Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ.....

Αν τις έχεις κάνει uninstall Δεν θα επανέλθουν..

Link to comment
Share on other sites

http://sndeep.info/en

Βάζεις είτε το S/N είτε το ΙΜΕΙ.

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.

Δυστυχως, τζιφος, δεν εμφανιζει καμια σχετικη πληροφορια για την συσκευη που αναζητω πλην του μοντελου.

Ειναι ενα g3s που πηρα της γυναικας μου και δεν το εχω ξεσφραγισει ακομα.

Δεν φταιει το site, εβαλα δοκιμαστικα του G2 μου το imei και τα εμφανισε ολα.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.

Δυστυχως, τζιφος, δεν εμφανιζει καμια σχετικη πληροφορια για την συσκευη που αναζητω πλην του μοντελου.

Ειναι ενα g3s που πηρα της γυναικας μου και δεν το εχω ξεσφραγισει ακομα.

Δεν φταιει το site, εβαλα δοκιμαστικα του G2 μου το imei και τα εμφανισε ολα.

Δοκίμασε αν θες και εδώ το ΙΜΕΙ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Άσχετο....... αν τελικά το δουλέψετε το G3s και σχηματισεις αποψη, πες μου αν θυμηθείς τη γνώμη σου, τι λέει σαν συσκευη!! (έστω με pm). Σκέφτομαι στο άμεσο μέλλον να το πάρω και 'γω στη δικιά μου γυναίκα!!

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη εχω κανει ρουτ και εχω διαγραψει αρκετες εφαρμογες της lg, αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα επαναφερθουν?

 

Ναι.......

 

Eίσαι σίγουρος?

 

Διότι εγώ λέω ότι είναι όπως λέει ο φίλος παρακάτω...

 

Αν τις έχεις κάνει uninstall Δεν θα επανέλθουν..
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκιο, μπερδεύτηκα επειδή συνήθως τις παγωνω ή τις διαγράφω αλλά εχοντας backup από titanium.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν τις έχεις κάνει uninstall Δεν θα επανέλθουν..

 

Eίσαι σίγουρος?

 

Διότι εγώ λέω ότι είναι όπως λέει ο φίλος παρακάτω...

 

Δεν θα επανέλθουν. .. μόνο αν φλασαρεις την ρομ από την αρχή με το flash tool

 

Ναι έχετε δίκιο, μπερδεύτηκα επειδή συνήθως τις παγωνω ή τις διαγράφω αλλά εχοντας backup από titanium.

 

ευχαριστω παιδια...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια...

Αν τις έχεις απλά freeze θα επανέλθουν φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Αν τις έχεις απλά freeze θα επανέλθουν φίλε μου

 

τις έχω διαγράψει τελείως μέσω titanium...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

Πρωτη φορα γραφω στο τοπικ.. Φιλος μου αγορασε ενα μαυρο 16αρι g2 και η αληθεια ειναι οτι εντυπωσιαστηκα με την εκπληκτικη του αυτονομια και οθονη. Μιας και μπηκα στο τρυπακι για την συσκευη θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα..

 

1)το μοναδικο μου μου εκανε αρνητικη εντυπωση ηταν οι φωταγραφιες με φλας σε χαμηλο φωτισμο.οι φωταγραφιες βγαινανε στην κυριολεξια κιτρινες.. Και τα χρωματα επισης βγαινανε αλοιωμενα. Θελει καποια συγκεκριμενη ρυθμιση που δεν εχουμε δει η απλα ετσι βγαινουν;;

 

2)διαβασα για κατι προβληματα στο gps. Τι ακριβώς συμβαινει και αν αφορουσε μονο τις πρωτες παρτίδες και πλέον δεν υπαρχει θεμα.

 

3)ειναι δεδομενο οτι θα παρει την λολιποπ;;

4)εχουν παρουσιαστει στη συσκευη κατασκευαστικα προβληματα,οπως πχ τριγμοι η ξεβαμα στα κουμπια πισω ειτε στο μαυρο ειτε στο λευκο;;

 

5)το 32αρι το καλυπτει η εγγυση η αναγκαστικα πρέπει να παω στο 16αρι

Edited by tasosmtm
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

Πρωτη φορα γραφω στο τοπικ.. Φιλος μου αγορασε ενα μαυρο 16αρι g2 και η αληθεια ειναι οτι εντυπωσιαστηκα με την εκπληκτικη του αυτονομια και οθονη. Μιας και μπηκα στο τρυπακι για την συσκευη θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα..

