Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά ελαφρύ είναι, δε θα δεις διαφορά με το root,εκτός και αν βάλεις custom rom

 

ΟΚ. Θα το δω καλύτερα γιατί πιστεύω ότι στην τιμή του είναι πραγματική ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν εννοείς αυτό με το root..το έχω δει

αλλά δεν θέλω να το κάνω root..

 

το τραγικό είναι ότι στις κλήσεις ο ήχος ακούγεται καμπάνα..μόνο στις ειδοποιήσεις είναι χαμηλός..

Αν ο ήχος είναι οκ στις κλήσεις αλλά χαμηλός στις ειδοποιήσεις,τότε φίλε μου κάτι κάνεις λάθος εσύ.Ρύθμισε τις ειδοποιήσεις στο τέρμα και κάνε reboot μήπως κόλλησε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα ήχου στο g2, υπήρχε μόνο σε custom rom που και αυτο διορθωνονταν με μια εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Αν ο ήχος είναι οκ στις κλήσεις αλλά χαμηλός στις ειδοποιήσεις,τότε φίλε μου κάτι κάνεις λάθος εσύ.Ρύθμισε τις ειδοποιήσεις στο τέρμα και κάνε reboot μήπως κόλλησε κάτι.

 

Δεν κάνει λάθος έτσι είναι. Δε θα το έλεγα τραγικό άλλα στις ειδοποιήσεις όντως η μέγιστη ένταση είναι χαμηλότερη αισθητά από αυτή των κλήσεων. Με ένα δυνατό ήχο κάνεις την δουλειά σου άλλα δεν παύει να είναι μειονέκτημα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα ήχου στο g2, υπήρχε μόνο σε custom rom που και αυτο διορθωνονταν με μια εφαρμογή

Εντάξει η αλήθεια είναι οτι ούτε και μένα με είχε ικανοποιήσει η ένταση στην εισερχόμενη κλήση και στην αναπαραγωγή βίντεο και τραγουδιών...... αλλά με root το έκανα "αεροπλάνο" ;) κοντεύει να βγει εξω το ηχείο τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

 

Επειδη μεσα απο τοσες σελιδες δεν μπορεσα να καταλαβω τι ακριβως ισχυει για το G2 των 32Gb (που δεν εισαγεται επισημα απο την Lg στη χωρα μας), σχετικα με την καλυψη της εγγυησης απο την ελληνικη αντιπροσωπεια.

 

σας παραβαλω την απαντηση της Lg στο email που τους εστειλα:

"

Καλησπερα σας.

Θα ηθελα να ρωτησω αν καλυπτει η Lg Ελλαδος με εγγυηση 2 χρονων, το κινητο τηλεφωνο Lg G2, στην εκδοση των 32gb.

Ευχαριστω για το χρονο σας

 

 

Αγαπητέ κύριε,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η LG Electronics Ελλάς (LGEHS) καλύπτει εντός διετούς εγγύησης την επισκευή όλων των ευρωπαϊκών συσκευών LG με κατασκευαστικό πρόβλημα, oι οποίες έχουν αγοραστεί από ευρωπαϊκή χώρα ή από ελληνικό κατάστημα και δεν έχουν εισαχθεί από την LG Electronics.

 

Οφείλουμε να τονίσουμε πως η LGEHS αδυνατεί λογιστικώς, να πραγματοποιήσει την αντικατάσταση ή αναστροφή πώλησης προβληματικής συσκευής η οποία έχει αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχει εισαχθεί από την LGEHS. Σε τέτοιες περιπτώσεις, η απαίτηση του αγοραστή για αντικατάσταση της συσκευής, μπορεί να εξυπηρετηθεί μόνο από το κατάστημα αγοράς το οποίο έχει λειτουργήσει ως ο εισαγωγέας.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

 

Επειδη μεσα απο τοσες σελιδες δεν μπορεσα να καταλαβω τι ακριβως ισχυει για το G2 των 32Gb (που δεν εισαγεται επισημα απο την Lg στη χωρα μας), σχετικα με την καλυψη της εγγυησης απο την ελληνικη αντιπροσωπεια.

 

σας παραβαλω την απαντηση της Lg στο email που τους εστειλα:

"

Καλησπερα σας.

Θα ηθελα να ρωτησω αν καλυπτει η Lg Ελλαδος με εγγυηση 2 χρονων, το κινητο τηλεφωνο Lg G2, στην εκδοση των 32gb.

