Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανεξηγητο παντως που ειναι διαθεσιμο σε τετοια τιμη στην Ελλαδα, ενω στο εξωτερικο παιζει απο τα 450€ και πανω. Ειδικα στο Πλαισιο με 350€ και μεχρι 50 ατοκες για unbranded συσκευη ειναι σουπερ προσφορα.

 

Εμενα παντως μαλλον για το λευκο με βλεπω. Ειχα το 820 με κιτρινο καπακι ... το 925 σε μαυρο ... παω για λευκο 1020 τωρα ετσι για αλλαγη :lol:

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια να ρωτησω κατι...το ηχειο του ειναι καπως αδυναμο η μου φαινεται εμενα? Ειχα ενα lumia 800 και του εβαλα ακριβως τους ιδιους ηχους που ειχα και στο 800αρι και βαραει πιο σιγα στην ιδια ενταση..Α και με τα ακουστικα καμια σχεση,ωραιος ηχος και ειδικα αν ρυθμισεις και λιγο τα μπασα..
Link to comment
Share on other sites

Ανεξηγητο παντως που ειναι διαθεσιμο σε τετοια τιμη στην Ελλαδα, ενω στο εξωτερικο παιζει απο τα 450€ και πανω. Ειδικα στο Πλαισιο με 350€ και μεχρι 50 ατοκες για unbranded συσκευη ειναι σουπερ προσφορα.

 

Εμενα παντως μαλλον για το λευκο με βλεπω. Ειχα το 820 με κιτρινο καπακι ... το 925 σε μαυρο ... παω για λευκο 1020 τωρα ετσι για αλλαγη :lol:

 

Το unbranded του Πλαισιου ηταν επισης μεγαλο δελεαρ.

 

Εχω καει απο την orange στο samsung onnia 7, που δεν του εδωσε ποτε την 7.8...

 

Αν και το 1020 ειναι απο τα ακριβα μοντελα οποτε δε φανταζομαι να γινει κατι αντιστοιχο...

Edited by keraynopoylos
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα νεος κατοχος του 1020 μολις σημερα απο voda και θα ηθελα να ρωτησω:

Δεν εχει το data sense η ρομ οποτε αν γινεται να φλασαρω αλλη ρομ, αν το εχει κανει καποιος ας πει.

 

Επισης η rom απο οτι εψαξα πρεπει να ειναι αυτη:059T8Q7 RM-875 VAR EURO GR VODAFONE BLACK

Ποια προτεινετε να βαλω? καποιος που να το εχει κανει ας δωσει φωτα σας παρακαλω εχω εγκαταστησει το NCS και κατεβασα και την παραπανω ρομ για να την εχω για backup.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το φιλο που εβαλε το λινκ για Πλαισιο.

 

Ημουν ετοιμος να παραλαβω το κλέισμενο απο Vodafone και τελικα πηρα απο Πλαισιο σε ΚΙΤΡΙΝΟ :D

 

Καλημέρα και απο εμένα ενα ευχαριστω και εγώ θα επερνα ενα άσπρο απο Vodafone και με την ενημέρωση θα πάρω ενα κίτρινο απο πλαίσιο .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Τα restarts εξακολουθούν. Εβγαλα την εφαρμογή φακελοι αλλα και πάλι μόλις ξύπνησα σήμερα το κινητό ήταν στην οθόνη για εισαγωγή πιν...
Link to comment
Share on other sites

Τα restarts εξακολουθούν. Εβγαλα την εφαρμογή φακελοι αλλα και πάλι μόλις ξύπνησα σήμερα το κινητό ήταν στην οθόνη για εισαγωγή πιν...

 

Χρησιμοποιεις micro sim ή κανονικη που εχει κοπει ?

