Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ένα πεδίο που γράφεις που αποθηκεύεται η επαφή. Σε εμένα είναι τέρμα πάνω αυτή η επιλογή αλλά έχω G3 rom περασμένη και δεν θυμάμαι εάν είναι έτσι και σε στοκ κατάσταση.

 

Edit: http://eguides.sprint.com/support/eguides/lgg2/index.html#lg_g2_ug/add_a_contact.html

Στη φωτογραφία που έχει πατάς εκεί που λέει phone contact και επιλέγεις το gmail account

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα αμα θελω να μπει η καινουργια επαφη και στο gmail πρεπει να ανοιξω το ιντερνετ για συνχρονισμο σωστα?

χαζη η ερωτηση που εκανα πριν αλλα ολα ειναι αποθηκευμενα στην μνημη του κινητο και ας εχω την επιλογη προεπιλεγμενη το gmail μου:X

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για την απαντηση αλλα αμα θελω να μπει η καινουργια επαφη και στο gmail πρεπει να ανοιξω το ιντερνετ για συνχρονισμο σωστα?

χαζη η ερωτηση που εκανα πριν αλλα ολα ειναι αποθηκευμενα στην μνημη του κινητο και ας εχω την επιλογη προεπιλεγμενη το gmail μου:X

 

Όπου επιλέξεις αποθηκεύονται ...!!!!;) μετά από την Διαχείριση επαφών > εισαγωγή /εξαγωγή της πας όπου θες....!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό την Παρασκευή. Οι πρώτες εντυπώσεις:

Είναι αρκετά ελαφριά συσκευή για το μέγεθός της.

Έχει στιβαρή αίσθηση (βοηθάει το ότι το πίσω μέρος δεν αφαιρείται), αλλά σε καμία περίπτωση δεν φτάνει σε επίπεδα iPhone.

Το γυαλιστερό πλαστικό στο πίσω μέρος, αφαιρεί πόντους από την αίσθηση ποιότητας.

Επιπλέον γλιστράει & γεμίζει δαχτυλιές.

Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή, τα χρώματα είναι εξαιρετικά, όσο έντονα πρέπει.

Η λειτουργία της αφής είναι άψογη (πριν είχα το Xperia SP & ζούσα απίστευτες καταστάσεις).

Το ακουστικό είναι στο μέσο όρο.

Το ηχείο όμως είναι τουλάχιστον κακό. Παραμορφώνει τον ήχο σχεδόν από την μέση της έντασης.

Το UI είναι πρακτικό, όχι παραφορτωμένο & αρκετά όμορφο, αλλά τα εικονίδια κάπως πιο χρωματιστά από ότι πρέπει.

Περιμένω εναγωνίως το UI του G3 (μαζί με την 5.0).

Η συσκευή πηγαίνει σφαίρα. Εμφανίζονται ελάχιστες καθυστερήσεις.

Ένα σοβαρό θέμα είναι η απουσία εξωτερικής μνήμης.

Χωρίς να έχω φορτώσει κάτι ιδιαίτερο, έχουν απομείνει μόλις 6.7GB.

Θέλω να δω πού θα χωρέσουν οι όποιες φωτογραφίες & video.

Για την μπαταρία δεν έχω γνώμη, μόλις 2 φορές την έχω φορτίσει.

Την κάμερα επίσης δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

Με 2 λόγια, η συσκευή είναι για μένα ότι καλύτερο υπάρχει σε αυτά τα χρήματα (300€),

όσον αφορά την οθόνη & την ταχύτητα απόκρισης.

Θα εκμεταλλευτείς τους cloud χώρους που διαθέτεις, έτσι έχω κάνει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ο θεος και η μανα του ρε φιλε! ΟΧΙ antivirus στο κινητο! Απλα δεν το χρειαζεσαι! Και γενικα μην βαζεις σαβουρα και περιττα πραγματα :-)

Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?

Λενε οτι το android δεν κολλάει ιους! Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει! Και σου λέει ο φίλος ότι δεν υπάρχει λόγος να βάζεις στο κινητό σου προγράμματα antivirus Γιατί δεν κάνουν τίποτα και μόνο χώρο και περιττά mb πιάνουν στην συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?

Απλα δεν το χρειαζεσαι φιλε μου!! Δεν ειναι υπολογιστης! Το μονο που κανει ειναι να τρωει μνημη(ραμ) και να κανει το κινητο να κολλαει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται οντως antivirus ουτε clean master...το μονο που κανουν επιβραδυνουν μπαταρια και κινητο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ξεχαστε τα clean master και τα antivirus. Βαλτε το widgetάκι καθαρισμου RAM που εχει απο μαμα και ειστε κομπλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια τις προεγκατεστημενες εφαρμογες του κινητου που ζητανε ενημερωσεις απο το εικονιδιο κεντρο ενημερωσης να τις κανω?

η δεν χρειαζεται και θα μου φανε mb τσαμπα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τις προεγκατεστημενες εφαρμογες του κινητου που ζητανε ενημερωσεις απο το εικονιδιο κεντρο ενημερωσης να τις κανω?

