Jump to content

Xiaomi Mi 2A


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοειται αν θελεις μπορεις και μονος σου seloner7 να βαλεις μεσα οποιαδηποτε rom.

To κινητακι αξιζει τα μεγιστα σε ολα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα μετα απο αρκετη αναζητηση για το επομενο μου κινεζικο νομιζω οτι κατεληξα εδω γιατι δε θελω τον 6589 αλλα κατι καλυτερο και πιο σιγουρο οπως το μ2α .

Ο κουμπαρος μου βρισκεται στην σενζεν και επιστρεφει τον Νοεμβριο, να του πω να παει σε καποιο συγκεκριμενο καταστημα ή το πουλανε ολοι?Απ οτι μου χει πει γινεται της πο@τ#ν%ς απο μαγαζια με κινητα να χανεις την μπαλα.Η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη?Να του πω να ζητησει ρουτ,playstore και τι αλλο?

:help:Παιδια παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει τετοιες ευκαιριες δε βρισκουμε ευκολα μετα απο αυτο το ταξιδι θα ξαναρθει τον Ιανουαριο οποτε ειναι ευκαιρια τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησουμε μονο αν ο κουμπαρος κανει λιγο χωρο στην βαλιτσα και για τα δικα μας:lol::lol: Περα απο την πλακα δεν ξερω αλλα εισαι τυχερος και λογικα θα το τσιμπησεις σε ακομα χαμηλοτερη τιμη.Προσοχη στους κλωνους!!Αν δεν ειναι σιγουρoς για καποιο μαγαζι καλυτερα ας το παρει απο merimobilew/ibuygou.Θα μου πεις ******* αλλα δεν θα περιμενεις ταχυδρομειο,θα το παραλαβει πολυ γρηγορα και θα ειναι γνησιο

 

EDIT:Βασικα τωρα συνειδητοποιησα οτι μπορει να το πααρει απο το site της Xiaomi αλλα ειναι στα κινεζικα.Ας τον βοηθησει κανενας κινεζος με την παρεγγελια

Edited by salazar_
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα στην παρεα μετα απο αρκετη αναζητηση για το επομενο μου κινεζικο νομιζω οτι κατεληξα εδω γιατι δε θελω τον 6589 αλλα κατι καλυτερο και πιο σιγουρο οπως το μ2α .

Ο κουμπαρος μου βρισκεται στην σενζεν και επιστρεφει τον Νοεμβριο, να του πω να παει σε καποιο συγκεκριμενο καταστημα ή το πουλανε ολοι?Απ οτι μου χει πει γινεται της πο@τ#ν%ς απο μαγαζια με κινητα να χανεις την μπαλα.Η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη?Να του πω να ζητησει ρουτ,playstore και τι αλλο?

:help:Παιδια παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει τετοιες ευκαιριες δε βρισκουμε ευκολα μετα απο αυτο το ταξιδι θα ξαναρθει τον Ιανουαριο οποτε ειναι ευκαιρια τωρα.

Αφού πρόκειται για τέτοια περίπτωση, προτίμησε το mi2s.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη σε φυσικα καταστηματα στην Κινα παιζουνου πααααααρα πολυ κλονοι των xiaomi, για να ειναι 100% σιγουρος οτι αγοραζει γνησιο θα μπορουσε να παει στο καταστημα που ανοιξε προσφατα η ιδια η xiaomi

http://en.miui.com/thread-8367-1-1.html

το μονο κακο οτι βρισκεται στο Πεκινο και δεν ξερω αν ο φιλος σου μπορει να μετακινηθει :)

 

αλλη λυση ειναι να τον αφησουν να ανοιξει τη συσκευη και να μπει στο recovery menu

αν εχει Mi-Recovery ειναι γνησιο, αν εχει κατι αλλο δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα του ειναι οτι δε μπορει να απομακρυνθει απο την εδρα του πανω απο μια ωρα δρομο λογω δουλειας .Οποτε Πεκινο ειναι αδυνατο.Ισως αν το παραγγειλει.Θα του δωσω το λινκ του καταστηματος .Θελω οσο μεγαλυτερη οθονη γινεται γι αυτο προτιμω το μ2α απο το μi2s.Εχω ηδη 5αρι οποτε και το 4,5αρι μου φαινεται μικρο.

