Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στο Birdphone η διαφορα του G2 των 323 ευρω http://www.birdphone.gr/gr/prdid/fcd2d4da30834d15864ac3ffbe73468e/productinfo.aspx

και του G2 των 386 ευρω πια ειναι? http://www.birdphone.gr/gr/prdid/926f031ea108431289288684bfef012a/productinfo.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια στο Birdphone η διαφορα του G2 των 323 ευρω http://www.birdphone.gr/gr/prdid/fcd2d4da30834d15864ac3ffbe73468e/productinfo.aspx

και του G2 των 386 ευρω πια ειναι? http://www.birdphone.gr/gr/prdid/926f031ea108431289288684bfef012a/productinfo.aspx

Μάλλον το ακροβότερο είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας, πάντως εγώ το πήρα για την σύζυγο στα 289 από φυσικό κατάστημα σκρουτζομάγαζου, είναι τελευαταία παρτίδα (408) και δεν έχει κανένα πρόβλημα, + δώρο μία θήκη!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ακροβότερο είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας, πάντως εγώ το πήρα για την σύζυγο στα 289 από φυσικό κατάστημα σκρουτζομάγαζου, είναι τελευαταία παρτίδα (408) και δεν έχει κανένα πρόβλημα, + δώρο μία θήκη!

 

Αν μπορεις πες μου απο που το πηρες και αν το εχει σε λευκο?

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα το LG G2 D802 από το kaizerstore.gr. Μου ήρθε μέσα σε 20 ώρες.

Ως πρώην χρήστης του Nexus 5, (θα μου πείτε τώρα, τι έκανες τώρα σιγά τις διαφορές που έχει) το LG G2 είναι φανταστικό.

Φανταστική μπαταρία, μιας και που είχα απογοητευτεί από άλλες συσκευές (*cough* Nexus 5 *cough* :ninja: ),

Απίστευτη οθόνη και κομψότατο design!!! :cool:

 

Ως νέος χρήστης, τι μου προτείνεται (kernel, firmware κτλ) για την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αυτή συσκευή???

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα το LG G2 D802 από το kaizerstore.gr. Μου ήρθε μέσα σε 20 ώρες.

Ως πρώην χρήστης του Nexus 5, (θα μου πείτε τώρα, τι έκανες τώρα σιγά τις διαφορές που έχει) το LG G2 είναι φανταστικό.

Φανταστική μπαταρία, μιας και που είχα απογοητευτεί από άλλες συσκευές (*cough* Nexus 5 *cough* :ninja: ),

Απίστευτη οθόνη και κομψότατο design!!! :cool:

 

Ως νέος χρήστης, τι μου προτείνεται (kernel, firmware κτλ) για την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αυτή συσκευή???

Σου προτείνουμε να πας στο θέμα με τις βελτιώσεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το παρηγγειλα για την αδερφη μου απο kaiserstore το 32αρι και σημερα που το εφεραν παρατηρησα οτι εχει καμενο pixel τι κανουμε τωρα παιζει αντικατασταση η επειδη ειναι 32αρι μπααα;!:(

 

Φυσικα και παιζει αντικασταση εχεις μια βδομαδα καιρο θα στο ειπαν και απο το μαγαζι,οπως σε εμενα υποθετω,αν και γω οτι εχω παρει απο εκει δε χρειαστηκα τπτ.ΜΕΓΙΑ.:):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα το LG G2 D802 από το kaizerstore.gr. Μου ήρθε μέσα σε 20 ώρες.

Ως πρώην χρήστης του Nexus 5, (θα μου πείτε τώρα, τι έκανες τώρα σιγά τις διαφορές που έχει) το LG G2 είναι φανταστικό.

Φανταστική μπαταρία, μιας και που είχα απογοητευτεί από άλλες συσκευές (*cough* Nexus 5 *cough* :ninja: ),

Απίστευτη οθόνη και κομψότατο design!!! :cool:

 

Ως νέος χρήστης, τι μου προτείνεται (kernel, firmware κτλ) για την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αυτή συσκευή???

 

Και εγώ από το kaizerstore το πήρα το συνιστώ και εγώ για αγορά τηλεφώνου άφοβα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το kaizerstore,2 ειχε ολα κ ολα και τα πηρατε εσεις?

Δε το βρισκω σημερα που κοιταω.Μετα το επομενο ειναι το birdphone που εμπιστευομαι αλλα η τιμη ανεβαινει αρκετα για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το kaizerstore,2 ειχε ολα κ ολα και τα πηρατε εσεις?

Δε το βρισκω σημερα που κοιταω.Μετα το επομενο ειναι το birdphone που εμπιστευομαι αλλα η τιμη ανεβαινει αρκετα για μενα.

