Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με στοκ κ για να μην εχουν κιτρινιλα η φωτο με φλας σε κλειστο χωρο , βαζω νυχτερινη ληψη η ανεβαζω το WB και οι φωτο βγαινουν απιστευτες....

 

Που είναι η νυχτερινή λήψη...

Δεν την βρίσκω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.πως βρισκουμαι πιο γυρω απο τον προορισμό με τους νοκια χάρτες.Μου έχουν σπάσει τα νεύρα .το copilot μου φαίνεται ποιο εύκολο ......
Link to comment
Share on other sites

σε όλους τους κατόχους , σας κανει ενα ανεπαισθητο θόρυβο γραναζιών το κινητο σε κατασταση αναμονής εαν το ανακινήσετε, σωστά? εξ'ού και το σχετικό συνοδευτικο φυλλάδιο για το "κροτάλισμα".

 

 

κανείς απάντηση περί αυτού ? και με την εφαρμογή κάμερας ανοιχτή υπαρχει ενας ανεπαισθητος θορυβος εαν ανακινησω το κινητό.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας αναβαθμίστηκα και εγώ σε 1020.

Το κροτάλισμα που αναφέρεται, ακούγεται στο άνοιγμα και στο κλείσιμο εφαρμογών κάμερας, αλλά και στο ταρακούνημα όταν η κάμερα είναι ανοιχτή. Υποθέτω είναι το κλείστρο στην πρώτη περίπτωση και το OIS στην δεύτερη.Σε κατάσταση ανομονής, δεν νομίζω.

Όσο αφορά την μπαταρία δεν θυμάμαι με το 920, αλλά με ούτε καν 2-3 φορτίσεις, ο εκτιμώμενος χρόνος αναμονής είναι αναξιόπιστος; γιατί αναφέρει πολύ λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω η Νοκια ειχε αναφερει οτι ειναι λογικο να ακουγονται θορυβοι απο τη καμερα λογο της κατασκευης της, δεν ειναι "ελλατωμα"
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η μπαταρια δεν ειναι λιγο τραγικη ; το βραδυ μου εφαγε 20% με ολα κλειστα καμια συμβουλη ;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με ανοιχτά Wi-Fi and GPS μέχρι 6-7% τρώει...

Κάτι σου καταναλώνει την μπαταρία Άρη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με στοκ κ για να μην εχουν κιτρινιλα η φωτο με φλας σε κλειστο χωρο , βαζω νυχτερινη ληψη η ανεβαζω το WB και οι φωτο βγαινουν απιστευτες....

 

ποιο ειναι το WB?

Link to comment
Share on other sites

To white balance....εχω το insider λετε να ειναι αυτο δωστε μου λιγο τα φωτα σας ρε παιδια....τι να κανω ; εχω WiFi κλειστο,GPS,δεδομενα,2g....

 

Προγραμμα μπαταριας ; ποιο να βαλω ;

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

To white balance....εχω το insider λετε να ειναι αυτο δωστε μου λιγο τα φωτα σας ρε παιδια....τι να κανω ; εχω WiFi κλειστο,GPS,δεδομενα,2g....

 

Προγραμμα μπαταριας ; ποιο να βαλω ;

 

Έχοντας και εγώ το insider μπορώ να πω ότι τρώει τη μπαταρία με απίστευτο ρυθμό. Παρατήρησα όμως ότι αυτό συνήθως γίνεται μετά από πλήρη φόρτιση του κινητού και αφαίρεση στη συνέχεια από το φορτιστή. Μία περίεργη (αλλά αποτελεσματική) λύση που βρήκα είναι να απενεργοποιείς και επανεργοποιείς το τηλέφωνο αμέσως μόλις το βγάζεις από τη φόρτιση. Τότε δεν έχει battery drain...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

To white balance....εχω το insider λετε να ειναι αυτο δωστε μου λιγο τα φωτα σας ρε παιδια....τι να κανω ; εχω WiFi κλειστο,GPS,δεδομενα,2g....

 

Προγραμμα μπαταριας ; ποιο να βαλω ;

 

Έχεις κάνει το update στην black έτσι; Μερικές φορές τα WP κολλάνε για κάποιο λόγο και εμφανίζουν drain. Οπότε απλά κάνεις ένα reboot και λύνεται.

