Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση παιδια ,μου γραφει internal storage 83ΜΒ/1,7GB

απο που τα μεταφερω στην sd και πως γινετε η επιλογη να πηγαινουν στην εξωτερικη καρτα?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρεις μια εφαρμογή στην sd από τον εσωτερικό χώρο του τηλεφώνου και το ανάποδο πηγαίνεις ρυθμίσεις--> εφαρμογές και επιλέγεις μια μια την εφαρμογή που θες και πατάς το μετακίνηση σε sd ή το μετακίνηση σε αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου.

Επίσης μπορείς να το κάνεις μέσα από μια τρίτη εφαρμογή. π.χ android assistant.

 

 

Για την εξωτερική sd τώρα:

Κάνεις partition στην SD. Εγώ χρησιμοποίησα το Aparted

https://play.google.com/store/apps/d...sylkat.AParted

Μετά με το link2sd μεταφέρεις σε αυτό το partition ότι θες

https://play.google.com/store/apps/d...m.buak.Link2SD

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρεις μια εφαρμογή στην sd από τον εσωτερικό χώρο του τηλεφώνου και το ανάποδο πηγαίνεις ρυθμίσεις--> εφαρμογές και επιλέγεις μια μια την εφαρμογή που θες και πατάς το μετακίνηση σε sd ή το μετακίνηση σε αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου.

Επίσης μπορείς να το κάνεις μέσα από μια τρίτη εφαρμογή. π.χ android assistant.

 

 

Για την εξωτερική sd τώρα:

Κάνεις partition στην SD. Εγώ χρησιμοποίησα το Aparted

https://play.google.com/store/apps/d...sylkat.AParted

Μετά με το link2sd μεταφέρεις σε αυτό το partition ότι θες

https://play.google.com/store/apps/d...m.buak.Link2SD

 

A ευχαριστούμε! . Ήταν το μόνο που είχε μείνει να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανενα ΚΟΥΠΟΝΙ να το παραγγειλω;

την εκανα την παραγγελια

σημερα το πρωι ειχε στοκ 215$

και το απογευμα που το παρηγγηλα 220

κουφαλες κινεζοι μας το φαγατε το 5 :-)

 

Το κινητό μέσα σε 6 μήνες έχει πέσει από τα 200€($260) στα 160€($220) και το ευρώ όλο ανεβαίνει.(από 1.32 τώρα 1.38)

Νομίζω δεν χρειάζεται 5$=3€ κουπόνι για το αγοράσει κανείς. Είναι ήδη σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μέσα σε 6 μήνες έχει πέσει από τα 200€($260) στα 160€($220) και το ευρώ όλο ανεβαίνει.(από 1.32 τώρα 1.38)

Νομίζω δεν χρειάζεται 5$=3€ για το αγοράσει κανείς. Είναι ήδη σε πάρα πολύ καλή τιμή.

ειναι σε καλη τιμη γι αυτο και το πηρα.

παρεπιτοντος το paypal χρεωνει 1,31 το δολαριο

και το minideal ειναι φτηνοτερο απο τα αλλα site

Link to comment
Share on other sites

Reboot έκανες; Αν ναι, δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία για λίγα δευτερόλεπτα.

 

προφανως...και κανω καθε φορα που βλεπω πρασινη οθονη...το κυριοτερο προβλημα ειναι οταν παω να μιλησω skype

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την πράσινη οθόνη το έχω πάθει και εγώ σε παλιότερο κινητό, οφείλεται στο ότι είτε κάτι κολλάει την GPU, είτε κάποιο από τα αρχεία που χρησιμοποιούνται για την συμπίεση/αποσυμπίεση του βίντεο δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τι μπορείς να κάνεις για να επανέλθει; Προφανώς καθαρή επανεκκίνηση που έκανες, μετά να προσπαθήσεις να ξαναφτιάξεις τα permissions και τέλος να κάνεις επαναφορά του κινητού στις εργοστασιακές. Αν με τίποτα από αυτά δε δουλέψει ξαναβάζεις ROM και αν πάλι τίποτα service.
Link to comment
Share on other sites

παρεπιτοντος το paypal χρεωνει 1,31 το δολαριο

 

Μπορείς να το γυρίσεις σε χρέωση απο Visa/mastercard μεσα απο τις ρυθμίσεις του paypal

Ετσι θα παίρνεις πάντα την καλύτερη τιμή

Το paypal υποτίθεται το κάνει αυτό για λόγους ασφαλείας(απότομη μεταβολή νομισμάτων) αλλά κρατάει και προμήθεια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με την αποθηκευση και τα διαμερισματα κτλ

υπαρχει τροπος οταν στελνω κατι στην sd να πηγαινει στην καρτα και οχι στον εσωτερικο του χωρο που ονομαζει sd απο μονο του.:blink:

μπορει να γραψει καποιος τι κανουμε λιγο πιο αναλυτικα?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με την αποθηκευση και τα διαμερισματα κτλ

υπαρχει τροπος οταν στελνω κατι στην sd να πηγαινει στην καρτα και οχι στον εσωτερικο του χωρο που ονομαζει sd απο μονο του.:blink:

μπορει να γραψει καποιος τι κανουμε λιγο πιο αναλυτικα?

 

και εγω ειδα οτι θελει καπως ψαξιμο και το αφησα για όταν θα πάρω μεγαλύτερη sd.

Link to comment
Share on other sites

επισης παιδια πολλες φορες δε μου κανει loggin το σκυπε

 

και πρεπει να κανω ρεσταρτ το τηλεφωνο καμια λυση για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

κι'εγω εχω 32αρα καρτα και δεν μπορω να το βαλω να κανει το αυτονοητο ..:(
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Κατεβάζεις το Aparted to τρέχεις του δίνεις δικαίωμά root.

