Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες όσοι έχετε πάρει ήδη το κινητό να σας ρωτήσω..κατά την φόρτιση ανα τακτά χρονικά διαστήματα βγάζει το βύσμα του φορτιστή τύπου plug n play που κανει και όταν του βάλεις τα ακουστικά και δονείται στιγμιαία για να σου πει ότι φορτίζει υποθέτω. Συμβαίνει και σε σας το ίδιο; Προσπάθησα να δω αν υπάρχει επιλογή να μην το κάνει κατα τη διάρκεια της φόρτισης αλλα δεν βρήκα κάτι. Κανείς καμιά ιδέα;

 

Εγώ έχω το κινητό περίπου 10 μέρες τώρα και αυτό που περιγράφεις το κάνει μόνο στην αρχή που κουμπώνω τον φορτιστή στην υποδοχή του κινητού. Μετά δεν το ξανακάνει μέχρι και την πλήρη φόρτιση του κινητού, οπότε και μου βγάζει σχετικό μύνημα. Αν σου βγάζει το βύσμα συχνά, μάλλον κάτι φταίει με τον φορτιστή και συνδέεται - ξεσυνδέεται επανελλειμένα. Δοκίμασε κάποιον άλλον φορτιστή microUSB και πες μας πως πάει.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

 

Όντας κάτοχος του SAMSUNG GALAXY Sii o μόνος λόγος να το άλλαζα/ξω είναι η φωτο γραφική μηχανή.

Είχα την ευκαιρία χτες σε κάποιο μεγάλο κατάστημα να το πάρω στα χέρια μου ελεύθερα χωρίς το καλώdιο προστασίας για να δοκιμάσω να τραβήξω μερικές φωτό του υιού μου που δεν κάθεται να ποζάρει φυσικά όπου θέλω. Αυτό που είδα είναι ότι αφενός (στο αυτόματο) έκανε "αρκετό" χρόνο να εστιάσει και το αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο. Φωτισμός φθορίου, αρκετός σχετικά. Συγκριτικά το HTC ΟΝΕ πριν λίγο καιρό έβγαλε σαφώς καλύτερη και άμεσα.

Δεδομένου ότι στα reviews την κάμερά του την βγάζουν TOP σε σύγκριση με τις άλλες, (το ONE το έχουνε πια του "πεταματού"), δεν έκανα κάτι καλά ή τα reviews υπερβάλλουν για να πουλήσει? (Έχω διαβάσει και από άλλους σε φόρουμς ξένα, ότι έχει θέμα στην εστίαση ειδικά σε κλειστούς χώρους)..

Θά ήθελα τη γνώμη κάποιων που έχουν βγάλει αρκετές μέχρι τώρα σε διαφορετικές συνθήκες αλλα ειδικά σε εσωτερικούς χώρους ...

 

Συνοψίζοντας, τραβάει άμεσα (like HTC) και καθαρές σε κλειστούς χώρους?

 

Ευχαριστώ....

 

Να είχε και μεγαλύτερη χωρητικότητα λόγω έλλειψης card slot....

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Το 32αρι άλλο μαγαζί δεν πρόκειται να το φέρει; Το 16αρι πέφτει κάθε μέρα, ενώ το 32αρι βράχος.. Αλλά για να το πουλάει μονο ενα μαγαζί..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επαιξα σημερα με το κινητακι στα public βολου απλα απιστευτο... Με εβαλε σε σκεψη να πουλησω το 5αρι...

Υ.γ δεν ειχε θεμα η εστιαση με την καμερα...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μια ερώτηση..Στα sms μου βγάζει 60 χαρακτηρες...πως το αλλάζω αυτό?

 

πας στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και επιλεγεις alphabetical εκει που διαλεγεις κωδικοποίηση, αν και εγω προσωπικά εβαλα το swiftkeyboard και ησύχασα.

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

πας στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και επιλεγεις alphabetical εκει που διαλεγεις κωδικοποίηση, αν και εγω προσωπικά εβαλα το swiftkeyboard και ησύχασα.

 

Το έκανα..ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητό περίπου 10 μέρες τώρα και αυτό που περιγράφεις το κάνει μόνο στην αρχή που κουμπώνω τον φορτιστή στην υποδοχή του κινητού. Μετά δεν το ξανακάνει μέχρι και την πλήρη φόρτιση του κινητού, οπότε και μου βγάζει σχετικό μύνημα. Αν σου βγάζει το βύσμα συχνά, μάλλον κάτι φταίει με τον φορτιστή και συνδέεται - ξεσυνδέεται επανελλειμένα. Δοκίμασε κάποιον άλλον φορτιστή microUSB και πες μας πως πάει.

 

Μμμ, κατάλαβα. Ευχαριστω για την απαντηση. Η αληθεια ειναι οτι το φορτισα με τον φορτιστη του HTC που ειχα γιατι ο μαμα φορτιστης που ειχε η συσκευη εκανε καποιο συριγμο κατα τη φορτιση και το φοβηθηκα λιγακι. Θα δω αν ο μαμα κανει το ιδιο plug in γραφικο που μου εκανε ο HTC και θα επανελθω αν χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.kickstarter.com/projects/andyfei/mini-microsd-reader-for-android-smartphones-and-ta

 

Αυτό το card reader που το βρίσκουμε;το προτιμώ απο το καλωδιο:)

 

Edit : https://shopmeenova.appspot.com/st/p/m3r.html

 

15$ worldwide shipping included

Εχει και το G2 στις συμβατές συσκευές...καλη λύση!

 

Θεωρητικά σήμερα έρχεται και το δικό μου άσπρο στην Vodafone :D:D

Expansys πάντως ειχε 39 ασπρα χθες το πρωί και σήμερα λέει αναμένεται.πουλαει!

