Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα μολις το ειδα και εγω. . θα με κανουν να αλλαξω κινητο νωριτερα απο οτι υπολογιζα:) Θα αφησω μαλλον το τιμημενο galaxy s2 και θα παμε σε G2. Τι λετε καλα κανω;:lol::lol:

Και εγω απο s2 σε G2 32 giga πηγα.. Θα παθεις πλακα με τη διαφορα, δε σου λεω τιποτε αλλο :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μονο λιγο που με προβληματιζει παιδια ειναι αυτο το θεμα με το autofocus της καμερας (το οτι αργει λιγο). Θα ηθελα να ακουσω εντυπωσεις ηδη χρηστων.. ευχαριστω προκαταβολικα. Δεν ειμαι απαιτητικος χρηστης αλλα εχω δυο μικρα παιδακια και οπως καταλαβαινετε η "καλη" καμερα μου χρειαζεται συχνα-πυκνα. Κατα τα αλλα το κινητο το εχω ερωτευθει:O
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/lg-g2-eu-32gb-white-254834/

 

Δειχνει το expansys οτι σε 4 μερες θα φερει το ευρωπαικο μοντελο των 32gb στα 495, αμα ισχυει αυτο, το παραγγελνω την επομενη μερα.

 

και αυτο γιατι ειναι πιο ακριβο? http://www.expansys.com.gr/lg-g2-16gb-white-253576/ :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά ξεκινάει επίσημα η ευρωπαϊκή διάθεση του G2 32GB?

Αυτό που δίνει τώρα το Expansys είναι το: EAN: 8808992086772, Mfr: LGD802.A6FRWH,

ενώ σε 4 ημέρες θα έρθει πιο φθηνά το: EAN: 8808992084976, Mfr: LGD802.A6FRWH-FRE :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κυριες και κυριοι με πεισατε μετα απο 84 σελιδες διαβασμα θα το παρω.Το θεμα τωρα ειναι απο ποιον dealer ειναι καλυτερα και με αξιοπιστια για το 32αρι?Ευρωπαικο η ασιατικο? Εχω μπερδευτη.Aντε να πουλησω τωρα το Nexus4 μου.
Link to comment
Share on other sites

Κυριες και κυριοι με πεισατε μετα απο 84 σελιδες διαβασμα θα το παρω.Το θεμα τωρα ειναι απο ποιον dealer ειναι καλυτερα και με αξιοπιστια για το 32αρι?Ευρωπαικο η ασιατικο? Εχω μπερδευτη.Aντε να πουλησω τωρα το Nexus4 μου.

 

Προσωπικά εγώ στη θέση σου αν έπερνα 32άρι θα το έπερνα Ευρωπαϊκό. Τουλάχιστο θα υπάρχει και μία πιθανότητα (αν αποφασίσει να το εισάγει η LG) να καλυφθεις από την εγγύηση. Στο Ασιατικό δεν θα την έχεις ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια

εχω ενα προβληματακι και δεν ξερω αν εγω δεν ξερω να το λυσω η ειναι προβλημα της συσκευης

οταν με καλει καποιος που ειναι περασμενος στις επαφες μου μου δειχνει μονον το νουμερο του -οχι το ονομα-

αφου μιλησω τοτε το δειχνει και οταν κλεισω επισης το δειχνει-ονομα και νουμερο-.

αλλα και σε αναπαντητη δειχνει νουμερο και ονομα

Πως θα γινει να δειχνει το ονομα αυτου που καλει πριν απαντησω ?:X

 

Παιδια δεν απάντησε κανείς αλλα το πρόβλημα υφίσταται :cry:

Δεν το έχετε η δεν σας ενδιαφέρει ! Η το έχετε λύσει ?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ στη θέση σου αν έπερνα 32άρι θα το έπερνα Ευρωπαϊκό. Τουλάχιστο θα υπάρχει και μία πιθανότητα (αν αποφασίσει να το εισάγει η LG) να καλυφθεις από την εγγύηση. Στο Ασιατικό δεν θα την έχεις ποτέ.