Ευχαριστω για το χρονο σας

 

 

Αγαπητέ κύριε,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η LG Electronics Ελλάς (LGEHS) καλύπτει εντός διετούς εγγύησης την επισκευή όλων των ευρωπαϊκών συσκευών LG με κατασκευαστικό πρόβλημα, oι οποίες έχουν αγοραστεί από ευρωπαϊκή χώρα ή από ελληνικό κατάστημα και δεν έχουν εισαχθεί από την LG Electronics.

 

Οφείλουμε να τονίσουμε πως η LGEHS αδυνατεί λογιστικώς, να πραγματοποιήσει την αντικατάσταση ή αναστροφή πώλησης προβληματικής συσκευής η οποία έχει αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχει εισαχθεί από την LGEHS. Σε τέτοιες περιπτώσεις, η απαίτηση του αγοραστή για αντικατάσταση της συσκευής, μπορεί να εξυπηρετηθεί μόνο από το κατάστημα αγοράς το οποίο έχει λειτουργήσει ως ο εισαγωγέας.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr

Ακριβώς ότι σου γράψανε ισχύει!

Καλύπτεται κανονικά το 32αρι αρκεί να είναι συσκευή που προορίζεται για Ευρωπαϊκή χώρα!

Απλά για το λόγο της μη επίσημης εισαγωγης, δεν μπορούν να σου κάνουν αντικατάσταση συσκευής, μόνο επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έτσι για δοκιμή το έβαλα στο τέρμα για πρώτη φορά και ακούγεται πολύ δυνατά.Δεν ξέρω αν φταίει που έχω cloudy.Σε σχέση με τα παλιά τα κινητά με κουμπιά που σε επαιρναν τηλέφωνο και άκουγε όλο το τετράγωνο,οκ δεν έχει καμία επαφή.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι έχω πρόβλημα με την πυξίδα. Περιστρεφω το κινητό γύρω από τον εαυτό του κ κουνιέται κ ο Βορράς. Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται ;
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν κατάφερα την πυξίδα να δουλέψει σωστά.... Όπως και τα διάφορα metal detectors... Απλά δεν με πολυνοιάζει γιατί αυτά τα χαρακτηριστικά στα κινητά τα θεωρώ "εφετζίδικα"
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την πυξίδα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gn.android.compass και δουλεύει μια χαρά

Ίσως στην αρχή να θέλει καλιμπράρισμα το οποίο δείχνει πως γίνεται

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι έχω πρόβλημα με την πυξίδα. Περιστρεφω το κινητό γύρω από τον εαυτό του κ κουνιέται κ ο Βορράς. Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται ;

 

Βοηθάει στη βαθμονόμηση της πυξίδας να κάνεις μερικά οχτάρια... θα το δεις να προτείνεται σε πολλά βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όταν την πρωτοεβαλα δούλευε μια χαρά. Κ άλλη μια που κατέβασα πάλι το ίδιο κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικο μου (αρουταριστο) Μια χαρά δυνατά ακούγονται οι ήχοι των ειδοποιήσεων. Δεν έχει θέμα. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το παω στο σερβις τις επομενες μερες και το εχω ρουταρισμενο σε 4,4 h, αν κανω απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αρκει;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το παω στο σερβις τις επομενες μερες και το εχω ρουταρισμενο σε 4,4 h, αν κανω απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αρκει;

 

Όχι δεν αρκεί

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το παω στο σερβις τις επομενες μερες και το εχω ρουταρισμενο σε 4,4 h, αν κανω απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αρκει;

 

Οχι βέβαια....!!! θέλει να βρεις από ΕΔΩ βάζοντας το ΙΜΕΙ την Rom, και την περνάς με LG Flash Tool 2014 τότε και μόνο τότε θα είσαι o.k.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το παω στο σερβις τις επομενες μερες και το εχω ρουταρισμενο σε 4,4 h, αν κανω απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αρκει;

 

Όλα αυτά που σου λένε είναι σωστά αν είσαι εντός εγγυήσεως.

Αν όχι κάνε μόνο επαναφορά...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα (θέλω να πιστεύω).

