Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://translate.google.co...hone-p780.html

Είδα το παραπάνω Link και ήθελα να ρωτήσω, έχει συναντήσει κανείς κάποιο θέμα με την οθόνη του? Να έχει γραμμές όταν είναι μαύρη η οθόνη ή να φαίνεται πλέγμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου το V51 modem γιατί στο ρώσικο site θέλει εγγραφή και είναι μπέρδεμα?

Ευχαριστώ ;)

 

here u go

 

http://uploading.com/554855m5/V51-S820-zip

 

install μέσω CWM recovery και είσαι ΟΚ

 

επίσης εδώ είναι το lenovo power 1.5.1

http://uploading.com/7ab88c16/LenovoPower-1-5-1-apk-7z

το ξεζιπάρουμε πηγαίνουμε στο system/app το κάνουμε paste και θέτουμε τα permissions rw r- r- κάνουμε μια επανεκίνηση και η κάνουμε freeze το παλιό η το απεγκαθιστούμε (προσωπικά εγώ χρησιμοποιώ root browser)

Edited by xDante
Link to comment
Share on other sites

here u go

 

http://uploading.com/554855m5/V51-S820-zip

 

install μέσω CWM recovery και είσαι ΟΚ

 

επίσης εδώ είναι το lenovo power 1.5.1

http://uploading.com/7ab88c16/LenovoPower-1-5-1-apk-7z

το ξεζιπάρουμε πηγαίνουμε στο system/app το κάνουμε paste και θέτουμε τα permissions rw r- r- κάνουμε μια επανεκίνηση και η κάνουμε freeze το παλιό η το απεγκαθιστούμε (προσωπικά εγώ χρησιμοποιώ root browser)

 

Αν σε αυτούς τους συνδέσμους βρούμε και τι πρέπει να πατήσουμε! :O για να μην την πατήσουμε

ανεβάστε κάπου που δεν υπάρχουν παγίδες.Δεν είναι όλοι έξπερτ.Για όποιον δεν τα καταφέρει υπάρχει και εδώLenovoPower-1.5.1.apk - 2.6 MB

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

Μου το βγαζει στα 167ε http://www.merimobiles.com/lenovo-p780-5-0-inch-hd-dual-sim-smartphone_p/meri7437.htm

Σκεπτομαι να το παρω για αντικατασταση του 997D που με ικανοποιει 100% και φοβαμαι μη το μετανιωσω

Αν το παρω δε θελω να το πειραξω καθολου

Ειδα πολλα να λεγονται και αν μπορει καποιος να απαντησει

1) Οι εφαρμογες πανε στην SD?

2) Εχει LED για αναπαντητες sms κλπ ?

3) Εχει προβληματα με GPS Sygic ?

4) Ειναι καλες οι φωτο και το video ?

5) Λειτουργει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο ?

Ευχαριστω

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...Εχω καποιες αποριες,πιο πολυ επιφυλαξεις,μη κανω και καμια πατατα.και αν μπορουσε καποιος απο εδω που παρηγγειλε το λενοβο απο minideal να μου στειλει pm να με διαφωτισει.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας,

 

Καταρχάς πρέπει να σας χαιρετήσω μιας και είναι το πρώτο μου πόστ. Αυτές τις μέρες έχω λιώσει στο ψάξιμο για καινούριο κινητό. Μετά από πολυ ψάξιμο κατέληξα στο Ρ780. Κυρίως λόγω συνδιασμού και αυτονομίας, αλλά και επειδή δεν πρόκειται για no name κινητό. Επίσης, πρόκειται να πάρω και το S720, που αρέσει στην γυναίκα μου. Το κινητό στο ebay παίζει από 235$, αλλά όχι με καλά feedback. Το βρήκα επίσης στο minideal.net σε καλύτερη τιμή στα 220$. Επίσης, το βρήκα και στο aliexpess και μάλιστα από πωλητή με πολύ καλό feedback, και πολλές πωλήσεις του κινητού με ευχαριστημένους αποδέκτες.

