Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Στο μεταξυ, τωρα προσεξα οτι εκτος απο 2Α ειναι και 2V !

Οποτε ξεχναμε κλασσικους φορτιστες των 5V.

 

2 volt εξαιρετικά δύσκολο. Τότε δεν θα δούλευε ούτε στη σύνδεση με τον υπολογιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 volt εξαιρετικά δύσκολο. Τότε δεν θα δούλευε ούτε στη σύνδεση με τον υπολογιστή.

 

Χμμμ, σωστο και αυτο!

Δεν ξερω τι συμβαινει.

 

Στους υπολοιπους κατοχους, εσας τι γραφει?

Αμα ειναι να παραγγειλω νεα γυαλια πρεσβυωπιας :-)

 

Στο ebay βαζοντας charger p780, εμφανιζονται διαφορα αποτελεσματα, μεταξυ των οποιων κατι ακριβα απο Γερμανια, τα οποια ειναι ιδια με τα φθηνα κινεζικα και σε πολλα απο αυτα αναγραφεται το κλασσικο 5V 1A... αρα θα παιζουν και τα κλασσικα αντιστοιχα απο αλλα κινητα.

Εχει δοκιμασει κανεις αλλος εκτος απο το μελος σε προγενεστερη σελιδα που επαθε ζημια?

Edited by nek4d
ebay
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσουμε τον ήχο στο άνοιγμα και κλείσιμο της συσκευής;

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσουμε τον ήχο στο άνοιγμα και κλείσιμο της συσκευής;

 

Αν είσαι root, με κάποιον file manager με root rights, πχ solid explorer, es file explorer κτλ, πας...

 

/system/media/

 

Και σβήνεις τα σχετικά αρχεία ήχου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στους υπολοιπους κατοχους, εσας τι γραφει?

Αμα ειναι να παραγγειλω νεα γυαλια πρεσβυωπιας :-)

 

Είναι 5,2 V όχι 2 για κοίτα καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι που συνέβη σ' εμένα και ίσως ενδαφέρει:

Παραπονιούνταν κάποιοι ότι δεν ακούνε καλά τα λόγια μου κατά τη διάρκεια μιας κλήσης. Αναγκαζόμουν να μιλάω δινατά και όσο ΄γινεται πιο καθαρά για να με ακούσουν. Τελικά αυτό που έφταιγε ήταν η επιλογή "Smart Sound", μια ρύθμιση στην εργοστασιακή εφαρμογή των κλήσεων η οποία ήταν τσεκαρισμένη. Την ξετσεκάρισα και από τότε μου λένε ότι ακούγομαι πεντακάθαρα.

Το "Smart Sound" υποτίθεται ότι απομονώνει τους ήχους του περιβάλλοντος και ακούγεται πιο καθαρά ο ομιλητής. Μάλλον όμως δεν το έφτιιαξαν και τόσο Smart.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσουμε τον ήχο στο άνοιγμα και κλείσιμο της συσκευής; Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αν είσαι root, με κάποιον file manager με root rights, πχ solid explorer, es file explorer κτλ, πας...

/system/media/

Και σβήνεις τα σχετικά αρχεία ήχου.

Τα οποια και ειναι πιο συγκεκριμενα:

/system/media/bootaudio.mp3

/system/media/shutaudio.mp3

 

Είναι 5,2 V όχι 2 για κοίτα καλύτερα :)

Ουπππςςς! Δικιο εχεις!

Πηρα μεγενθυντικο φακο :-)

Το γραφουν με κενο και κολλητα, δηλ. "DC5. κενο 2V" και δεν το προσεξα!

(Οποτε, "παιζουν" και οι αλλοι μας φορτιστες με πιο αργη φορτιση).

 

Να πω κάτι που συνέβη σ' εμένα και ίσως ενδαφέρει:

Παραπονιούνταν κάποιοι ότι δεν ακούνε καλά τα λόγια μου κατά τη διάρκεια μιας κλήσης. Αναγκαζόμουν να μιλάω δινατά και όσο ΄γινεται πιο καθαρά για να με ακούσουν. Τελικά αυτό που έφταιγε ήταν η επιλογή "Smart Sound", μια ρύθμιση στην εργοστασιακή εφαρμογή των κλήσεων η οποία ήταν τσεκαρισμένη. Την ξετσεκάρισα και από τότε μου λένε ότι ακούγομαι πεντακάθαρα.

Το "Smart Sound" υποτίθεται ότι απομονώνει τους ήχους του περιβάλλοντος και ακούγεται πιο καθαρά ο ομιλητής. Μάλλον όμως δεν το έφτιιαξαν και τόσο Smart.

 

Πολυ ενδιαφερον... Το εχω σχεδον μονιμα με bluetooth και ειχα τετοια παραπονα λιγες φορες, δεν ξερω αν φταιει και στο bluetooth, σιγουρα θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το κινητό όπως έρχεται από minideal είναι εντάξει σε γενικές γραμμές;;; Θέλω να το κάνω δώρο σε συγγενικό πρόσωπο και καθότι βρίσκομαι στο εξωτερικό δεν πρόκειται να το πιάσω στα χέρια μου για να το περιποιηθώ :p
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πλήρες. Το μόνο που θα χρειαστεί να κάνει αυτός που θα το πάρει (αν θέλει) είναι να γυρίσει τη γλώσσα από τα αγγλικά στα ελληνικά μέσα από τιε ρυθμίσεις.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρακολουθω ολη την συζητηση εδω και καιρο.. ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα.. οσον αφορα την τιμη ειναι στανταρ τα 249 δολαρια η υπαρχουν και αλλες χρεωσεισ???

