Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για τις απαντησεις.... αλλα εσεις τι προτεινετε για καλυτερα...

μεταβαση σε lolipop.... η format και να παραμεινω kitkat?

Σε γενικές γραμμές στην kit kat ίσως δεις λίγο καλύτερη μπαταρία και στη lollipop ποιο ωραίο "περιβάλλον".

Ίσως η kit kat να είναι ενα κλικ πιο σταθερή αλλά και η lollipop μια χαρά είναι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να αναφέρω πως η Lollipop δεν περιλαμβάνει τη λειτουργία με την οποία φαίνεται ως δικτυακός δίσκος το κινητό, λειτουργία που χρησιμοποιούσα συνέχεια και απογοητεύτηκα πολύ όταν το ανακάλυψα!

 

Απογοητεύτηκα και με κανα δυο αλλά πραγματάκια, που δεν τα θυμάμαι τώρα μετά από τόσο καιρό, αλλά αυτό ήταν το βασικότερο!

 

Εχω την εντυπωση πως ηταν πιο smooth η kitkat.

 

 

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω πως η Lollipop δεν περιλαμβάνει τη λειτουργία με την οποία φαίνεται ως δικτυακός δίσκος το κινητό, λειτουργία που χρησιμοποιούσα συνέχεια και απογοητεύτηκα πολύ όταν το ανακάλυψα!

 

Απογοητεύτηκα και με κανα δυο αλλά πραγματάκια, που δεν τα θυμάμαι τώρα μετά από τόσο καιρό, αλλά αυτό ήταν το βασικότερο!

 

 

 

 

 

+1

 

+1 (10 chars)

Link to comment
Share on other sites

Τι ήταν αυτό, για εμάς που δεν το προλάβαμε το κινητό με ΚιτΚατ;

Διαμοίραζες αρχεία με τον υπολογιστή μέσω του router.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κανεις και με το αξιας 2€ "Solid Explorer", ή με το Free (αλλα γεματο ads ) ES File explorer.

Επίσης το ιδιο (μεσω PC ) κανεις με το airdroid.

 

Ολα , με το κινητο απλα συνδεδεμενο το κινητο στο ιδιο δικτυο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο κιτκατ δεν κουνιεμαι τη στιγμη που δε βγηκε και με οτα η 5 αντε γεια. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Tupac. Βασικά αν κατάλαβα καλά, σαν την "Τοπική Σύνδεση" στο airdroid. Γρήγορα μεταφορά αρχείων γιατί η συσκευές συνδέονται στο τοπικό δίκτυο και όχι μέσω internet.

Κακώς δεν έκαναν κάτι αντίστοιχο στην Lollipop, αλλά εντάξει...

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη φορά καμένη οθόνη. Οκ έχει εγγύηση από την προηγούμενη αλλαγή Μάρτιο του 2016. Λίγο εκνευριστικό αυτό το πράγμα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη φορά καμένη οθόνη. Οκ έχει εγγύηση από την προηγούμενη αλλαγή Μάρτιο του 2016. Λίγο εκνευριστικό αυτό το πράγμα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πρέπει να το συνηθίσεις. Εγώ είμαι στην τέταρτη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει εγγυηση , οποτε μεχρι να κιτρινισει ολο το πανελ και να αλλαξω ολο το κινητο το κραταω ακομα!
Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερνετε και καιτε οθόνη δεν καταλαβαινω εγω 3 χρονια κλεινω και δεν εχει ιδρωσει. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερνετε και καιτε οθόνη δεν καταλαβαινω εγω 3 χρονια κλεινω και δεν εχει ιδρωσει. :)

 

Με τον τρόπο που το λές, είναι σαν να αποδίδεις φταίξιμο στους χρήστες. Μπορεί πράγματι να οφείλεται σε κάποια ιδιαιτερότητα στη χρήση, αλλά μπορεί να είναι και κατασκευαστικό πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής.

Σε κάθε περίπτωση, εάν θεωρήσουμε καλόπιστα ότι κανείς δεν προσπαθεί επίτηδες να χαλάσει το τηλέφωνό του, νομίζω ότι το πρόβλημα δικαίως εμπίπτει στα προβλήματα που ο κατασκευαστής οφείλει να διορθώνει.

 

Κι εμένα έχει ξεπεράσει τα 3 χρόνια χωρίς πρόβλημα - δεν έχω βολική ημερομηνία- αλλά και αυτό δεν είναι απαραίτητα αντιπροσωπευτικό. Πάντως επειδή το κιτρίνισμα έχει συνδεθεί με αύξηση θερμοκρασίας, σημειώνω ότι στο δικό μου δεν έχει γίνει βαριά χρήση παιχνιδιών κλπ, παρότι έχει τρέξει την περιστασιακή βαριά εφαρμογή και έχει ζεσταθεί σε κάποιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μπορει οντως να διαφερουν οι χρηστες χωρις ομως να σημαινει οτι φταινε. Μπορει για παραδειγμα αν παιζεις παιχνιδια ή εχεις πολλες ωρες ανοιχτη οθονη την ημερα ή υψηλοτερα τη φωτεινοτητα να αυξανουν την πιθανοτητα κιτρινιλας.