 

Αυτό που με απασχολεί πολύ είναι η rom που φοράει ρο κινητό, αν και χάρη σε σας παίρνω πιο πολύ θάρρος. Αν και φαίνεται ένας συγκεκριμένος να το στέλνει με international και όχι κινέζικη rom. Δεν είμαι πρωτάρης σ αυτά, μιας και μέσω του xda εγκατέστησα android ICS στο HP Touchpad που έχω τώρα, κάνοντας το dual boot. Βέβαια, αυτό δεν έχει κεραίες (δηλ. συνδεσιμότητα 3G ή GPS)αι είμαι μια χαρά (εννοώ ότι δεν έχω θέματα καλού ή κακού σήματος). Και επειδή εδώ είδα ότι τα παιδιά έχουν δοκιμάσει πολλές, υπάρχει κάποια που να θεωρείται η καλύτερη; Επίσης, αν το κινητό δεν το πάρω rooted, έχω μετά την δυνατότητα να το κάνω;

 

Τέλος, θέλω να μου διευκρινήσετε τι παίζει με τα τελωνεία. Εγώ, έχω παραγγείλει αρκετές φορές από ebay και δεν είχα θέμα με τελωνεία. Δύο φορές πήρα κινητό (100$ το καθένα), αλλά δεν είχα θέμα με τελωνεία (βέβαια, όπως εκ των υστέρων κατάλαβα ο ένας με εξαπάτησε για τα καλά, αλλά δεν είναι του παρόντος). Στο Aliexpress ο ένας μου δίνει δυνατότητα με Singapure Posts (free ship), EMS (13$) και DHL (18$). Μπορεί κάποιος να μου πει με ποιο έχω περισσότερες πιθανότητες να μην περάσουν τελωνείο τα προϊόντα (θα είναι 3 κινητά με κόστος 550$+). Να σημειωθεί ότι εγώ είμαι Κρήτη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το εχει σε στοκ στο minideal και σε καλη τιμη,και χωρις μεταφορικα...υπαρχουν εξοδα τελωνειου?Σε ποσες μερες ερχεται?Και ποια ρομ να βαλω?δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικα,μου αρκει να εχει αγγλικα και playstore.Στο αλκατελ ot 997 που εχω ουρε καταλαβα πως δεν εχει ελληνικα..Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας,

 

Καταρχάς πρέπει να σας χαιρετήσω μιας και είναι το πρώτο μου πόστ. Αυτές τις μέρες έχω λιώσει στο ψάξιμο για καινούριο κινητό. Μετά από πολυ ψάξιμο κατέληξα στο Ρ780. Κυρίως λόγω συνδιασμού και αυτονομίας, αλλά και επειδή δεν πρόκειται για no name κινητό. Επίσης, πρόκειται να πάρω και το S720, που αρέσει στην γυναίκα μου. Το κινητό στο ebay παίζει από 235$, αλλά όχι με καλά feedback. Το βρήκα επίσης στο minideal.net σε καλύτερη τιμή στα 220$. Επίσης, το βρήκα και στο aliexpess και μάλιστα από πωλητή με πολύ καλό feedback, και πολλές πωλήσεις του κινητού με ευχαριστημένους αποδέκτες.

 

Αυτό που με απασχολεί πολύ είναι η rom που φοράει ρο κινητό, αν και χάρη σε σας παίρνω πιο πολύ θάρρος. Αν και φαίνεται ένας συγκεκριμένος να το στέλνει με international και όχι κινέζικη rom. Δεν είμαι πρωτάρης σ αυτά, μιας και μέσω του xda εγκατέστησα android ICS στο HP Touchpad που έχω τώρα, κάνοντας το dual boot. Βέβαια, αυτό δεν έχει κεραίες (δηλ. συνδεσιμότητα 3G ή GPS)αι είμαι μια χαρά (εννοώ ότι δεν έχω θέματα καλού ή κακού σήματος). Και επειδή εδώ είδα ότι τα παιδιά έχουν δοκιμάσει πολλές, υπάρχει κάποια που να θεωρείται η καλύτερη; Επίσης, αν το κινητό δεν το πάρω rooted, έχω μετά την δυνατότητα να το κάνω;

 

