Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μου το διευκρινησανε ακομα,,τωρα δεν μπορει να αξιολογηθει γιατι δεν κυκλοφορει πλεον;);)!! δε ξερω ηλικρινα,,,θα περιμενουν απαντηση απο lg hellas!εμενα γιατι κατι μου λεει στο πισω μερος του μυαλου μου,,,οτι εχουν παρει καποια κομματια γιαυτους που ειναι εκτος εγγυησης ωστε να πεσει παραδακι και για εμας που ειμασταν στην εγγυηση δεν υπαρχει ανταλλακτικο!!

 

Κανα G3 μαλλον θα σου προτεινουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανα G3 μαλλον θα σου προτεινουν.

 

τους το τονισα παντως οτι πρωτο μελημα ειναι να γινει η συσκευη μου δηλ g2!αποστειλαμε τα αιτηματα στην lg hellas μου ειπαν!περιμενω τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρήγγειλα από eBay φορτιστή αυτοκινήτου με δύο θύρες 2.1A και 1.0Α . Τώρα είδα όμως ότι ο original φορτιστής του κινητού λέει πάνω 1.8Α. Γνωρίζει κανείς αν το βάλω να φορτισει στην θύρα 2.1Α μήπως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία ; μήπως να το αποφύγω και να το βάζω στην θύρα 1.0Α;

 

Γιατι τον πηρες απο η μπεϊ; εχει κανα 2ευρο;Δε σου βγαζει μερα και θα το φορτιζεις στο αυτοκινητο;σπιτι δεν επαρκει η φορτιση;Οσο για το αν επηρεαζει η οχι την μπαταρια η 2.1 θυρα μακροπροθεσμα ισως αλλοιωσει την χωρητικοτητα της.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρήγγειλα από eBay φορτιστή αυτοκινήτου με δύο θύρες 2.1A και 1.0Α . Τώρα είδα όμως ότι ο original φορτιστής του κινητού λέει πάνω 1.8Α. Γνωρίζει κανείς αν το βάλω να φορτισει στην θύρα 2.1Α μήπως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία ; μήπως να το αποφύγω και να το βάζω στην θύρα 1.0Α;

 

Έχω την εντύπωση πως δεν θα έχεις πρόβλημα. Τα 2,1Α είναι η μέγιστη ένταση που μπορεί να δώσει (πχ σε τάμπλετ που τραβάει περισσότερη ενέργεια). Η συσκευή αποφασίζει και παίρνει ρεύμα, δεν επιβάλλει ο φορτιστής.

Παράδειγμα: δες την εφαρμογή Ampere από το playstore. Σου δείχνει τιμές έντασης όσο το φορτίζεις. Συνήθως είναι περίπου 1,5Α αν θυμάμαι καλά ενώ ο αυθεντικός φορτιστής όπως είπες είναι 1,8Α.

Link to comment
Share on other sites

τους το τονισα παντως οτι πρωτο μελημα ειναι να γινει η συσκευη μου δηλ g2!αποστειλαμε τα αιτηματα στην lg hellas μου ειπαν!περιμενω τωρα!!

 

Δυσκολο, ειναι συνηθες οταν εχει εξαντληθει να σου δινουν το νεοτερο μοντελο ή καποια ανωτερη εκδοση (πχ απο 16αρη σε 32αρη). Κινητο με τουλαχιστον full hd, 12+mp camera, επεξεργαστης αντιστοιχος, 2 gb ram και μεγαλυτερο των 5 ιντσων δεν βλεπω να χεις πολλες επιλογες, για g3 θα σε πανε. Εκτος εαν σε πανε στο G Flex 2 ή κανα nexus 5x (χλωμοτατο)

 

Τι ειναι αυτο που σε κανει να μην θες το g3? Το μεγεθος; (ειναι οντως γκουμουτσα σε σχεση με g2)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν σ δωσουν και το 32αρι θα εχεις και 3γβ ραμ :lol:

 

Και δωρο μια μαυρουλα να κανει αερα να μην ζεσταινεται το κινητο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο, ειναι συνηθες οταν εχει εξαντληθει να σου δινουν το νεοτερο μοντελο ή καποια ανωτερη εκδοση (πχ απο 16αρη σε 32αρη). Κινητο με τουλαχιστον full hd, 12+mp camera, επεξεργαστης αντιστοιχος, 2 gb ram και μεγαλυτερο των 5 ιντσων δεν βλεπω να χεις πολλες επιλογες, για g3 θα σε πανε. Εκτος εαν σε πανε στο G Flex 2 ή κανα nexus 5x (χλωμοτατο)

