Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατας volume (-) + power και μολις δειξει το σηματακι της lg, θα πατησεις volume (-) + volume (+) και θα σε βαλει στο κρυφο μενου για να μπορεσεις να κανεις factory recet. Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πατας volume (-) + power και μολις δειξει το σηματακι της lg, θα πατησεις volume (-) + volume (+) και θα σε βαλει στο κρυφο μενου για να μπορεσεις να κανεις factory recet.

Τελικα φιλε μου γνωριζεις οσα πρεπει και δεν γνωριζουν ολοι αυτοι εκει μεσα στην lg οι αχρηστοι. Μου ειπαν αλλο συνδυασμο πληκτρων. Και η procordia τι να πω γιαυτην που μου ειπε οτι θα το κανουν περνωντας νεο λογισμικο και μου ζητησαν 30€.. χιλια ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικό μου 405 σειρα, 6BA (Βαλτικο) σε λευκό από Kaiserstore.

 

Φορούσε ήδη Κιτκατ με Κnoc Code,

 

Γραμμες ειδα ισα ισα πολυ κοντα κατω απο λαμπα ( <6cm ) αλλα ηταν πολυ πυκνες,δεν διακρινω κατι αλλο.

 

GPS Test έπιασε 16 δορυφόρους σε 4-5 sec έξω (ήμουν στον 2ρο στο μπαλκόνι απο την μεριά του ακάλυπτου) αν αυτο βοηθαει.

 

Προβλημα με ακουστικα δεν εχω κατα 99%.

 

Περισσότερες εντυπωσεις σε κανα 2-3 μερες.

Edited by GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε μου γνωριζεις οσα πρεπει και δεν γνωριζουν ολοι αυτοι εκει μεσα στην lg οι αχρηστοι. Μου ειπαν αλλο συνδυασμο πληκτρων. Και η procordia τι να πω γιαυτην που μου ειπε οτι θα το κανουν περνωντας νεο λογισμικο και μου ζητησαν 30€.. χιλια ευχαριστω

 

Εχουμε πει παρα πολλες φορες πως σε αυτο το forum προσπαθουμε να βοηθουμε στο πλαισιο των δυνατοτητων μας φυσικα! Να εισαι καλα φιλε!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό 2 βδομάδες περίπου και μερικές μέρες τωρα, παρατήρησα ένα πρόβλημα στην οθόνη.

Φαίνεται σαν να τρεμοπαίζει η φωτεινότητα, σαν να πέφτει λίγο κ να ξανανεβαίνει στο φυσιολογικό.

Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν συμβαίνει πάντα. Μόνο μερικές φορές

 

Δεν το έχω στο αυτόματο. Το έχω βάλει στο 50% περίπου.

Γνωρίζει κανείς τιποτα σχετικό?

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.... κατοχος του g2 απο σημερα σειρα 404 6RO (ρουμανια) με εκδοση 4.2.2

Ερωτηση: Να κανω αναβαθμιση? Ακουω γνωμες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.... κατοχος του g2 απο σημερα σειρα 404 6RO (ρουμανια) με εκδοση 4.2.2

Ερωτηση: Να κανω αναβαθμιση? Ακουω γνωμες

Θα πέσει η διάρκεια μπαταρίας σου, τίποτα άλλο από αρνητικά.

Τη μέρα τη βγάζεις έτσι κι αλλιώς βέβαια εκτός κι αν κάνεις τρελή χρήση όλη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας κάποια post για το πρόβλημα της υπερθέρμανσης αυτό που συμπεράνω εγώ σαν κυρία αιτία του προβλήματος είναι η αναβάθμιση του κινητού φέρνοντας το knock code στο G2. ...Επίσης σε ένα άλλο thread για το g2 διάβασα ότι το τελευταίο update ζεσταίνει το κινητό παραπάνω. .... Αν επικοινωνήσει κάποιος με LG ας το αναφέρει αν μπορεί να το έχουν στα υπόψην τους. ...
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για προβλήματα μέτριας ηχητικής ποιότητας συνομιλίας και χαμηλή ένταση στο ακουστικό.

Ισχύει όντως κάτι τέτοιο για κινητό τέτοιας κατηγορίας; :confused:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω με ένα μοντέλο ελληνικης αντιπροσωπειας το θεματάκι με τις βιντεοκλήσεις στο skype που έχω διαβασει σε προηγούμενες σελίδες. Υπάρχει καποια λύση τελικα η περιμένουμε update;
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για προβλήματα μέτριας ηχητικής ποιότητας συνομιλίας και χαμηλή ένταση στο ακουστικό.

Ισχύει όντως κάτι τέτοιο για κινητό τέτοιας κατηγορίας; :confused:

 

Σε cloudyflex υπάρχει ένα θεματακι αν μιλάς για στοκ, κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι ακόμη.

Δεν μπορώ να βρω τρόπο μέσω LG PC Suite να διαχειριστώ τις επαφές μου.

Υπάρχει κάποια επιλογή που δεν γνωρίζω ή κάποιος άλλος τρόπος;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για προβλήματα μέτριας ηχητικής ποιότητας συνομιλίας και χαμηλή ένταση στο ακουστικό.

