Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι παραπανω εχει ο Launcher της Lenovo απο τον Apex που φοραει μαμα το δικο μας?

με εχει καλυψει ο Αpex γι'αυτο ρωταω,.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το πρωι αντιμετωπιζω το εξης σοβαρο προβλημα. Οταν παω να μπω στο dialer για να παρω τηλεφωνο κλεινει η εφαρμογη με το μηνυμα οτι η εφαρμογη contacts manager has stopped με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω καμμια κληση!
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το πρωι αντιμετωπιζω το εξης σοβαρο προβλημα. Οταν παω να μπω στο dialer για να παρω τηλεφωνο κλεινει η εφαρμογη με το μηνυμα οτι η εφαρμογη contacts manager has stopped με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω καμμια κληση!

 

Κάνε update την εφαρμογή και μόλις τελειώσει ξανά κόντρα update.

 

Η εφαρμογή μαμά ήταν υπερβολικά πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! χρειάζομαι τη βοηθειά σας!

 

Lenovo A830 MTK6589 Quad Core Android 4.2 1.2GHz 5.0 inch QHD 3G WCDMA 8.0MP ή Lenovo S750 Smartphone Gorilla Water Proof Android 4.2 Quad Core 1.2GHz With 4.5 inch QHD Dual Sim.

 

όπως παρατήρησα έχουν σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά, στο minideal ενα 10ευρω διαφορά.

 

1. γενικά δεν έχω να φοβηθώ κάτι απο τη συναλλαγή έτσι;

2. προτείνεται κάτι καλύτερο στα ίδια λεφτά;

3. γενικά καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη. ψάχνω μέχρι 150 με 170 ευρώ. οι άλλες μάρκες πλή της lenovo στο minideal αξίζουν καθόλου;

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! χρειάζομαι τη βοηθειά σας!

 

Lenovo A830 MTK6589 Quad Core Android 4.2 1.2GHz 5.0 inch QHD 3G WCDMA 8.0MP ή Lenovo S750 Smartphone Gorilla Water Proof Android 4.2 Quad Core 1.2GHz With 4.5 inch QHD Dual Sim.

 

όπως παρατήρησα έχουν σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά, στο minideal ενα 10ευρω διαφορά.

 

1. γενικά δεν έχω να φοβηθώ κάτι απο τη συναλλαγή έτσι;

2. προτείνεται κάτι καλύτερο στα ίδια λεφτά;

3. γενικά καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη. ψάχνω μέχρι 150 με 170 ευρώ. οι άλλες μάρκες πλή της lenovo στο minideal αξίζουν καθόλου;

 

ευχαριστώ!

 

Περίμενε και για το Xiaomi Hongmi..Παιζει σε αυτα τα λεφτα με πολυ καλα χαρακτηριστικα.Εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο και το s750.Ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Κάνε update την εφαρμογή και μόλις τελειώσει ξανά κόντρα update.

 

Η εφαρμογή μαμά ήταν υπερβολικά πίσω...

 

Είμαι στην έκδοση 1,18,419,10,21,c4fb1 του ContactManager και δεν μου βγάζει επιλογή για update παρά μόνο uninstall updates ή disable..με το disable με ρωταει μετά για uninstall κι επιστροφή στην εργοστασιακή έκδοση, εξαφανίζονται τα εικονίδια του τηλεφώνου και των επαφών και φυσικά δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις καμμία κλήση απο οπουδήποτε!

 

UPDATE: Δυστυχώς μετά το uninstall του contactmanager έχασα και το εικονίδιο του messaging εκτός από αυτά των contacts και του dialer!!!!

Edited by geodimis
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

τι παραπανω εχει ο Launcher της Lenovo απο τον Apex που φοραει μαμα το δικο μας?

με εχει καλυψει ο Αpex γι'αυτο ρωταω,.

 

Απλα δοκιμασε τον..ειναι Lenovo..:) Μια δοκιμη και θα δεις τι και ποσα παραπανω εχει.:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε και για το Xiaomi Hongmi..Παιζει σε αυτα τα λεφτα με πολυ καλα χαρακτηριστικα.Εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο και το s750.Ειδωμεν

 

Σαν εμφανιση το xiaomi τα σπαει αλλα 2 πραγματα με κανανε να παρω το lenovo,

ενα ειναι οτι το sar που δεν το βρισκουμε ευκολα(μαλλον θα ειναι μεγαλο)σε σχεση με το λενοβο.