Η ιστορία μου έχει ως εξής: αγόρασα το G2 Από φίλο που τρελαινόταν για πειράγματα με custom roms, kernels κτλ. Εγώ του ζήτησα να μου το γυρίσει σε στοκ κατάσταση κι αυτός μέσω φλασαρίσματος μου το γύρισε στην 4.2.2, την πρώτη που είχε το κινητό για να αποφασίσω εγώ αν θέλω να πάω σε κιτ κατ και λολλιποπ. Αυτό όμως που παρατηρώ είναι ότι το κινητό "γκώνει" χωρίς λόγο. Δηλαδή, πήγα να κατεβάσω την 4.4 και η μπάρα εφαρμογών κολλούσε στη μέση της οθόνης, το κινητό δεν αποκρινόταν και πολλά άλλα. Το έκανα επαναφορά, προσπάθησα, κι μετά από 10 φορές κατέβηκε και εγκαταστάθηκε η 4.4 αλλά μου φαίνεται ότι το κινητό κολλάει και σε απλά θέματα (δηλαδή κάνει ώρα να εμφανίσει τα εικονίδια καθε φορά που το ξεκλειδώνω).

 

Τι να κάνω? Να το γυρίσω κι εγώ σε custom που πετούσε ή πιστεύετε ότι από τα πειράγματα κάτι "χάλασε" και μπορεί να μου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα? Αν γίνει το δέυτερο, δεν με πειράζει γιατί το πήρα σε τιμή σκότωμα (150) ενώ είναι πλήρως λειτουργικό και εφ'όσον έχω εγγύηση 1,5 χρόνο ακόμα δεν υπάρχει πρόβλημα να το αφήσω, το θέμα είναι μην το πειράξω και χαλάσει τίποτα και μετά δεν έχω εγγύηση.

 

Σας ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα (θέλω να πιστεύω).

Η ιστορία μου έχει ως εξής: αγόρασα το G2 Από φίλο που τρελαινόταν για πειράγματα με custom roms, kernels κτλ. Εγώ του ζήτησα να μου το γυρίσει σε στοκ κατάσταση κι αυτός μέσω φλασαρίσματος μου το γύρισε στην 4.2.2, την πρώτη που είχε το κινητό για να αποφασίσω εγώ αν θέλω να πάω σε κιτ κατ και λολλιποπ. Αυτό όμως που παρατηρώ είναι ότι το κινητό "γκώνει" χωρίς λόγο. Δηλαδή, πήγα να κατεβάσω την 4.4 και η μπάρα εφαρμογών κολλούσε στη μέση της οθόνης, το κινητό δεν αποκρινόταν και πολλά άλλα. Το έκανα επαναφορά, προσπάθησα, κι μετά από 10 φορές κατέβηκε και εγκαταστάθηκε η 4.4 αλλά μου φαίνεται ότι το κινητό κολλάει και σε απλά θέματα (δηλαδή κάνει ώρα να εμφανίσει τα εικονίδια καθε φορά που το ξεκλειδώνω).

 

Τι να κάνω? Να το γυρίσω κι εγώ σε custom που πετούσε ή πιστεύετε ότι από τα πειράγματα κάτι "χάλασε" και μπορεί να μου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα? Αν γίνει το δέυτερο, δεν με πειράζει γιατί το πήρα σε τιμή σκότωμα (150) ενώ είναι πλήρως λειτουργικό και εφ'όσον έχω εγγύηση 1,5 χρόνο ακόμα δεν υπάρχει πρόβλημα να το αφήσω, το θέμα είναι μην το πειράξω και χαλάσει τίποτα και μετά δεν έχω εγγύηση.

 

Σας ευχαριστώ πολύ! :)

Σε πρωτη φαση θα σε συμβουλευα να περασεις ξανα απ' την αρχη τη rom. Καθολου απιθανο κατι να μην "εκατσε" καλα! Ακομη και σε μαμα κατασταση το κινητο δουλευει πολυ καλα, δε δικαιολογουνται αυτα τα κολληματα. Αν πας λιγα ποστ πιο πισω (post #15090) θα βρεις πως θα κατεβασεις τη rom σου και πως να την περασεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα (θέλω να πιστεύω).