Τρία είχςε το τρίτο το πήρα εγώ!:p

Παρτους τηλεφωνο, θα σου πουν ποτε παραλαμβανουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το kaizerstore,2 ειχε ολα κ ολα και τα πηρατε εσεις?

Δε το βρισκω σημερα που κοιταω.Μετα το επομενο ειναι το birdphone που εμπιστευομαι αλλα η τιμη ανεβαινει αρκετα για μενα.

 

Και εγώ περίμενα να το φέρουν πάντως σε λευκό δεν το είχαν.. Και τους είχα στείλε mail.. βασικά είχα στείλει σε 7 μαγαζιά με πολλές καλές αξιολογήσεις και το kaizerstore μου είχε απαντήσει αμέσως ενώ όλα τα άλλα έκαναν και μέρες να μου απαντήσουν. Από εκεί σιγά σιγά με έψησε να το πάρω από εκεί.. Και με το που το έβαλαν διαθέσιμο το τσίμπισα. Δεν περιμένεις σε αυτά τα πράματα πάντως πρέπει να είσαι σβέλτος ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε να μου πειτε για το οσον αφορα για το gps Sygic Navigation (οχι το trucks) ποιοι χάρτες ειναι καλυτεροι να δουλευουμε στο g2 μας ?? Οι tom tom χαρτες π.χ (grc.ta.2014.06) ή η NAVTEQ (grc.nt.2014.09) Επισης δουλευω και αλλες χωρες οπως π.χ βελγιο και γενικα μεσα απο την ευρωπη..!! Επισης μαμα η εφαρμογη αν την αγωρασεις απο το playstore για τα smartphone ποιους χαρτες βαζει τους tomtom η navteq?? Μιλαω γενικα οι NAVTEQ ή η tom tom ειναι καλυτεροι για το αυτοκινητο και ποιο ενημερωμενοι και ποιες ειναι οι διαφορες τους ?? Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περίμενα να το φέρουν πάντως σε λευκό δεν το είχαν.. Και τους είχα στείλε mail.. βασικά είχα στείλει σε 7 μαγαζιά με πολλές καλές αξιολογήσεις και το kaizerstore μου είχε απαντήσει αμέσως ενώ όλα τα άλλα έκαναν και μέρες να μου απαντήσουν. Από εκεί σιγά σιγά με έψησε να το πάρω από εκεί.. Και με το που το έβαλαν διαθέσιμο το τσίμπισα. Δεν περιμένεις σε αυτά τα πράματα πάντως πρέπει να είσαι σβέλτος ;)

 

Και στο birdphone που εκανα μια ερωτηση το επομενο πρωι με πηραν τηλεφωνο για να μου απαντησουν στο email.

Απο εκει εχω παρει 2 κινητα note 1-2 και απ οτι με βλεπω μαλλον και το G2 απο εκει θα το παρω αν δε φερει το λευκο το kaizer.

 

Επισης το kaizershop με το kaizerstore δεν ειναι τα ιδια να φανταστω.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το autorec την εκανε την ζημια ... ακριβως το ιδιο ειχα παθει κι εγω ...

και το ειχα βγαλει το νοκ , τωρα γυρισα σε μια παλιοτερη εκδοση απο back up , g3 ui εννοειται και εφτιαξε απο μονο του :p !

 

μηπως αν ρωτησεις στο xda να στο λυσουν , δεν μπορει να το παθαμε μονο εμεις :lol::lol:

 

Τελικά το autorec είχε κάνει τη ζημιά με το Knock Code, έβαλα από την αρχή την f και root, χωρίς να χρησιμοποιήσω autorec και τώρα δουλεύει το Knock Code όπως έπρεπε.

 

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και τις χρήσιμες συμβουλές!!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το autorec είχε κάνει τη ζημιά με το Knock Code, έβαλα από την αρχή την f και root, χωρίς να χρησιμοποιήσω autorec και τώρα δουλεύει το Knock Code όπως έπρεπε.

 

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και τις χρήσιμες συμβουλές!!!

Ωραιος!!.........:)

Μας λυθηκε και αυτη η απορια!

Link to comment
Share on other sites

Για λιγο προχτες; που κοιταγα στο σκρουτζ για 32αρι δεν υπηρχε κανεις.Να ξερετε οτι εκανε τη διαφορα το οτι επισημα η αντιπροσωπεια το καλυπτει με εγγυηση και ετσι πολυς κοσμος το παιρνει λογω μνημης.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το autorec είχε κάνει τη ζημιά με το Knock Code, έβαλα από την αρχή την f και root, χωρίς να χρησιμοποιήσω autorec και τώρα δουλεύει το Knock Code όπως έπρεπε.

 

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και τις χρήσιμες συμβουλές!!!

