Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σερφαρα απλα ειχα μονιμα ανοιχτο το wifi τι να πω?πως θα κανω αποσυγχρονισμο?δεν ξερω μπορειτε να μου πειτε?απο ρυθμισεις?αν και εχω μονο το Yahoo να τρεχει και το kinectimals το εσβησα.Αυτα που εχω να τρεχουν στο παρασκηνιο ειναι το fb,viber,what's app,weather αυτα τα 4....Σας ευχαριστω πολυ!

 

 

 

απλά πήγαινε στο"email +λογαριασμοί" και δες αν απο τους λογαριασμούς email που έχεις βάλει συγχρονίζει συνέχεια. Μια επανεκκίνηση το λύνει το θέμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδες. Κάτοχος του εν λόγω κινητού. Το έχω περίπου ένα μήνα. Στην αρχή για καμία βδομάδα το έτρεχα με τα 8 και μετά το αναβαθμισα σε 8.1. Έχω κάποιες ερωτήσεις. Ελπίζω να μη γινω κουραστικός.1) Κάνει κολλήματα στο YouTube. Όχι συνέχεια, αλλά τακτικά και όταν βάζω να παίξει το βίντεο. Ή θα κάνει αναβοσβησματα η οθόνη, ή θα μαυρίσει και μετά από λίγο θα με πετάξει έξω στην επιφάνεια εργασίας. Επίσης, 2) με πετάει συχνά έξω και το minion rush και ξαφνικά εδώ και λίγο καιρό κολλάει ενώ πιο παλιά πριν γίνει το update δεν κολλούσε. 3) το viber από χτες ενώ εδω και ένα μήνα δουλεύει ρολόι, δεν μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις. Βασικά τις εμφανίζει, αλλά μετά από 3 ώρες, ενώ αν μπω μέσα στο πρόγραμμα θα δω τα νέα μηνύματα, αλλά η ειδοποίηση θα έρθει μετά από 3 ώρες. Να σημειώσω ότι όλα τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει τα έχω στην κάρτα μνήμης εκτός του minion Edited by Panagiotisg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Κάτοχος του εν λόγω κινητού. Το έχω περίπου ένα μήνα. Στην αρχή για καμία βδομάδα το έτρεχα με τα 8 και μετά το αναβαθμισα σε 8.1. Έχω κάποιες ερωτήσεις. Ελπίζω να μη γινω κουραστικός.1) Κάνει κολλήματα στο YouTube. Όχι συνέχεια, αλλά τακτικά και όταν βάζω να παίξει το βίντεο. Ή θα κάνει αναβοσβησματα η οθόνη, ή θα μαυρίσει και μετά από λίγο θα με πετάξει έξω στην επιφάνεια εργασίας. Επίσης, 2) με πετάει συχνά έξω και το minion rush και ξαφνικά εδώ και λίγο καιρό κολλάει ενώ πιο παλιά πριν γίνει το update δεν κολλούσε. 3) το viber από χτες ενώ εδω και ένα μήνα δουλεύει ρολόι, δεν μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις. Βασικά τις εμφανίζει, αλλά μετά από 3 ώρες, ενώ αν μπω μέσα στο πρόγραμμα θα δω τα νέα μηνύματα, αλλά η ειδοποίηση θα έρθει μετά από 3 ώρες. Να σημειώσω ότι όλα τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει τα έχω στην κάρτα μνήμης εκτός του minion

 

1) χρησιμοποιείς τον browser του youtube ή κάποια εφαρμογή ; αν χρησιμοποιείς εφαρμογή δοκίμασε να την κάνεις uninstall και reinstall

2)μπορεί να είναι bug της preview , uninstall/reinstall θα έλεγα αλλά μάλλον δεν θες να χάσεις τα δεδομένα

3) το viber είναι ασταθές και αναξιόπιστο γενικότερα και είναι με τις μέρες του , πιστεύω ότι θα φιάξει μόνο του σε κάποια φάση

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μου πει πως θα αφαιρέσω τα γράμματα από το μενού εφαρμογών. Μου τα έκανα όλα αλφαβητικά π.χ. Α και από κάτω Aerize Optimizer Υ από κάτω Yotube :(:(:(

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μου πει πως θα αφαιρέσω τα γράμματα από το μενού εφαρμογών. Μου τα έκανα όλα αλφαβητικά π.χ. Α και από κάτω Aerize Optimizer Υ από κάτω Yotube :(:(:(

 

δεν γίνεται , μόλις περάσεις ένα συγκεκριμένο αριθμό εφαρμογών (40 μαζί με τις εφαρμογές συστήματος νομίζω ) σου το κάνει έτσι για να μην σκρολλάρεις ατελείωτα και είναι μόνιμο