 

Με βαση το τι εχω διαβασει για αρκετες συσκευες με WP εδω στο φορουμ ο πιο πιθανος λογος για random restarts ειναι η χρηση κομμενων sim και ο δευτερος ειναι οταν η συσκευη κανει συνεχως ανεπιτυχης αναζητηση δικτυου ή προσπαθει να συνδεθει ανεπιτυχως σε καποιο wifi.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει στο εξωτερικο για επανεκκινησεις μετα την εγκατασταση της εφαρμογης του folder με την black.

http://www.wpcentral.com/poll-are-you-seeing-more-resets-after-installing-nokia-app-folder

Αυτα βλεπω και εχοντας ζησει περσι στο 920 μετα απο αναβαθμιση τετοια περιστατικα η παρομοια αλλα κουλα(ειτε με τα push,ειτε με την ακανονιστη και αλλοπροσαλη συμπεριφορα της μπαταριας) για αυτο εως βγουν τα 8.1 δεν αγοραζω wp συσκευη εστω και αν παιζουν προσφορες(να πιστευω αυτα τα φαινομενα θα εξαληφθουν με την νεα σημαντικη αναβαθμιση του λειτουργικου)

Ουτε διαθεσει εχω να φλασαρω ουτε soft/hard reset να κανω ολη την ωρα για να δουλευει οπως επιβαλλεται(αψογα και ρολοι)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω για restarts θα ήθελα να επισημάνω ότι στο Ativ S ίσως το πιο γνωστό bug που αντιμετωπίζουν πάρα πολλοί κάτοχοί του (και εγώ) ανεξαρτήτου update και έκδοσης λειτουργικού είναι οι επανεκκινήσεις του τηλεφώνου κυρίως όταν υπάρχει πολύ χαμηλό σήμα.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα ενα ευχαριστω και εγώ θα επερνα ενα άσπρο απο Vodafone και με την ενημέρωση θα πάρω ενα κίτρινο απο πλαίσιο .

 

Παρε τηλ να κανεις κρατηση πρωτα. Εγω(δηλ ο φιλος που εχωσα να μου το παρει, εγω ειμαι εξωτερικο) χρειαστηκε να παω σε δυο(και αφου απο το πρωτο τσεκαραν στοκ και τηλεφωνησαν στο δευτερο να κρατηθει η συσκευη).

 

Τα κιτρινα ή ειναι γενικα λιγα κομματια ή φευγουν γρηγορα γιατι τα προτιμα ο κοσμος...

 

Χρησιμοποιει κανεις το καπακι για ασυρματη φορτιση; Ειναι χοντρο; Δινει πολυ ογκο;

Edited by keraynopoylos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάρτα δεν είναι κομμένη αλλα original cosmote micro sim. Επίσης πλέον δεν έχω τους φακέλους εγκατεστημένους. Προς το παρόν εβγαλα το pin ώστε στα restart να ανοιγει πάλι. Έψαξα λίγο και είδα πολλούς με το ίδιο πρόβλημα στο wpcentral. Μάλλον bug της black μυρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ξερει κανείς πως μπορούμε να δουμε δωρο και βιντεο στην τηλεόραση?υπάρχει τρόπος ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ξερει κανείς πως μπορούμε να δουμε δωρο και βιντεο στην τηλεόραση?υπάρχει τρόπος ?

 

 

 

 

 

Nokia beamer αν εχεις smart tv...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε επανεκκίνηση όταν το είχα σε δικτυο 4g...... Απο τότε που το απενεργοποίησα σταματησε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα παραγγελία στο πλαίσιο χθες το απόγευμα και σήμερα με ειδοποίησαν ότι τα κινητά έχουν εξαντλιθή , δεν υπάρχει σε κανένα χρώμα .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις την αναβαθμιση Black με Vodafone συσκευη ή περιμενουμε ακομα?

 

Εχει παρει. Απλα εγω περασα ιταλικη ρομ γιατι της voda δεν εχει το data sense. Εχω δει σε σχεση με ενα 920 που εχω διαφορες ομως στην

glance, δεν βγαζει background ενω στο 920 εχει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει. Απλα εγω περασα ιταλικη ρομ γιατι της voda δεν εχει το data sense. Εχω δει σε σχεση με ενα 920 που εχω διαφορες ομως στην

glance, δεν βγαζει background ενω στο 920 εχει.