 

 

Και επειδή σήμερα είναι Κυριακή (άρα χρόνος για σκάλισμα του LG G2) κάποιος άλλος τρόπος εκτός από autorec για να περάσω custom recovery υπάρχει;

 

Κι άλλη μια ερώτηση. Με stock firmware f και μόνο root, τι γίνεται με xposed για να βάλω διάφορα mod; Προχωράω κανονικά όπως ο οδηγός για ζελεδάκι (Κατεβάζω το xposed.apk κτλ κτλ); Χρειάζομαι Custom Recovery;

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή σήμερα είναι Κυριακή (άρα χρόνος για σκάλισμα του LG G2) κάποιος άλλος τρόπος εκτός από autorec για να περάσω custom recovery υπάρχει;

 

Κι άλλη μια ερώτηση. Με stock firmware f και μόνο root, τι γίνεται με xposed για να βάλω διάφορα mod; Προχωράω κανονικά όπως ο οδηγός για ζελεδάκι (Κατεβάζω το xposed.apk κτλ κτλ); Χρειάζομαι Custom Recovery;

 

Εγω περασα με flashify το TWRP και μετα φλασαρα απο recovery το τελευταιο Philz touch.

Το Xposed δεν χρειαζεται custom recovery,μονο ρουτ κανει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα με flashify το TWRP και μετα φλασαρα απο recovery το τελευταιο Philz touch.

Το Xposed δεν χρειαζεται custom recovery,μονο ρουτ κανει.

 

Ευχαριστώ πολύ panosfx, ξεκινάω το σκάλισμα...

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα με flashify το TWRP και μετα φλασαρα απο recovery το τελευταιο Philz touch.

Το Xposed δεν χρειαζεται custom recovery,μονο ρουτ κανει.

Σε 4.4.2 ή σε ζελεδακι ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω το flashify σε kit kat δεν δουλευει για να περασεις recovery, αν δοκιμασε καποιος ας μας πει.

Σε jelly bean με flashify ειχα βαλει και 'γω TWRP.......και μετα Philz, αλλα νομιζω σε kit kat δε δουλευει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα. Τλκ η μπαταρία μόνο σ εμένα κρατάει 2,5-3 ώρες ανοιχτή οθόνη;

Δεν ξερω αν εισαι ο μονος, αλλα νομιζω εχουμε λιγο διαφορα εε.... κοιταξε το...:D

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=49121&d=1409306278

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω το flashify σε kit kat δεν δουλευει για να περασεις recovery, αν δοκιμασε καποιος ας μας πει.

Σε jelly bean με flashify ειχα βαλει και 'γω TWRP.......και μετα Philz, αλλα νομιζω σε kit kat δε δουλευει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω αν εισαι ο μονος, αλλα νομιζω εχουμε λιγο διαφορα εε.... κοιταξε το...:D

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=49121&d=1409306278

 

Οπα οπα...3g ενεργοποιημένο όλη την ώρα; Με τι κερνελ κ ρομ είσαι; Η διαφορά είναι τεράστια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και παρακολουθώ όσο μπορώ το thread, κάπου λίγο το 'χω χάσει απο φόβο μην κάνω τίποτα στο κινητό. Είμαι στην V20d με root μόνο, και θέλω να περάσω με το Flash Tool 2014 την V20f για να λειτουργούν σωστά Viber και Skype.

Είδα στο Xda πως πολλοί είχαν πρόβλημα δηλ κόλλησε η διαδικασία και είχαν bootloop, μέχρι και πιο χοντρό που κάποιος δεν μπορούσε ούτε σε Download Mode να μπεί.

Απο τι μπορεί να πάει κάτι στραβά? Μήπως θα χω θέμα επειδή είμαι ρουτ?

Να κάνω καλύτερα Hard Reset πριν το φλασάρισμα (μιας και φεύγει το root όπως είπε ο φίλος παραπάνω)?

 

Καμιά βοήθεια? Κανείς ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Το skype δουλεύει όποτε θυμάται, με το Viber δεν μπορείς να κάνεις κλήση και όταν το επιχειρείς συνήθως κρασάρει

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γι'αυτό θέλω να βάλω την F, όλοι λένε οτι λειτουργούν μια χαρά

Σωστός!!!

Με την F όλα πάνε καλά (τα voip), ακόμα και με το Facebook (Πρόσφατα το ανακάλυψα)

Link to comment
Share on other sites

Off topic. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη σελίδα του eBay; Δεν μπορώ να μπω από πουθενά. θέλω να παραγγείλω μία tempered glass ζελατίνα για το G2 και δε μου ανοίγει σελίδα, ούτε από υπολογιστή, ούτε από tablet, αλλά ούτε και από την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...