Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκείνη η συσκευή ήταν το κάτι άλλο τότε ;)

Μακάρι να μην χαράσσεται γιατί έχω αποφασίσει πλέον να χαίρομαι τις συσκευές που πληρώνω τόσα χρήματα γυμνές.. Ή κάρτα σίγουρα θα λείψει αλλά τουλάχιστον στα 32gb οι περισσότεροι είναι εντάξει. Προσωπικά ακόμα και με το nexus 4 βολευτηκα με τα 16gb του έστω και με κάποιες μικρές παραχωρήσεις.. Περιμένω εναγωνίως την συσκευή πάντως, επιτέλους θα ζήσω χωρίς TW :D :D

Χαιρομαι ιδιαιτερως οταν πρωην κατοχοι samsung μπαινουν στο σωστο δρομο που θα χαραξει η lg στην πορεια της για την κατακτηση της android κορυφης.:D

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρομαι ιδιαιτερως οταν πρωην κατοχοι samsung μπαινουν στο σωστο δρομο που θα χαραξει η lg στην πορεια της για την κατακτηση της android κορυφης.:D

 

Χαχαχα συμφωνώ πλέον κάτοχος LG G2

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα συμφωνώ πλέον κάτοχος LG G2

 

το πιο περιεργο με αυτο το φορουμ ειναι οτι δεν ακουγονται προβληματα!!! πρωτοφανες για android συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να το έχω κλειστό και να παίρνω μηνύματα για ανταλλαγή με Samsung 2ετίας και 100 ευρω:X:blink:

Το άνοιξα ,το σετάρω, τουμπανο..Καλό ότι γινόμαστε πολλοί , να έχουμε θέματα να λέμε:)

Μετά απο 7 χρόνια με smartphones, πρώτη φορά τέτοια κα.. εεε ικανοποίηση!

Παρήγγειλα και το mini card reader και πιστεύω θα βολευτώ απο θέμα χώρου

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε.. Θέλει τόση φασαρία για κάτι τόσο απλό, δεν το περίμενα.. Σε ευχαριστώ.

αν εχεις κοσμοτε, με 10 ευρω κανεις τη δουλεια σου, σε δινουν 2 καινουργιες, κανονικη και μικρο, και τις βαζεις κανονικα χωρις εξτρα χρεωση καθε μηνα...

Ισχυει. Αλλα δεν με ενοχλει καθολου. Χαλαλι σου:)

 

γκαντεμη, την ιδια ωρα που το λεγαμε αυτο, επεσε στα 300 καινουργιο και μπρικαρα το δικο μου :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις κοσμοτε, με 10 ευρω κανεις τη δουλεια σου, σε δινουν 2 καινουργιες, κανονικη και μικρο, και τις βαζεις κανονικα χωρις εξτρα χρεωση καθε μηνα...

 

Thanks! Cosmote έχω, θα το κοιτάξω..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δημοπρασια γινεται. δεν ειναι η τιμη συτη που βλεπεις

στο επομενο χτυπημα μπορει να πιασει 400

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κι εγώ παραγγελία το 32αρι και τώρα το περιμένω κάποια στιγμή να μου έρθει από Ντουμπάι και Expansys.ae

Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος το έχει εκτός θήκης αν γρατσουνιεται η πλάτη εύκολα.. Ξέχασα ότι δεν έχει καπάκι να μπορώ να το αλλάξω αν το γδαρω κτλ. Το λευκό παρήγγειλα :D

 

Καλοριζικο φιλαρακι,εκανες την καλυτερη επιλογη,32g και λευκο!!!:)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή παιδιά με τα θέματα .εβαλα καμμιά 20 θέματα για να τα δώ αλλα τα πιο πολλά δεν μου άρεσαν και τα έβγαλα..κράτησα μόνο το vanilla. (Ψάχνω το sense αν το εχει κανείς)..κάτι έκανα μάλλον uninstall που δεν έπρεπε και δεν δούλευε το knock knock και είχε φύγει η επιλογή θέματα από το μενού του desktop. Έκανα επαναφορά (η οποία προς έκπληξη μου έσβησε τα πάντα :((...) εργοστασιακών αλλα και πάλι. Πάω για εγκατάσταση αρχικής ρόμ από την αρχή για να φύγει το ροοτ και όλα από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

