Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον στις 60 ωρες ως τωρα οθονη 22% δηλαδη 13.5 ωρες ενεργη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ποσοστο μπαταριας 66% αυτη τη στιγμη που γραφω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση...

 

παρατηρώ ότι τα MB μου καταναλώνονται πολύ γρηγορότερα τώρα με το G2, απ΄ότι γινόταν με το SIII mini. Φαντάζομαι ότι αυτό γίνεται λόγω 4g. Η χρήση που κάνω δεν έχει αλλάξει.

 

Τι μπορώ να κάνω για να μειώσω την κατανάλωση ; Γίνεται να απενεργοποιηθεί το 4g ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση...

 

παρατηρώ ότι τα MB μου καταναλώνονται πολύ γρηγορότερα τώρα με το G2, απ΄ότι γινόταν με το SIII mini. Φαντάζομαι ότι αυτό γίνεται λόγω 4g. Η χρήση που κάνω δεν έχει αλλάξει.

 

Τι μπορώ να κάνω για να μειώσω την κατανάλωση ; Γίνεται να απενεργοποιηθεί το 4g ;

 

Δεν είναι το 4g αλλά ότι εκεί τα έβλεπες όλα mini ενώ εδώ όχι. Το 4g έχει να κάνει με την ταχύτητα διακίνησης των ΜΒ και όχι με τον όγκο. Πιθανότατα έχεις αυξήσει και την χρήση χωρίς να το καταλάβεις λόγω του ότι είναι πιο ευχάριστη και ξεκούραστη η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στις 60 ωρες ως τωρα οθονη 22% δηλαδη 13.5 ωρες ενεργη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ποσοστο μπαταριας 66% αυτη τη στιγμη που γραφω.

Τι 13,5 ώρες? Σου λέει ότι ήταν ανοιχτή 13,5 ώρες??? Το ποσοστό δεν είναι αναλογικό της διάρκειας χωρίς φόρτισης αλλά της διάρκειας που το κινητό είναι σε χρήση!!!!

Δηλαδή από τις 60 ώρες, εσύ χρησιμοποιήσεις το κινητό 3 ώρες για παράδειγμα και αρα το 22% θα σημαίνει το 22% του 3 ώρες.

Αν κανείς κλικ πάνω στην επιλογή οθόνη τότε θα δεις τον χρόνο που ήταν αυτή ανοιχτή. Στον λέει!

 

Απέχουμε κανέναν αιώνα από το να έχουμε κινητά τέτοια με διάρκεια μπαταρίας 5-6 μέρες και οθόνη 30 ώρες χρήσης.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω το τελευταιο firmware D80220f και δεν με βαζε στο recovery mode

 

περιμενετε το επισημο filmware!μηπως δεν τα πατας σωστα?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Djkostas20 εχεις δικιο δεν ηξερα λοιπον η οθονη ανοιχτη 2.5 ωρες στις 60.Αλλα και παλι νομιζω ειναι πολυ καλη η αυτονομια του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ομως να σημειωσω οτι wi fi. Data gps ειναι μονιμα ανοιχτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το 4g αλλά ότι εκεί τα έβλεπες όλα mini ενώ εδώ όχι. Το 4g έχει να κάνει με την ταχύτητα διακίνησης των ΜΒ και όχι με τον όγκο. Πιθανότατα έχεις αυξήσει και την χρήση χωρίς να το καταλάβεις λόγω του ότι είναι πιο ευχάριστη και ξεκούραστη η οθόνη.

 

Παιδιά η χρήση στη χειρότερη είναι η ίδια αν όχι λιγότερη.

 

Ένα Shazam ανοίγω να κάνω 2 tags και μου έφυγαν καμιά 40αριά MB. Αυτό δε συνέβαινε παλιά. Τα mail μου ανοίγω και μου φεύγουν πάλι τα MB. Δεν κάνω τίποτα άλλο. Και μάλιστα είμαι πολύ προσεκτικός και τα κλείνω κατευθείαν τα δεδομένα μόλις δω αυτό που θέλω. Είμαι σίγουρος ότι φεύγουν πιο γρήγορα με ίδια χρήση.

