Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την 5.0.0 και τώρα κάνει το εξής, ανοίγω κάμερα με βλέπω και με βλέπουν, αλλά δεν μπορώ να τους δω εγώ, έχει μαυρίλα στην οθόνη μου, δεν τους αφήνει να ανοίξουν κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως κλεινω το 4g; Ειναι πολυ βαρυ το κινητο δεν κραταει καθολου, η μπαταρια πεφτει υπερβολικα πολυ γρηγορα. Θελω να εχω μονο 3g, ενταξει θα την κανω τη δουλεια μου κι ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Πως κλεινω το 4g; Ειναι πολυ βαρυ το κινητο δεν κραταει καθολου, η μπαταρια πεφτει υπερβολικα πολυ γρηγορα. Θελω να εχω μονο 3g, ενταξει θα την κανω τη δουλεια μου κι ετσι...

Ρυθμίσεις - δίκτυα - περισσότερα - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - προτιμώμενος τύπος δικτύου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα ηθελα μια μικρη βοηθεια:περασα μεσω odin μια τελευταια rom, αλλα μου παρουσιαστηκε το εξης: στο πληκτρολογιο δεν μου αλλαζει τις γλωσσες , ελληνικα-αγγλικα.εχω αλλαξει πολλες rom και ποτε δεν συνεβει αυτο, καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να κατεβασεις τα Ελληνικα;

 

κατεβασμενα ειναι και τσεκαρισμενα με v .το τηλεφωνο το εχω 19 μηνες και εχω αλλαξει πολλες rom, μονο τωρα μου το εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το πηρα σημερα απο την Samsung...δεν ειχα κανενα προβλημα στην αντιμετωπιση...μου εκαναν update κ τωρα δουλευει το 4g παρολο που παλι η εκδοση ειναι 4.4.2...ισως ειναι αυτο το fixaki...ειχα κανει backup κ τωρα που ξαναπερναω τα προγραμματα μεσω 4g παει πιο γρηγορα απο το dsl του σπιτιου μου.ευχαριστω ολους για την βοηθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*εν μερει εχεις δικιο...αλλα οτι εισαγετε στην ελλαδα πρεπει να πληρει τις ελληνικες προδιαγραφες κ να λειτουργει οπως υποσχετε στα χσρακτηριστικα του...τεσπα ολα καλα ;-)

 

Εγώ που μιλησα με την Wind μου ειπανε να παω να αλλάξω δωρεαν την κάρτα SIM ... πηγα την άλλξα δωρεαν το κανουν αλλά τίποτα... πήγα στην αντιπροσωπεία της Samsung στην Θεσσαλονίκη επί της Καραμανλή και μου είπανε πως δεν γίνεται κάτι τέτοιο, δεν εχουν καμια ενημερωση για οσα κινητα ειναι στην Wind .... δεν πέρνανε κανενα fix η οτι κι αν είναι αυτο..... δεν ξέρανε για κάτι τέτοιο..... τελικά τί φταίει? εγω ειμαι στην Wind με καρτοκινητο και δεν μου εμφανίζει καν την επιλογη δικτυου για LTE .... ούτε μετα την αλλαγη της καρτας SIM άλλαξε κάτι ....

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα, συνδεω το κινητο στο pc και ενω φορτιζει δεν το εντοπιζει ως συσκευη, κατεβασα και το Kies και Kies 3 και SmartSwitch αλλα τιποτα, ξαναεγκατεστησα και τους οδηγους usb της Samsung αλλα παλι τιποτα, καμια ιδεα? Εχω Win 10 αν παιζει καποιο ρολο αυτο

 

Δεν ξέρω αν το έλυσες το πρόβλημα αλλά το ίδιο είχα και εγώ ανεξάρτητα τι windows είχα. Αφού έψαξα αρκετά ενώ το είχα απενεργοποιήσει ή είχα κάνει επανεκκίνηση το κινητό, απλά του έβγαλα την μπαταρία εφόσον ήταν ανοιχτό. Και ως θαύμα έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μόλις έκανε ρουτ το s4 mini του. Υπάρχει κανένας οδηγός για το τι να σβήσει ή να παγώσει με το titanium για να ξαλαφρωσει η συσκευη;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Το S4 mini με 3g ανοιχτό και wi-fi πόσο σας αντέχει η μπαταρία ? Σας βγάζει 20-25 ώρες ?

 

Μπορείτε να μου προτείνετε μια καινούρια μπαταρία με περισσότερη αντοχή ?

Εχω βρεί αυτες και ενω λένε ότι είναι γνήσιες αλλά μου φαίνονται αρκετά φθηνές.

