Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο 2 μερες χρησης βλεπω οτι το κινητο εινει αρκετα εως παρα πολυ καλο. Αρκετοι φιλοι μου εχουν παθει απλα την πλακα τους. Μια ερωτηση: Αλλάζοντας την ρομ και βαζοντας την 125 ( εχει την 116 ) το κινητο ως προς τί βελτιώνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σελιδα 41 ποστ 613. Εκει θα βρεις οτι θες για recovery. Ο glix πλεον εχει αρκετες γνωσεις για να σε βοηθησει αν χρειαστεις κατι.;) Οπως λεει και ο ιδιος και παντα το γραφω εγω. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΟΙ DRIVERS ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ PC. :)

 

 

ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ. ΕΙΧΑ 2 BACKUP ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ VIBE ROM ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑ RESTORE!! ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ.

 

Τι εγινε τελικα με τα back Up ? Βρηκες ακρη ή οχι ?Εγω δεν το πειραζω αστο καλα το εκανα....:lol:

εγω εχω και την 125 για ωρα αναγκης...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παράγγειλα (κι έχω πλέον στα χέρια μου) για το έτερον ήμισυ το εν λόγω τηλέφωνο από to2c (κομπλέ με ελληνικά-root-play store), διαπίστωσα δυστυχώς στην πορεία ότι έχει split internal memory. Υπάρχει κάτι να την ενοποιεί;

Επίσης (μιας και δεν το έχω ανοίξει ακόμα), αφήνω όποια έχει ή αλλάζω σε κάποια άλλη και ποια προτείνετε; Έχω ήδη κάνει μια πρόχειρη "βόλτα" από το needrom και έχω δει τι υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παράγγειλα (κι έχω πλέον στα χέρια μου) για το έτερον ήμισυ το εν λόγω τηλέφωνο από to2c (κομπλέ με ελληνικά-root-play store), διαπίστωσα δυστυχώς στην πορεία ότι έχει split internal memory. Υπάρχει κάτι να την ενοποιεί;

Επίσης (μιας και δεν το έχω ανοίξει ακόμα), αφήνω όποια έχει ή αλλάζω σε κάποια άλλη και ποια προτείνετε; Έχω ήδη κάνει μια πρόχειρη "βόλτα" από το needrom και έχω δει τι υπάρχει.

 

1 μερα ειχα την 112 με 115 , μιση ωρα ειχα την 125.

Εβαλα ομως την Νεα V3 vibe 600 mb που ειναι που το ειπε ο δασκαλος πιο πανω....Ειναι η καλυτερη πλεον για μενα .

Τελικα σημερα ολη μερα wifi με 20 λεπτα ομιλια στο κινητο και εχω μπαταρια 87% απο 100% .

καλυτερο ΦΟΥΛ σημα κοσμοτε!!!!

αλλα δεν μπορεις να την κανεις ΡΟΟΤ και εχει μερικες κινεζιες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το οτι δεν μπορεις να το κανεις ROOT δε μου αρεσει και πολυ....ηθελα να βγαλω τις κινεζιες

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το οτι δεν μπορεις να το κανεις ROOT δε μου αρεσει και πολυ....ηθελα να βγαλω τις κινεζιες

 

Τα περισσοτερα βγαινουν 4-5 μενουν μονο..βαλτα ολα οσα μεινουν σ ενα φακελο κ εισαι κομπλε...

Εγω εχω αλλο θεμα..απο χθες που βαλα τη vibe τ κντ μου χει κλεισει 4 φορες μονο του..ειχε καποιος παρομοιο προβλημσ;

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει ροοτ μπορει να βαλει την 1347 που ειχα δωσει μερικα ποστ πισω που ειναι ετοιμη και ροοτ.

 

Τα περισσοτερα βγαινουν 4-5 μενουν μονο..βαλτα ολα οσα μεινουν σ ενα φακελο κ εισαι κομπλε...

Εγω εχω αλλο θεμα..απο χθες που βαλα τη vibe τ κντ μου χει κλεισει 4 φορες μονο του..ειχε καποιος παρομοιο προβλημσ;

 

Πριν κ μετα την εγκατασταση εκανες wipe cache wipe davlik , factory reset; αν οχι κανε τωρα ενα factory reset.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει ροοτ μπορει να βαλει την 1347 που ειχα δωσει μερικα ποστ πισω που ειναι ετοιμη και ροοτ.