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις παιδια .Ελπιζω να βγαλει ακρη .Αν το παρει απο το το υποκαταστημα μπορουν να του βαλουν αυτοι playstore κι Ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Είμαι ένα βήμα πριν την παραγγελία του Mi2a, αλλά με προβληματίζει το θέμα του 1GB RAM.

Αν το miui v5 καταλαμβάνει τα 750MB, τότε μια νεότερη έκδοση στο μέλλον (πιθανόν με μεγαλύτερη απαίτηση σε μνήμη) θα μπορεί να τρέξει στο κινητό αυτό;

Edited by Tenant
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με φίλο που ψάχνουμε κινητό αυτό τον καιρό καταλήξαμε στο Μ2Α.

Πριν λίγο είδα ότι το merimobiles έριξε και την τιμή στα 275$

Μίλησα με το chat τους για επιβεβαίωση και ισχύουν οι προσφορές τους προς το φόρουμ

(-5% + θήκη + SP) οπότε τελική τιμή πάει στα 190€!!

 

Ζητάνε όμως 7$ για rooting,

είναι απαραίτητο για να περάσω την multilanguage rom?

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα σήμερα το πρώτο και μόλις μου βάλουν το bonus θα πάω στο δεύτερο,

μου στείλανε όμως μήνυμα ότι λόγω γιορτών το απλό ταχυδρομείο έχει μεγάλο όγκο δεμάτων και θα αργήσει.

Οπότε προτείνουν singapore post και ζητάνε άλλα 8$.

Ξέρει κανείς τι σόι γιορτές έχουν?

Τι λέτε να κάνω, το τηλέφωνο δεν το βιάζομαι, ας κάνει και ενάμιση μήνα να έρθει,

απλά φοβάμαι μη χαθεί.

Link to comment
Share on other sites

έτρεξα το AnTutu πριν λίγο , τη νέα έκδοση και μου έβγαλε σκόρ 22606!!!

Τί έγινε , έστρωσε το κινητό απο τότε που το πήρα;;:lol:

Καινούργιο μου είχε βγάλει 18200 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

έτρεξα το AnTutu πριν λίγο , τη νέα έκδοση και μου έβγαλε σκόρ 22606!!!

Τί έγινε , έστρωσε το κινητό απο τότε που το πήρα;;:lol:

Καινούργιο μου είχε βγάλει 18200 περίπου.

Μήπως το ετρεξες τωρα σε performance mode και την 1η το έιχες τρέξει σε normal??? Εμένα έτσι μου βγάζει περίπου τα αντίστοιχα σκορ που αναφέρεις.:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
αναβαθμιζεται σε android 4.2 ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εδω και λιγες μερες το εχω στα χερια μου ,

το κινητο ειναι απιστευτο τοσο απο μεγεθος οσο και απο την ανταποκριση που εχει σε αυτα που θελω.

Gps - Internet 3g

το μονο που θα ηθελα παραπανω ειναι η μπαταρια του. για το λογο αυτο παρηγγειλα ακομη μια ( http://www.aliexpress.com/item/Original-2030-2080mAh-battery-for-xiaomi-m2A-battery-BM40-xiaomi-mi2a-battery-charger-set-USB-line/1179179130.html )

 

Σε Antutu test --

http://img842.imageshack.us/img842/5935/ro4x.png

 

 

Σε SpeedTest 3g --

http://img600.imageshack.us/img600/9558/x37w.png

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά.Μετά από κάψιμο όλο το βράδυ κατέληξα σε αυτή τη συσκευή.Θέλω μια τελευταία ενθάρυνση γιατί είναι το πρώτο smartphone της προκοπής που παίρνω. Ήθελα ένα κινητό κυρίως για σερφάρισμα (κυρίως να απαντώ σε email ) να έχει gps που να την παλεύει ,να βλέπω καμιά ταινία σε κανένα ταξίδι ,να μην είναι πολύ παντόφλα και να κάνει το πάρα πολύ 200 .Απ'ότι βλέπω τα καλύπτει αυτό το κινητό.Επίσης τι άλλο extra θα πρέπει να παραγγείλω μαζί με το κιν π.χ ακουστικά ?κάποια θήκη ίσως ? Υπάρχει καμιά καλύτερη πρόταση από το Minideal