 

1)το μοναδικο μου μου εκανε αρνητικη εντυπωση ηταν οι φωταγραφιες με φλας σε χαμηλο φωτισμο.οι φωταγραφιες βγαινανε στην κυριολεξια κιτρινες.. Και τα χρωματα επισης βγαινανε αλοιωμενα. Θελει καποια συγκεκριμενη ρυθμιση που δεν εχουμε δει η απλα ετσι βγαινουν;;

 

2)διαβασα για κατι προβληματα στο gps. Τι ακριβώς συμβαινει και αν αφορουσε μονο τις πρωτες παρτίδες και πλέον δεν υπαρχει θεμα.

 

3)ειναι δεδομενο οτι θα παρει την λολιποπ;;

4)εχουν παρουσιαστει στη συσκευη κατασκευαστικα προβληματα,οπως πχ τριγμοι η ξεβαμα στα κουμπια πισω ειτε στο μαυρο ειτε στο λευκο;;

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

5)το 32αρι το καλυπτει η εγγυση η αναγκαστικα πρέπει να παω στο 16αρι

 

1) εχει ένα μικροθεματακι με τις Φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό. Δεν είναι πολύ "δυνατή" η καμερα του σε μέρει με χαμηλό φως. Αν και τα παιδιά εδώ λένε ότι αυτό στρωνει αν το ρουταρεις. Δεν το έχω δοκιμάσει ομως.

 

2) Επίσης το gps Δεν είναι και το Ποιο δυνατό του σημείο. Αλλά κ αυτό στρώνει νομίζω με ρουτ.

 

3) ναι Αλλά αναμένουμε....

 

4) ξεβαμα Στα κουμπιά όχι αλλά έχουν αναφερθει κιτρινισματα Στην οθόνη μετά από λίγο καιρο χρησης. Όχι σε ολους βεβαια. Και σε μερικες περιπτωσεις τριξιματα Αλλά δεν εμποδίζουν σε κατι.

 

4) παλιά υπήρχε θέμα, Τώρα το καλυπτει Και το 32αρι! Αρκεί να είναι Ευρωπαϊκό!

 

 

 

Αν κάπου κάνω λάθος ας με διορθώσουν τα παιδιά.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!

Για την κιτρινιλα που αναφερεις ειναι κατι που πρεπει να περιμενω;; εχει συμβει σε αρκετους;

Link to comment
Share on other sites

Η κιτρινίλα έχει συνδεθεί με υψηλές θερμοκρασίες όπως σε gaming, καθώς εμφανίζεται συνέχεια στο πάνω αριστερά μέρος όπως κοιτάς την οθόνη. Κάποιοι αναφέρουν ότι έχει εμφανιστεί χωρίς λόγο, αλλά σε κάθε περίπτωση το ποσοστό είναι χαμηλό και καλύπτεται από εγγύηση.

 