 

 

 

Πριν κ μετα την εγκατασταση εκανες wipe cache wipe davlik , factory reset; αν οχι κανε τωρα ενα factory reset.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Factory reset δεν εκανα μετα την εγκατασταση γιατι δεν το εγραφες στο ποστ #744 οποτε ειπα να μην κανω μπουρδα...παω να τα κανω τωρα και αν δεν διορθωθει το προβλημα βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεργασία με τον φίλο nek4d για εγκατάσταση καποιων εφαρμογών της lenovo, τις αγγλικές τους εκδόσεις, που δεν είναι διαθέσιμες σε κάποιες ρομ και που ίσως να είναι κάπως δύσκολη ή και ανεφικτη η διαδικασία εγκατάστασης τους βρήκαμε ότι κάποιες από αυτές υπάρχουν διαθέσιμες και στο playstore. Παραθέτω τα link.

1 . SECUREit αντι LeSec https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.safecenter.ww&hl=el

2 . SHAREit https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.gps&hl=el

και 3.SYNCit https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.leos.cloud.sync.row&hl=el

Είναι στα αγγλικά και ειδικά το SECUREit πολύ καλό.

Το lenovo store, την αγγλική έκδοση, δεν κατάφερα να το εγκαταστήσω.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος που εχει δοκιμασει μια τελευταια εκδοση κ εμεινε απολυτα ικανοποιημενος με ελληνικο πληρες μενου να ξαναδωσει το λινκ..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παράγγειλα (κι έχω πλέον στα χέρια μου) για το έτερον ήμισυ το εν λόγω τηλέφωνο από to2c (κομπλέ με ελληνικά-root-play store), διαπίστωσα δυστυχώς στην πορεία ότι έχει split internal memory. Υπάρχει κάτι να την ενοποιεί;

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375197 για το memory resize /repartition.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεργασία με τον φίλο nek4d για εγκατάσταση καποιων εφαρμογών της lenovo, τις αγγλικές τους εκδόσεις, που δεν είναι διαθέσιμες σε κάποιες ρομ και που ίσως να είναι κάπως δύσκολη ή και ανεφικτη η διαδικασία εγκατάστασης τους βρήκαμε ότι κάποιες από αυτές υπάρχουν διαθέσιμες και στο playstore. Παραθέτω τα link.

1 . SECUREit αντι LeSec https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.safecenter.ww&hl=el

2 . SHAREit https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.gps&hl=el

και 3.SYNCit https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.leos.cloud.sync.row&hl=el

Είναι στα αγγλικά και ειδικά το SECUREit πολύ καλό.

Το lenovo store, την αγγλική έκδοση, δεν κατάφερα να το εγκαταστήσω.

Προς ενημερωση παντως και τα τρια που εβαλες υπαρχουν στην vibe ROM εγκατεστημενα απο μονα τους στ αγγλικα και ειδικα το security τα σπαει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Το Lenovo Safe μπορει να βγει ? Δεν εχω προλαβει ακομα να το ψαξω λογο δουλειας.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

1 μερα ειχα την 112 με 115 , μιση ωρα ειχα την 125.

Εβαλα ομως την Νεα V3 vibe 600 mb που ειναι που το ειπε ο δασκαλος πιο πανω....Ειναι η καλυτερη πλεον για μενα .

Τελικα σημερα ολη μερα wifi με 20 λεπτα ομιλια στο κινητο και εχω μπαταρια 87% απο 100% .

καλυτερο ΦΟΥΛ σημα κοσμοτε!!!!

αλλα δεν μπορεις να την κανεις ΡΟΟΤ και εχει μερικες κινεζιες.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Στο θέμα της μνήμης υπάρχει κάτι να τις ενοποιήσει τις εσωτερικές;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η VIBE πολύ καλή!Το μόνο πρόβλημα που έχω (χωρίς root) είναι το GPS.Γνωρίζει κάποιος αν μπορείς να αλλάξεις τον προσανατολισμό των δορυφόρων χωρίς να είσαι root?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα,η VIBE πολύ καλή!Το μόνο πρόβλημα που έχω (χωρίς root) είναι το GPS.Γνωρίζει κάποιος αν μπορείς να αλλάξεις τον προσανατολισμό των δορυφόρων χωρίς να είσαι root?

 

Δύσκολο γιατί ένα μπορείς αλλοιώς να αλλάξεις το GPS.conf.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Το Lenovo Safe μπορει να βγει ? Δεν εχω προλαβει ακομα να το ψαξω λογο δουλειας.