Τέλος, θέλω να μου διευκρινήσετε τι παίζει με τα τελωνεία. Εγώ, έχω παραγγείλει αρκετές φορές από ebay και δεν είχα θέμα με τελωνεία. Δύο φορές πήρα κινητό (100$ το καθένα), αλλά δεν είχα θέμα με τελωνεία (βέβαια, όπως εκ των υστέρων κατάλαβα ο ένας με εξαπάτησε για τα καλά, αλλά δεν είναι του παρόντος). Στο Aliexpress ο ένας μου δίνει δυνατότητα με Singapure Posts (free ship), EMS (13$) και DHL (18$). Μπορεί κάποιος να μου πει με ποιο έχω περισσότερες πιθανότητες να μην περάσουν τελωνείο τα προϊόντα (θα είναι 3 κινητά με κόστος 550$+). Να σημειωθεί ότι εγώ είμαι Κρήτη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το κινητό το έχω πάρει από το minideal. Πάρα πολύ καλή εξυπηρέτηση και με κανένα παράπονο. Να προτιμήσεις το EMS ώστε το κινητό σου να έρθει μεν γρήγορα (περίπου 18 μέρες μου έκανε εμένα) αλλά να υπάρχει και μία Α ασφάλεια εφόσον θα έχεις και το tracking code. Με EMS το πήρα εγώ, πέρασε μεν τελωνείο αλλά δεν άνοιξαν το πακέτο. Το κάνουν υποτίμηση οπότε δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Εύχομαι να σου έρθει γρήγορα :)

 

Το εχει σε στοκ στο minideal και σε καλη τιμη,και χωρις μεταφορικα...υπαρχουν εξοδα τελωνειου?Σε ποσες μερες ερχεται?Και ποια ρομ να βαλω?δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικα,μου αρκει να εχει αγγλικα και playstore.Στο αλκατελ ot 997 που εχω ουρε καταλαβα πως δεν εχει ελληνικα..Ευχαριστω.

 

Απάντησα και πιο πάνω στον φίλο. Έξοδα στο τελωνείο δεν υπάρχουν φτάνει να το πάρεις ή με Singapore Post ή με EMS. Με DHL σίγουρα θα πληρώσεις και τελωνείο. Με Singapore Post υπολόγιζε κάνα μήνα , με EMS εμένα έκανε 18 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω πάρει από το minideal. Πάρα πολύ καλή εξυπηρέτηση και με κανένα παράπονο. Να προτιμήσεις το EMS ώστε το κινητό σου να έρθει μεν γρήγορα (περίπου 18 μέρες μου έκανε εμένα) αλλά να υπάρχει και μία Α ασφάλεια εφόσον θα έχεις και το tracking code. Με EMS το πήρα εγώ, πέρασε μεν τελωνείο αλλά δεν άνοιξαν το πακέτο. Το κάνουν υποτίμηση οπότε δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Εύχομαι να σου έρθει γρήγορα :)

 

Μην κανεις το λαθος και δωσεις παραπανω λεφτα για να σου ερθει με ΕΜΣ οπως ο φιλος απο πανω..Εγω οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι επιλεξαμε την αποστολη χωρις εξοδα και το κινητο σε περιπου 2 και κατι βδομαδες ηταν στα χερια μου χωρις τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

περασα την vibe rom 1351_7 και δεν μου δουλευε το wifi, ουτε το bluetooth (δεν ανοιγαν καν), οποτε επεστρεψα στην 1347 που ειμαι. Λεω να δοκιμασω αυτη που αναφερεται απο ολους οτι ειναι bugless και θα αναφερω εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

@netm2005

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Τελικά κατέληξα ότι θα πάρω από το minideal, γιατί οι πιο πολλοί εδώ μέσα από κει ψώνισαν και είναι ευχαριστημένοι και το θεωρώ πιο ασφαλές από αλλού. Δεν έκανα ακόμη την παραγγελία μιας και περιμένω ένα email τους, να μου απαντήσουν σε κάποια πράγματα που θέλω. Η original leather case που την δίνουν στα 6$, είναι το flip cover που γράφει lenovo με auto sleep/unsleep ή είναι καμια μούφα που δεν αξίζει να πληρώσω;

 

Διαβάζοντας το θέμα με τις ρομ, μπορώ να πω ότι έχω χαθεί εντελώς. Ελπίζω να καταφέρω να την αλλάξω χωρίς να κάνω ζημιά. Βέβαια, πρώτα θα σιγουρευτώ ότι μπορώ.