το πιο περιεργο με αυτο το φορουμ ειναι οτι δεν ακουγονται προβληματα!!! πρωτοφανες για android συσκευη

 

Μα δεν υπάρχουν προβλήματα για αναφορά και συζήτηση. Δεν είναι ότι τα κρύβουμε αλλά όλα είναι όπως θα έπρεπε να είναι και η συσκευή απροβλημάτιστη. Η ελλείψεις της είναι γνωστές ήδη πριν την αγορά.. Δεν είναι τέλεια, δεν είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί. Για όποιον όμως μπορεί να συμβιβαστεί με θέματα γνωστά πριν την αγορά της (απουσία υποστήριξης κάρτας μνήμης, αραιά updates από την εταιρία, μικρή σχετικά υποστήριξη από το XDA, λιγότερα διαθέσιμα αξεσουάρ σε σχέση με Galaxy S4 και ΝΟΤΕ 3), πράγμα που κι εγώ έκανα, τότε συναντάει την απόλυτη ισσοροπία. Προσωπικά λατρεύω την συσκευή, περιμένω όμως με αγωνία και το επόμενο update που θα ρυθμίσει κάπως καλύτερα το autofocus της κάμερας

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρελαβα και εγώ σε 32αρι λευκο.! Ερωτευσιμο το κινητο. Τα τελευταία 2,5 χρόνια είμαι με ενα galaxy s2, και η διαφορα είναι μεγάλη. :lol: Μόνο που θέλω να κάνω root , και έχω ενα μικροανχος μιας και το PC είναι χαλασμένο και λέω να κάνω με τη win 8 ταμπλέτα.. Ουσιαστικά πρόκειται για λαπτοπ αφού τρέχει κανονικά win 8.1 αλλά ενα ανχος το έχω.. Edit.. Μια χαρά πήγε το ροοτ μεσώ ταμπλετας με win 8.1 :) Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα σε σχεση με το S4?

 

Δεν έχω τραβήξει και πολλές φωτο για να έχω εμπεριστατωμένη άποψη. Από τις λίγες που είδα και στην οθόνη του υπολογιστή μου, είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με το S4, ίσως λίγο πιο σωστά τα χρώματά του από το Samsung

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Ρωταω γιατι σκεφτομαι αν βρω να δωσω το s4 μηπως κανω την αλλαγη

 

Είχα το S4 , το πούλησα και πήρα το G2. Δεν μου έχει λείψει απολύτως τίποτα από την μετάβαση και δεν μετάνοιωσα ούτε στιγμή.

--------

Και κάτι άλλο, μου ήρθαν σήμερα τα προστατευτικά οθόνης και είναι 5άδα στο πακέτο. Οπότε μου περισεύουν τουλάχιστον τρία. Αν κάποιος Σαλονικιός θέλει κανένα, ας στείλει ΡΜ να βρεθούμε, Τούμπα μένω, και από λεφτά, τα πουλάω 0,01 ευρώ το καθένα ( 1 λεπτό του ευρώ).

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω διάφορους διστακτικους,τα πράγματα είναι απλά για όσους το ψάχνουν καθημερινά με τις συσκευές.

Το G2 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορει αυτή τη στιγμή.και μιας και πέρασα απ όλες τις ναυαρχίδες της Samsung τα τελευταία χρόνια,ας μου πει κάποιος σε ποιο τομέα υστερεί το G2.

Το λειτουργικό του είναι τόσο απροβλημάτιστο για καινούρια συσκευή που χρειάζεται μόνο μικρές βελτιώσεις από την LG.