η δεν χρειαζεται και θα μου φανε mb τσαμπα?

 

Να τις κάνεις από πάνω κάθονται δεν πιάνουν παραπάνω χώρο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγκες.. εμενα μου τρωει συνεχει πολύ ram...είναι μονιμα στα 600-700mb ελευθερα..γιατι ετσι?μπορω να την ενισχυσω καθολου? Edited by newbach
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγκες.. εμενα μου τρωει συνεχει πολύ ram...είναι μονιμα στα 600-700mb ελευθερα..γιατι ετσι?μπορω να την ενισχυσω καθολου?

 

Μια χαρά είναι στα 600-700 αδερφέ. Εγώ είμαι μονίμως με 300-500 ελεύθερα, με ένα..στρατό να τρέχει στο backround, και το κινητό πάει σφαίρα. Το έχουμε αναφέρει παραπάνω, μην ασχολίαστε με την ram στα κινητά με 2 gb και άνω και με τελευταίες εκδόσεις android. Η διαχείριση έχει βελτιωθεί αισθητά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, έτσι πρέπει! Μην πειράξεις τίποτα, το κινητό πάει νεράκι λέμε...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά που λένε ότι το κινητό δεν χρειάζεται πειράγματα και συνέχεια καθάρισμα της ram. Σε σχέση με το optimus g που έδινε πάντα 1giga ram τουλάχιστον ελεύθερη βλέπω ότι τελικά αυτό δεν παίζει ρόλο. Όταν υπάρχει σωστή διαχείριση ας έχεις και 10 εφαρμογές να τρέχουν και διαθέσιμες οπότε θες. Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγκες.. εμενα μου τρωει συνεχει πολύ ram...είναι μονιμα στα 600-700mb ελευθερα..γιατι ετσι?μπορω να την ενισχυσω καθολου?

Μην πειραζεις την ραμ φιλε! Απλα.κλεινε προσφατες εφαρμογες με το παρατεταμενο home button! Μην κλεινεις εφαρμογες μεσω ραμ μανατζερ! Το κινητο διαχιριζεται μονο του την μνημη! Οταν της κλεινεις εσυ μεσω του widget κτλπ το κανεις χειροτερα! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καποιος ματιαξε το lg g2 μου κ εδω κ 2-3 μερες σ ενα σημειο της οθονης μου υπαρχει μικρη αλλοιωση του χρωματος κ νομιζω οτι απλωνει κ σιγα σιγα, :/ φαινεται πιο πολυ σε ασπρο φοντο.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ το γνωστό θέμα με την κιτρινιλα γμτ, λογικά καλύπτεται από την εγγύηση, έχει συμβεί σε αρκετά μέλη. ...κρίμα. :(
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καποιος ματιαξε το lg g2 μου κ εδω κ 2-3 μερες σ ενα σημειο της οθονης μου υπαρχει μικρη αλλοιωση του χρωματος κ νομιζω οτι απλωνει κ σιγα σιγα, :/ φαινεται πιο πολυ σε ασπρο φοντο.

Κλασικο θεμα. Πριν δυο μερες την αλλαξα.

Παρε τηλ την lg hellas να κλισεις ραντεβου για να ερθει η ελτα σπιτι σου να στο παρει και να το παει στο σερβις στη Procordia.

Αμα θες το πας εσυ στην Procordia στη Μεσογειων και σε 45 λεπτα εισαι ετοιμος.

Προσεχε μονο να εχεις ευρωπαϊκη συσκευη και να ειναι σε stock κατασταση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καποιος ματιαξε το lg g2 μου κ εδω κ 2-3 μερες σ ενα σημειο της οθονης μου υπαρχει μικρη αλλοιωση του χρωματος κ νομιζω οτι απλωνει κ σιγα σιγα, :/ φαινεται πιο πολυ σε ασπρο φοντο.

Αιντα !! Εχει γινει της μοδας πλεον! Κριμα φιλε! Μεγαλη σαπιλα αυτο το πραγμα! Τι παρτιδα ειναι το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

403 γαλλικο ειναι κ ευτυχως δν το εχω πειραξει, θεσσαλονικη δν υπαρχει δυνατοτητα να το κανουν μονο αθηνα?? γτ θα με αφησουν για καμια εβδομαδα κ βαλε με μια μπακατελα :'(
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει κάτσε λίγο και με τη μπαχατέλα , αποτοξίνωση... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω πως είμαι αρκετά ανήσυχος απο τις ολοένα και αυξανόμενες αναφορές περι κιτρινίλας.
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω πως είμαι αρκετά ανήσυχος απο τις ολοένα και αυξανόμενες αναφορές περι κιτρινίλας.

Άρχισαν να σκάνε και στο νήμα του g3 :eek::eek::eek::eek::eek:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να σκάνε και στο νήμα του g3 :eek::eek::eek::eek::eek:

 

Το επόμενο θα είναι Κινέζικο...!!!:rolleyes:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...