Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια εκδοση λειτουργικου εχεις?

 

4.4.2 20h. Ο υπολογιστής είναι με Win7.

 

Από τις ρυθμίσεις >επιλογές για προγραματιστες δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τον εντοπισμό σφαλμάτων usb

 

Το είχα δοκιμάσει ήδη, αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4.4.2 20h. Ο υπολογιστής είναι με Win7.

 

 

 

Το είχα δοκιμάσει ήδη, αλλά τίποτα.

 

οταν το συνδεεις ανοικτο το βλεπει το pc? αλλαξε θυρα usb

Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεεις ανοικτο το βλεπει το pc? αλλαξε θυρα usb

 

Ανοιχτό το βλέπει κανονικά. Κράτησα και backup κάποιων αρχείων που χρειάζεται. Έχω δοκιμάσει ήδη απευθείας στη motherboard, στις πίσω θύρες του pc.

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο παιδί παλαιότερα είχε θέμα με το download mode και βρήκε λύση κάπως έτσι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5801484#post5801484

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο παιδί παλαιότερα είχε θέμα με το download mode και βρήκε λύση κάπως έτσι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5801484#post5801484

 

Δοκίμασα κι αυτό. Μπήκε σε download mode και κατεβαζε αυτόματα το τελευταιο firmware. Έβγαλε failed και τώρα κολλάει στο LG logo και μετά μαύρη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα στο group με το g2. Υποψήφιος αγοραστής του κινητού με 32gb ram. Όταν λέτε οτι το ευρωπαϊκό έχει εγγύηση εννοείται το μοντέλο d802?

Επίσης ενα θέμα με την οθόνη και το κιτρίνισμα υπάρχει ακόμα, να κοιτάξω κάτι στην παρτίδα πριν το πάρω? Ευχαριστώ και ελπίζω να τα λέμε για αναβαθ!ισης όταν με το καλο το πάρω και όχι για προβλήματα.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αγνωστο πότε...Αλλα προχθες ενας μαγκας την ανεβασε(χρειαζεται ομως να εισαι root) στο xda-developers.com και χθες την κατεβασε...Τον πηραν χαμπαρι απο την LG.

Εγω κ καποια αλλα παιδια την προλαβαμε και την πηραμε. Πολυ γρηγορη και μεχρι στιγμης χωρις bug.

 

Μεγαλε τι λεει απο αυτονομια και γενικα τι εντυπωσεις εχεις σε σχεση με την kitkat?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα στο group με το g2. Υποψήφιος αγοραστής του κινητού με 32gb ram. Όταν λέτε οτι το ευρωπαϊκό έχει εγγύηση εννοείται το μοντέλο d802?

Επίσης ενα θέμα με την οθόνη και το κιτρίνισμα υπάρχει ακόμα, να κοιτάξω κάτι στην παρτίδα πριν το πάρω? Ευχαριστώ και ελπίζω να τα λέμε για αναβαθ!ισης όταν με το καλο το πάρω και όχι για προβλήματα.

 

Καλησπέρα φίλε μου!

Όταν λέμε "Ευρωπαϊκό" εννοούμε ότι προορίζεται για Ευρωπαϊκή χώρα, δεν αρκεί να είναι μόνο d802, αλλά πρέπει να είναι και για χώρα της Ευρώπης! Π.χ. το δικό μου ειναι d802 αλλά είναι για Χονγκ Κονγκ, ίδια ακριβώς συσκευή, αλλά δεν έχω εγγυηση!!

Όσο αφορά την κιτρινίλα στην οθόνη, είναι μεμονωμένα τα περιστατικά και είναι λίγο θέμα ατυχίας (ή υψηλών θερμοκρασιών). Εγώ σε 18 μηνών συσκευή δεν έχω τέτοιο θέματα....... ακόμη τουλάχιστον...;)

Link to comment
Share on other sites

Δώδεκα μήνες εδώ χωρίς κιτρινιλα. Μην αγχώνεσαι, ακόμα και να σου τύχει μετά από κάποιο καιρό, στην αλλάζουν μέσω εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Αχ... Σημερα ειδα το σημαδι.

Κιτρινιλα στη μεση της οθονης, στο δεξι οριο της. Χωρις παιχνιδια κλπ "ζορικα".