 

Τι ειναι αυτο που σε κανει να μην θες το g3? Το μεγεθος; (ειναι οντως γκουμουτσα σε σχεση με g2)

 

θα δουμε τι θα μου πουνε!δεν χρειαζεται νομιζω ερωτηση γιατι να μην θελω αλλη συσκευη παρα μονο το τζι 2,,γτ σε ολα ειναι καλυτερο απο αυτα που θα μπορεσουνε να μου δωσουνε,,,αντε λιγο η καμερα στα αλλα να ειναι καλυτερη!!μια μικρη αναζητηση να κανεις για τα επομενα μοντελα που ανεφερες θα αρωστησεις απο αυτα που γραφουνε απο προβληματα! το τζι 2 ειναι κορυφη σε ολα κατεμε!!το μεγεθος δεν με ενδιαφερει,,εξαλου ελεγα η επομενη συσκευη οποτε θα επερνα να ειταν στης 5,5!! ειδομενεν

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ναι, την εχω κανει την ερευνα μου αλλα δεν ειναι να τρελαινεσαι κιολας. Στη τελικη παιρνεις μια ολοκαινουργια συσκευη που αν ξενερωσεις την πουλας ευκολα. Μακαρι να στο προτεινουν αυτο και οχι κανενα αλλο refurbished απο εξω.

 

Τι να πουν και αυτοι που εχουν μεινει 2+ μηνες χωρις κινητο περιμενοντας να σταλουν τα ανταλλακτικα στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ναι, την εχω κανει την ερευνα μου αλλα δεν ειναι να τρελαινεσαι κιολας. Στη τελικη παιρνεις μια ολοκαινουργια συσκευη που αν ξενερωσεις την πουλας ευκολα. Μακαρι να στο προτεινουν αυτο και οχι κανενα αλλο refurbished απο εξω.

 

Τι να πουν και αυτοι που εχουν μεινει 2+ μηνες χωρις κινητο περιμενοντας να σταλουν τα ανταλλακτικα στο σερβις.

 

αν δεν εχεις καταλαβει καλα,,,ειμαι ενας απο αυτους που δεν εχουν συσκευη 2 μηνες και 5 μερες παρακαλω :p:mad: γιαυτο τρελαινομαι τοσο φιλε μου!!το πασχα που μας περασε ξανακατεβηκε η συσκευη για πλακετα και την αλλαξανε με refurbished!!οποτε τα εχω δει ολα οπως καταλαβαινεις!!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις καταλαβει καλα,,,ειμαι ενας απο αυτους που δεν εχουν συσκευη 2 μηνες και 5 μερες παρακαλω :p:mad: γιαυτο τρελαινομαι τοσο φιλε μου!!το πασχα που μας περασε ξανακατεβηκε η συσκευη για πλακετα και την αλλαξανε με refurbished!!οποτε τα εχω δει ολα οπως καταλαβαινεις!!

 

Ω ρε φιλε... γιατι τοσο χαλια η LG; Τι να πω. G5 για ψυχικη οδυνη!!! :p :(

 

Αληθεια μεχρι ποσο διαστημα θεωρειτε νομιμο να καθυστερουν την επισκευη; Μια ομαδικη καταγγελια θα μπορουσε να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε φιλε... γιατι τοσο χαλια η LG; Τι να πω. G5 για ψυχικη οδυνη!!! :p :(

 

Αληθεια μεχρι ποσο διαστημα θεωρειτε νομιμο να καθυστερουν την επισκευη; Μια ομαδικη καταγγελια θα μπορουσε να βοηθησει;

 