http://www.minideal.net/xiaomi-m2a-mi2a-16gb-1gb-ram-dual-core-snapdragon-1-7ghz-4-5-inch-adreno-320.html ? Τέλος πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο στην παραγγελία επειδή είμαι αρχάριος ? Sorry για το μέγεθος της δημοσίευσης αλλά ήθελα κάπου να τα πω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια χαρά.Μετά από κάψιμο όλο το βράδυ κατέληξα σε αυτή τη συσκευή.Θέλω μια τελευταία ενθάρυνση γιατί είναι το πρώτο smartphone της προκοπής που παίρνω. Ήθελα ένα κινητό κυρίως για σερφάρισμα (κυρίως να απαντώ σε email ) να έχει gps που να την παλεύει ,να βλέπω καμιά ταινία σε κανένα ταξίδι ,να μην είναι πολύ παντόφλα και να κάνει το πάρα πολύ 200 .Απ'ότι βλέπω τα καλύπτει αυτό το κινητό.Επίσης τι άλλο extra θα πρέπει να παραγγείλω μαζί με το κιν π.χ ακουστικά ?κάποια θήκη ίσως ? Υπάρχει καμιά καλύτερη πρόταση από το Minideal

http://www.minideal.net/xiaomi-m2a-mi2a-16gb-1gb-ram-dual-core-snapdragon-1-7ghz-4-5-inch-adreno-320.html ? Τέλος πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο στην παραγγελία επειδή είμαι αρχάριος ? Sorry για το μέγεθος της δημοσίευσης αλλά ήθελα κάπου να τα πω.

 

εχω διαβασει σε κινεζικα φορουμ οτι τα πρωτα μ2α ειχαν προβλημα στο usb μετα απο καποιο καιρο ηθελε αλλαγη. δεν ξερω αν το διορθωσαν τωρα. μεχρι τωρα τουλαχιστον εγω δεν εχω καποιο θεμα.

 

σε ολα τα παραπανω που λες θα κανεις τη δουλεια σου αψογα χωρις προβλημα σε τιποτα.

 

αν το χρησιμοποιεις συνεχεια θα χρειαστει νομιζω και 2η μπαταρια ή ενα usb να το φορτιζεις στο αμαξι ειδικα αν εχεις gps και δεδομενα οπως αλλωστε συμβαινει με ολα τα smartphone.

 

εγω το αγορασα απο merimobiles

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ από Merimobiles το παρήγγειλα. Θυμάσαι πόσο καιρό έκανε να έρθει? έχει καμιά 24 μέρες που το παρήγγειλα 18 εργάσιμες μέρες μέσω singapure post. Μπαίνω στο site της singapure post για να το εντοπίσω και μου βγάζει statuw description : Despatched to overseas (Country code: GR). Άρα είναι Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ από Merimobiles το παρήγγειλα. Θυμάσαι πόσο καιρό έκανε να έρθει? έχει καμιά 24 μέρες που το παρήγγειλα 18 εργάσιμες μέρες μέσω singapure post. Μπαίνω στο site της singapure post για να το εντοπίσω και μου βγάζει statuw description : Despatched to overseas (Country code: GR). Άρα είναι Ελλάδα?

 

οχι,ειναι στον δρομο,αλλα παρε τηλεφωνο και τα ελτα να το διασταυρωσεις

Link to comment
Share on other sites

απο μερα σε μερα θα σου εμφανιστει στο σαιτ των ελτα ./.. εγω θα ελεγα να μη παρεις τηλ. απλα λιγο υπομονη. καντο track στο site των ελτα απο εδω και περα οχι στο singapore http://www.elta.gr/el-gr/εντοπισμόςαντικειμένου.aspx

για το χρονο ακριβως να σου πω δεν ξερω καθως μονο με EMS αγοραζω

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υποστηριζει MHL CABLE για συνδεση σε TV με HDMI ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...