Καλημερα,πιστεψε με δεν θες να το βγαλεις απο μεσα αυτο το τρομερο εργαλειο. Ψαχτο λιγο εχειις παρα πολλες και χρησιμες ρυθμισεις

 

Καλημέρα,η VIBE πολύ καλή!Το μόνο πρόβλημα που έχω (χωρίς root) είναι το GPS.Γνωρίζει κάποιος αν μπορείς να αλλάξεις τον προσανατολισμό των δορυφόρων χωρίς να είσαι root?

 

Και εγω αυτο ειναι το μονο προβλημα που εχω το gps..απλα περιμενουμε μηπως βγει κατι για ρουτ η καποια αλλη λυση τελοσπαντων

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις την ρομ και τα gapps στην καρτα. Οχι σε φακελο. τα βαζεις ετσι χυμα μεσα.

Πας στο TWRP.

Κανεις format --cache- Wipe Dalvik Cache - factory reset

Πας install βρισκεις την ρομ και την κανεις εγκατασταση.

Reboot ανοιγει το κινητο το ξανα κλεινεις και ξανα πας στο TWRP

Κανεις format --cache- Wipe Dalvik Cache

Πας install βρισκεις τα gapps και τa κανεις εγκατασταση.

Κανεις format --cache- Wipe Dalvik Cache.

REBOOT και εισαι ετοιμος.

 

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα....

έχω διαβάσει όλες τις σελίδες τουλάχιστον 4 φορές σε σημείο να έχω μάθει απέξω σελίδες και παραπομπές....

η αλήθεια είναι οτι παρακολουθώ το συγκεκριμένο forum πριν ακόμα παραλάβω το κινητό με την γνωστή διαδικασία που το έχουμε παραλάβει όλοι και αποφάσισα μετά από 10 μέρες που το έχω στα χέρια μου να προβώ σε αλλαγή της rom και συγκεκριμένα να βάλω την τελευταία vibe σύμφωνα με τις παραπάνω οδηγίες Κυρίως γιατί δεν χρειάζεται η χρήση flash tool και γίνεται η εγκατάσταση από το TWRP.

Εγκατέστησα το recovery σύμφωνα με τις οδηγίες (το δικό μου είχε ROW ρομ) με επιτυχία. Κατέβασα την vibe ρομ από το Link που έχετε παραθέσει σε προηγούμενες σελίδες και το zip το περασα στην κάρτα sd. Επίσης έκανα εγκατάσταση τους drivers όπως έχετε επισημάνει τόσες φορές.

μετά την εγκατάσταση του TWRP πήρα 2 backup στην sd card της ρομ που φορούσε το κινητό αλλα να μην πω ψεματα δεν τα δοκίμασα. Η αλήθεια βέβαια είναι οτι το προγραμμα έβγαλε ότι έγιναν με επιτυχία.

έχω κάνει τα παρακάτω:

Κανεις format --cache- Wipe Dalvik Cache - factory reset (να υποθέσω είναι η επιλογή WIPE γιατί Format στο κυρίως μενού δεν έχω)

Πας install βρισκεις την ρομ και την κανεις εγκατασταση. (Έγινε ΟΚ με επιτυχία)

Reboot βγάζει επιλογή....... το επιλέγω αλλά το μόνο που κάνει το κινητό είναι συνεχείς δονήσεις όπως όταν ανοίγει και κλείνει με ελαφρύ (ανεπαίσθητο) φωτισμό της οθόνης. Είπα να περιμένω λίγο μήπως και φορτώνει το νέο λειτουργικό αλλά τίποτα.

Πατάω από πίσω το reset γιατί δεν σταματάει να κάνει δονήσεις και ξαναμπαίνω στο TWRP με την χρήση του κυρίως κουμπιού και του volume */-. Αυτό τουλάχιστον λειτουργεί......

Προσπαθώ να κάνω τουλάχιστον restore το back up μου αλλά μου βγάζει fail..

Τι κάνω τώρα???????? Το κατέστρεψα?

 

Παρακαλώ χρειάζομαι τα φώτα σας...............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα....

έχω διαβάσει όλες τις σελίδες τουλάχιστον 4 φορές σε σημείο να έχω μάθει απέξω σελίδες και παραπομπές....