Αν μου πει κάποιος για τις εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις της Samsung στις συσκευές της, ας μου πει πόσες από αυτές είναι πραγματικά αναβαθμίσεις στον κώδικα και αν έχουν λύσει τις παιδικές ασθένειες της Samsung, όπως τα redraw του TW.

Η μόνη περίπτωση που θα είναι λάθος είναι να μη δώσει έγκαιρα 4.3.Από εκεί και πέρα δε με απασχολεί καθόλου πόσες 4.2.2 θα δώσει.

Ειδικά δε αν το nexus βγει τελικά με μικρή χωρητικότητα μπαταρίας όπως ακούγεται,θα στραφεί ακόμα περισσότερο η κοινότητα σε G2,κάτι που ήδη κάνει.

Για μένα λοιπον η επιλογή έχει να κάνει μόνο με 16GB ή 32GB και ότι αυτό συνεπάγεται.

Όλα τα αλλά είναι υπέρ του G2 σε όλους τους τομείς.

Ιδίως η μπαταρία είναι μακράν η καλύτερη που υπάρχει,με εξαίρεση ίσως το Note 3 πού ανήκει σε άλλη κατηγορία.

 

Όταν είχα λοιπόν από τους πρώτους το Note ii,έλεγα στους υποψηφίους αγοραστές ένα πράγμα.Αν συμβιβαστειτε με το μέγεθος αγοράστε το με κλειστά μάτια. Το ίδιο περίπου θα πω κι εδώ.Αν συμβιβαστειτε με τα 16GB ή με τα 32GB από εξωτερικό με ερωτηματικό την εγγύηση, θα έχετε τη καλύτερη συσκευή που κυκλοφορει overall.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το τελευταιο που ανεφερες για το note-ii μου εδωσες μια ωραια πασα· θα συγκρινες το note-ii με το G2, αν και διαφορετικοι οι ρολοι τους?Σε ζητημα της χρησιμοτητας και δυνατοτητων? Εννοωντας, στο ποσο σου ειναι χρησιμο καθε ενα απο τα δυο μεσα στην μερα?Περισσοτερο και ποιοτικοτερο στην διευκολυνση σου? Ευχαριστω, Δημητρης.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το τελευταιο που ανεφερες για το note-ii μου εδωσες μια ωραια πασα· θα συγκρινες το note-ii με το G2, αν και διαφορετικοι οι ρολοι τους?Σε ζητημα της χρησιμοτητας και δυνατοτητων? Εννοωντας, στο ποσο σου ειναι χρησιμο καθε ενα απο τα δυο μεσα στην μερα?Περισσοτερο και ποιοτικοτερο στην διευκολυνση σου? Ευχαριστω, Δημητρης.

 

Φιλε Δημήτρη δεν ήμουν από τους κατόχους του Note χρησιμοποιούσαν το Spen.

Αυτό σημαίνει ότι το κυριότερο ατού του Note δε μου λείπει.

Αρα τώρα έχω μια συσκευή με μέγεθος οθόνης όσο περίπου το Note ii, πιο ελαφριά, πιο εύκολη στη μεταφορά, απολαμβάνοντας ότι έκανα με το Note στο ακαριαιο.

Με απλά λόγια όσοι χρειάζονται Spen και τις λειτουργίες τις, η σειρά Note είναι μοναδική.

Όσοι παραβλέπουν αυτές τις δυνατότητες,το G2 είναι πρέπει να είναι η επιλογή τους.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι το καλύτερο αυτή την στιγμή αφού είναι το τελευταίο που έχει κυκλοφορήσει.

Θεωρώ όμως υπερβολή κάποιος που έδωσε πριν 2-3 μήνες 500-600 € για να αγοράσει κάποια άλλη ναυαρχίδα, να το πουλά και να χάνει 200 ευρώ μόνο και μόνο για την καθυστέρηση του ενός δευτερολεπτου στον dialer η την επαναφορτωση του widget του καιρού όταν βγαίνεις από την κάμερα. Πράγματα που διορθώνονται αφού όλοι όσοι ασχολούνται δουλεύουν nova και θα συνεχίσουν μ αυτό.