 

Όσο για την ένδειξη "4g", όχι δεν την έχω δει. Ένα "E" βλέπω και ενίοτε ένα "H", χωρίς να ξέρω τι είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η χρήση στη χειρότερη είναι η ίδια αν όχι λιγότερη.

 

Ένα Shazam ανοίγω να κάνω 2 tags και μου έφυγαν καμιά 40αριά MB. Αυτό δε συνέβαινε παλιά. Τα mail μου ανοίγω και μου φεύγουν πάλι τα MB. Δεν κάνω τίποτα άλλο. Και μάλιστα είμαι πολύ προσεκτικός και τα κλείνω κατευθείαν τα δεδομένα μόλις δω αυτό που θέλω. Είμαι σίγουρος ότι φεύγουν πιο γρήγορα με ίδια χρήση.

 

Όσο για την ένδειξη "4g", όχι δεν την έχω δει. Ένα "E" βλέπω και ενίοτε ένα "H", χωρίς να ξέρω τι είναι αυτά.

Edge και hsdpa νομίζω είναι αυτά που βλέπεις. Το ένα είναι αργό και το δεύτερο νομίζω ότι είναι ανάμεσα στο 3 και στο 4G

Link to comment
Share on other sites

Τι 13,5 ώρες? Σου λέει ότι ήταν ανοιχτή 13,5 ώρες??? Το ποσοστό δεν είναι αναλογικό της διάρκειας χωρίς φόρτισης αλλά της διάρκειας που το κινητό είναι σε χρήση!!!!

Δηλαδή από τις 60 ώρες, εσύ χρησιμοποιήσεις το κινητό 3 ώρες για παράδειγμα και αρα το 22% θα σημαίνει το 22% του 3 ώρες.

Αν κανείς κλικ πάνω στην επιλογή οθόνη τότε θα δεις τον χρόνο που ήταν αυτή ανοιχτή. Στον λέει!

 

Απέχουμε κανέναν αιώνα από το να έχουμε κινητά τέτοια με διάρκεια μπαταρίας 5-6 μέρες και οθόνη 30 ώρες χρήσης.

Για να είναι εντελώς σαφές, το ποσοστό δεν αναφέρεται ποτέ σε χρόνο αλλά σε ενέργεια μπαταρίας.

Δηλαδή αν η μπαταρία είναι στο 10% και ένα υποσύστημα λέει ότι κατανάλωσε 50% μπαταρία, εννοεί ότι του έφαγε το 45% της συνολικής ενέργειας της μπαταρίας (0.5*0.9), ακόμη κι αν δούλεψε μόνο 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω το τελευταιο firmware D80220f και δεν με βαζε στο recovery mode

Έχεις βάλει custom recovery κ δεν σε βάζει;γτ αν δεν έχεις βάλει δεν μπορείς να φλασαρεις μόνος σου με την στοκ ρικοβερι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδες λογικα θα παρω αυριο το κινητο..

ποια παρτιδα πρεπει να αποφυγω και που φαινεται??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδες λογικα θα παρω αυριο το κινητο..

ποια παρτιδα πρεπει να αποφυγω και που φαινεται??

 

αναλογα απο που θα το παρεις?Λογικα να ειναι ευρωπαικο κοιτα οχι απο εμιρατα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Djkostas20 εχεις δικιο δεν ηξερα λοιπον η οθονη ανοιχτη 2.5 ωρες στις 60.Αλλα και παλι νομιζω ειναι πολυ καλη η αυτονομια του.[

Ομως να σημειωσω οτι wi fi. Data gps ειναι μονιμα ανοιχτα.

 

Ναι ρε άμα ήταν διαφορετικά για μιλάγαμε για superphone άσε που θα είχαμε λύσει το ενεργειακό πρόβλημα παγκοσμίως! :p:p:p

Μια χαρά είναι! Εγώ τα location/gps έχω πάντα κλειστά. Δεν έχουν λόγο ύπαρξης στην χρήση μου.

 

Για να είναι εντελώς σαφές, το ποσοστό δεν αναφέρεται ποτέ σε χρόνο αλλά σε ενέργεια μπαταρίας.