Link to comment
Share on other sites

1) χρησιμοποιείς τον browser του youtube ή κάποια εφαρμογή ; αν χρησιμοποιείς εφαρμογή δοκίμασε να την κάνεις uninstall και reinstall

2)μπορεί να είναι bug της preview , uninstall/reinstall θα έλεγα αλλά μάλλον δεν θες να χάσεις τα δεδομένα

3) το viber είναι ασταθές και αναξιόπιστο γενικότερα και είναι με τις μέρες του , πιστεύω ότι θα φιάξει μόνο του σε κάποια φάση

 

1) έχω και εφαρμογή που δουλεύει μια χαρά, αλλά όταν μπαίνω με τον explorer στο YouTube κάνει αυτά που σας είπα. Τι λέτε να φταίει; 2) αν είναι να φτιάξει ας τα χάσω τα δεδομένα, το θέμα είναι να μην τρώει κολλήματα και να μην με πετάει. 3) ας ελπίσουμε. Έχω ακούσει και σε άλλους που τους κάνει θέματα, απλά σε μένα πρώτη φορά, γι' αυτό μου ήρθε παράξενο.

Link to comment
Share on other sites

1) έχω και εφαρμογή που δουλεύει μια χαρά, αλλά όταν μπαίνω με τον explorer στο YouTube κάνει αυτά που σας είπα. Τι λέτε να φταίει; 2) αν είναι να φτιάξει ας τα χάσω τα δεδομένα, το θέμα είναι να μην τρώει κολλήματα και να μην με πετάει. 3) ας ελπίσουμε. Έχω ακούσει και σε άλλους που τους κάνει θέματα, απλά σε μένα πρώτη φορά, γι' αυτό μου ήρθε παράξενο.

 

το πιθανότερο είναι ότι όλα αυτά είναι bugs της 8.1 preview , αφού δεν είναι η επίσημη έκδοση με τα firmware fixes ανάλογα την συσκευή .

Link to comment
Share on other sites

το πιθανότερο είναι ότι όλα αυτά είναι bugs της 8.1 preview , αφού δεν είναι η επίσημη έκδοση με τα firmware fixes ανάλογα την συσκευή .

 

Λες να φταίει η 512 ram ή τα bugs της 8.1; Γιατί να φταίει η ram μου φαίνεται δύσκολο από τη στιγμή που σηκώνει άνετα παιχνίδια τύπου asphalt 8.

Link to comment
Share on other sites

Λες να φταίει η 512 ram ή τα bugs της 8.1; Γιατί να φταίει η ram μου φαίνεται δύσκολο από τη στιγμή που σηκώνει άνετα παιχνίδια τύπου asphalt 8.

 

η ram δεν φταίει όχι

πάντως παρακολούθα αυτό το thread καλύτερα μιας και εκεί συζητάνε για την preview http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389759&page=106

Link to comment
Share on other sites

Aπ΄ ό,τι ξέρω κυκλοφόρησαν πρόσφατα 2 updates για την preview εκδοση.

Δοκίμασε να τις περάσεις μήπως και βελτιωθεί το θέμα. Διαφορετικά περίμενε μέχρι να βγεί η επίσημη έκδοση.

Για το you tube εφόσον έχεις την εφαρμογή τρέχε το από κει. Δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνεις μέσω browser.

Link to comment
Share on other sites

Aπ΄ ό,τι ξέρω κυκλοφόρησαν πρόσφατα 2 updates για την preview εκδοση.

Δοκίμασε να τις περάσεις μήπως και βελτιωθεί το θέμα. Διαφορετικά περίμενε μέχρι να βγεί η επίσημη έκδοση.

Για το you tube εφόσον έχεις την εφαρμογή τρέχε το από κει. Δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνεις μέσω browser.

 

Ναι, τα έχω περάσει και τα 2, μάλιστα το τελευταίο αν θυμάμαι καλά 2,3 μέρες πριν. Ξέρουμε κάτι για την official 8.1 πότε θα βγει;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα νσ μαθω εαν με το Lumia625 μπορω νσ παιξω μουσικα κοματια απο το κινητο στο αυτοκινητο μεσω εργοστασικο Bluetooth του αυτοκινητου μου Honda,

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα νσ μαθω εαν με το Lumia625 μπορω νσ παιξω μουσικα κοματια απο το κινητο στο αυτοκινητο μεσω εργοστασικο Bluetooth του αυτοκινητου μου Honda,

ευχαριστω.