αν σου πω γιατι,,θα μας κλεισει το φορουμ :lol: καθε εβδομαδα τους επαιρνα τηλ καθως και μηνυματα στο φεις και οπως εχω πει η απαντηση ειταν δεν ξερουμε ποτε θα ερθει η παραλαβη απο πολωνια!!ειδικα στο τηλεφωνο,αστο,,,ευτυχως που δεν ημουν μπροστα γιατι θα καλουσανε αστυνομια!!η ειρωνια σε ολο το μεγαλειο και αυτο που με εχει εκνευρισει ειναι η αδιαφορια-απαθεια,,ενα μηνυμα,ενα τηλεφωνο παρτε ρε κεραταδες να πειτε αυτο και αυτο γινεται,,,αλλα οπως εγραψα σε προηγουμενο ποστ,,,μπορει λογω εγγυησης που εχω να ειμαι στην απεξω και αυτη που τα εχουν στειλει εκτος εγγυησης να πλερουα για να γινουν!!θα μας διαφωτισει καποιος που μπορει να το εχει εκει στο σερβις σαν και εμενα!! αν υπαρχουν και αλλα ατομα πολυ ευχαριστως να γινει καταγγελια γιατι δεν γνωριζω καλα με αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα τηλεφωνο στο ινστιτουτο καταναλωτων να δεις τι θα σου πουνε.

 

Στη θεση σου μετα απο ενα μηνα θα χα κανει καταγγελια. Καλομαθανε οι ελληνικες αντιπροσωπειες τελευταια...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

αν σου πω γιατι,,θα μας κλεισει το φορουμ :lol: καθε εβδομαδα τους επαιρνα τηλ καθως και μηνυματα στο φεις και οπως εχω πει η απαντηση ειταν δεν ξερουμε ποτε θα ερθει η παραλαβη απο πολωνια!!ειδικα στο τηλεφωνο,αστο,,,ευτυχως που δεν ημουν μπροστα γιατι θα καλουσανε αστυνομια!!η ειρωνια σε ολο το μεγαλειο και αυτο που με εχει εκνευρισει ειναι η αδιαφορια-απαθεια,,ενα μηνυμα,ενα τηλεφωνο παρτε ρε κεραταδες να πειτε αυτο και αυτο γινεται,,,αλλα οπως εγραψα σε προηγουμενο ποστ,,,μπορει λογω εγγυησης που εχω να ειμαι στην απεξω και αυτη που τα εχουν στειλει εκτος εγγυησης να πλερουα για να γινουν!!θα μας διαφωτισει καποιος που μπορει να το εχει εκει στο σερβις σαν και εμενα!! αν υπαρχουν και αλλα ατομα πολυ ευχαριστως να γινει καταγγελια γιατι δεν γνωριζω καλα με αυτα!

 

Μετά από τις 15 ημέρες μπορείς βάσει νόμου να ζητήσεις (προσωρινή) συσκευή αντικατάστασης. Βεβαίως, υπόχρεος εξυπηρέτησης της εγγύησης είναι ο πωλητής και όχι η αντιπροσωπεία. Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να ζητήσεις μεσολάβηση από τον Συνήγορο του Καταναλωτή και να τους το κοινοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τις 15 ημέρες μπορείς βάσει νόμου να ζητήσεις (προσωρινή) συσκευή αντικατάστασης. Βεβαίως, υπόχρεος εξυπηρέτησης της εγγύησης είναι ο πωλητής και όχι η αντιπροσωπεία. Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να ζητήσεις μεσολάβηση από τον Συνήγορο του Καταναλωτή και να τους το κοινοποιήσεις.

 

τελικα συνηγορο του καταναλωτη,,η στο ινστιτουτο του καταναλωτη οπως ειπε το φιλος λιγο ποιο πανω? ευχαριστω

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

θα δουμε τι θα μου πουνε!δεν χρειαζεται νομιζω ερωτηση γιατι να μην θελω αλλη συσκευη παρα μονο το τζι 2,,γτ σε ολα ειναι καλυτερο απο αυτα που θα μπορεσουνε να μου δωσουνε,,,αντε λιγο η καμερα στα αλλα να ειναι καλυτερη!!μια μικρη αναζητηση να κανεις για τα επομενα μοντελα που ανεφερες θα αρωστησεις απο αυτα που γραφουνε απο προβληματα! το τζι 2 ειναι κορυφη σε ολα κατεμε!!το μεγεθος δεν με ενδιαφερει,,εξαλου ελεγα η επομενη συσκευη οποτε θα επερνα να ειταν στης 5,5!! ειδομενεν

 

Ετσι ειναι σαν το τζι2 δεν υπαρχει απο πολλες πλευρες ακομα και σημερα 3 χρονια μετα αναλυση οθονης;μπαταρια;λειτουργια ματια ανοιχτα;καμερα ειδικα την μερα; με ois κλπ σημερινα κινητα και δε το ενσωματωνουν, και αααααλλα

Μακαρι η ελτζι να εβγαζε το lg g2 ii θα σαρωνε.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