 

Τελικά όμως δεν μου είπε κανείς. Έχουμε καταλήξει σε καμία πιο σταθερή από την S135; Ή μάλλον, για να το θέσω καλύτερα, αυτή έχει κάποιο εμφανές μειονέκτημα, όπως πχ ανέφεραν για άλλες, χαμηλό σήμα, αδύναμο wifi, και πολλά άλλα, που για κάποια στιγμή με τρόμαξαν. Είδα και ένα βιντεάκι στο youtube, ονόματι "lenovo p780 part 1", όπου εκεί το κινητό φορούσε την life (?), αλλά έτρωγε απίστευτα σκαλώματα... Ελπίζω οι άλλες να μην είναι έτσι.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

@netm2005

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Τελικά κατέληξα ότι θα πάρω από το minideal, γιατί οι πιο πολλοί εδώ μέσα από κει ψώνισαν και είναι ευχαριστημένοι και το θεωρώ πιο ασφαλές από αλλού. Δεν έκανα ακόμη την παραγγελία μιας και περιμένω ένα email τους, να μου απαντήσουν σε κάποια πράγματα που θέλω. Η original leather case που την δίνουν στα 6$, είναι το flip cover που γράφει lenovo με auto sleep/unsleep ή είναι καμια μούφα που δεν αξίζει να πληρώσω;

 

Διαβάζοντας το θέμα με τις ρομ, μπορώ να πω ότι έχω χαθεί εντελώς. Ελπίζω να καταφέρω να την αλλάξω χωρίς να κάνω ζημιά. Βέβαια, πρώτα θα σιγουρευτώ ότι μπορώ.

 

Τελικά όμως δεν μου είπε κανείς. Έχουμε καταλήξει σε καμία πιο σταθερή από την S135; Ή μάλλον, για να το θέσω καλύτερα, αυτή έχει κάποιο εμφανές μειονέκτημα, όπως πχ ανέφεραν για άλλες, χαμηλό σήμα, αδύναμο wifi, και πολλά άλλα, που για κάποια στιγμή με τρόμαξαν. Είδα και ένα βιντεάκι στο youtube, ονόματι "lenovo p780 part 1", όπου εκεί το κινητό φορούσε την life (?), αλλά έτρωγε απίστευτα σκαλώματα... Ελπίζω οι άλλες να μην είναι έτσι.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ.

 

Λοιπον να σου πω και εγω μερικα πραγματακια.

Εγω το πηρα απο minideal και εκανα επιλογη το EMS. Αυτο ειναι κατι σαν πορτα-πορτα το δικο μας.

Δεν περασε τελωνειο γιατι επανω στο κουτι γραφει garden tools -gift 20$ οποτε ολα μια χαρα.

Σου δινει και tracking No οποτε ανα πασα στιγμη μπορεις να δεις που ειναι. Εμενα ηρθε σε 12 περιπου μερες.

Τωρα για ROM που ρωτας. Εμενα ηρθε με την ROW_S116 αλλα ειχα προβλημα στο σημα της Vodafone.

Αλλαξα ROM διαφορες και αυτη που ηταν καλυτερη , δικια μου γνωμη παντα, ηταν η VIBE ROM 1345.

Απλα υπεροχη ....χωρις κολληματα και ολα δουλευαν μια χαρα.Αγγλικα και Κινεζικα εχει αυτη μονο.Μπορεις ομως να γραφεις και να διαβαζεις Ελληνικα.

Τωρα εχω μεσα την S125 με Ελληνικα με τα μονα προβληματα ειναι στα μηνυματα να εχει 70 χαρακτηρες αντι 160,πραγμα ομως που δεν

με χαλαει και οτι οταν με καλουν στην τοποθεσια τη βγαζει στα Κινεζικα.