 

Εχεις καποιο link απο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν απάντησε κανείς αλλα το πρόβλημα υφίσταται :cry:

Δεν το έχετε η δεν σας ενδιαφέρει ! Η το έχετε λύσει ?

 

Καλημερα στο δικο μου δεν ισχυει αυτο,ολα πανε ρολοι

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο link απο ebay?

 

Όχι φίλε μου. Εμένα είναι 16άρι. Διάβασε πιο πίσω έχουν δώσει λινκ τα παιδιά.

 

 

 

 

 

Παιδια δεν απάντησε κανείς αλλα το πρόβλημα υφίσταται :cry:

Δεν το έχετε η δεν σας ενδιαφέρει ! Η το έχετε λύσει ?

 

Προφανώς και δεν το έχουμε το πρόβλημα. Εμένα τουλάχιστον βγάζει και ολόκληρη τη φώτο της επαφής που με καλεί.

Έχεις κάνει συγχρονισμό με το λογαριασμό της Google;

Μήπως έχεις αποθηκεύσει τις επαφές σου στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Απο χθες είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητου στην έκδοση με τα 32gb γαλλική συσκευη στο πανέμορφο λευκο χρώμα απο expansys.:)

Η συσκευη ήταν απολυτα σφραγισμένη με ταινία ασφαλείας μιας και είχα ενα μικρο φόβο.

Οι βασικοί λόγοι αγοράς και άξιος αντικαταστάτης του πολυ καλού Xperia ZL ειναι οι εξής

1.Το double tap πραγματικα ειναι ολα τα λεφτα και για να ξυπνάς τη συσκευη απο αναμονη και παράλληλα να το βάζεις προσωρινά για ύπνο.(αχρείαστα ολα τα widget on/off screen πλέον)

2.Η IPS-LCD οθόνη του που διακρίνονται για τα φυσικά τους χρώματα και την πολυ καλη απόδοση σε συνθήκες ηλιοφάνειας

3. Ο unibody κατασκευή της συγκεκριμένης συσκευής που πάντα προτιμω σε σχέση με οτιδήποτε απόσπομενο.

4.Η συσκευη ειναι ντινεζατι,ελαφρυα και βολικη στο χέρι εξιςου και τα κουμπιά πισω αντίθετα με το ότι πίστευα τελικά ειναι αρκετα βολικά στην πράξη.(αν και ελάχιστα θα τα χρησιμοποιήσω )

 

2 αρνητικα που παρατήρησα ειναι η κάκιστη και άβολα θέσης των ακουστικών στο κάτω μέρος της συσκευης(που την σκέφτηκε αυτή την πατέντα η LG ειναι να αναρωτιέσαι (σε ολα μα ολα τα υπόλοιπα κινητα μου πάντα η θεση ήταν πάνω)

Παλι καλα που συνήθως χρησιμοποιω BT Handsfree.

Και επίσης δεν μου αρέσει ότι κατα την γραφή ειτε σε SMS/emai ειτε στο internet δεν υπάρχει αυτόματη πρόβλεψη της λέξης οπως στα Lumia και Xperia.:blink:

(Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε προταση που να εχει αυτήν την δυνατότητα)

 

Η συγκεκριμένη προταση της LG ειναι εξαιρετική σε γενικές γραμμές και ελπίζω να αποδειχθεί το ίδιο αξιόπιστη με την κατάλληλη υποστήριξη και η ίδια η LG και να μην επαναλάβει τα λάθη του πρόσφατου παρελθόντος της.

 

Περαιτέρω εντυπώσεις τις επόμενες ημέρες :)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, επειδή ξαναδιάβασα για την αυτόματη πρόβλεψη κειμένου, εμένα έχει. Την έχετε ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου;

Εκτός αν κατάλαβα κάτι άλλο. http://img.tapatalk.com/d/13/10/26/adugu6am.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/26/4ate9e4e.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/26/jybehuby.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση εκτός και αν δεν τη βρίσκω.