 

Αυτος ομως δεν σημαινει οτι αποτελει υπαιτιοτητα του χρηστη αφου κανονικα θα επρεπε να μην ειχε θεμα. Ειναι αναμενομενη χρηση που θα πρεπε να μην προκαλει προβλημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Προφανως αστειευομαι ομως ενας εγω μια η ξαδερφη μου και ενας ο κολλητος μου ολοι σχεδον 3 χρονια με φυσιολογικη χρηση σερφαρισμα γιουτιουμπ τηλεφωνα φωτο βιντεο εφαρμογες μονο απο πλεϋ στορ και αυτες οι βασικες fb viber mesenger παιχνιδια κανεις και ολοι στην κιτ κατ και ολοι 32αρια αγορασμενα απο διαφορετικα μαγαζια και παρτιδες και ΔΕΝ εχει κανεις ολα αυτα που περιγραφονται γιαυτο υποθετω και μονον οτι ειναι θεμα χρηστών. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα. Είμαι στην τρίτη οθονη και εδώ και 1.5-2 χρονια με την ίδια κιτρινίλα και δεν ασχολούμαι άλλο. Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να μεγαλώνει αρκετά βέβαια, αλλά ο στόχος είνια να βγει και το καλοκαίρι και μετά να αλλάξω κινητό μετά απο 3,5-4 χρόνια.

 

στο θέμα της ρομ, +1 και απο μένα για την Kit kat

Edited by papathvas

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα. Είμαι στην τρίτη οθονη και εδώ και 1.5-2 χρονια με την ίδια κιτρινίλα και δεν ασχολούμαι άλλο. Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να μεγαλώνει αρκετά βέβαια, αλλά ο στόχος είνια να βγει και το καλοκαίρι και μετά να αλλάξω κινητό μετά απο 3,5-4 χρόνια.

 

στο θέμα της ρομ, +1 και απο μένα για την Kit kat

Πόσο μεγάλη είναι; Ρωτάω από περιεργεια. Εγώ πάω για την τέταρτη και η μεγαλύτερη κιτρινίλα που είχα ήταν αριστερά της οθόνης μια κάθετη λουρίδα παχους τεσσάρων χιλιοστων που ξεκίναγε από την πάνω αριστερή γωνία και κατέβαινε μέχρι τη μεση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μεγάλη είναι; Ρωτάω από περιεργεια. Εγώ πάω για την τέταρτη και η μεγαλύτερη κιτρινίλα που είχα ήταν αριστερά της οθόνης μια κάθετη λουρίδα παχους τεσσάρων χιλιοστων που ξεκίναγε από την πάνω αριστερή γωνία και κατέβαινε μέχρι τη μεση.

 

Στους περισσότερους απο πάνω αριστερά ξεκινά το ''κάψιμο'' ...!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στους περισσότερους απο πάνω αριστερά ξεκινά το ''κάψιμο'' ...!:wacko:

Όντως και σε μένα από πάνω αριστερά είχε ξεκινήσει (και εκεί έμεινε)!!

Σε μένα πάντως (είναι ένα κίτρινο κυκλάκι σε μέγεθος στραγαλιού) εδώ και σχεδόν 2 χρόνια δεν προχώρησε παρακάτω..... ευτυχώς!!

Τώρα όμως που ανέλαβε το G2 μου η γυναίκα μου, δε βλέπω να το γλυτώνω το κάψιμο της οθόνης!! :p

Link to comment
Share on other sites

Όντως και σε μένα από πάνω αριστερά είχε ξεκινήσει (και εκεί έμεινε)!!

Σε μένα πάντως (είναι ένα κίτρινο κυκλάκι σε μέγεθος στραγαλιού) εδώ και σχεδόν 2 χρόνια δεν προχώρησε παρακάτω..... ευτυχώς!!

Τώρα όμως που ανέλαβε το G2 μου η γυναίκα μου, δε βλέπω να το γλυτώνω το κάψιμο της οθόνης!! :p

Εμένα είναι πάνω δεξιά! Πριν λίγο καιρό εμφανίστηκε... Τον Αύγουστο κλείνει 3 χρόνια χρήσης... Ελπίζω να μην εξαπλωθεί...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παντως παρομοια κιτρινιλα ειδα και στο p8 lite φιλου. Σε μερικους μηνες ειχε εξαπλωθει αρκετα (δεν το πηγε αμεσως για σερβις).
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου.......μετά απο αλλαγή, πόσα χρόνια ειναι η εγγύηση....1 η 2 ...? :!:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέω να μείνω στην κιτ κατ και να κάνω ένα φορματακι να το φρεσκαρω μετά από 2 χρόνια....

Αφου κανω back up..

Απλά χρειάζεται μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων η χρειάζεται κάτι ποιο συνθετο για το format?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...