η αλήθεια είναι οτι παρακολουθώ το συγκεκριμένο forum πριν ακόμα παραλάβω το κινητό με την γνωστή διαδικασία που το έχουμε παραλάβει όλοι και αποφάσισα μετά από 10 μέρες που το έχω στα χέρια μου να προβώ σε αλλαγή της rom και συγκεκριμένα να βάλω την τελευταία vibe σύμφωνα με τις παραπάνω οδηγίες Κυρίως γιατί δεν χρειάζεται η χρήση flash tool και γίνεται η εγκατάσταση από το TWRP.

Εγκατέστησα το recovery σύμφωνα με τις οδηγίες (το δικό μου είχε ROW ρομ) με επιτυχία. Κατέβασα την vibe ρομ από το Link που έχετε παραθέσει σε προηγούμενες σελίδες και το zip το περασα στην κάρτα sd. Επίσης έκανα εγκατάσταση τους drivers όπως έχετε επισημάνει τόσες φορές.

μετά την εγκατάσταση του TWRP πήρα 2 backup στην sd card της ρομ που φορούσε το κινητό αλλα να μην πω ψεματα δεν τα δοκίμασα. Η αλήθεια βέβαια είναι οτι το προγραμμα έβγαλε ότι έγιναν με επιτυχία.

έχω κάνει τα παρακάτω:

Κανεις format --cache- Wipe Dalvik Cache - factory reset (να υποθέσω είναι η επιλογή WIPE γιατί Format στο κυρίως μενού δεν έχω)

Πας install βρισκεις την ρομ και την κανεις εγκατασταση. (Έγινε ΟΚ με επιτυχία)

Reboot βγάζει επιλογή....... το επιλέγω αλλά το μόνο που κάνει το κινητό είναι συνεχείς δονήσεις όπως όταν ανοίγει και κλείνει με ελαφρύ (ανεπαίσθητο) φωτισμό της οθόνης. Είπα να περιμένω λίγο μήπως και φορτώνει το νέο λειτουργικό αλλά τίποτα.

Πατάω από πίσω το reset γιατί δεν σταματάει να κάνει δονήσεις και ξαναμπαίνω στο TWRP με την χρήση του κυρίως κουμπιού και του volume */-. Αυτό τουλάχιστον λειτουργεί......

Προσπαθώ να κάνω τουλάχιστον restore το back up μου αλλά μου βγάζει fail..

Τι κάνω τώρα???????? Το κατέστρεψα?

 

Παρακαλώ χρειάζομαι τα φώτα σας...............

 

Μην αγχώνεσαι,και εγώ είχα παρόμοια προβλήματα.Το κινητό απ'ότι κατάλαβα και το επιβεβαιώνουν και αρκετοί άλλοι εδώ ,ότι και να του κάνεις δεν παθαίνει τίποτα.Η λύση που βρήκα εγώ ήταν από τον συνφορουμίτη aloialone.Αφού το δικό μου δεν άνοιγε καν,του πέρασα ξανά την rom (δεν ειχα row rom) και επανήλθαν όλα κανονικά.Συνδέοντάς το με Η/Υ windows7 όπως ήταν κλειστό.Επίσης κάπου στο φόρουμ λέει ότι:

''Για οσους εχουν*ROW ROM*κατεβαζουν αυτο το twrp και κανουν παλι ακριβως την ιδια διαδικασια.

http://www36.zippyshare.co...9982/file.html''

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το recovery που λέει ότι πρέπει να κατεβάζουν αυτοί που έχουν ROW rom, και αυτό εγκατέστησα....

Η πλάκα είναι ότι μετά την εγκατάσταση της vibe ρομ το TWRP βγάζει μύνημα ότι η εγκατάσταση έγινε με επιτυχία.... πάω μετά να σβήσω τα cache και τα υπόλοιπα και βγάζει μύνημα fail...

Είμαι πλήρως απογοητευμένη....

Μήπως πρέπει τελικά να προσπαθήσω να φλασάρω άλλη ρομ με flash tools?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το recovery που λέει ότι πρέπει να κατεβάζουν αυτοί που έχουν ROW rom, και αυτό εγκατέστησα....

Η πλάκα είναι ότι μετά την εγκατάσταση της vibe ρομ το TWRP βγάζει μύνημα ότι η εγκατάσταση έγινε με επιτυχία.... πάω μετά να σβήσω τα cache και τα υπόλοιπα και βγάζει μύνημα fail...

Είμαι πλήρως απογοητευμένη....

Μήπως πρέπει τελικά να προσπαθήσω να φλασάρω άλλη ρομ με flash tools?