και απο minideal υπαρχει καποιο κουπονι για εκπτωση επειδη ειναι να παραγγειλω το p780 μια απο αυτες τις μερες..

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρακολουθω ολη την συζητηση εδω και καιρο.. ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα.. οσον αφορα την τιμη ειναι στανταρ τα 249 δολαρια η υπαρχουν και αλλες χρεωσεισ???

και απο minideal υπαρχει καποιο κουπονι για εκπτωση επειδη ειναι να παραγγειλω το p780 μια απο αυτες τις μερες..

 

ευχαριστω!!!

 

Τιποτα δεν ειναι στανταρ φιλε. Μπορει να το παρεις και στο τελωνειο να σου πουν να πληρωσεις,μπορει και οχι. 90% ομως δεν θα πληρωσεις. Οσο για κουπονι δεν υπαρχει κατι αυτη τη στιγμη αλλα η τιμη ειναι πολυ καλη πλεον.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Παραγγειλα και εγω το κινητο και το περημενω πως και πως.Δυστιχως βιαστικα και το φερνω στα κινεζικα.Αν χρειαστω βοηθεια σας ρωταω γιατι ειμαι λιγο ασκετος και δεν εχω και κομπιουτερ.Νασται καλα.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς υπολογιστή δεν νομίζω να μπορέσεις να κάνεις πολλά πράγματα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω.Ψαχνω σε κανα φιλο.

 

Τότε φτιαχτό μια και έξω και μετά είσαι ανεξάρτητος για μια μεγάλη γκάμα λειτουργιών... Ίντερνετ φαντάζομαι έχεις;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηρθε επιτελους και εμενα το κινητο...να κανω μια ερωτηση..φοραει Life v01 Row..αν ακολουθησω τις συμβουλες του aloialone θα μπορεσω να περασω την S135 ας πουμε? Η βασικα ποια προτεινεται εσεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηρθε επιτελους και εμενα το κινητο...να κανω μια ερωτηση..φοραει Life v01 Row..αν ακολουθησω τις συμβουλες του aloialone θα μπορεσω να περασω την S135 ας πουμε? Η βασικα ποια προτεινεται εσεις?

 

Η s135 δεν εχει Ελληνικα. Για μενα βεβαια μεχρι τωρα ειναι η καλυτερη ρομ που εχω βαλει και ειναι και official και με το TWRP μπορεις να παρεις και backup κανονικα και χωρις κανενα προβλημα. Τωρα αν σε ενδιαφερουν τα Ελληνικα τοτε δεν κανει για σενα η S135. Τωρα ολα αυτα που σου λεω ειναι προσωπικη γνωμη. Μπορεις να κανεις δοκιμες αν θες. Μην φοβασαι δεν παιζει καμια περιπτωση να χαλασει το κινητο. Οτι θες εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε. Πρωτα ομως διαβασε καλα το θεμα οποτε να εχεις μια καλη αποψη για το τι κανεις ,τι μπορεις να κανεις και πως θα το κανεις στο κινητο.;)

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Η s135 δεν εχει Ελληνικα. Για μενα βεβαια μεχρι τωρα ειναι η καλυτερη ρομ που εχω βαλει και ειναι και official και με το TWRP μπορεις να παρεις και backup κανονικα και χωρις κανενα προβλημα. Τωρα αν σε ενδιαφερουν τα Ελληνικα τοτε δεν κανει για σενα η S135. Τωρα ολα αυτα που σου λεω ειναι προσωπικη γνωμη. Μπορεις να κανεις δοκιμες αν θες. Μην φοβασαι δεν παιζει καμια περιπτωση να χαλασει το κινητο. Οτι θες εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε. Πρωτα ομως διαβασε καλα το θεμα οποτε να εχεις μια καλη αποψη για το τι κανεις ,τι μπορεις να κανεις και πως θα το κανεις στο κινητο.;)

 

Οταν λες δεν εχει ελληνικα εννοεις το μενου μονο η και για να στειλω ενα μηνυμα πχ? και για ελληνικα ποια προτεινεις εσυ? Βασικα πηγαινοντας πισω σε ενα ποστ σου στα γρηγορα ελεγες οτι οι οδηγιες ποθ εδινες δεν καλυπτουν οσα μοντελα εχουν ROW

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο μενου δεν εχει. Μηνυματα επαφες μπορεις να βαλεις Ελληνικο πληκτρολόγιο δεν εχεις θεμα. Το TWPR που εχω βαλει δεν ειναι για row.Εσσενα δεν σε απασχολει αυτο γιατι θα φλασαρεις με flashtool. Αν θες Ελληνικο μενου αυτη που φορας ειναι μια χαρα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο μενου δεν εχει. Μηνυματα επαφες μπορεις να βαλεις Ελληνικο πληκτρολόγιο δεν εχεις θεμα. Το TWPR που εχω βαλει δεν ειναι για row.Εσσενα δεν σε απασχολει αυτο γιατι θα φλασαρεις με flashtool. Αν θες Ελληνικο μενου αυτη που φορας ειναι μια χαρα.

 

Οχι δεν με απασχολει το ελληνικο μενου...μηνυματα και επαφες να εχει στα ελληνικα με απασχολει...οκ οποτε θα το παλεψω και βλεπουμε :P να κανω με καποια εφαρμογη backup πρωτα? (εχει μεσα το κινητο μια ποθ λεγεται backup and restore

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι για επαφες μηνυματα και τετοια. Αν ακομα δεν εχεις περασει κατι στο κινητο δεν υπαρχει λογος. Αντε καλη αρχη. Ξεκινα και οτι θες μας λες. Διαβασε καλα και μην εχεις αγχος. Μετα το πρωτο flasharisma θα το κανεις για πλακα το επομενο.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...