Ολες οι λειτουργιες ειναι μια χαρα.Αααα να αναφερω οτι εχω περασει το modem V51.

Το original leather case ειναι απλα πανεμορφο , με το σημα της Lenovo μπροστα και οταν το κλεινεις αμεσως παει σε

sleep mode. Προστασια πολυ καλη χωρις να δινει ογκο στο κινητο οποτε μπορεις να το βολεψεις παντου.

Ελπιζω να σε καλυψα στα ερωτημα τα σου.

Για τα υπολοιπα μπορεις να ψαξεις στις σελιδες του νηματος , παρε χαρτι και μολυβι να κρατας σημειωσεις και απο εκει και περα θα μπορεις να κανεις οτι θελεις στο κινητο μιας και ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους που ενδιαφέρονται για το κινητό

Το γράφω για τελευταία φορά....Πριν ρωτήσετε οτιδήποτε π.χ από ποιό κατάστημα να το παραγγείλω,εαν είναι καλό το κινητό κτλ,κάντε τον κόπο και διαβάστε λίγο.Μην ρωτάτε πράγματα που έχουν απαντηθεί....τσάμπα σελίδες γεμίζουμε.

2 σελίδες πίσω να γυρίσετε εκανα ενα mini review για κάποιο παιδί που ενδιαφερόταν για το τηλ.2 σελίδες μόνο...

Καλό θα σας κάνει να το ψάξετε λίγο για να σχηματίσετε και μια άποψη.

 

@Dihnekis300

Η flip case που στέλνει το minideal δεν είναι αυτή με το sleep/wake function.Είναι απλή.

Αυτή με το sleep function θα την βρεις στο ebay http://www.ebay.com/itm/New-Original-Lenovo-P780-Leather-Case-Flip-Smart-Cover-With-Sleep-Function-/121174890309?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item1c36961745

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

περασα την vibe rom 1351_7 και δεν μου δουλευε το wifi, ουτε το bluetooth (δεν ανοιγαν καν), οποτε επεστρεψα στην 1347 που ειμαι. Λεω να δοκιμασω αυτη που αναφερεται απο ολους οτι ειναι bugless και θα αναφερω εντυπωσεις.

 

Έχω την εντύπωση ότι η ROM που αναφέρεις στο link είναι ported από το P780 για άλλη συσκευή (Micromax A116). Πιθανότατα δεν θα σου δουλέψει.

 

Δοκίμασε την SLXRom την έχω 2 μήνες τουλάχιστον και δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα. Πρέπει να την περάσεις πάνω από ROW ROM (εδώ μία Rooted)

Link to comment
Share on other sites

@vortex78 Αν δεις τα μηνύματά μου, αρχικά είχα αποφασίσει να αγοράσω από aliexpress, αλλά μετά διαβάζοντας παραπίσω αποφάσισα minideal. Είπα για το aliexpress γιατί κάποιος έγραψε ότι εκεί δεν υπάρχει κάποιος αξιόπιστος να το πουλάει. Ενώ παίζει ένα 10δόλλαρο κάτω, από suppliers με feedback 99%+. Μπορεί κάποιος να θελήσει να το πάρει από εκεί. Αυτά για την ιστορία.

 

Επίσης, πρόκειται για ένα νήμα με 1200+ ερωτήσεις και είναι πολύ δύσκολο για κάποιον να το δει απˊ την αρχή ως το τέλος. έχω διαβάσει 50 σελίδες, αλλά και πάλι είμαι χαμένος. Και με τις Ρομ και με όλα. Βέβαια, δεν αγχώνομαι ακόμη καθώς δεν έχω κινητό στα χέρια μου και έχω και άπλετο χρόνο για διάβασμα..

 

Όσον αφορά τώρα την θήκη, πρέπει να πω ότι μπερδεύτηκα. Κι αυτό γιατί ο lazaros_nexus μου γράφει ότι η original leather case (που στέλνει το minideal??) είναι αυτή με το λογότυπο (η smart flip case με το sleep/awake function) ενώ ο vortex78 λέει πως το minideal στέλνει απλή... Οπότε δεν κατέληξα..