Η ιστορία μου έχει ως εξής: αγόρασα το G2 Από φίλο που τρελαινόταν για πειράγματα με custom roms, kernels κτλ. Εγώ του ζήτησα να μου το γυρίσει σε στοκ κατάσταση κι αυτός μέσω φλασαρίσματος μου το γύρισε στην 4.2.2, την πρώτη που είχε το κινητό για να αποφασίσω εγώ αν θέλω να πάω σε κιτ κατ και λολλιποπ. Αυτό όμως που παρατηρώ είναι ότι το κινητό "γκώνει" χωρίς λόγο. Δηλαδή, πήγα να κατεβάσω την 4.4 και η μπάρα εφαρμογών κολλούσε στη μέση της οθόνης, το κινητό δεν αποκρινόταν και πολλά άλλα. Το έκανα επαναφορά, προσπάθησα, κι μετά από 10 φορές κατέβηκε και εγκαταστάθηκε η 4.4 αλλά μου φαίνεται ότι το κινητό κολλάει και σε απλά θέματα (δηλαδή κάνει ώρα να εμφανίσει τα εικονίδια καθε φορά που το ξεκλειδώνω).

 

Τι να κάνω? Να το γυρίσω κι εγώ σε custom που πετούσε ή πιστεύετε ότι από τα πειράγματα κάτι "χάλασε" και μπορεί να μου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα? Αν γίνει το δέυτερο, δεν με πειράζει γιατί το πήρα σε τιμή σκότωμα (150) ενώ είναι πλήρως λειτουργικό και εφ'όσον έχω εγγύηση 1,5 χρόνο ακόμα δεν υπάρχει πρόβλημα να το αφήσω, το θέμα είναι μην το πειράξω και χαλάσει τίποτα και μετά δεν έχω εγγύηση.

 

Σας ευχαριστώ πολύ! :)

 

 

Κανε τα παρακάτω και να βρεις από ΕΔΩ (βάζοντας το ΙΜΕΙ) την Rom, και την περνάς με LG Flash Tool 2014 και θα είσαι o.k.;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια ....γιατί δεν κάνει αυτόματη εγγραφή του διαλόγου της κλίσεις (rec) και γραφή την συνομιλία μόνο αν πατήσω το rec...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικο μου (αρουταριστο) Μια χαρά δυνατά ακούγονται οι ήχοι των ειδοποιήσεων. Δεν έχει θέμα.

 

To μια χαρα δεν λεει κατι. Μια χαρα ακουγεται και το δικο μου. Πεντακαθαρα.

Αλλα στο 60% του volume των lumia925/N8 που ειχα πριν.

Εχω κρατησει ακριβως τα ιδια ringtones και η διαφορα στην συγκριση ειναι προφανης.

Οσοι απο μας κρεμονται απο την αφύπνιση του κινητου για να ξυπνησουν ειναι προβλημα, και οχι ασημαντο.

 

Με το rooting τι διορθωνεται ακριβως; Δεν ειναι θεμα "μικρου" ηχειου η ενταση;

Θα ηθελα να το δοκιμασω αλλα εν αναμονη της λολι δεν θελω να κανω πειραματα.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια ....γιατί δεν κάνει αυτόματη εγγραφή του διαλόγου της κλίσεις (rec) και γραφή την συνομιλία μόνο αν πατήσω το rec...???

Μπορείς με το G3 Tweaksbox να το κάνεις να ηχογραφεί αυτόματα!;)

To μια χαρα δεν λεει κατι. Μια χαρα ακουγεται και το δικο μου. Πεντακαθαρα.

Αλλα στο 60% του volume των lumia925/N8 που ειχα πριν.

Εχω κρατησει ακριβως τα ιδια ringtones και η διαφορα στην συγκριση ειναι προφανης.

Οσοι απο μας κρεμονται απο την αφύπνιση του κινητου για να ξυπνησουν ειναι προβλημα, και οχι ασημαντο.

 

Με το rooting τι διορθωνεται ακριβως; Δεν ειναι θεμα "μικρου" ηχειου η ενταση;

Θα ηθελα να το δοκιμασω αλλα εν αναμονη της λολι δεν θελω να κανω πειραματα.

Το ηχείο δεν είναι και οτι πιο ποιοτικότερο μπορείς να βρεις! Σε σύγκριση και 'γω με το Galaxy S2, είχε μεγάλη διαφορά στην ένταση. Πολύ χαμηλότερη στo G2!!

Με το root μπορείς να επέμβεις στο ανάλογο αρχείο του συστηματος, και ανεβάσεις τις τιμές στην ένταση ηχείου και ακουστικών (όπως εχω κάνει και 'γω). Μπορεις να την ανεβάσεις όσο θέλεις, απλά από κάποιο σημείο και πάνω αρχίζουν τα τριξίματα, ψάχνεις τι χρυσή τομή, εδω παίζει ρόλο η "δύναμη" του ηχειου!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...