Για πρόγραμμα μπαταρίας καλύτερα να μην βάλεις τίποτα. Τα περισσότερα τρώνε μπαταρία τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το έχω απο εχτές στα χέρια μου. Σε σχέση με το 920 που είχα το καλοκαίρι τα WP8 έχουν βελτιωθεί αρκετά. Ή μάλλον για να το θέσω καλύτερα, οι εφαρμογές έχουν βελτιωθεί. Πλέον έρχονται αμέσως οι push notifications σε viber, facebook. Επίσης η κάμερα είναι απίστευτη. Πως μπορούμε να τη προστατεύσουμε γιατί όταν το ακουμπάς με τη πλάτη στο τραπέζι η κάμερα προεξέχει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το black update και στη γρηγορη οθόνη δεν έχει επιλογή για χρωμα γραμματοσειράς τις βραδυνές ώρες. Βγαινει μόνο κόκκινο. Φταίει ότι είναι Vodafone branded??

 

 

 

Ok το βρηκα, έπρεπε να εγκαταστήσω το Nokia glance απο το store. Κάτι αλλο. Απο χτες το κινητό που έχει κάνει 2 restart ενώ το είχα διπλα μου. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;;

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα νεος κατοχος του 1020 μολις σημερα απο voda και θα ηθελα να ρωτησω:

οταν το ανοιγω μου βγαζει σημα vodafone , γινεται να περασω ξεκλειδωτη rom? και αν αξιζει να μπω σε αυτη την διαδικασια.

Επισης οσο αφορα τα πλαινα κουμπια, εχω και ενα 920 που σε αυτο τα κουμπια ειναι μεταλλικα, στο 1020 ειναι πλαστικα και σε εσας ετσι ειναι?

Ευχαριστω

 

Επισης η rom απο οτι εψαξα πρεπει να ειναι αυτη:059T8Q7 RM-875 VAR EURO GR VODAFONE BLACK

Ποια προτεινετε να βαλω? καποιος που να το εχει κανει ας δωσει φωτα σας παρακαλω εχω εγκαταστησει το NCS και κατεβασα και την παραπανω ρομ για να την εχω για backup.

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!Ευτυχης κατοχος του εργαλειου απο σημερα!Μια γνωση με windows phone εχω..Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι τι κανω με τις πρωτες 2-3 φορτισεις..Οταν το ανοιξα ειχε 25% μπαταρια,εκανα ενημερωσεις ολα οκ περασε την black και μετα σε καποια φαση τελειωσε η μπαταρια κι εκλεισε. Το φορτισα τερμα και το βγαλα. Πρεπει να το αφησω παλι να κλεισει μονο του η απο δω και περα κανονικες φορτισεις?
Link to comment
Share on other sites

 

WOW!!! :blink:

 

Τα υπόλοιπα Lumia έχουν παραμείνει εκεί που ήταν? Το 925 ας πούμε πόσο έκανε?

Link to comment
Share on other sites

το τσιμπησα και εγω απο Vodafone 2 ερωτησεις

1. οταν μπαινω στην καμερα κανει εναν ηχο σαν να κινειται κατι να υποθεσω ειναι φυσιολογικο αυτό ;

2. ποια εφαρμογή ειναι καλυτερη για την καμεσα γιατι μου εχει την default , την pro και την smart και τα εχω παιξει μια χαρα ημασταν με 820 μου φαινεται :p

Link to comment
Share on other sites

το τσιμπησα και εγω απο Vodafone 2 ερωτησεις

1. οταν μπαινω στην καμερα κανει εναν ηχο σαν να κινειται κατι να υποθεσω ειναι φυσιολογικο αυτό ;

2. ποια εφαρμογή ειναι καλυτερη για την καμεσα γιατι μου εχει την default , την pro και την smart και τα εχω παιξει μια χαρα ημασταν με 820 μου φαινεται :p

 

Είναι το ois (optical image stabiliser).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το black update....... Κάτι αλλο. Απο χτες το κινητό που έχει κάνει 2 restart ενώ το είχα διπλα μου. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;;

 

Φίλε, το ίδιο πρόσεξε και ένας φίλος που που έχει το 925 και έκανε την αναβάθμιση black! Προφανώς θα είναι κάποιο θέμα του software, οπότε θα λυθεί με update! Μπορεί και άλλοι να το έχουν πάθει, απλά να μην το πρόσεξαν!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα,το πρώτο,βραδυ μου έκανε,αλλα,κάτι κουλά νου έκανε και πριν...μεχρι στιγμής όμως μόνο ενα

στο wpcentral πάντως λέγανε ότι έχει θέμα η app folder που δημιουργεί την επανεκκίνηση....

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω το back button για ανοιξει το multitasking και εχει ας πουμε 4 παραθυρα οταν τα σερνω προς τα δεξια το πανω μερος τους

σαν να παραμορφωνεται. συμβαινει και σε κανενα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το φιλο που εβαλε το λινκ για Πλαισιο.

 

Ημουν ετοιμος να παραλαβω το κλέισμενο απο Vodafone και τελικα πηρα απο Πλαισιο σε ΚΙΤΡΙΝΟ :D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...