 

Όπως και να ˊχει όμως σας οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

@vortex78 Αν δεις τα μηνύματά μου, αρχικά είχα αποφασίσει να αγοράσω από aliexpress, αλλά μετά διαβάζοντας παραπίσω αποφάσισα minideal. Είπα για το aliexpress γιατί κάποιος έγραψε ότι εκεί δεν υπάρχει κάποιος αξιόπιστος να το πουλάει. Ενώ παίζει ένα 10δόλλαρο κάτω, από suppliers με feedback 99%+. Μπορεί κάποιος να θελήσει να το πάρει από εκεί. Αυτά για την ιστορία.

 

Επίσης, πρόκειται για ένα νήμα με 1200+ ερωτήσεις και είναι πολύ δύσκολο για κάποιον να το δει απˊ την αρχή ως το τέλος. έχω διαβάσει 50 σελίδες, αλλά και πάλι είμαι χαμένος. Και με τις Ρομ και με όλα. Βέβαια, δεν αγχώνομαι ακόμη καθώς δεν έχω κινητό στα χέρια μου και έχω και άπλετο χρόνο για διάβασμα..

 

Όσον αφορά τώρα την θήκη, πρέπει να πω ότι μπερδεύτηκα. Κι αυτό γιατί ο lazaros_nexus μου γράφει ότι η original leather case (που στέλνει το minideal??) είναι αυτή με το λογότυπο (η smart flip case με το sleep/awake function) ενώ ο vortex78 λέει πως το minideal στέλνει απλή... Οπότε δεν κατέληξα..

 

Όπως και να ˊχει όμως σας οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Κι εγώ προσωπικά ρίχνω διάβασμα,πριν και μετά την αγορά συσκευής...Περνάει και η ώρα:p

Ρίξε μια ματιά πόσο μεγάλο νήμα έχει το motorola razr xt910 και θα καταλάβεις.

Τελος πάντων,δεν αναφερόμουν μόνο σε σένα.Μην το παίρνεις προσωπικά.Ούτως ή άλλως τελευταία φορά αναφέρομαι σε αυτό.

Όσο αφορά την θήκη,μην μπερδευεσαι.Αυτή που στέλνει το minideal στα 6$ μπορεί να είναι original αλλά δεν υποστηρίζει sleep/wake.

Την έστειλε το minideal σε φιλαράκι μου.Το γνωρίζω από πρώτο χέρι.

Ο Λάζαρος προφανώς αναφέρεται σε αυτή από ebay.

Και οι 2 έχουν το λογότυπο της Lenovo.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προσωπικά ρίχνω διάβασμα,πριν και μετά την αγορά συσκευής...Περνάει και η ώρα:p

Ρίξε μια ματιά πόσο μεγάλο νήμα έχει το motorola razr και θα καταλάβεις.

Τελος πάντων,δεν αναφερόμουν μόνο σε σένα.Μην το παίρνεις προσωπικά.Ούτως ή άλλως τελευταία φορά αναφέρομαι σε αυτό.

Όσο αφορά την θήκη,μην μπερδευεσαι.Αυτή που στέλνει το minideal στα 6$ μπορεί να είναι original αλλά δεν υποστηρίζει sleep/wake.

Την έστειλε το minideal σε φιλαράκι μου.Το γνωρίζω από πρώτο χέρι.

Ο Λάζαρος προφανώς αναφέρεται σε αυτή από ebay.

 

Χωρίς διάβασμα δεν γίνεται τίποτα, αλλά κυρίως με την βοήθεια από εσάς που γνωρίζετε τα καταφέρνουμε.

 

Παίζει καμία φωτό απ αυτή που στέλνει το minideal; Να δω αν αξίζει ή όχι. Αλλιώς παραγγέλνω κατευθείαν την άλλη που είπαμε, αφού οι τιμές είναι κοντά.

Link to comment
Share on other sites

 

Όσον αφορά τώρα την θήκη, πρέπει να πω ότι μπερδεύτηκα. Κι αυτό γιατί ο lazaros_nexus μου γράφει ότι η original leather case (που στέλνει το minideal??) είναι αυτή με το λογότυπο (η smart flip case με το sleep/awake function) ενώ ο vortex78 λέει πως το minideal στέλνει απλή... Οπότε δεν κατέληξα..