 

από τα λίγα που γνωρίζω καλό θα ήταν να δοκιμάσεις με flash tools.Αυτό έκανα και γω όταν δεν άνοιγε καθόλου.Ή να περιμένεις να σου απαντήσει ο alialone ή κάποιος άλλον που γνωρίζει καλύτερα.Πάντως δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.Δεν παθαίνει τίποτα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα....

έχω διαβάσει όλες τις σελίδες τουλάχιστον 4 φορές σε σημείο να έχω μάθει απέξω σελίδες και παραπομπές....

η αλήθεια είναι οτι παρακολουθώ το συγκεκριμένο forum πριν ακόμα παραλάβω το κινητό με την γνωστή διαδικασία που το έχουμε παραλάβει όλοι και αποφάσισα μετά από 10 μέρες που το έχω στα χέρια μου να προβώ σε αλλαγή της rom και συγκεκριμένα να βάλω την τελευταία vibe σύμφωνα με τις παραπάνω οδηγίες Κυρίως γιατί δεν χρειάζεται η χρήση flash tool και γίνεται η εγκατάσταση από το TWRP.

Εγκατέστησα το recovery σύμφωνα με τις οδηγίες (το δικό μου είχε ROW ρομ) με επιτυχία. Κατέβασα την vibe ρομ από το Link που έχετε παραθέσει σε προηγούμενες σελίδες και το zip το περασα στην κάρτα sd. Επίσης έκανα εγκατάσταση τους drivers όπως έχετε επισημάνει τόσες φορές.

μετά την εγκατάσταση του TWRP πήρα 2 backup στην sd card της ρομ που φορούσε το κινητό αλλα να μην πω ψεματα δεν τα δοκίμασα. Η αλήθεια βέβαια είναι οτι το προγραμμα έβγαλε ότι έγιναν με επιτυχία.

έχω κάνει τα παρακάτω:

Κανεις format --cache- Wipe Dalvik Cache - factory reset (να υποθέσω είναι η επιλογή WIPE γιατί Format στο κυρίως μενού δεν έχω)

Πας install βρισκεις την ρομ και την κανεις εγκατασταση. (Έγινε ΟΚ με επιτυχία)

Reboot βγάζει επιλογή....... το επιλέγω αλλά το μόνο που κάνει το κινητό είναι συνεχείς δονήσεις όπως όταν ανοίγει και κλείνει με ελαφρύ (ανεπαίσθητο) φωτισμό της οθόνης. Είπα να περιμένω λίγο μήπως και φορτώνει το νέο λειτουργικό αλλά τίποτα.

Πατάω από πίσω το reset γιατί δεν σταματάει να κάνει δονήσεις και ξαναμπαίνω στο TWRP με την χρήση του κυρίως κουμπιού και του volume */-. Αυτό τουλάχιστον λειτουργεί......

Προσπαθώ να κάνω τουλάχιστον restore το back up μου αλλά μου βγάζει fail..

Τι κάνω τώρα???????? Το κατέστρεψα?

 

Παρακαλώ χρειάζομαι τα φώτα σας...............

 

Απο τη στιγμη που μπορεις να μπεις στο twrp ξανα φλασαρε την ρομ απο το αρχειο. Αν δεν στο κανει και σου βγαζει σφαλμα βγαλε την καρτα βαλτην στο pc αν εχεις ανταπτορακι και κατεβασε απο την αρχη τη ρομ και ξανα βαλτην μεσα στη καρτα. Η κατεβασε μια αλλη ρομ που μπορεις να την φλασαρεις απο twrp. Αν τελικα δεν βρεις ακρη τοτε φλασαρε με flashtool και τελειωνει εκει η ταλαιπωρια σου. Nαι το φορματ που εχω γραψει ειναι το wipe. Δοκιμασε ενα wipe ξανα cache davlik και ενα factory reset μπας και συνελθει πριν κανεις ολα τα παραπανω.

 

ΥΣ. Γιατι κολλατε ολοι με το flashtool; Ειναι η καλυτερη η πιο σωστη και η πιο ευκολη διαδικασία φλασαρισματος.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που μπορεις να μπεις στο twrp ξανα φλασαρε την ρομ απο το αρχειο. Αν δεν στο κανει και σου βγαζει σφαλμα βγαλε την καρτα βαλτην στο pc αν εχεις ανταπτορακι και κατεβασε απο την αρχη τη ρομ και ξανα βαλτην μεσα στη καρτα. Η κατεβασε μια αλλη ρομ που μπορεις να την φλασαρεις απο twrp. Αν τελικα δεν βρεις ακρη τοτε φλασαρε με flashtool και τελειωνει εκει η ταλαιπωρια σου. Nαι το φορματ που εχω γραψει ειναι το wipe. Δοκιμασε ενα wipe ξανα cache davlik και ενα factory reset μπας και συνελθει πριν κανεις ολα τα παραπανω.