Για το GPS δε συμφωνώ, το δικό μου έχει από τα πιο ευαίσθητα GPS που έχω συναντήσει σε οποιαδήποτε συσκευή. Εκτός από τις πολύ πρώτες παρτίδες (πριν από έναν χρόνο και πίσω) που κάποιοι είχαν αποσυνδέσεις, δε νομίζω ότι το GPS αποτελεί πηγή ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω επίσης ότι διαφωνώ με τα, αρκετά είναι η αλήθεια, παιδιά εδώ μέσα που αναφέρουν ότι η φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό δεν είναι καλές. Σίγουρα δεν είναι κορυφαίες άλλα συγκρινόμενες με τον ανταγωνισμό είναι τουλάχιστον αξιοπρεπείς. Επειδή αναφέρθηκε η κιτρινίλα στις φώτος με φλας, θεωρώ ότι δεν υφίσταται καν. Συγκρίνοντας μάλιστα τις φώτος με τις αντίστοιχες που τράβαγε το Lumia 920 με το διπλό LED που διέθετε θα έλεγα ότι η κιτρινίλα ήταν φανερή μόνο σε στο Lumia (γνωστό άλλωστε θεματάκι της συγκεκριμένης συσκευής). To μοναδικό θέμα που πράγματι είχε εξαρχής το G2, και κακώς δεν το έχει διορθώσει ακόμα η εταιρεία, με την κάμερά του είναι η εστίαση στις νυχτερινές φώτος με φλας. Εκεί μπορεί να έχεις θέμα γιατί αν κάποιος κουνηθεί θα φανεί στο αποτέλεσμα. Αν όμως ξεπεράσεις αυτό τον 'σκόπελο' οι φώτος βγαίνουν πολύ καλές. Και να τονίσω ότι το κινητό αργεί να εστιάσει (4-5 δευτερόλεπτα) μόνο στις νυχτερινές φώτος με φλας. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση εστιάζει αρκετά γρήγορα χωρίς θέμα. Και όλα αυτά χωρίς ρουτ. Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Best vfm συσκευή αυτή την στιγμή στα 250 ευρώ, αν βάλεις εφόσον σε ενδιαφέρει μεγαλύτερη χωρητικότητα μνήμης, κι ένα τριανταρι παραπάνω, επέλεξε τότε το g2 32 και είσαι κομπλέ!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη παρελαβα το κινητο μου απο το Service.Αντικατασταση ακουστικου γιατι το πτοηγουμενο ηταν ελαττωματικό.Μονο 5 εργασιμες μαζι με τα πανε ελα Καστορια Αθηνα.Λοιπον το ακουστικο δουλευει τελεια.Δεν ξερω ομως αν ειμαι ψειρας αλλα παρατηρω οτι αν ασκησω πιεση στην οθονη στα πλαινα bezel του κινητου και το κοιταω απο το πλαι βλεπω οτι η οθονη μπαινει προς τα μεσα.Δηλαδη σαν να κουναω την οθονη πιεζοντας την προς τα μεσα.Σαν να μην ειναι καλα κολλημένη ενα πραγμα ...το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μοντέλο που προορίζεται για την Πολωνία το καλύπτει η εγγύηση γιατί αύριο θα το στείλω να μου αλλάξουν οθόνη??
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξεκαθαρισει αυτο το θεμα.Ολα τα ευρωπαικα εχουν εγγυηση.Τι προβλημα σου εβγαλε εσενα η οθονη?
Link to comment
Share on other sites

@ntragas Παρασκευη παρελαβα το κινητο μου απο το Service.Αντικατασταση ακουστικου γιατι το πτοηγουμενο ηταν ελαττωματικό.Μονο 5 εργασιμες μαζι με τα πανε ελα Καστορια Αθηνα.Λοιπον το ακουστικο δουλευει τελεια.Δεν ξερω ομως αν ειμαι ψειρας αλλα παρατηρω οτι αν ασκησω πιεση στην οθονη στα πλαινα bezel του κινητου και το κοιταω απο το πλαι βλεπω οτι η οθονη μπαινει προς τα μεσα.Δηλαδη σαν να κουναω την οθονη πιεζοντας την προς τα μεσα.Σαν να μην ειναι καλα κολλημένη ενα πραγμα ...το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

 

Δεν παρατηρώ κάτι τέτοιο στο δικό μου!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξεκαθαρισει αυτο το θεμα.Ολα τα ευρωπαικα εχουν εγγυηση.Τι προβλημα σου εβγαλε εσενα η οθονη?

 

Οκ τότε μια χαρά.Μια κάθετη κίτρινη γραμμή στο αριστερό μέρος της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα κ εγω χθες κ ηδη εχω περασει καποιες ωρες μαζι του με την παραμετροποιηση του, να ρωτησω, ειναι φυσιολογικο που στο restart/shutdown χανει τις ρυθμισεις φωτεινοτητας οθονης, αλλα κ του χρονου αναμονης (το κανω απο 2 λεπτα 5);;
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα κ εγω χθες κ ηδη εχω περασει καποιες ωρες μαζι του με την παραμετροποιηση του, να ρωτησω, ειναι φυσιολογικο που στο restart/shutdown χανει τις ρυθμισεις φωτεινοτητας οθονης, αλλα κ του χρονου αναμονης (το κανω απο 2 λεπτα 5);;

Έχεις βάλει κάρτα sim;

Αν όχι, πιθανότατα ευθύνεται αυτο!

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση/βοηθεια plz:

περασα το εταιρικο μου mail στο αντιστοιχο λογαριασμοι/συγχρονισμος -> εταιρικο, αλλα μου ζητησε καποια προσβαση μετα στο τηλ κ πατησα ακυρωση νομιζω κ απο τοτε κρασαρει συνεχεια κ μου βγαζει "η εφαρμογη μηνυμα ηλεκ ταχυδρομειου" σταματησε να λειτουργει ή κατι τετοιο κ δεν βρισκω ουτε πως να σβησω τον λογαριασμο, ουτε πως να το φτιαξω, μπορει να βοηθησει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...