Πατάς το + κάτω από το create και ορίζεις πόσο θες να είναι το partition (part1) που θες για αποθηκευτικό χώρο και το υπόλοιπο part2 που μένει θα είναι για τις εφαρμογές.

 

Κατεβάζεις, Εγκαθιστάς και τρέχεις και δίνεις δικαιώματα root το Link2sd. Πατάς στο χωνί και επιλέγεις είτε την sd(εσωτερική sd) είτε την εσωτερική μνήμη και επιλέγεις ποια εφαρμογή θες να στείλεις στην εξωτερική sd. πατάς σύνδεση και μετα οκ. Η εφαρμογή μεταφέρεται στην εξωτερική sd και μπορεί να την δεις πλέον αν στο χωνί επιλέξεις συνδεμένο.

Επίσης μπορείς πατώντας το κουμπί των ρυθμίσεων να ενεργοποιήσεις την πολλαπλή επιλογή για να επιλέξεις όλες τις εφαρμογές που θες να συνδέσεις με την εξωτερική sd.

Τέλος στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο μπορείς να δεις πόσο χωρώ έχεις σε κάθε μνήμη

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως κατι κανω λαθος,στο προηγουμενο αντροιντ οταν επελεγα να πανε στην sd ολα γινοταν μονα τους,τι βλακειες ειναι αυτες τωρα.

 

ο εσωτερικος χωρος μου εχει τελιωσει :mad:

δεν γινετε κατι ποιο απλο,χωρις να κανω διαμερισματα?:what:

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως κατι κανω λαθος,στο προηγουμενο αντροιντ οταν επελεγα να πανε στην sd ολα γινοταν μονα τους,τι βλακειες ειναι αυτες τωρα.

 

ο εσωτερικος χωρος μου εχει τελιωσει :mad:

δεν γινετε κατι ποιο απλο,χωρις να κανω διαμερισματα?:what:

 

φίλε για να στο λέει μαλλον δεν υπάρχει κάτι "άλλο" , αν ήταν θα σου το έλεγε. Προφανώς ένας τρόπος υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

ok παιδες θα τα σβησω ολα και θα το ξαναδοκιμασω.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα την παρέα εδώ,.είμαι έτοιμος για αγορά του s750 ,rooted,greek lang....apo minideal. 225$.παιζει κανένα εκπτωτικο κουπόνι?σωστα το παραγγελνω έτσι?ήξεχασα κάτι...παντα μεσω paypal και αλλαγή συναλλάγματος απο την τράπεζα μου...έτσι?
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως κατι κανω λαθος,στο προηγουμενο αντροιντ οταν επελεγα να πανε στην sd ολα γινοταν μονα τους,τι βλακειες ειναι αυτες τωρα.

 

ο εσωτερικος χωρος μου εχει τελιωσει :mad:

δεν γινετε κατι ποιο απλο,χωρις να κανω διαμερισματα?:what:

 

ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με σενα...

 

μηπως σου λεει να περασεις το προγραμμα busybox στην αρχη?

 

και μετα σου λεει no sd card detected?

 

γιατι εμενα αυτο μου βγαζει

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο μου κανει,εβαλα βεβαια και το busybox αλλα και παλι δεν εκανα δουλεια.

Εγω καπου εχω σφαλμα αλλα θα το βρω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως κατι κανω λαθος,στο προηγουμενο αντροιντ οταν επελεγα να πανε στην sd ολα γινοταν μονα τους,τι βλακειες ειναι αυτες τωρα.

 

ο εσωτερικος χωρος μου εχει τελιωσει :mad:

δεν γινετε κατι ποιο απλο,χωρις να κανω διαμερισματα?:what:

 

Δεν νομίζω ότι τα έστελνες στη εξωτερική sd αλλά στην εσωτερική. Το ίδιο γίνεται και σε αυτό το κινητό

Ο μοναδικός τρόπος να αποθηκεύσεις στην εξωτερική sd είναι με partition και σύνδεση της κάρτας με πρόγραμμα τύπου link2sd.

 

Προσωπικά δυσκολεύτηκα μόνο στο να ορίσω το partition νομίζοντας ότι αυτό που ορίζεις είναι για τις εφαρμογές αλλά τελικά είναι το ανάποδο. Αν θες να σβήσεις τα partiton για τα ορίσεις διαφορετικά μπορείς από τις ρυθμίσεις--> αποθηκευτικός χώρος-->διαγραφή κάρτας sd

Επειδή αναφέρατε ότι δεν βλέπει την sd το πρόγραμμα για δοκιμάστε να την διαγράψετε.(Αντιγράψτε πρώτα ότι έχει μέσα)

 

Και ο δικός μου εσωτερικός χώρος και η εσωτερική sd είναι γεμάτα. Μόνο οι χάρτες του GPs είναι 1 Gb

H εσωτερική sd του τηλεφώνου είναι όντως μικρή.

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομίζω ότι τα έστελνες στη εξωτερική sd αλλά στην εσωτερική. Το ίδιο γίνεται και σε αυτό το κινητό.

 

Όχι, αυτό που λέει ισχύει. Στα αλλά αντίστοιχα κινητά πχ. Thl, zopo κτλ όταν επιλέγεις sd, πηγαίνουν όλα κανονικά στην εξωτερική. Στα Lenovo δυστυχώς δεν παίζει αυτό όπως θα έπρεπε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...