 

Εφαρμογη ειναι το Glance Background ... απλα κατεβασε την αν την θες:

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/glance-background/7c3378ff-2844-480b-b2e2-783537201b84

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις την αναβαθμιση Black με Vodafone συσκευη ή περιμενουμε ακομα?

 

Εγω το παρελαβα χθες απο voda και μου βρηκε κατευθειαν την black και σε ενα 15 λεπτο περιπου την περασε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει παρει. Απλα εγω περασα ιταλικη ρομ γιατι της voda δεν εχει το data sense. Εχω δει σε σχεση με ενα 920 που εχω διαφορες ομως στην

glance, δεν βγαζει background ενω στο 920 εχει.

Εμενα βγαζει κανονικα το data sense και εχω βαλει και την black .Απο voda το πηρα κι εγω..Μαλλον ειναι οπως κατσει!

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα κανονικότατα την πέρασε και χωρίς κανένα θέμα μέχρι τώρα...

Αγορασμένο από voda πριν 5 μέρες...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο vodaphone μαυρο ενω ειχα παραγγειλει ασπρο απο τη σελιδα των προσφορων :lol:

Δεν ρωτησαν ουτε αριθμο παραγγελιας ουτε ονομα ουτε χρωμα

Μαλλον παιζει οτι κατσει δηλαδη ετσι και πας σε καταστημα που εχει αποθεμα το παιρνεις και φευγεις

Κριμα που δεν ειχε κιτρινο:(

Περασε black χωρις προβλημα και με data sense

Edited by popay66
ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει. Απλα εγω περασα ιταλικη ρομ γιατι της voda δεν εχει το data sense. Εχω δει σε σχεση με ενα 920 που εχω διαφορες ομως στην

glance, δεν βγαζει background ενω στο 920 εχει.

 

Φίλε, άδικα έβαλες άλλη ρομ (και έχασες και εγγύηση) για το data sense μιας και το έχουν κανονικότατα όλα τα 1020 (και της Voda)--EDIT--> μάλλον έκανες hard reset έτσι??Δες παρακάτω να καταλάβεις!!

Τα 925 της Βόντα έχουν θέμα με το data sense το οποίο λύνεται εύκολα με αλλαγή της ρομ από την ίδια την Νοκια και χωρίς να χάσεις την εγγύηση! (..νομίζω με 10-15 ευρώ)

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε data sense. Έκανα αναβάθμιση σε black, είχε και πάλι. Έκανα hard reset για το θέμα των restarts, πάει το data sense....Τι να πω;;;;Any ideas??Πάντως αυτό δεν είναι κάμερα, είναι ΜΑΓΕΙΑ!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε data sense. Έκανα αναβάθμιση σε black, είχε και πάλι. Έκανα hard reset για το θέμα των restarts, πάει το data sense....Τι να πω;;;;Any ideas??Πάντως αυτό δεν είναι κάμερα, είναι ΜΑΓΕΙΑ!!!!!!

 

Το έπαθε και άλλος το ίδιο (με το 820) --> http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp8-wpupdate/after-reset-my-lumia-820-data-sense-app-lost/7055e71b-fac8-4fd8-9beb-febb89131f14 προφανώς έχει βάλει το χεράκι της και η Βόντα το κόλπο αυτό για να τρέχουν τα ΜΒ χωρίς όρια! Μονόδρομος μια επίσκεψη σε επίσημη Νόκια για να σου περάσουν μια ρομ με data sense! Νομίζω πως με λίγη φωνή πρέπει να γίνει δωρεάν όλο αυτό γιατί είναι μια επιλογή που την είχε μέσα και εξαφανίστηκε με ένα απλό reset! Να μας πεις τι έγινε αν το προχωρήσεις έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να ασχοληθω; με 1.5 Gb internet ποτέ δε φτάνω στα όρια. Εκτός και αν έχει και αλλα πλεονεκτήματα το data sense; Τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...