 

http://fixmobile.skroutzstore.gr/p.Gnisia-Mpataria-Samsung-EB-B500BE-1900mAh-for-Samsung-Galaxy-S4-Mini-i9195-bulk.1207420.html

[url="http://www.mobilehellas.com/index.php?route=product/product&product_id=10911"][/url]http://www.mobilehellas.com/index.php?route=product/product&product_id=10911

[/url]

Ευχαριστώ,

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μόλις έκανε ρουτ το s4 mini του. Υπάρχει κανένας οδηγός για το τι να σβήσει ή να παγώσει με το titanium για να ξαλαφρωσει η συσκευη;;;

 

Ειναι για το μεγαλο s4 αλλά ειναι σχεδόν τα ιδια πράγματα ,πάντα με προσοχή αυτά που θα σβήσετε .

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/general/i9505-ultimate-bloatware-remove-list-t3080800

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Το S4 mini με 3g ανοιχτό και wi-fi πόσο σας αντέχει η μπαταρία ? Σας βγάζει 20-25 ώρες ?

 

Μπορείτε να μου προτείνετε μια καινούρια μπαταρία με περισσότερη αντοχή ?

Εχω βρεί αυτες και ενω λένε ότι είναι γνήσιες αλλά μου φαίνονται αρκετά φθηνές.

 

http://fixmobile.skroutzstore.gr/p.Gnisia-Mpataria-Samsung-EB-B500BE-1900mAh-for-Samsung-Galaxy-S4-Mini-i9195-bulk.1207420.html

[url="http://www.mobilehellas.com/index.php?route=product/product&product_id=10911"][/url]http://www.mobilehellas.com/index.php?route=product/product&product_id=10911

[/url]

Ευχαριστώ,

 

Καμια βοηθεια?? ;)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ CM13.0 εδώ και 2 βδομάδες+ και μπορώ να πω ότι πάει αρκετά καλά!! Κάνω compile κάθε 2-3 μέρες, οπότε εάν θέλει κάποιος να την δοκιμάσει αφού δεν έχει βγει ακόμα η "official", μπορώ να την ανεβάσω!! Το καλύτερο για μένα είναι ότι στο Android 6.0, μπορεί κάποιος να διαμορφώσει την sdcard σαν εσωτερική μνήμη, οπότε έχει την πραγματική εσωτερική μνήμη για εφαρμογές, και την 2η για όλα τα άλλα αρχεία ή και εφαρμογές!!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ CM13.0 εδώ και 2 βδομάδες+ και μπορώ να πω ότι πάει αρκετά καλά!! Κάνω compile κάθε 2-3 μέρες, οπότε εάν θέλει κάποιος να την δοκιμάσει αφού δεν έχει βγει ακόμα η "official", μπορώ να την ανεβάσω!! Το καλύτερο για μένα είναι ότι στο Android 6.0, μπορεί κάποιος να διαμορφώσει την sdcard σαν εσωτερική μνήμη, οπότε έχει την πραγματική εσωτερική μνήμη για εφαρμογές, και την 2η για όλα τα άλλα αρχεία ή και εφαρμογές!!

 

Καλημέρα γνωρίζει κανείς

αν η διαμόρφωση μνήμης που γράφει πιο πάνω γίνεται και στην cm 12.1;

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μιλησα με την Wind μου ειπανε να παω να αλλάξω δωρεαν την κάρτα SIM ... πηγα την άλλξα δωρεαν το κανουν αλλά τίποτα... πήγα στην αντιπροσωπεία της Samsung στην Θεσσαλονίκη επί της Καραμανλή και μου είπανε πως δεν γίνεται κάτι τέτοιο, δεν εχουν καμια ενημερωση για οσα κινητα ειναι στην Wind .... δεν πέρνανε κανενα fix η οτι κι αν είναι αυτο..... δεν ξέρανε για κάτι τέτοιο..... τελικά τί φταίει? εγω ειμαι στην Wind με καρτοκινητο και δεν μου εμφανίζει καν την επιλογη δικτυου για LTE .... ούτε μετα την αλλαγη της καρτας SIM άλλαξε κάτι ....

 

Έλυσα το πρόβλημα με το 4G δίκτυο της Wind. Πέρασα την ελληνική έκδοση για το κινητό μας από την Γαλλική που είχα πιο πριν..... ούτε αντιπροσωπείες ούτε εξτρά αρχεία ούτε τίποτα......

Πλέον πιάνω κανονικά 4G !!!!!!!!!!!!!!