και δευτερον οτι δεν ειναι αδιαβροχο που το ηθελα,αρα ειναι αναλογα τι ζηταει ο καθενας.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην έκδοση 1,18,419,10,21,c4fb1 του ContactManager και δεν μου βγάζει επιλογή για update παρά μόνο uninstall updates ή disable..με το disable με ρωταει μετά για uninstall κι επιστροφή στην εργοστασιακή έκδοση, εξαφανίζονται τα εικονίδια του τηλεφώνου και των επαφών και φυσικά δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις καμμία κλήση απο οπουδήποτε!

 

UPDATE: Δυστυχώς μετά το uninstall του contactmanager έχασα και το εικονίδιο του messaging εκτός από αυτά των contacts και του dialer!!!!

 

Κατέβασε από εδώ την 1.17

 

http://uploaded.net/file/2qkfwgzl

 

Αν δεν κανεί install με νορμαλ τροπο βάλε το αρχείο στο system/app και αλλαξε τα permisions. Ματά απανεκινηση και είσαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε και για το Xiaomi Hongmi..Παιζει σε αυτα τα λεφτα με πολυ καλα χαρακτηριστικα.Εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο και το s750.Ειδωμεν

 

 

 

Για δωστε καμια βοηθεια παιδια!!! τελικα Lenovo s750 ή A830 ή A850 ή Xiaomi Hongmi. Ποιο προτείνετε; θελω να το παραγγειλω αμεσα. νομιζω στα λεφτα αυτα ειναι τα καλυτερα.... παιζει κουπονι προσφορας ή να τα αγορασεις φθηνοτερα; και με αξιοπιστια του σαιτ ολα κομπλε ετσι;

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην έκδοση 1,18,419,10,21,c4fb1 του ContactManager και δεν μου βγάζει επιλογή για update παρά μόνο uninstall updates ή disable..με το disable με ρωταει μετά για uninstall κι επιστροφή στην εργοστασιακή έκδοση, εξαφανίζονται τα εικονίδια του τηλεφώνου και των επαφών και φυσικά δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις καμμία κλήση απο οπουδήποτε!

 

UPDATE: Δυστυχώς μετά το uninstall του contactmanager έχασα και το εικονίδιο του messaging εκτός από αυτά των contacts και του dialer!!!!

 

Γιατί δεν βάζεις μια άλλη εφαρνογη για contacts και messaging

π.χ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dw.contacts.free&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&hl=el

Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα και εγω την προηγουμενη βδομαδα και αναμενω να ερθει

επελεξα root απο minideal αλλα δν εβαλα σχολειο στο paypal για ελληνικα θα ερθει με ελληνικα η θα παιδευομαι να βγαλω ακρη πως θα το κανω;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα ερθει κανονικα με ελληνικα,μονο που βλεπουν προορισμο ξερουν τι να κανουν.

μην ανυσηχεις κι'εγω τιποτα αλλο δεν εκανα,απλα πατησα για ροοτ.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις μια άλλη εφαρνογη για contacts και messaging

 

To handcent sms δεν υποστηρίζει 2 κάρτες SIM. Εμένα δε με πειράζει γιατί μόνο από την μία (την δεύτερη) στέλνω αλλά άλλους μπορεί να τους δημιουργεί πρόβλημα. Επίσης δεν σου δείχνει σε ποια sim ήρθε το κάθε μήνυμα. Αν εξαιρέσεις αυτά είναι για μένα το καλύτερο πρόγραμμα για SMS και το έχω από το πρώτο μου android.

 

Φαντάζομαι ότι ούτε ο dialer μπορεί να χρησιμοποιήσει 2 sim (δεν είδα να λέει κάτι τέτοιο στο market).