Κριμα :(

Link to comment
Share on other sites

Αχ... Σημερα ειδα το σημαδι.

Κιτρινιλα στη μεση της οθονης, στο δεξι οριο της. Χωρις παιχνιδια κλπ "ζορικα".

Κριμα :(

Κρίμα ρε γαμ....ο , αρκετά κρούσματα τελικά!! :(

Ελπίζω τουλάχιστον να έχεις εγγύηση και να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Σήμερα το πρωί ανακάλυψα ότι η συσκευή κάνει tap από μόνη της. Δεν ακολουθεί καμιά λογική διαδικασία για να πεις ότι μου το ελέγχει κάποιος. Απλά κάνει συχνά Tap στη μέση της οθόνης και γυρίζει σελίδες μια στο τόσο. Καμιά φορά κάνει double tap και σβήνει η οθόνη. Έβαλα πρώτη φορά μεμβράνη προστασίας προχτές αλλά αν έφταιγε αυτό λογικά θα άναβε η οθόνη στο άκυρο, ή όχι;

 

Η τελευταία εφαρμογή που κατέβασα από "άγνωστες πηγές" ήταν 21/3 και ήταν από το hiapphere. Γνωρίζετε αν είναι επικίνδυνες οι εφαρμογές από 'κει; Εγώ δεν είχα κανέναν πρόβλημα ως τώρα.

 

Κατέβασα το Avast και έκανα ένα σκανάρισμα σήμερα αλλά δεν μου βρήκε καμιά επικίνδυνη εφαρμογή, μόνο 2 ρυθμίσεις που τις έχουμε όλοι.

Μπορώ να διαγράψω εφαρμογές, να κάνω επαναφορά, να επαναγκαταστήσω τη Rom και να βγάλω τη μεμβράνη αλλά είπα να ποστάρω πρώτα μήπως υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω.

Edited by Citizen88gr
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά... μεγάλο πρόβλημα οι κιτρινιλες! Το έχω εναμισι χρόνο μπορεί και παραπάνω και δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα ακόμα άλλα και πάλι το σκέφτομαι. Είμαι από τα άτομα που κρατάνε τα κινητά για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. Αν δεν χαλάσουν δεν τα αλλάζω. Κ αν ήξερα από πριν ότι έχει τόσο μεγάλα κρούσματα με κιτρινιλα ίσως και να επέλεγα κάποιο άλλο. Όπως κ να έχει όμως είναι τρομερό κινητό. Είναι το μόνο που με έχει βολέψει τόσο κ είναι το μόνο που έχω μπορέσει να φτιάξω τόσο πολύ στα μέτρα μου. Μόνο καφέ δεν κάνει!!! Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγορο ειναι οτι τιμουν την εγγυηση και τις αλλαζουν.

Etsi! ...πολύ παρήγορο και ουσιαστικο ταυτόχρονα ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο έχω άγχος σχετικά με την εγγύηση για το 32gb.. Να ρωτησω στο μαγαζί αν προορίζεται για ευρωπαϊκή αγορά, και πώς μπορώ να το καταλάβω πριν το αγοράσω..? :shifty:

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά θα κάνεις κάποια ή όλα αυτά που ανέφερες,αν και εμένα για πρόβλημα hardware μου ακούγεται.Ιός το θεωρώ σχεδόν απίθανο να είναι.
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά θα κάνεις κάποια ή όλα αυτά που ανέφερες,αν και εμένα για πρόβλημα hardware μου ακούγεται.Ιός το θεωρώ σχεδόν απίθανο να είναι.

 

Ξέχασα να πω ότι δεν συμβαίνει πάντα. Κάτι το πιάνει και ξεκινάει για καμιά ώρα και μετά σταματάει. Δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει και γιατί ξεκινάει. Τώρα πχ δουλεύει κανονικά και κάνω Back up.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα εφόσον το κινητό είναι ευρωπαϊκής προέλευσης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αμάν αυτό με τις κιτρινιλες...

 

Πριν μερικές εβδομάδες, είχα ανοίξει ένα νέο θέμα αποκλειστικά για τις κίτρινιλες, ώστε να μαζέψουμε όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες, αλλά διαγραφηκε από τους διαχειριστές.

Κρίμα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...