Επίσης το ποσοστό επι της μπαταρίας πως το βάζω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο δικο μου δεν ισχυει αυτο,ολα πανε ρολοι

 

κανενα προβλημα ακομα και τις φωτο απο επαφες τισ δειχνει

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση εκτός και αν δεν τη βρίσκω.

Επίσης το ποσοστό επι της μπαταρίας πως το βάζω.

 

Ρυθμίσεις συστήματος/ Γενικές/ Μπαταρία/ Στάθμη μπαταρίας.

 

Ρυθμίσεις συστήματος/ Γενικές/ Γλώσσα και εισαγωγή/ Πληκτρολόγιο LG/ Υποδείξεις λέξεων.

 

http://img.tapatalk.com/d/13/10/26/atuzazun.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/26/ene9esum.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος...εγώ από samsung έκανα μια χαρά σε lg.....

 

Για πες μου μοντελα, γιατι εγω απο s4 σε l9, og & o4x δεν μπορεσα να κανω. Μιλάμε παντα native και οχι με προγράμματα 3ων πχ Skype.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις συστήματος/ Γενικές/ Μπαταρία/ Στάθμη μπαταρίας.

 

Ρυθμίσεις συστήματος/ Γενικές/ Γλώσσα και εισαγωγή/ Πληκτρολόγιο LG/ Υποδείξεις λέξεων.

 

http://img.tapatalk.com/d/13/10/26/atuzazun.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/26/ene9esum.jpg

Οκ ευχαριστω,στα sms μου το εμφανιζει αλλα να πχ τωρα που σου απανταω απο το κινητο στο myphone οχι.

Περιεργο πραγμα

 

Edit όλα καλά ευχαριστώ.τικαρα και το τελευταίο στις επιλογές στα settings

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και Εμένα μόνο στα μηνύματα και στο Facebook είχε Τ9.......αλλά έβαλα όλες της ρυθμίσεις που είδα από τα screenshots του φίλου πιο πάνω....και τώρα όλα καλά.Μου βγάζει και στο internet T9.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας το πήρα και εγώ σήμερα απο το πλαίσιο φέρεται καταπληκτικό τηλεφωνο πήρα και την θήκη σαν βιβλίο πολύ ωραία τώρα το επεξεργάζομαι θα τα πούμε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας το πήρα και εγώ σήμερα απο το πλαίσιο φέρεται καταπληκτικό τηλεφωνο πήρα και την θήκη σαν βιβλίο πολύ ωραία τώρα το επεξεργάζομαι θα τα πούμε ευχαριστω

 

Είσαι ήρωας που πλήρωσες 599 ενω στα σκρουτζαδικα έχει φτάσει 470 φίλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οθόνη.....

 

http://imageshack.us/a/img29/3905/pt98.png

 

Τι έχεις κάνει εδώ φίλε μου;

Μπορούν να βγουν τα soft keys στο πλάι;

Είναι μόνιμα σε αυτή τη θέση η εμφανίζονται με gesture;

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις κάνει εδώ φίλε μου;

Μπορούν να βγουν τα soft keys στο πλάι;

Είναι μόνιμα σε αυτή τη θέση η εμφανίζονται με gesture;

 

Πρέπει να είναι το pie αυτό που έχει ο Ηλίας. Το βρίσκεις στο play

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι το pie αυτό που έχει ο Ηλίας. Το βρίσκεις στο play

Σωστά Μάνο, μόνο που δεν υπάρχει Play Store η συγκεκριμένη εφαρμογή.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150

 