Εντάξει κάποιος που έχει παλαιότερη συσκευή το καταλαβαίνω ότι είναι ώρα να δοκιμάσει LG.

Θα μου πείτε είναι χόμπι και στα χόμπι κοιτάς την λεπτομέρεια αφού πρόκειται για ευχαρίστηση.

Εγω παντως υπολόγισα τα χρήματα που ξοδεύω κάθε χρόνο για ανούσιες αλλαγές και είδα ότι δεν ανταποκρινονται σ αυτά που μου προσφέρει η κάθε νέα συσκευή.

Πλέον στοπ στις παρορμητικές αγορές. Στόχος αλλαγή κινητού μια φορά το χρόνο και μάλιστα μόλις πέσει η τιμή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα φυσικά και δε μιλάω για πρόσφατα κατόχους s4.Μιλάω για ανθρώπους που θέλουν να αλλάξουν συσκευή και είναι στην Αναζήτηση.

Δεν είναι όλοι αρρωστακια σαν εμάς.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Δημήτρη δεν ήμουν από τους κατόχους του Note χρησιμοποιούσαν το Spen.

Αυτό σημαίνει ότι το κυριότερο ατού του Note δε μου λείπει.

Αρα τώρα έχω μια συσκευή με μέγεθος οθόνης όσο περίπου το Note ii, πιο ελαφριά, πιο εύκολη στη μεταφορά, απολαμβάνοντας ότι έκανα με το Note στο ακαριαιο.

Με απλά λόγια όσοι χρειάζονται Spen και τις λειτουργίες τις, η σειρά Note είναι μοναδική.

Όσοι παραβλέπουν αυτές τις δυνατότητες,το G2 είναι πρέπει να είναι η επιλογή τους.

 

Με εχεις καλυψει απολυτα.Εχω το note-ii και το s-pen ειναι πραγματικα μαγικο. Εχεις δικιο.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ηλία μιας και είχα και το note 3 η Μπαταρία του g2 με την ίδια χρήση και τις ίδιες εφαρμογές είναι μακράν καλύτερη
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από αυτούς που άφησαν το S4 (στην κόρη) και πήρα το G2.

Δεν είναι μόνο η καθυστέρηση του dialer και τα redraw του Tw οι διαφορές. Το κυριότερο απ όλα είναι η τεράστια διαφορά της μπαταρίας που επιτέλους σε κάνει και αισθάνεσαι πως αυτό το τηλέφωνο δεν θα σε αφήσει εντός της ημέρας για κανένα λόγο, ότι και να κάνεις!

 

Όσον αφορά το φίλο που ρώτησε για την κάμερα για εμένα είναι ένα σκαλί καλύτερη του S4 (λόγο του OIS). Εγώ τόσο καθαρές φωτογραφίες δεν έβγαλα με το S4 τέσσερις μήνες τώρα.

 

Επίσης σήμερα παρέλαβα τα καινούργια ακουστικά μου Shennhizer MM30i.

Παιδιά πρώτα απ όλα δεν υπάρχει σύγκριση με τα μαμά ακουστικά (είναι σαν να ακούς κατσαρολικά να βαράνε). Πλούσιο βαθύ μπάσο και κρυστάλλινα πρίμα, επιτέλους άκουσα σωστή μουσική από τηλέφωνο! Επίσης παρ ότι είναι για iphone το μόνο που δεν έχει συμβατότητα είναι τα πλήκτρα αυξομείωσης της έντασης. Το κουμπί τερματισμού κλήσης λειτουργεί κανονικά. Η δε αύξηση της maximum έντασης είναι παραπάνω από αισθητή χωρίς τη μοντα...http://img.tapatalk.com/d/13/10/25/8ate3a4u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...