 

το εχει δοκιμασει κανεις το συγκεκριμένο; να φανταστώ ότι έρχεται απο αμέρικα κι ότι δεν έχει κίνδυνο τελωνείου λόγω πολύ μικρού δέματος;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πας στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και επιλεγεις alphabetical εκει που διαλεγεις κωδικοποίηση, αν και εγω προσωπικά εβαλα το swiftkeyboard και ησύχασα.

 

Φίλε δεν βρίσκω το σημείο για επιλογή κωδικοποιησης :cry:

Μπορει λιγο αναλυτικότερα !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν βρίσκω το σημείο για επιλογή κωδικοποιησης :cry:

Μπορει λιγο αναλυτικότερα !

 

Πας στην εφαρμογη "μηνυματα" μετα στις ρυθμισεις και εκει διαλεγεις το "text messages" πας character encoding και το αφηνεις στο default...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

το εχει δοκιμασει κανεις το συγκεκριμένο; να φανταστώ ότι έρχεται απο αμέρικα κι ότι δεν έχει κίνδυνο τελωνείου λόγω πολύ μικρού δέματος;

 

 

Δεν πληρώνεις βρε συ τελωνείο για 12$.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

καλη φαση τότε θα το παραγγειλω. το πήρες εσύ τελικά;

 

edit: τωρα μου ρθε οτι πηρες το κορεατικο και δεν τη χρειάζεσαι

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μμμ, κατάλαβα. Ευχαριστω για την απαντηση. Η αληθεια ειναι οτι το φορτισα με τον φορτιστη του HTC που ειχα γιατι ο μαμα φορτιστης που ειχε η συσκευη εκανε καποιο συριγμο κατα τη φορτιση και το φοβηθηκα λιγακι. Θα δω αν ο μαμα κανει το ιδιο plug in γραφικο που μου εκανε ο HTC και θα επανελθω αν χρειαστει.

 

Μαλλον έφταιγε ο ΗΤC φορτιστής..το φόρτισα με τον φορτιστή του optimus G που εχω και δεν εκανε αυτες τις αποσυνδεσεις-επανασυνδεσεις. Δεν ξερω γιατι αλλα ο μαμα του κανει ενα συριγμο!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον έφταιγε ο ΗΤC φορτιστής..το φόρτισα με τον φορτιστή του optimus G που εχω και δεν εκανε αυτες τις αποσυνδεσεις-επανασυνδεσεις. Δεν ξερω γιατι αλλα ο μαμα του κανει ενα συριγμο!

 

Η εγγύηση του τηλεφώνου σου ισχύει και για τον φορτιστή του. Προσπάθησε να τον αντικαταστήσεις από εκεί που το αγόρασες, μην τους το χαρίζεις γιατί έσκασες ένα σωρό λεφτά για την αγορά του, όπως και εμείς οι υπόλοιποι άλλωστε..

 

Πριν από λίγα λεπτά το έβγαλε προσφορά το e-shop στα 488,00€, http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007586&sid=1 ,έχω την εντύπωση ότι είναι η χαμηλότερη τιμή για αγορά από την Ελλάδα.

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Για οποίον ψάχνει για screen protector για το g2 η xtreme guard έχει 85% έκπτωση με τον κωδικό 85off

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

καλη φαση τότε θα το παραγγειλω. το πήρες εσύ τελικά;

 

edit: τωρα μου ρθε οτι πηρες το κορεατικο και δεν τη χρειάζεσαι

 

Ναι δεν το χρειαζομαι :) Αν και μόνο και μόνο που ειναι έτσι μικρούλι θα μου άρεσε να το έχω :lol:

 

Όταν έρθει με το καλό πες μας εντυπώσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση του τηλεφώνου σου ισχύει και για τον φορτιστή του. Προσπάθησε να τον αντικαταστήσεις από εκεί που το αγόρασες, μην τους το χαρίζεις γιατί έσκασες ένα σωρό λεφτά για την αγορά του, όπως και εμείς οι υπόλοιποι άλλωστε..

 

Πριν από λίγα λεπτά το έβγαλε προσφορά το e-shop στα 488,00€, http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007586&sid=1 ,έχω την εντύπωση ότι είναι η χαμηλότερη τιμή για αγορά από την Ελλάδα.

 

Σίγουρα δεν θα είναι ελληνικής αντιπροσωπείας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το χρειαζομαι :) Αν και μόνο και μόνο που ειναι έτσι μικρούλι θα μου άρεσε να το έχω :lol:

 

Όταν έρθει με το καλό πες μας εντυπώσεις.

 

το παρήγγειλα χθες. όοοοταν με το καλό έρθει θα ποστάρω!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι αγοράσετε το 32αρι έχετε βγάλει άκρη για το τι παίζεται με την εγγύηση;γιατι πολλά ακούγονταικαλυπτεται από την lg?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι το έχετε κάνετε παρακαλώ μία δοκιμή.

Βάλτε μουσική από τα ηχεία και κλείστε τα εναλλάξ.

Σας δουλεύουν και τα δύο;

Εμένα το αριστερό ακούγεται πολύ αμυδρά.

Το ίδιο και σε δύο άλλους φίλους, ο ένας με 32άρι και ο άλλος με 16άρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι το έχετε κάνετε παρακαλώ μία δοκιμή.

Βάλτε μουσική από τα ηχεία και κλείστε τα εναλλάξ.

Σας δουλεύουν και τα δύο;

Εμένα το αριστερό ακούγεται πολύ αμυδρά.

Το ίδιο και σε δύο άλλους φίλους, ο ένας με 32άρι και ο άλλος με 16άρι.

 

Ναι γιατί το ένα είναι το ηχείο και το άλλο το μικρόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...