Ισχύει όντως κάτι τέτοιο για κινητό τέτοιας κατηγορίας; :confused:

 

Ισχυει και με το παραπανω. Στο δικο μου μαλιστα θα τη χαρακτηριζα ως κακη την ποιοτητα συνομιλιας. Αγγλικο ειναι το Lg μου. Σωθηκα με την απιστευτη ποιοτητα σε αυτον τον τομεα του Nexus 5 που πηρα. Μερα με νυχτα η διαφορα! Αν συγκρινεις και τις οθονες τους τοτε θα καταλαβεις ποσο σκοτεινη ειναι η οθονη του G2... Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

εσεις που εχετε δηθεν προβλημα, εχετε ενεργοποιησει το Noise cancelling ?

 

 

και δεν παιζει ρολο αν ειναι αγγλικο ή οχι το τηλεφωνο. ελεος επιτελους με αυτο τον διαχωρισμο.

Link to comment
Share on other sites

εσεις που εχετε δηθεν προβλημα, εχετε ενεργοποιησει το Noise cancelling ?

 

 

και δεν παιζει ρολο αν ειναι αγγλικο ή οχι το τηλεφωνο. ελεος επιτελους με αυτο τον διαχωρισμο.

 

Φυσικά και το έχω ενεργοποιημένο. Τα ίδια χάλια...

Link to comment
Share on other sites

εσεις που εχετε δηθεν προβλημα, εχετε ενεργοποιησει το Noise cancelling ?

 

 

και δεν παιζει ρολο αν ειναι αγγλικο ή οχι το τηλεφωνο. ελεος επιτελους με αυτο τον διαχωρισμο.

 

Από που ενεργοποιείτε;

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

καποια προβληματα που ειχαν αναφερθει σχετικα με το gps , εχουν λυθει, ρωταω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω.

 

Καποια αλλα προβληματα εχει παρουσιασει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και με το παραπανω. Στο δικο μου μαλιστα θα τη χαρακτηριζα ως κακη την ποιοτητα συνομιλιας. Αγγλικο ειναι το Lg μου. Σωθηκα με την απιστευτη ποιοτητα σε αυτον τον τομεα του Nexus 5 που πηρα. Μερα με νυχτα η διαφορα! Αν συγκρινεις και τις οθονες τους τοτε θα καταλαβεις ποσο σκοτεινη ειναι η οθονη του G2... Αυτα.

 

Πάντως νομίζω το LG πολλοί το προτιμούν διότι έχει τρελή φωτεινότητα σε σχέση με τα άλλα(σε συνθήκες ηλίου κλπ) (που προσωπικά πιστεύω ισχύει γιατί με το σ3 δεν έβλεπα τίποτα στον ήλιο. Ενώ τώρα φοράω γυαλιά ηλίου και βλέπω και κομπλέ .

 

Αν λες για τα χρώματα με dorimanx kernel και faux enchantment τα ρυθμίζεις ανάλογα με τις προτιμήσεις σου.

 

Όσο για το noise cancelation ισχύει πως αν είναι ενεργοποιημενο δεν ακουγεσαι καλά. Οπότε απενεροποιησε το

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και με το παραπανω. Στο δικο μου μαλιστα θα τη χαρακτηριζα ως κακη την ποιοτητα συνομιλιας. Αγγλικο ειναι το Lg μου. Σωθηκα με την απιστευτη ποιοτητα σε αυτον τον τομεα του Nexus 5 που πηρα. Μερα με νυχτα η διαφορα! Αν συγκρινεις και τις οθονες τους τοτε θα καταλαβεις ποσο σκοτεινη ειναι η οθονη του G2... Αυτα.

 

Αυτό με την οθόνη σίγουρα δεν ισχύει. Δες βιντεάκια συγκριτικών στο Youtube. Το Nexus 5 έχει σχεδόν ίδια οθόνη , λίγο κατώτερη ως προς καποιες παραμέτρους οθόνη. Έρχομαι από S4 , iphone 5s , xperia z1 compact και νομίζω ότι το G2 μαζί με το Iphone έχουν την καλύτερη ποιότητα κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Θα πει κάποιος από που ενεργοποιείτε το Noise canceling; Τόσο μυστικό είναι;
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη σίγουρα δεν ισχύει. Δες βιντεάκια συγκριτικών στο Youtube. Το Nexus 5 έχει σχεδόν ίδια οθόνη , λίγο κατώτερη ως προς καποιες παραμέτρους οθόνη. Έρχομαι από S4 , iphone 5s , xperia z1 compact και νομίζω ότι το G2 μαζί με το Iphone έχουν την καλύτερη ποιότητα κλήσης.

Δε χρειαζεται να δω κανενα βιντεο στο youtube. Εχω και τις δυο συσκευες και ειναι ακριβως ετσι οπως ανεφερα. Κανετε συγκριτικο με το nexus 5 και θα καταλαβετε τι εννοω. Τα "ετσι μου ειπαν" και τα "ετσι ειδα στο youtube" τα ακουω βερεσε. Δειτε και βαθμολογιες στο gsmarena και θα καταλαβετε...

Link to comment
Share on other sites

Θα πει κάποιος από που ενεργοποιείτε το Noise canceling; Τόσο μυστικό είναι;

 

Ρυθμίσεις->

Ρυθμίσεις κλήσεων (καρτέλα "Δίκτυα")->

Βελτίωση φωνής

...αλλά να μείνει μεταξύ μας :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->

Ρυθμίσεις κλήσεων (καρτέλα "Δίκτυα")->

Βελτίωση φωνής

...αλλά να μείνει μεταξύ μας :)

Να σε καλά.

 

Μα την Παναγία δεν θα το πω σε κανέναν:X

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...