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Έλυσα το πρόβλημα με το 4G δίκτυο της Wind. Πέρασα την ελληνική έκδοση για το κινητό μας από την Γαλλική που είχα πιο πριν..... ούτε αντιπροσωπείες ούτε εξτρά αρχεία ούτε τίποτα......

Πλέον πιάνω κανονικά 4G !!!!!!!!!!!!!!

 

με ποιο τροπο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και καλές γιορτές!

Έχω ενα I9195 με Q καρτοκινητή και πολυ συχνά μου μπλοκάρουν τα δεδομενα, πεφτει η συνδεση και δεν λειτουργεί και το τηλεφωνο να κανω κλησεις ενω εικονικα εχω φουλ ενδειξεις. Το βαζω σε Λειτουργία Πτησης καθε φορα για να ξεμπλοκαρει και είναι εκνευριστικό. Εβγαλα μαλιστα καινουρια SIM 4G μηπως διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά συνεχίζει να το κάνει.

Καμιά πρόταση;

Edited by GEORGEASCONA
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και καλές γιορτές!

Έχω ενα I9195 με Q καρτοκινητή και πολυ συχνά μου μπλοκάρουν τα δεδομενα, πεφτει η συνδεση και δεν λειτουργεί και το τηλεφωνο να κανω κλησεις ενω εικονικα εχω φουλ ενδειξεις. Το βαζω σε Λειτουργία Πτησης καθε φορα για να ξεμπλοκαρει και είναι εκνευριστικό. Εβγαλα μαλιστα καινουρια SIM 4G μηπως διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά συνεχίζει να το κάνει.

Καμιά πρόταση;

 

 

Τι εννοεις; Λογω roaming(αμαν ρε Wind) κανει κολπα.Σε εμενα πεφτει πιο ευκολα σε Edge απο 3G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Λογω roaming(αμαν ρε Wind) κανει κολπα.Σε εμενα πεφτει πιο ευκολα σε Edge απο 3G.

 

Σε μενα εκει ππυ εχω καλο σημα και ίντερνετ "H" , ξαφνικα δεν φορτώνει καμια σελίδα, ουτε μνμ στέλνονται, ουτε το τηλεφωνο καλεί. Οποτε για να μην κανω συνεχεια επανεκκίνηση, το βαζω σε λειτουργία πτήσης και μετα ξεμπλοκαρει. Αλλα καποιες φορές το κανει συνεχομενα ανα 5 λεπτά και ειναι εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να έχω ένα λινκ ώστε να την δοκιμάσω?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Πλέον εδώ και κάτι μέρες βγαίνουν official nightlies! https://download.cyanogenmod.org/?device=serranoltexx

 

Καλημέρα γνωρίζει κανείς

αν η διαμόρφωση μνήμης που γράφει πιο πάνω γίνεται και στην cm 12.1;

 

Χρόνια πολλά!! Δυστυχώς όχι, αφού είναι feature του Android 6.0... Αλλά θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις την CM13.0, τουλάχιστον τώρα που βγήκε "επίσημα".

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Παιδιά πως απενεργοποιούμε το S Voice να μην μας ενοχλεί αφού ουσιαστικά είναι άχρηστο καθώς δεν υποστηρίζει Ελληνικά;

Επίσης μου βγάζει συνέχεια μήνυμα ''Flipboard διακόπηκε'' Τι ενέργεια πρέπει να κάνω να μην εμφανίζεται;

Το πήρα μεταχειρισμένο και είναι πολύ καλό το κινητάκι. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Παιδιά πως απενεργοποιούμε το S Voice να μην μας ενοχλεί αφού ουσιαστικά είναι άχρηστο καθώς δεν υποστηρίζει Ελληνικά;

Επίσης μου βγάζει συνέχεια μήνυμα ''Flipboard διακόπηκε'' Τι ενέργεια πρέπει να κάνω να μην εμφανίζεται;

Το πήρα μεταχειρισμένο και είναι πολύ καλό το κινητάκι. Ευχαριστώ.

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - όλα, βρίσκεις το s voice, πατάς επάνω του και στην καρτέλα που θα ανοίξει επιλέγεις απενεργοποίηση.

Για το flipboard, στην περίπτωση που δε σε αφήνει να το απενεργοποιήσεις, πάτα εκκαθάριση δεδομένων και δες αν φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - όλα, βρίσκεις το s voice, πατάς επάνω του και στην καρτέλα που θα ανοίξει επιλέγεις απενεργοποίηση.

Για το flipboard, στην περίπτωση που δε σε αφήνει να το απενεργοποιήσεις, πάτα εκκαθάριση δεδομένων και δες αν φτιάξει.

Ευχαριστώ φίλε όλα καλώς τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...