Πρέπει να να είμαστε root και να προσθέσουμε πρώτα στη τελευταία γραμμή του build.prop

qemu.hw.mainkeys=1

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μονο λιγο που με προβληματιζει παιδια ειναι αυτο το θεμα με το autofocus της καμερας (το οτι αργει λιγο). Θα ηθελα να ακουσω εντυπωσεις ηδη χρηστων.. ευχαριστω προκαταβολικα. Δεν ειμαι απαιτητικος χρηστης αλλα εχω δυο μικρα παιδακια και οπως καταλαβαινετε η "καλη" καμερα μου χρειαζεται συχνα-πυκνα. Κατα τα αλλα το κινητο το εχω ερωτευθει:O

 

Ακριβώς αυτό με προβληματίζει και μένα. Έχω επίσης 2 πιτσιρίκια που δεν έχουν υπομονή να ποζάρουν για πολύ, και σε κλειστό χώρο με φωτισμό (ήλιο, ή φωτισμό φθορισμού) "έψαχνε" αρκετά για να εστιάσει, όταν το πήρα στα χέρια μου για μερικές ελεύθερες δοκιμές. Με το Sii μου ζορίζομαι και θα ήταν ο μόνος λόγος αντικατάστασης με το 32αρι και μόνο.

Επίσης λένε ότι υπάρχει και "breathing auto focus issue" που το παρατήρησα και γω σε κανά δυο videos χωρίς βέβαια να γνωρίζω αν αυτό το θέμα το έχουν και άλλες εταιρείες..

 

Αν προχωρήσεις στην αγορά του, ή κάποιος από εδώ το έχει ήδη "ζορίσει" σε τέτοιες indoor καταστάσεις ας μας δώσει τα φώτα του.

 

Ευχαριστώ

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό με προβληματίζει και μένα. Έχω επίσης 2 πιτσιρίκια που δεν έχουν υπομονή να ποζάρουν για πολύ, και σε κλειστό χώρο με φωτισμό (ήλιο, ή φωτισμό φθορισμού) "έψαχνε" αρκετά για να εστιάσει, όταν το πήρα στα χέρια μου για μερικές ελεύθερες δοκιμές. Με το Sii μου ζορίζομαι και θα ήταν ο μόνος λόγος αντικατάστασης με το 32αρι και μόνο.

Αν προχωρήσεις στην αγορά του, ή κάποιος από εδώ το έχει ήδη "ζορίσει" σε τέτοιες indoor καταστάσεις ας μας δώσει τα φώτα του.

 

Ευχαριστώ

 

 

 

 

Επειδή έχω και εγώ 1 σχετική καψα για τη Καλή φωτογραφία υπομονή μέχρι Τρίτη Τετάρτη που θα έρθει και θα σου πω αν δε σου απαντήσουν άλλα παιδιά.

Είχα πάρει και το 1020 για το λόγο ότι είναι κορυφή σε αυτό ο τομέα αλλά ο έδωσα αμέσως καθώς δε μου δίνουν α wp ακόμα αυτή την ελευθερία που έχω με το Android.

Πάντως έχω κρατήσει φωτογραφίες του και εξωτερικού αλλά και εσωτερικού χώρου και θα προσπαθήσω να τα συγκρίνω.

Και βέβαια η ευκολία στο να κάνει focus κυρίως μέσα.

 

 

Σωστά Μάνο, μόνο που δεν υπάρχει Play Store η συγκεκριμένη εφαρμογή.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150

 

Πρέπει να να είμαστε root και να προσθέσουμε πρώτα στη τελευταία γραμμή του build.prop

qemu.hw.mainkeys=1

 

Α ρε Ηλία, άμεση κατατοπισμενη απάντηση, όπως πάντα. Ακόμα γράφουν οι οδηγοί σου στο note :)

Ένας απ τους λόγους που ήρθα στο G2 και εγώ εκτός της συσκευής, είσαι εσύ και τα άλλα παιδιά από παλιά που τα βλέπω εδώ και μαζεύονται σιγά σιγά.

Και βέβαια η (οποία και για όσο καιρό) ελευθερία του μας δίνει ακόμα η LG σε αντίθεση με την άλλη συντοπίτησα της :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...