Δηλαδή αν η μπαταρία είναι στο 10% και ένα υποσύστημα λέει ότι κατανάλωσε 50% μπαταρία, εννοεί ότι του έφαγε το 45% της συνολικής ενέργειας της μπαταρίας (0.5*0.9), ακόμη κι αν δούλεψε μόνο 5 λεπτά.

 

Μάλιστα! Δεν το ήξερα αυτό. Ενδιαφέρον. Απλά θεωρούσα ότι σίγουρα το ποσοστό αναφέρεται για τη διάρκεια χρήσης του τηλεφώνου και όχι κατά τη διάρκεια deep sleep.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σκαει η καμερα?τι εννοεις

 

οταν λεω σκαει η καμερα εννοω οτι με το volume down παρατεταμενο πατημα στην μικρη οθονη του quickwindow εμφανιζεται η καμερα κ τραβαει φωτογραφιες κανονικοτατα χωρις καν να ανοιξεις την συγκεκριμενη θηκη

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω σκαει η καμερα εννοω οτι με το volume down παρατεταμενο πατημα στην μικρη οθονη του quickwindow εμφανιζεται η καμερα κ τραβαει φωτογραφιες κανονικοτατα χωρις καν να ανοιξεις την συγκεκριμενη θηκη

 

Αυτό συμβαίνει και χωρίς την θήκη και στο up επίσης ανοίγει το quick memo.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει και χωρίς την θήκη και στο up επίσης ανοίγει το quick memo.

 

ναι απλα δειχνει την καμερα στο μικρο παραθυρο της θηκης κ ειναι οντως ευχρηστο κ εντυπωσιακο... το quickmemo δεν ανοιγει στο quickwindow case.....

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εχω να το φορτισω εδω και 52,5 ωρες και ειναι στο 50% εχω την εντυπωση οτι απο τοτε που του εβαλα την θηκη εχει ανεβει η αυτονομια του περισσοτερο.,,ξερω φαινεται γελοιο...:O:O:O
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Παρατήρησα χθες ενα bug στην κάμερα.

Σε σκοτεινό χωρο οταν παταω να εστιάσει δεν ανάβει φλας παρα μόνο οταν πατήσω να βγάλει φωτογραφία, με αποτελεσμα όλες οι νυχτερινές να βγαίνουν θολές.

Έχετε κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εχω να το φορτισω εδω και 52,5 ωρες και ειναι στο 50% εχω την εντυπωση οτι απο τοτε που του εβαλα την θηκη εχει ανεβει η αυτονομια του περισσοτερο.,,ξερω φαινεται γελοιο...:O:O:O

 

Δεν είναι η θήκη... Φαντάζομαι το κινητό είναι καινούριο. Αυτό σημαίνει ότι όσο περνάνε οι μέρες και οι κύκλοι φόρτισης τόσο "στρώνει" το κινητό και μεγαλώνει η αυτονομία σε σχέση με την αρχή. Καθώς και εσύ χωρίς να το καταλαβαίνεις ασχολείσαι όλο και λιγότερο μαζί του.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μωρε σα ναχεις δικιο ναι ειναι καινουργιο και σημερα ειναι η τριτη μερα χωρις φορτιση στο 47%.Χρηση κανω λογικη τα εχω ολα ανοιχτα ομως και δεδομενα παντα γιατι θελω να συγχρονιζει ο καιρος εχω κολλημα.Ολα μου τα γραπτα στο φορουμ και φβ ααπο δω το λαπτοπ το εχω σε αεργια.Το s3 που ειχα πριν με την ιδια χρηση δεν με εβγαζε πανω απο 26 ωρες αααντε 29.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Παρατήρησα χθες ενα bug στην κάμερα.

Σε σκοτεινό χωρο οταν παταω να εστιάσει δεν ανάβει φλας παρα μόνο οταν πατήσω να βγάλει φωτογραφία, με αποτελεσμα όλες οι νυχτερινές να βγαίνουν θολές.

Έχετε κάποια λύση?

Δοκίμασε τη snap camera. Έχει επιλογή να μένει μόνιμα ανοικτό το flash.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...