 

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να υποστηρίζουν και οι 2 συσκευές που θα συνδεθούν A2DP (πληροφορίες και εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bluetooth_profiles#Advanced_Audio_Distribution_Profile_.28A2DP.29)

Από όσο γνωρίζω το 625 το υποστηρίζει αλλά θα πρέπει να το υποστηρίζει και το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου σου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω το Lumia 625 και εχω ενα Bluetooth για υπολογιστη και το βαζω στον σταθερο....να στειλω απο τον υπολογιστη προς το κινητο μπορω....απο το κινητο προς τον υπολογιστη, φτανει μεχρι 25-30% και μετα βγαζει αποτυχια....εχω windows 7, το bluetooth ειναι σχετικα παλιο αλλα δε νομιζω να παιζει καποιο ρολο...μολις παω να προσθεσω την συσκευη στον υπολογιστη βαζω τον κωδικο 6-7 ψηφια που εχει, λεει εγκατασταθηκε με επιτυχια και μετα βγαζει εγκατασταση προγραμματος οδηγησης και λεει περιφερειακη συσκευη Bluetooth δεν βρεθηκε προγραμμα οδηγησης....και ετσι δε μπορει να στειλει το κινητο στον σταθερο αρχεια...αλλαξα ονομα bluetooth αλλα παλι τιποτα...καποια λυση παιδια;;
Link to comment
Share on other sites

Εχει drivers η Microsoft για τα peripheral devices στο Bluetooth σε windows 7. Το αρχείο που προσπάθεις να στείλεις στον υπολογιστή ποσα MB είναι; Επιλέγεις λήψη αρχείου στο PC όταν στέλνεις files από το smartphone;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Εχει drivers η Microsoft για τα peripheral devices στο Bluetooth σε windows 7. Το αρχείο που προσπάθεις να στείλεις στον υπολογιστή ποσα MB είναι; Επιλέγεις λήψη αρχείου στο PC όταν στέλνεις files από το smartphone;

 

επιλεγω ληψη, ναι, το αρχειο δεν ειναι καν mb...ειναι 800-900 kb...εχω δοκιμασει και μεγαλυτερο ομως...παλι τιποτα...ενα λινκ για driver?

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers είναι στο λειτουργικό σύστημα που έχεις. Ports & COM - Microsoft - Standard Bluetooth peripheral device.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.....σκέφτομαι πολυ σοβαρά την αγορα του 625 απλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!!

Εχει δοκιμασει καποιος να δει αγωνες σε live streaming??

Θα μπορω να δω η υπαρχει πρόβλημα??

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.....σκέφτομαι πολυ σοβαρά την αγορα του 625 απλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!!

Εχει δοκιμασει καποιος να δει αγωνες σε live streaming??

Θα μπορω να δω η υπαρχει πρόβλημα??

Ευχαριστώ!!!

 

Καλησπέρα!

Στα WP δεν υπάρχει browser που να υποστηρίζει flash player για να μπορείς να δείς μέσω αυτού κάποιον αγώνα αλλά υπάρχουν εφαρμογές που σου το επιτρέπουν αυτό. 2 που έχω δοκιμάσει είναι πολύ καλές , η μία είναι επί πληρωμή -και μάλιστα την έχουν αφαιρέσει από το store για κάποιον λόγο- και η δεύτερη είναι με συνδρομή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ρωτήσω κ εσάς θέλω να πάρω.ένα lumia Και είμαι μεταξύ των 520 ,625,630 έκλεινα στο 630 μέχρι που είδα τα sar στα 1,51 Και γιατί το θέλω σαν δεύτερο (δηλαδή θα έχω 2 κινείται πάνω μου) άρχισα να κλείνω κ προς το 625 ,τι μου πεοτεινετε? ,Η οθόνη του 625 είναι αρκετά ς τα φωτεινή για χρήση σαν μικρό GPS για το αμαξι? Κι πάλι Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ρωτήσω κ εσάς θέλω να πάρω.ένα lumia Και είμαι μεταξύ των 520 ,625,630 έκλεινα στο 630 μέχρι που είδα τα sar στα 1,51 Και γιατί το θέλω σαν δεύτερο (δηλαδή θα έχω 2 κινείται πάνω μου) άρχισα να κλείνω κ προς το 625 ,τι μου πεοτεινετε? ,Η οθόνη του 625 είναι αρκετά ς τα φωτεινή για χρήση σαν μικρό GPS για το αμαξι? Κι πάλι Ευχαριστω

 

Καλησπέρα!

Καλύτερα να ανοίξεις ένα θέμα στο forum "Επιλογή συσκευής" μιας και εκεί είναι ο καταλληλότερος χώρος για την ερώτησή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Στα WP δεν υπάρχει browser που να υποστηρίζει flash player για να μπορείς να δείς μέσω αυτού κάποιον αγώνα αλλά υπάρχουν εφαρμογές που σου το επιτρέπουν αυτό. 2 που έχω δοκιμάσει είναι πολύ καλές , η μία είναι επί πληρωμή -και μάλιστα την έχουν αφαιρέσει από το store για κάποιον λόγο- και η δεύτερη είναι με συνδρομή!

 

Ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...