 

Επίσης έχει ειπωθεί και επιβεβαιωθεί ότι από minideal αν ζητήσεις ελληνική γλώσσα χωρίς root θα σου έρθει ρουταρισμένο, γιατί δεν γίνεται να την περάσουν αλλιώς την διεθνή ROM, οπότε τα έξτρα 5 δολάρια είναι φιλοδώρημα στους κινέζους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για δωστε καμια βοηθεια παιδια!!! τελικα Lenovo s750 ή A830 ή A850 ή Xiaomi Hongmi. Ποιο προτείνετε; θελω να το παραγγειλω αμεσα. νομιζω στα λεφτα αυτα ειναι τα καλυτερα.... παιζει κουπονι προσφορας ή να τα αγορασεις φθηνοτερα; και με αξιοπιστια του σαιτ ολα κομπλε ετσι;

 

ευχαριστω!

 

Γράφεις σε λάθος θέμα. Για συγκρίσεις / επιλογή συσκευών απευθύνεσαι εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα ερθει κανονικα με ελληνικα,μονο που βλεπουν προορισμο ξερουν τι να κανουν.

μην ανυσηχεις κι'εγω τιποτα αλλο δεν εκανα,απλα πατησα για ροοτ.

 

ευχαριστω πολυ το είχα λιγο αγχος ειναι η αληθεια:)

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα reboot το κινητο.

Κατά την εκκίνηση παρατήρησα ότι έκανε πολύ ώρα να ανοίξει(το Android Assisant γράφει ένα λεπτό+). Κατα την εκκίνηση δεν μου εμφανίζει το πινακάκι να βάλω το Pin και εμφανιζει την sim locked. Εκανα 3-4 επανεκκινήσεις αλλα τα ίδια.

Τελικά μετά από ώρα και ενώ έψαχνα από τις ρυθμίσεις στην διαχείριση της sim βγήκε το πινακάκι και ξεκλείδωσα την sim

 

Ευτυχώς κλείνω σπάνια το κινητο.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο. Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον launcher είσαι; Στον APEX μπορείς να κάνεις slide up/down και αριστερά/δεξιά, άμα βλέπεις μια κλειδαριά στο κάτω μέρος τράβα τη πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Μόλις τόλμησα και έκανα παραγγελία από το ebay! Ο πωλητής αναφέρει ότι έχει πολλές γλώσσες (λογικά και τα αγγλικά), όπως και επίσης ότι έχει official rom. Άντε να δω τι θα αντικρίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προστίθεμαι και εγω στα μέλη του s750. το παρηγγειλα το σαββατο και αναμένω...

εψαχνα εδω και καιρο ενα ip67 αλλα τα περισσοτερα η ηταν γκουμούτσες η είχαν κολλήσει σε προ διετίας

χαρακτηριστικά. και η τιμη τα σπάει! :dance:

htc diamond
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον launcher είσαι; Στον APEX μπορείς να κάνεις slide up/down και αριστερά/δεξιά, άμα βλέπεις μια κλειδαριά στο κάτω μέρος τράβα τη πάνω.

 

Go launcher έχω βάλει.

Δεν νομίζω όμως να φταίει ο launcher.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι εδώ και λίγες μέρες να παραγγείλω και εγώ το τηλέφωνο αλλά διστάζω γιατί είμαι σκράπας και δεν το κατέχω το άθλημα:cry:...

υπάρχει περιπτωση να έρθει και να δουλεύει σωστά το τηλέφωνο χωρίς να χρειαστεί σκάλισμα?

γιατί απο οτι διαβάζω όσοι το έχουν πάρει, λίγο πολύ όλοι έχουν θεματάκια:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι εδώ και λίγες μέρες να παραγγείλω και εγώ το τηλέφωνο αλλά διστάζω γιατί είμαι σκράπας και δεν το κατέχω το άθλημα:cry:...

υπάρχει περιπτωση να έρθει και να δουλεύει σωστά το τηλέφωνο χωρίς να χρειαστεί σκάλισμα?

γιατί απο οτι διαβάζω όσοι το έχουν πάρει, λίγο πολύ όλοι έχουν θεματάκια:(

 

Αν εισαι σκραπας οπως λες :p σημαινει οτι δεν θα εχεις και απαιτησεις ;)

Σκαλιζουν οι γνωστες και οι εχοντες παραπανησιες απαιτησεις οποτε μην κολλας και αρπαξε το ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...