 

Τελικά υπάρχει λόγος που όλοι παραπέμπουν σε σένα...

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

 

Μπαίνω TWRP για να κάνω WIPE.

Μπαίνω στο ADVANCED MODE και τσεκαρω cache και davlik. Τελειώνει πολύ γρήγορα και το αποτέλεσμα είναι: WIPE COMPLETE - FAILED

πάω να κάνω factory reset και παιρνω το ίδιο αποτέλεσμα.....

ξαναδοκιμάζω να κάνω install την vibe (τονίζω ότι έχω βαλει το zip μέσα στην sd και δεν εχω αποσυμπιεσει τα αρχεια)

επιλέγω τον φακελο και κάνω confirm το flash χωρίς να τσεκάρω την επιλογή "Zip file signature verification"

Το αποτέλεσμα είναι "succesfull" και απο κατω έχω τρεις επιλογες... HOME - WIPE CACHE/DALVIK - REBOOT SYSTEM

Πατάω το REBOOT και συνεχίζουμε στα ίδια με πριν...... (ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ)

τι succesfull εγκατάσταση είναι αυτή δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει πατάτα στο αρχείο recovery? αν δεν ήταν το σωστό θα έφτανα μέχρι εδώ? ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΓΡΑΦΕ VERSION ROW ROM ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ.

 

προσπαθώ να κατεβάσω τώρα την S135 που έχεις γράψει παλαιότερα και θα δοκιμάσω με το flash tools....

Aντε να δούμε τι θα δούμε.....

Θα επανέλθω (ελπίζω να μην χρειαστεί)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει λόγος που όλοι παραπέμπουν σε σένα...

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

 

Μπαίνω TWRP για να κάνω WIPE.

Μπαίνω στο ADVANCED MODE και τσεκαρω cache και davlik. Τελειώνει πολύ γρήγορα και το αποτέλεσμα είναι: WIPE COMPLETE - FAILED

πάω να κάνω factory reset και παιρνω το ίδιο αποτέλεσμα.....

ξαναδοκιμάζω να κάνω install την vibe (τονίζω ότι έχω βαλει το zip μέσα στην sd και δεν εχω αποσυμπιεσει τα αρχεια)

επιλέγω τον φακελο και κάνω confirm το flash χωρίς να τσεκάρω την επιλογή "Zip file signature verification"

Το αποτέλεσμα είναι "succesfull" και απο κατω έχω τρεις επιλογες... HOME - WIPE CACHE/DALVIK - REBOOT SYSTEM

Πατάω το REBOOT και συνεχίζουμε στα ίδια με πριν...... (ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ)

τι succesfull εγκατάσταση είναι αυτή δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει πατάτα στο αρχείο recovery? αν δεν ήταν το σωστό θα έφτανα μέχρι εδώ? ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΓΡΑΦΕ VERSION ROW ROM ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ.

 

προσπαθώ να κατεβάσω τώρα την S135 που έχεις γράψει παλαιότερα και θα δοκιμάσω με το flash tools....

Aντε να δούμε τι θα δούμε.....

Θα επανέλθω (ελπίζω να μην χρειαστεί)

 

Λοιπον κανε μια αυτο.

κατω έχω τρεις επιλογες... HOME - WIPE CACHE/DALVIK - REBOOT SYSTEM

μετα το φλασαρισμα κανε WIPE CACHE/DALVIK. την επιλογη που σου δινει δηλαδη και μετα κανε reboot.

Αν δεν το εχω αναφερει που νομιζω το εχω, πρεπει να κανουμε και μετα το φλασαρισμα WIPE CACHE/DALVIK.

Δοκιμασε και πες μου.

 

ΥΓ. Εχω την vιbe με Flashtool αν θες να την κατεβασεις να σου στειλω το λινκ. Αλλα απο την στιγμη που ακομα δεν εχει γινει ροοτ οταν θα την περασεις με το flashtool θα φλασαρει και το δικο της recovery και μετα δεν θα μπορεις να φλασαρεις εσυ το twrp για να περασεις τα gapps οποτε δεν υπαρχει λογος να το κανεις. Εκτος και αν θες.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...