 

Όπως και να ˊχει όμως σας οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ.

 

Αγόρασα το Ρ780 από minideal όταν έδινε δώρο τη θήκη. Είναι αυθεντική σε αυθεντική κλειστή συσκευασία. Από έξω γράφει Lenovo flip cover και όχι smart flip cover όπως αυτή που πόσταρε ο vortex από το ebay. Το παράξενο είναι ότι όταν κλείνω τη θήκη κλείνει και η συσκευή και όταν την ανοίγω ανοίγει...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς διάβασμα δεν γίνεται τίποτα, αλλά κυρίως με την βοήθεια από εσάς που γνωρίζετε τα καταφέρνουμε.

 

Παίζει καμία φωτό απ αυτή που στέλνει το minideal; Να δω αν αξίζει ή όχι. Αλλιώς παραγγέλνω κατευθείαν την άλλη που είπαμε, αφού οι τιμές είναι κοντά.

 

Κοίτα,πρόχειρη φωτο δεν έχω από αυτή που στέλνει το minideal.Μπορώ να σου την περιγράψω.

Είναι περίπου ίδια με αυτή απο το ebay,μόνο που στου minideal το λογότυπο της lenovo δεν είναι σαν νίκελ και η πλάτη της δεν είναι σληρό πλαστικό,αλλά διπλώνει ωστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν σταντ,πράγμα που την κάνει ψιλογκουμούτσα.

Αν θες την γνώμη μου πάρε αυτή απο ebay.Να και ένα βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=KSpc_eBVDrU και άλλο ένα http://www.youtube.com/watch?v=F3HvmnAZ1Bw

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλά σε φόρουμ τεχνολογίας είμαστε κάθε μερα τα δεδομένα αλλάζουν, τα καταστήματα κλπ. και κάποιοι λένε διάβασε στις πίσω σελίδες.

Ε εγώ έχω να πώ αν βαριέστε απλώς μην απαντάτε που σίγουρα βαριέστε γιατί αν δε βαριόσασταν θα δειχνατε στον ανθρωπο με κάποιο λινκ σε ποια σελίδα να πάει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλά σε φόρουμ τεχνολογίας είμαστε κάθε μερα τα δεδομένα αλλάζουν, τα καταστήματα κλπ. και κάποιοι λένε διάβασε στις πίσω σελίδες.

Ε εγώ έχω να πώ αν βαριέστε απλώς μην απαντάτε που σίγουρα βαριέστε γιατί αν δε βαριόσασταν θα δειχνατε στον ανθρωπο με κάποιο λινκ σε ποια σελίδα να πάει.

 

Κι εσύ διαβαστερός βλέπω....

Πρέπει να βάλω λινκ;Όταν είμαστε στην σελ 83 και λέω να γυρίσει 2 σελ πίσω,πόσο μας κάνει;

Και άντε πες αλλάζουν τα καταστήματα.Αλλάζει και ο τρόπος που φλασάρεις ρομ;Αλλάζει ο τρόπος αποστολής απο Κίνα;Αλλάζουν τα βασικά χαρακτηρηστικά του τηλ;

Χαλάρωσε....Δεν το λέμε για κακό.Αν δεν πάθεις,δεν θα κατανοήσεις και την διαδικασία.Όλοι την πάθαμε.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,πρόχειρη φωτο δεν έχω από αυτή που στέλνει το minideal.Μπορώ να σου την περιγράψω.

Είναι περίπου ίδια με αυτή απο το ebay,μόνο που στου minideal το λογότυπο της lenovo δεν είναι σαν νίκελ και η πλάτη της δεν είναι σληρό πλαστικό,αλλά διπλώνει ωστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν σταντ,πράγμα που την κάνει ψιλογκουμούτσα.

Αν θες την γνώμη μου πάρε αυτή απο ebay.Να και ένα βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=KSpc_eBVDrU και άλλο ένα http://www.youtube.com/watch?v=F3HvmnAZ1Bw

 

Οπότε πάμε για την smart flip case με 3Ε παραπάνω. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...