποπ), πατώντας το power up η down από τα πίσω πλήκτρα η πατάς το κουμπί της λήψης από την οθόνη.

 

Η 13αρα κάμερα είναι η πίσω . Δεν το κάνει εκει

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι για να βγάλεις φωτο με την μπροστινη κάμερα στο βγάζει αυτό. Με την πίσω Δεν το κάνει. Για να βγάλεις φωτο με την μπροστινή έχεις 3 επιλογές πλεον. Την ανίχνευση παλάμης (που είναι νέο κόλπο στην λολιποπ), πατώντας το power up η down από τα πίσω πλήκτρα η πατάς το κουμπί της λήψης από την οθόνη.

 

Η 13αρα κάμερα είναι η πίσω . Δεν το κάνει εκει

 

Την ανιχνευση παλαμης πρεπει να την επιλεξω για ενεργοποιηση ή την εντοπιζει μονο του; thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Την ανιχνευση παλαμης πρεπει να την επιλεξω για ενεργοποιηση ή την εντοπιζει μονο του; thanks :)

Λογικά την εντοπίζει μόνο του απ'οτι έχω καταλάβει κ εγώ. Δεν έχω δοκιμάσει να βγάλω με ανίχνευση.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα που το χρειαστηκα για σελφι εβαλα μπροστα παλαμη ανοιχτη και μολις την εκλεισα ανιχνεύθηκε και εβγαλε κανονικα φωτο.

 

Με το θέμα της μπαταριας τελικα ειχατε δικιο. Ειχα τα παντα και επεφτε τοσο πολυ. Χτες εκλεισα τα παντα εκτος απο τηλεφωνο/sms και επεσε 1%.

 

Πολυ καλη δουλεια εχει κανει τελικα με την μπαταρια. Με απιστευτο σκισιμο απο τις 6 το πρωι με ιντερνετ μειλ βιντεο, 45 λεπτα gps ενεργοποιημένο το 4g και ο εντοπισμός συνεχεια μαζι με τηλεφωνα γυρισα σπιτι 11 το βραδυ με 26% μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

τελικα χθες εκανα απεγκατασταση της γαλλικης λολλιποπ και εκανα ξανα απο την αρχη αλλα με την ιταλικη, καποια διαφορα βλεπω σε θερμοκρασια αλλα οχι και τρελλα πραγματα 45 με 50 βαθμους οταν εχω ιντερνετ ανοιχτο τα πιανει ανετα... σε κατασταση αναμονης ολα σβηστα 39 με 40...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή χρησιμοποιώ πολυ το gps κουμπάκι δεν μπορούμε να έχουμε στην κεντρική μας οθόνη π.χ. για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του gps?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ έχω το Κορεάτικα μοντελο. Ήταν από τα πρώτα που πήραν την 5.0.1 και την έχω αρκετό καιρό...Τα θεματακια που αναφέρεται με την μπαταρία και την θερμοκρασία δεν τα έχω συναντήσει...Υπόψιν ότι έχω μικρότερη μπαταρία και το κινητό με data συνεχώς ανοικτά σε 4g την μέρα μου την βγάζει ανετα και είναι του 2013 συσκευή... Το κινητό πλέον είναι απειραχτο ( γιατί όταν το πείραμα το κόλλησα ) και ότι αναβθμισεις έχει πάρει είναι οι official. Διαβάζω όλα αυτά που γράφεται και απορο. Μήπως τα έχετε σκαλισει λίγο και γι'αυτό σας κάνει αυτά;;;

Επίσης έχω και μια απορία...το κινητό έχει ως τελευταία αναβάθμιση 30h.... Ωπου και αν έχω δει όμως ( lg , lg suite, Google , κ.τ.λ.) μου δίνει ως τελευταία την 30d... Βάσει σειράς η h είναι πιο καινούργια....Γιατί δεν εμφανίζεται πουθενά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα ότι είναι καλό μόλις γίνει η αναβάθμιση να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών. Είναι τόσο σημαντικό; Είναι μια διαδικασία που δεν έχω διάθεση να κάνω:confused:
Link to comment
Share on other sites

Στην λολιποπ έχετε παρατηρήσει καθυστέρηση στην φόρτιση της μπαταρίας? Με κιτκατ μου έκανε να φορτίσει 1 ώρα και 30 λεπτά ακριβώς. Τώρα με λολιποπ κάνει 2 ώρες και 30 λεπτά!

Κατά την φόρτιση δεν χρησιμοποιώ καθόλου την συσκευή αρα δεν μπορώ να πω ότι φταίει αυτό. Εσείς έχετε παρατηρήσει αλλαγή?

 

Εμενα παλι σε 1μιση ωρα φορτιζει κανονικα , και σου λεω εμενα πεφτει και στο 4-5% καμια φορα δεν προλαβαινω να το βαλω οταν μου βγαζει την ειδοποιηση στο 15% .

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας παρακαλώ......

 

Στα καλά καθούμενα η κάμερα δεν λειτουργεί. Η φωτογραφική λειτουργεί κανονικά αλλά οταν γυρίζω στην κάμερα και πατάω εγγραφή μου βγάζει οτι η εγγραφή βίντεο δεν είναι δυνατή κατά την διάρκεια της κλήσης..... Φυσικά εκείνη την στιγμή δεν κάνω καμιά κλήση . Το έχω κάνει κανα δυο επανεκκινήσεις αλλά τίποτε....:(

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Oλα ρολοι δουλευουν και σε εμενα και το gps πιανει αμεσως και η μπαταρια μου φαινεται βελτιωμενη !

Μιλαμε για χρηση με κλησεις , wifi σχεδον παντα αναμμενο , 3G οπου χρειαστηκε , λιγο clash of clans , δοκιμες διαφορων launchers και πολυ browsing και 9gag !

Φωτεινοτητα αυτοματη στο 45-50 .

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια επανεκκίνηση της συσκευής κ όπως άνοιγε μου πετάει μπροστά ένα μυνημα (κράτησε 4-5 δευτερόλεπτα) που έλεγε "αναβάθμιση android Ενημέρωση εφαρμογών." Μετά άναψε η οθόνη για να βάλω τον κωδικό pin της κάρτας όπως κάνει παντα. Είμαι περίπου ένα μήνα με lollipop 5.0.2 κ δεν μου το είχε ξανακάνει αυτό. Το έχει παρατηρήσει άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει οταν προστιθεται καποια εφαρμογη συστηματος. Μηπως το εκανες root ;

Επισης συμβαινει οταν καποια εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με 5.Χ .

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει οταν προστιθεται καποια εφαρμογη συστηματος. Μηπως το εκανες root ;

Επισης συμβαινει οταν καποια εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με 5.Χ .

Όχι δεν είμαι root. Μια φορά τη μέρα του κάνω μια επανεκκίνηση πάντα αλλά πρώτη φορά μου το βγάζει.

Ούτε κάποια εφαρμογή έχω προσθέσει την τελευταία βδομάδα. Μπορεί και δύο

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...