τελικα συνηγορο του καταναλωτη,,η στο ινστιτουτο του καταναλωτη οπως ειπε το φιλος λιγο ποιο πανω? ευχαριστω

 

Ο επίσημος φορέας διαμεσολάβησης είναι ο ΣτΚ. Ινστιτούτα και λοιπές ενώσεις καταναλωτών μπορούν οπωσδήποτε να βοηθήσουν, αλλά προσωπικά δεν τις έχω χρησιμοποιήσει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση. Βρήκα ένα g2 του κουτιού σφραγισμένο μοντέλο του '14 αλλά δεν έχει απόδειξη από και καλά "αξιοπρεπες" άτομο. Σε περίπτωση σέρβις χρειάζεται η απόδειξη για την εγγυηση?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση. Βρήκα ένα g2 του κουτιού σφραγισμένο μοντέλο του '14 αλλά δεν έχει απόδειξη από και καλά "αξιοπρεπες" άτομο. Σε περίπτωση σέρβις χρειάζεται η απόδειξη για την εγγυηση?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομιζω το IMEI αρκει. Αλλα τι εγγυηση να χει 2 χρονια μετα;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το IMEI αρκει. Αλλα τι εγγυηση να χει 2 χρονια μετα;

 

Δηλαδή αν το κλέψω από κάπου και δεν έχω απόδειξη με το IMEI που έτσι και αλλιώς έχουν όλα τα κινητά δεν θα έχω πρόβλημα. Πολύ κουφό μου ακούγεται. Θα πάρω για σίγουρα να ρωτήσω την Δευτέρα στην lg.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το κλέψω από κάπου και δεν έχω απόδειξη με το IMEI που έτσι και αλλιώς έχουν όλα τα κινητά δεν θα έχω πρόβλημα. Πολύ κουφό μου ακούγεται. Θα πάρω για σίγουρα να ρωτήσω την Δευτέρα στην lg.

 

Αν το κλεψεις και ο ιδιοκτητης εχει κρατησει το ιμει στο κλειδωνουν και ειναι για πεταμα καθως αν το πας γιααα σερβις θα σε τσιμπησουν

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν το κλεψεις και ο ιδιοκτητης εχει κρατησει το ιμει στο κλειδωνουν και ειναι για πεταμα καθως αν το πας γιααα σερβις θα σε τσιμπησουν

Συν ότι αν το έχει δηλώσει κλεμμένο κάποιος δεν δέχεται και κάρτα σιμ το τηλέφωνο.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το κλέψω από κάπου και δεν έχω απόδειξη με το IMEI που έτσι και αλλιώς έχουν όλα τα κινητά δεν θα έχω πρόβλημα. Πολύ κουφό μου ακούγεται. Θα πάρω για σίγουρα να ρωτήσω την Δευτέρα στην lg.

 

Πλέον όσων ειπώθηκαν, την εγγύηση βάσει του IMEI την δίνει η αντιπροσωπεία (δηλαδή ο κατασκευαστής) όχι ο πωλητής, ο οποίος θα σου ζητήσει απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύυυυυ καιρό ξαναγραφω γαι το αγαπημένο μας κινητό.εχω αφήσει το θεμα σχεδόν 2 χρόνια μιας και έχω αλλάξει συσκευη.ακουστε το στορι.το g2 μου το χάρισα στον κολλητό μου...έσπασε οθόνη την αλλαξαμε και μία μέρα που ήμασταν για ψάρεμα έπεσε στα νερά και δεν ξανανοίξε ποτε.εδω και ένα χρόνο.το πήγαμε σε ένα σερβίς όχι το γνωστό μου είπαν μητρική.τελικα από ένα άλλο μεταχειρισμένο με σπασμένη οθόνη π βρήκα στο νετ αγορασαμε την μητρική και σήμερα επανήλθε στην ζωή.

Ομολογω πως το ζηλεψα έτσι όπως το είδα και ας έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που το είχα.παραμενει κινητήρα.

Φοράει έκδοση 4.4.2 d80220h-EUR-xx.επειδη δεν έχω ιδέα,σε ποια βρίσκεται τώρα το g2?το τηλέφωνο είναι γερμανικό.

Επίσης από custom rom αν και είμαι σε λάθος τοπικ έχετε κάποια σταθερή να μου προτείνεται;θα το στησω εγώ το κινητό και μετά θα το δώσω στον κολλητό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...